2009 OIA Anuenue-Kailua-Kaimuki-Pearl City
Kaiser High School
Honolulu, Oahu, HI
Results               
 
  1  JV Girls   100m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 Tatiana Alailima             Leilehua             18.0h F      
  2 Ember Moralino               Leilehua             19.4h F      
  3 Maka Akagi                   Leilehua             20.2h F      
  4 Kristy Lam                SO Kaimuki              22.0h F      
 
  2  V Girls   100m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Angelica Carrillo            Pearl City           18.6h F      
  2 Emme Cabrejos                Pearl City           22.5h F      
 
  3  JV Boys   110m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Joshua I Gante            SO Anuenue              17.2h F      
  2 Unaloto Uhile             SO Kailua               18.4h F      
  3 Dillon Pau'u                 Leilehua             18.6h F      
  3 Christian Aragosa            Pearl City           18.6h F      
  5 Penitito Melei               Leilehua             19.0h F      
  6 Alaka'i Belisario            Leilehua             19.8h F      
  7 Jarron Crowell            SO Kailua               22.8h F      
  8 Elisah Bejer-Barro           Leilehua             23.7h F      
 
  4  V Boys   110m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Damian Domenech           12 Kalaheo              15.7h F      
  2 Kaipo Kea                    Leilehua             16.5h F      
  3 Allan Ilae                12 Kailua               17.7h F      
  4 Marcus Breakfield         12 Leilehua             17.8h F      
  5 Ronald Santos                Leilehua             17.9h F      
  7 Mana Akagi                   Leilehua             21.20 F      
  6 Victor Lagpacan              Leilehua             21.1h F      
 
  5  JV Girls   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Ember Moralino               Leilehua             13.2h F      
  2 Natalie Madden            SO Kailua               14.1h F      
  2 Shyna White               SO Kaimuki              14.1h F      
  4 Kehaulani Batalona           Leilehua             14.3h F      
  5 Sky Forges                SO Kailua               14.7h F      
  6 Cheyenne Tavares          SO Kailua               14.8h F      
  7 Mariah Cosey                 Leilehua             15.6h F      
  8 Alexandria Garza             Leilehua             16.3h F      
 
  6  V Girls   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Venessa Jackson              Leilehua             12.8h F      
  2 Cherie Patton             JR Kaimuki              13.9h F      
  3 Shanice Estrada              Leilehua             14.1h F      
  3 Brittany Taufui           10 Leilehua             14.1h F      
  3 Princess Avery               Leilehua             14.1h F      
  6 Lindsey Matsunaga         JR Kaimuki              14.2h F      
  7 Jasmine Fujimoto-Poaha    JR Kaimuki              14.5h F      
  8 Caline Wilson                Leilehua             14.6h F      
  8 Veronica Woods               Leilehua             14.6h F      
 10 Lukanicole Zavas          12 Kalaheo              15.1h F      
 11 Bethany Tethers              Leilehua             15.6h F      
 
  7  JV Boys   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Stockton Crowley             Leilehua             11.2h F      
  1 Joshua I Gante            SO Anuenue              11.2h F      
  3 Justice Sarcedo           SO Kaimuki              11.5h F      
  4 Brentavious Lemon            Leilehua             11.6h F      
  4 Stanley Johnston             Pearl City           11.6h F      
  4 Tyler Tokunaga               Pearl City           11.6h F      
  4 Jesse Carney              10 Kalaheo              11.6h F      
  8 Blaine Furtado               Leilehua             11.7h F      
  9 Jacey Cabel-Tellis           Leilehua             11.8h F      
 10 Boyd Crowell              SO Kailua               11.9h F      
 10 Sheldon Gallarde           9 Kailua               11.9h F      
 10 Christian Aragosa            Pearl City           11.9h F      
 13 Drake Oshiro                 Pearl City           12.0h F      
 14 Thaddeus Pauda               Pearl City           12.3h F      
 15 Brandon Taoy              10 Kailua               12.4h F      
 15 Cody Miyashiro               Pearl City           12.4h F      
 17 Rodale Tumbaga               Leilehua             12.5h F      
 17 Penitito Melei               Leilehua             12.5h F      
 19 Wen Rui Sun               FR Kaimuki              12.6h F      
 19 Tre Paderes               SO Kaimuki              12.6h F      
 21 Bronson Acheta-Maeda         Leilehua             12.7h F      
 21 Branden Miya                 Leilehua             12.7h F      
 23 Rino Sontum               SO Kaimuki              12.8h F      
 23 Rey Ramos                    Leilehua             12.8h F      
 25 Andrew Chang              10 Kailua               13.1h F      
 26 Mahuka Cullen             SO Anuenue              13.2h F      
 26 Kalawai'a Jenkins            Leilehua             13.2h F      
 26 Dillon Fihaki                Leilehua             13.2h F      
 29 Finn Woelm                   Pearl City           13.6h F      
 30 Zachary Robinson             Leilehua             13.8h F      
 31 Angel Aponte                 Pearl City           14.2h F      
 32 Daniel Gilman                Leilehua             15.9h F      
 
