2010 Waianae PresasonTrack Meet - 3/6/2010                   
                      Host: Waianae - Leilehua - Campbell                      
                             Mililani High School                              
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Kayla Taulapapa              Kahuku                   12.9h  
  2 Felicia Vazquez           FR Radford                  13.6h  
  2 Aleigha Criego            FR Radford                  13.6h  
  4 Leilani Atuatasi             Waianae                  14.0h  
  5 Mariah Ann Cabreros          Leilehua                 14.1h  
  6 Jaelisa Carino               Campbell                 14.2h  
  7 Emmalani Movery           FR Radford                  14.3h  
  7 Mi Nei Stant                 Kahuku                   14.3h  
  7 Alexa Sierra                 Campbell                 14.3h  
 10 Brittany Jackson          FR Radford                  14.4h  
 10 Callie Fischer            FR Radford                  14.4h  
 12 Briyanna Wilson           SO Radford                  14.5h  
 13 Mercedes Ruston           FR Radford                  14.6h  
 13 Ashley Nicholas           FR Radford                  14.6h  
 15 Ashley Browder            SR Radford                  14.7h  
 15 Kyla Larson                  Leilehua                 14.7h  
 17 Shelby Black              FR Radford                  14.8h  
 17 Kiana Jones               FR Radford                  14.8h  
 19 Dierra Font               FR Radford                  14.9h  
 20 Angel Irorita                Campbell                 15.0h  
 20 Gabrielle Reynolds        SO Radford                  15.0h  
 22 Asia Smith                   Campbell                 15.1h  
 23 Tiffany Varga                Leilehua                 15.2h  
 23 gia Awohi                    Campbell                 15.2h  
 25 Elizabeth Tuason          FR Radford                  15.3h  
 26 Courtney Carullo          FR Radford                  15.4h  
 26 Damisha Crews                Leilehua                 15.4h  
 26 Paige Silva                  Campbell                 15.4h  
 29 Paige Soma                   Campbell                 15.6h  
 29 Jazyme Rivera-Taedo          Campbell                 15.6h  
 31 Michelle Manuel           FR Radford                  15.8h  
 31 Ashlyn Rosa                  Leilehua                 15.8h  
 33 Nicole Sager              FR Radford                  16.0h  
 33 Tandeka Nunn              FR Radford                  16.0h  
 35 Aneta Woods                  Campbell                 16.2h  
 36 Angelica Africa              Campbell                 16.3h  
 37 Melody Antonio               Campbell                 16.5h  
 
Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kayla Taulapapa              Kahuku                   27.4h  
  2 Jaissa Cadelinia             Campbell                 27.8h  
  3 Aleigha Criego            FR Radford                  29.2h  
  4 Mi Nei Stant                 Kahuku                   29.8h  
  5 Azaria Nofon                 Campbell                 29.9h  
  6 Brittany Jackson          FR Radford                  30.2h  
  7 Briyanna Wilson           SO Radford                  30.9h  
  8 Dierra Font               FR Radford                  31.0h  
  9 Miranda Schmillen          9 McKinley                 31.3h  
 10 Kiana Jones               FR Radford                  32.3h  
 11 Emmalani Movery           FR Radford                  32.4h  
 12 Shelby Black              FR Radford                  32.8h  
 13 Mercedes Ruston           FR Radford                  32.9h  
 14 Gabrielle Reynolds        SO Radford                  33.6h  
 15 Michelle Manuel           FR Radford                  33.7h  
 15 Elizabeth Tuason          FR Radford                  33.7h  
 17 Nicole Sager              FR Radford                  33.8h  
 18 Damisha Crews                Leilehua                 34.5h  
 18 Tandeka Nunn              FR Radford                  34.5h  
 20 Courtney Carullo          FR Radford                  35.8h  
 
Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kayla Taulapapa              Kahuku                 1:02.9h  
  2 Aleigha Criego            FR Radford                1:06.9h  
  3 Mi Nei Stant                 Kahuku                 1:09.8h  
  4 Briyanna Wilson           SO Radford                1:10.6h  
  5 Miranda Schmillen          9 McKinley               1:12.3h  
  6 Ashley McDonnell             Kahuku                 1:16.2h  
  7 Krystal Fernandez-Kong       Campbell               1:17.7h  
  8 Jazyme Rivera-Taedo          Campbell               1:27.0h  
  9 Aneta Woods                  Campbell               1:30.0h  
 