  8  V Boys   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Nicholas Rosolovich       SO Kailua               11.1h F      
  2 Dwayne Mitchell           12 Kalaheo              11.4h F      
  2 Cody Dela Cuesta             Leilehua             11.4h F      
  4 Wilton Kekauohaq          SR Kailua               11.7h F      
  5 Kaipo Kea                    Leilehua             11.8h F      
  6 Michael Fletcher             Leilehua             11.9h F      
  6 Kaipo Cullen              JR Anuenue              11.9h F      
  6 Eric Namba                SR Kaimuki              11.9h F      
  9 Naumu Gapusan-Young          Pearl City           12.1h F      
  9 Dustin Ambrocio              Pearl City           12.1h F      
 11 Ronald Santos                Leilehua             12.2h F      
 11 Scott Yamasaki               Pearl City           12.2h F      
 13 Alex Nakamoto                Pearl City           12.3h F      
 14 Andrew Save               JR Kaimuki              12.4h F      
 15 Allan Ilae                12 Kailua               12.5h F      
 15 Scott Nguyen              JR Kaimuki              12.5h F      
 17 Jayson Dumaoal               Leilehua             12.7h F      
 18 Ryland Eisele             12 Kalaheo              13.1h F      
 19 William King-Perez        JR Kaimuki              13.2h F      
 19 Victor Lagpacan              Leilehua             13.2h F      
 21 Malcolm Evans             11 Kalaheo              13.6h F      
 22 Cooper Valasek               Pearl City           13.7h F      
 23 Alex Nguyen               JR Kaimuki              14.0h F      
 24 Jesse Enos                   Pearl City           14.2h F      
 
  9  JV Girls   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Maegan Tupinio               Leilehua           6:06.2h F      
  2 Jacqueline Chong             Pearl City         6:07.6h F      
  3 Merrie Oshiro                Pearl City         6:09.3h F      
  4 Abigatle Baldwin          FR Kailua             6:50.1h F      
  5 Amber Ching                  Pearl City         7:07.3h F      
  6 Jaymie Lonzanida             Pearl City         7:24.7h F      
 
 11  JV Boys   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Margarito Martinez           Leilehua           4:34.1h F      
  2 Tyler Davidson               Leilehua           5:12.1h F      
  3 Michael McCaffery            Leilehua           5:24.2h F      
  4 Cody Miyashiro               Pearl City         5:28.9h F      
  5 Jordan Thomas              9 Kailua             5:39.6h F      
  6 Reagan Morgan                Leilehua           5:43.4h F      
  7 Peter Tanaka                 Pearl City         6:09.3h F      
 
 12  V Boys   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Naoya Taylor              JR Kailua             4:48.4h F      
  2 Noel Cabato                  Leilehua           4:53.2h F      
  3 Michael Chambers             Leilehua           4:53.5h F      
  4 Patrick Enriquez             Pearl City         5:09.6h F      
  5 David Obatake                Pearl City         5:13.2h F      
  6 Bobby Bergonia            JR Kaimuki            5:23.1h F      
  7 Bryan Wierson             11 Kalaheo            5:40.7h F      
  8 Arin Nunes                12 Kalaheo            5:50.4h F      
 
 17  JV Girls   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Cheyenne Kadooka          10 Kailua             1:12.6h F      
  2 Natalie Madden            SO Kailua             1:15.1h F      
  3 Cheyenne Tavares          SO Kailua             1:25.4h F      
  4 Sky Forges                SO Kailua             1:29.3h F      
 
 18  V Girls   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Mariama Lane                 Leilehua           1:06.3h F      
 
 19  JV Boys   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Eric Lum                  10 Kailua               58.4h F      
  2 Dillon Pau'u                 Leilehua           1:00.0h F      
  3 Micah Velasco                Leilehua           1:01.6h F      
  4 Sheldon Gallarde           9 Kailua             1:02.5h F      
  5 Bronson Acheta-Maeda         Leilehua           1:03.5h F      
  6 Penitito Melei               Leilehua           1:04.0h F      
  7 Finn Woelm                   Pearl City         1:04.7h F      
  8 Drake Oshiro                 Pearl City         1:05.9h F      
  9 Elliot Estranda              Leilehua           1:08.2h F      
 10 Andrew Chang              10 Kailua             1:11.3h F      
 11 Dylan Chang                  Leilehua           1:22.8h F      
 
 20  V Boys   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Andre Bess                   Leilehua             53.0h F      
  2 Zachary Lovelace          11 Kalaheo              53.5h F      
  3 Wilton Kekauohaq          SR Kailua               55.4h F      
  4 Tyler Yamanouchi             Pearl City           56.2h F      
  5 Naumu Gapusan-Young          Pearl City           56.6h F      
  6 Nicholas Rosolovich       SO Kailua               56.9h F      
  7 Paul Matchniff            11 Kalaheo              57.6h F      
  8 Joseph Aguon              SR Kaimuki              57.8h F      
  9 Naoya Taylor              JR Kailua               59.6h F      
 10 Dustin Ambrocio              Pearl City         1:00.0h F      
 11 Carlos Marshall           11 Leilehua           1:01.7h F      
 11 Nathan Ray                   Leilehua           1:01.7h F      
 13 Scott Nguyen              JR Kaimuki            1:02.0h F      
 14 Cooper Valasek               Pearl City         1:08.1h F      
 
 21  JV Girls   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Tatiana Alailima             Leilehua             55.4h F      
  2 Maka Akagi                   Leilehua             58.1h F      
  3 Kristy Lam                SO Kaimuki            1:01.4h F      
 
 22  V Girls   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Emme Cabrejos                Pearl City           57.2h F      
  2 Angelica Carrillo            Pearl City           58.7h F      
  3 Ashley Sagisi             JR Kaimuki            1:12.4h F      
 
 23  JV Boys   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Blaine Furtado               Leilehua             48.8h F      
  2 Elisah Bejer-Barro           Leilehua             50.4h F      
  3 Alaka'i Belisario            Leilehua             50.5h F      
  4 Penitito Melei               Leilehua             52.6h F      
  5 Jarron Crowell            SO Kailua               54.3h F      
  6 Bodhi Kim-Foulk            9 Kailua               58.5h F      
 
 24  V Boys   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Allan Ilae                12 Kailua               42.2h F      
  2 Kaipo Kea                    Leilehua             44.9h F      
  3 Damian Domenech           12 Kalaheo              46.0h F      
  4 Ronald Santos                Leilehua             47.4h F      
  5 Marcus Breakfield         12 Leilehua             49.1h F      
  6 Mark Tenorio              12 Kalaheo              50.9h F      
  7 Noel Cabato                  Leilehua             53.9h F      
  8 Joseph Aguon              SR Kaimuki              54.9h F      
  9 Kepueli Tavateralu        JR Kailua               55.6h F      
 10 Victor Lagpacan              Leilehua             56.6h F      
 
 25  JV Girls   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Macy Minor                 9 Kalaheo            2:59.9h F      
  2 Jacqueline Chong             Pearl City         3:05.3h F      
  3 Kylie Jarvis               9 Kalaheo            3:07.9h F      
  4 Cheyenne Kadooka          10 Kailua             3:13.0h F      
  5 Merrie Oshiro                Pearl City         3:18.7h F      
  6 Jaymie Lonzanida             Pearl City         3:33.7h F      
 
 26  V Girls   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Cherie Patton             JR Kaimuki            3:07.2h F      
  2 Ashley Sagisi             JR Kaimuki            3:31.6h F      
 
 27  JV Boys   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Margarito Martinez           Leilehua           2:10.1h F      
  2 Cody Miyashiro               Pearl City         2:22.3h F      
  3 Micah Velasco                Leilehua           2:23.2h F      
  4 Tyler Davidson               Leilehua           2:32.5h F      
  5 Elliot Estranda              Leilehua           2:43.5h F      
  6 Cala Grayson               9 Kalaheo            2:45.5h F      
  7 Michael Gomes              9 Kalaheo            2:53.0h F      
  8 Peter Tanaka                 Pearl City         3:02.5h F      
  9 Daniel Gilman                Leilehua           3:37.5h F      
 
 28  V Boys   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Naoya Taylor              JR Kailua             2:12.4h F      
  2 Shannon Cosey                Leilehua           2:13.8h F      
  3 Paul Matchniff            11 Kalaheo            2:17.4h F      
  4 Errol Vidad               11 Kalaheo            2:18.7h F      
  5 Michael Chambers             Leilehua           2:21.6h F      
  6 Patrick Enriquez             Pearl City         2:23.8h F      
  7 David Obatake                Pearl City         2:27.1h F      
  8 Arin Nunes                12 Kalaheo            2:27.6h F      
  9 Bobby Bergonia            JR Kaimuki            2:35.3h F      
 10 Bryan Wierson             11 Kalaheo            2:44.1h F      
 
 29  JV Girls   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Ember Moralino               Leilehua             28.4h F      
  2 Cheyenne Kadooka          10 Kailua               29.2h F      
  3 Natalie Madden            SO Kailua               29.6h F      
  4 Kehaulani Batalona           Leilehua             30.5h F      
  4 Shyna White               SO Kaimuki              30.5h F      
  6 Maegan Tupinio               Leilehua             30.9h F      
  7 Shelby Hill                  Leilehua             31.8h F      
  8 Sky Forges                SO Kailua               32.0h F      
  9 Hannah Barret                Leilehua             32.6h F      
 10 Cheyenne Tavares          SO Kailua               33.6h F      
 11 Olivia Gloff               9 Kalaheo              35.8h F      
 12 Candice Kiyabu            FR Kaimuki              38.0h F      
 
 30  V Girls   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Venessa Jackson              Leilehua             26.8h F      
  2 Shanice Estrada              Leilehua             29.2h F      
  3 Ku'uipo Pabro             JR Kaimuki              30.0h F      
  4 Princess Avery               Leilehua             30.4h F      
  5 Mariama Lane                 Leilehua             30.6h F      
  6 Veronica Woods               Leilehua             30.7h F      
  7 Jasmine Fujimoto-Poaha    JR Kaimuki              31.0h F      
  8 Bethany Tethers              Leilehua             33.0h F      
 
 31  JV Boys   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Stockton Crowley             Leilehua             23.7h F      
  2 Joshua I Gante            SO Anuenue              24.0h F      
  3 Brentavious Lemon            Leilehua             24.2h F      
  4 Tyler Tokunaga               Pearl City           24.3h F      
  5 Jesse Carney              10 Kalaheo              24.4h F      
  6 Chayse Tagalog               Pearl City           24.5h F      
  7 Justice Sarcedo           SO Kaimuki              24.6h F      
  8 Boyd Crowell              SO Kailua               24.7h F      
  9 Bronson Acheta-Maeda         Leilehua             24.9h F      
 10 Eric Lum                  10 Kailua               25.3h F      
 11 Jacey Cabel-Tellis           Leilehua             25.4h F      
 12 Sheldon Gallarde           9 Kailua               25.6h F      
 13 Drake Oshiro                 Pearl City           26.0h F      
 13 Rodale Tumbaga               Leilehua             26.0h F      
 15 Penitito Melei               Leilehua             26.2h F      
 16 Tre Paderes               SO Kaimuki              26.5h F      
 16 Wen Rui Sun               FR Kaimuki              26.5h F      
 18 Elisah Bejer-Barro           Leilehua             26.8h F      
 19 Rino Sontum               SO Kaimuki              26.9h F      
 20 Thaddeus Pauda               Pearl City           27.2h F      
 21 Kalawai'a Jenkins            Leilehua             27.6h F      
 22 Andrew Chang              10 Kailua               28.0h F      
 23 Shaun Slaughter            9 Kalaheo              28.1h F      
 24 Finn Woelm                   Pearl City           28.3h F      
 25 Zachary Robinson             Leilehua             28.9h F      
 25 Mahuka Cullen             SO Anuenue              28.9h F      
 27 Dillon Fihaki                Leilehua             29.7h F      
 28 Joash Salavea                Leilehua             30.3h F      
 29 Angel Aponte                 Pearl City           30.5h F      
 30 Elliot Estranda              Leilehua             32.0h F      
 31 Daniel Gilman                Leilehua             38.9h F      
 
 32  V Boys   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Dwayne Mitchell           12 Kalaheo              23.0h F      
  2 Nicholas Rosolovich       SO Kailua               23.4h F      
  3 Lerrion Jones                Leilehua             23.6h F      
  4 Andre Bess                   Leilehua             23.9h F      
  5 Damian Domenech           12 Kalaheo              24.2h F      
  6 Kaipo Kea                    Leilehua             24.4h F      
  6 Wilton Kekauohaq          SR Kailua               24.4h F      
  8 Carlos Marshall           11 Leilehua             24.8h F      
  9 Michael Fletcher             Leilehua             24.9h F      
 10 Andrew Save               JR Kaimuki              25.0h F      
 11 Scott Yamasaki               Pearl City           25.1h F      
 11 Alex Nakamoto                Pearl City           25.1h F      
 13 Eric Namba                SR Kaimuki              25.3h F      
 14 Joseph Aguon              SR Kaimuki              25.8h F      
 15 Mark Tenorio              12 Kalaheo              26.3h F      
 16 Scott Nguyen              JR Kaimuki              26.7h F      
 17 Nathan Ray                   Leilehua             26.8h F      
 18 Malcolm Evans             11 Kalaheo              26.9h F      
 19 Jayson Dumaoal               Leilehua             27.1h F      
 20 William King-Perez        JR Kaimuki              28.2h F      
 21 Jesse Enos                   Pearl City           28.8h F      
 22 Cooper Valasek               Pearl City           28.9h F      
 23 Alex Nguyen               JR Kaimuki              29.2h F      
 24 Victor Lagpacan              Leilehua             29.9h F      
 
 33  JV Girls   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kayleigh Waters              Leilehua          12:14.4h F      
  2 Jacqueline Chong             Pearl City        13:30.4h F      
  3 Merrie Oshiro                Pearl City        15:04.4h F      
  4 Richelle Nemoto            9 Kalaheo           15:18.7h F      
  5 Abigatle Baldwin          FR Kailua            16:20.2h F      
  6 Jaymie Lonzanida             Pearl City        16:46.6h F      
 
 35  JV Boys   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Jordan Thomas              9 Kailua            12:28.6h F      
  2 Ian Hanohano              10 Kalaheo           12:31.0h F      
  3 Reagan Morgan                Leilehua          12:58.7h F      
 
 36  V Boys   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Bryce Jenkins                Leilehua           9:01.6h F      
  2 Shannon Cosey                Leilehua           9:57.2h F      
  3 Dylan Williams            12 Kalaheo           10:32.9h F      
  4 Devon Izumigawa           SR Kailua            11:14.4h F      
  5 Phillip Aiwohi-Kim        SR Kaimuki           12:14.4h F      
 
 41  JV Girls    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Toe Motu                     Leilehua           4-04.00 F      
  1 Ember Moralino               Leilehua           4-04.00 F      
  3 Maka Akagi                   Leilehua           4-02.00 F      
  4 Sky Forges                SO Kailua             4-00.00 F      
  5 Maegan Tupinio               Leilehua           3-10.00 F      
  5 Shelby Hill                  Leilehua           3-10.00 F      
 
 42  V Girls    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Lindsey Matsunaga         JR Kaimuki            4-00.00 F      
  1 Shanice Estrada              Leilehua           4-00.00 F      
  3 Keahi Braginsky-ahloo        Leilehua           3-08.00 F      
 
 43  JV Boys    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Eric Lum                  10 Kailua             5-08.00 F      
  2 Christian Aragosa            Pearl City         5-02.00 F      
  3 Keane Hosaka                 Leilehua           4-10.00 F      
 
 44  V Boys    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Zachary Lovelace          11 Kalaheo            6-03.00 F      
  2 Allan Ilae                12 Kailua             5-06.00 F      
  2 Andre Bess                   Leilehua           5-06.00 F      
  2 Dwayne Mitchell           12 Kalaheo            5-06.00 F      
  5 Carlos Marshall           11 Leilehua           5-02.00 F      
  6 Bryce Jenkins                Leilehua           5-00.00 F      
  6 Jarad Crowell             SR Kailua             5-00.00 F      
  8 Mana Akagi                   Leilehua           4-10.00 F      
 
 45  JV Girls    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Maegan Tupinio               Leilehua           5-06.00 F      
 
 46  V Girls    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Keahi Braginsky-ahloo        Leilehua           0-05.00 F      
 
 47  JV Boys    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Nathaniel Talon              Leilehua           7-06.00 F      
  2 Rodale Tumbaga               Leilehua           7-00.00 F      
 
 48  V Boys    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kaipo Kea                    Leilehua           9-00.00 F      
  2 Mana Akagi                   Leilehua           8-06.00 F      
  3 Michael Fletcher             Leilehua           8-00.00 F      
  4 Marcus Breakfield         12 Leilehua           7-06.00 F      
  5 Jayson Dumaoal               Leilehua           7-00.00 F      
 
 49  JV Girls    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Tatiana Alailima             Leilehua          11-09.50 F      
  2 Maka Akagi                   Leilehua          11-04.50 F      
  3 Hannah Barret                Leilehua          11-03.00 F      
 
 50  V Girls    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Shanice Estrada              Leilehua          13-06.50 F      
  2 Lindsey Matsunaga         JR Kaimuki           13-05.00 F      
  3 Brittany Taufui           10 Leilehua          12-09.50 F      
  4 Toe Motu                     Leilehua          12-09.00 F      
  5 Jasmine Fujimoto-Poaha    JR Kaimuki           12-07.00 F      
  6 Keahi Braginsky-ahloo        Leilehua          12-00.00 F      
 
 51  JV Boys    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Joshua I Gante            SO Anuenue           18-07.50 F      
  2 Christian Aragosa            Pearl City        17-08.50 F      
  3 Justice Sarcedo           SO Kaimuki           17-04.00 F      
  4 Eric Lum                  10 Kailua            16-05.00 F      
  5 Dillon Pau'u                 Leilehua          16-04.50 F      
  6 Keane Hosaka                 Leilehua          16-02.50 F      
  7 Bronson Acheta-Maeda         Leilehua          15-07.50 F      
  8 Brandon Taoy              10 Kailua            15-06.00 F      
  9 Elisah Bejer-Barro           Leilehua          15-03.50 F      
 10 Andrew Chang              10 Kailua            14-01.00 F      
 11 Branden Miya                 Leilehua          13-02.00 F      
 12 Mahuka Cullen             SO Anuenue           12-00.00 F      
 
 52  V Boys    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kaipo Cullen              JR Anuenue           18-03.00 F      
  2 Mana Akagi                   Leilehua          18-00.00 F      
  3 Carlos Marshall           11 Leilehua          17-11.00 F      
  4 Allan Ilae                12 Kailua            16-09.50 F      
  5 Marcus Breakfield         12 Leilehua          16-04.00 F      
  6 Lerrion Jones                Leilehua          16-03.50 F      
  7 Jarad Crowell             SR Kailua            15-10.00 F      
  8 William King-Perez        JR Kaimuki           15-03.00 F      
  9 Chase K Aki               SO Anuenue           15-00.50 F      
 10 Victor Lagpacan              Leilehua          14-05.50 F      
 
 53  JV Girls    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Toe Motu                     Leilehua          27-09.25 F      
  2 Tatiana Alailima             Leilehua          27-05.25 F      
 
 54  V Girls    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Shanice Estrada              Leilehua          25-10.75 F      
 
 55  JV Boys    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Joshua I Gante            SO Anuenue           40-09.00 F      
  2 Justice Sarcedo           SO Kaimuki           38-09.75 F      
  3 Christian Aragosa            Pearl City        36-04.00 F      
  4 Bronson Acheta-Maeda         Leilehua          36-02.00 F      
  5 Elisah Bejer-Barro           Leilehua          34-01.00 F      
  6 Dillon Pau'u                 Leilehua          32-04.50 F      
  7 Mahuka Cullen             SO Anuenue           28-07.00 F      
 
 56  V Boys    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Mana Akagi                   Leilehua          38-08.25 F      
  2 Victor Lagpacan              Leilehua          37-08.50 F      
  3 Carlos Marshall           11 Leilehua          36-02.00 F      
  4 Kaipo Cullen              JR Anuenue           36-00.00 F      
  5 Jarad Crowell             SR Kailua            34-03.75 F      
 
 57  JV Girls    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 JoDean Crowell            SO Kailua            92-03.00 F      
  2 Tatiana Alailima             Leilehua          81-05.00 F      
  3 Toe Motu                     Leilehua          67-02.00 F      
  4 Jatheany Asosaoletoetu    SO Kailua            66-07.00 F      
 
 58  V Girls    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Ema Taufoou               SR Kailua           103-03.00 F      
  2 Tiffany Thompson          12 Leilehua          95-00.00 F      
  3 Dinishah Faasoa           SR Kaimuki           94-00.00 F      
  4 Luisa Mikaele             SR Kaimuki           92-00.00 F      
  5 Nele Gaisoa               JR Kailua            82-09.00 F      
  6 Louen Haliapiapi          JR Kaimuki           80-01.00 F      
  7 Brittany Taufui           10 Leilehua          72-05.00 F      
  8 Caline Wilson                Leilehua          65-02.00 F      
  9 Faavaeliealofa Pio           Leilehua          64-01.00 F      
 
 59  JV Boys    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Lopeti Fonokalafi         FR Kaimuki          140-09.00 F      
  2 Boyd Crowell              SO Kailua           128-06.00 F      
  3 Keane Hosaka                 Leilehua         125-04.00 F      
  4 Joash Salavea                Leilehua         122-03.00 F      
  5 Dillon Fihaki                Leilehua         115-06.00 F      
  6 Rey Ramos                    Leilehua         114-00.00 F      
  7 Lymann Tuiloma               Pearl City       110-06.00 F      
  8 Jesse Carney              10 Kalaheo          107-10.00 F      
  9 Kalawai'a Jenkins            Leilehua         102-06.00 F      
 10 Siaosi Haliapiapi         FR Kaimuki          102-05.00 F      
 11 Penitito Melei               Leilehua          98-11.00 F      
 12 Kamea Kahiapo             JR Anuenue           92-05.00 F      
 13 Laamaikahiki Kamai        SO Anuenue           90-09.00 F      
 14 Zachary Robinson             Leilehua          89-08.00 F      
 15 John Keanu                10 Kailua            83-08.00 F      
 16 Chayse Tagalog               Pearl City        83-04.00 F      
 17 Michael Joy                  Pearl City        80-03.00 F      
 18 Daniel Gilman                Leilehua          78-10.00 F      
 19 Antonio Pio                  Leilehua          77-02.00 F      
 20 Mikaele Malakai            9 Kailua            73-08.00 F      
 21 Kai Amaral                   Pearl City        72-07.00 F      
 22 Alan Ochoa                   Pearl City        49-07.00 F      
 
 60  V Boys    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Chauncy Makainai          SR Kailua           151-05.00 F      
  2 Jiniki Timoteo               Leilehua         130-09.00 F      
  3 Manako Tuifoa             12 Kailua           123-07.00 F      
  4 Walter Tauatevalu         12 Kailua           112-03.00 F      
  5 Desmond Tautofi              Kaimuki          110-10.00 F      
  6 Dave Lefotu                  Pearl City       108-08.00 F      
  7 Frazier Taua                 Leilehua         106-04.00 F      
  8 Jared Kaimana-Abejon      12 Kailua           100-07.00 F      
  9 Zachary Coffin               Leilehua         100-00.00 F      
 10 Jose Rocha                   Leilehua          99-05.00 F      
 11 Nathan Schuster              Leilehua          92-00.00 F      
 12 Kawika Foumai                Pearl City        91-08.00 F      
 13 Logan Castro                 Pearl City        81-04.00 F      
 
 61  JV Girls    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Gabriella Moala           10 Leilehua          28-03.50 F      
  2 JoDean Crowell            SO Kailua            26-09.50 F      
  3 Jatheany Asosaoletoetu    SO Kailua            26-04.50 F      
 
 62  V Girls    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Vaioleti Mikaele          JR Kaimuki           34-04.00 F      
  2 Lucy Soa                  SR Kailua            33-04.00 F      
  3 Brittany Taufui           10 Leilehua          30-05.50 F      
  4 Nele Gaisoa               JR Kailua            30-03.00 F      
  5 Melenaite Fonokalafi      SR Kaimuki           29-10.75 F      
  6 Tiffany Thompson          12 Leilehua          29-01.00 F      
  7 Ema Taufoou               SR Kailua            28-07.75 F      
  8 Dinishah Faasoa           SR Kaimuki           26-04.50 F      
  9 Faavaeliealofa Pio           Leilehua          24-11.00 F      
 10 Louen Haliapiapi          JR Kaimuki           22-05.00 F      
 11 Caline Wilson                Leilehua          21-10.75 F      
 12 Bronti A Rios             JR Anuenue           20-08.00 F      
 
 63  JV Boys    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kamea Kahiapo             JR Anuenue           39-03.50 F      
  2 Keane Hosaka                 Leilehua          39-01.00 F      
  3 Jesse Carney              10 Kalaheo           38-04.00 F      
  4 Rey Ramos                    Leilehua          36-02.00 F      
  5 Joash Salavea                Leilehua          34-05.50 F      
  6 Boyd Crowell              SO Kailua            34-05.25 F      
  7 Dillon Pau'u                 Leilehua          34-05.00 F      
  8 Lopeti Fonokalafi         FR Kaimuki           33-10.00 F      
  9 Lymann Tuiloma               Pearl City        33-09.75 F      
 10 Dillon Fihaki                Leilehua          32-01.50 F      
 11 Chayse Tagalog               Pearl City        31-11.75 F      
 12 Kalawai'a Jenkins            Leilehua          31-10.50 F      
 13 Zachary Robinson             Leilehua          30-05.00 F      
 14 John Keanu                10 Kailua            29-01.00 F      
 15 Mikaele Malakai            9 Kailua            28-11.50 F      
 16 Laamaikahiki Kamai        SO Anuenue           28-05.00 F      
 17 Siaosi Haliapiapi         FR Kaimuki           27-06.00 F      
 18 Alan Ochoa                   Pearl City        26-01.00 F      
 19 Kai Amaral                   Pearl City        25-02.00 F      
 
 64  V Boys    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Chauncy Makainai          SR Kailua            48-04.00 F      
  2 Manako Tuifoa             12 Kailua            40-04.00 F      
  3 Desmond Tautofi              Kaimuki           37-06.00 F      
  4 Walter Tauatevalu         12 Kailua            36-09.25 F      
  5 Nathan Schuster              Leilehua          35-10.25 F      
  6 Jiniki Timoteo               Leilehua          35-08.75 F      
  7 Frazier Taua                 Leilehua          35-08.00 F      
  8 Jared Kaimana-Abejon      12 Kailua            33-04.00 F      
  9 Jose Rocha                   Leilehua          33-03.00 F      
 10 Zachary Coffin               Leilehua          31-01.00 F      
 11 Logan Castro                 Pearl City        29-10.50 F      
 12 Kawika Foumai                Pearl City        28-10.50 F