Girls 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kayla Grimmett            JR Radford                2:49.5h  
  2 Evelynn Aponte            SR Radford                3:02.5h  
 
Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jessica Kafer             SO Radford                5:32.4h  
  2 Tiffany Tang              11 McKinley               5:41.5h  
  3 Charlene Valerino            Campbell               5:43.2h  
  4 Kayla Grimmett            JR Radford                5:44.7h  
  5 Samantha Shipley             Kahuku                 5:45.6h  
  6 Evelynn Aponte            SR Radford                6:38.1h  
  7 Louisse Gayle Aque        SR Radford                6:44.2h  
  8 Wyman Tanouye                Kahuku                 6:55.5h  
  9 Kehau Batalona               Leilehua               7:08.1h  
 10 Maila Gantous                Kahuku                 8:06.6h  
 
Girls 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jessica Piatt                Leilehua              12:58.9h  
 
Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Natasha Ogata             SO Mililani                 18.5h  
  2 Krystal Fernandez-Kong       Campbell                 19.3h  
  3 Shelby Black              FR Radford                  21.3h  
  4 Kendra Brown              FR Radford                  21.6h  
  4 Mercedes Ruston           FR Radford                  21.6h  
  6 Emmalani Movery           FR Radford                  21.8h  
  7 Kyla Larson                  Leilehua                 21.9h  
  8 Malaeolevauvau Fiaseu     FR Radford                  22.7h  
  8 Victoria Hartley          FR Radford                  22.7h  
 10 Imani Davis               SO Radford                  22.8h  
 11 Kiana Jones               FR Radford                  23.5h  
 12 Aneta Woods                  Campbell                 24.9h  
 
Girls 300 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Teri Kawasaki             FR Mililani                 54.9h  
  2 Kyla Larson                  Leilehua                 55.5h  
  3 Kendra Brown              FR Radford                  57.7h  
  4 Shelby Black              FR Radford                  59.6h  
  5 Emmalani Movery           FR Radford                  59.8h  
  6 Victoria Hartley          FR Radford                1:04.8h  
  7 Malaeolevauvau Fiaseu     FR Radford                1:05.3h  
 
Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Campbell High School  'A'                             54.9h  
  2 Radford High School  'A'                              55.4h  
  3 Leilehua High School  'A'                             59.2h  
  4 Campbell High School  'B'                           1:01.5h  
 
Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Campbell High School  'A'                           4:34.5h  
 
Girls High Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Samantha Mason            FR Radford                4-06.00  
  2 Felicia Vazquez           FR Radford                4-02.00  
 
Girls Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  2 Taylor Black              SO Radford                7-00.00  
 
Girls Long Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kayla Taulapapa              Kahuku                14-11.75  
  2 Felicia Vazquez           FR Radford               14-05.50  
  3 Leina Lunasco             SO Mililani              14-04.00  
  4 Mi Nei Stant                 Kahuku                13-02.75  
  5 Shelby Black              FR Radford               12-03.25  
  6 Jaylyn Buenconsejo        SO Mililani              12-01.00  
  7 Kiana Jones               FR Radford                9-02.00  
 -- Angel Irorita                Campbell                    ND  
 -- Angelica Africa              Campbell                    ND  
 
Girls Shot Put Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nele Gaisoa                  Kailua                32-06.00  
  2 Paulina Sapatu            SR Radford               30-05.50  
  3 Deborah Darlington        SR Radford               29-05.75  
  4 Jatheany Asosaoletoetu       Kailua                26-09.50  
  5 Kehau Achiu                  Campbell              26-06.00  
  6 Penina Sapatu             SR Radford               25-05.50  
  7 JoDean Crowell               Kailua                24-10.00  
  8 Kelsey Brantley              Waianae               24-06.25  
  9 Marilyn Soa                  Campbell              24-04.00  
 10 Ikoa Dias-Kekhuna            Campbell              24-01.25  
 11 Destinee Yorong              Campbell              24-00.50  
 12 Melissa Pogia                Waianae               22-06.50  
 13 Kuulei Quinones              Campbell              22-00.00  
 14 Stephane`e Lauth             Campbell              20-02.25  
 15 Chelsy Tuiasosopo            Campbell              19-11.25  
 16 Chantell Tyrell              Waianae               19-11.00  
 17 Elizabeth Sobrado            Waianae               19-00.50  
 
Girls Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ellena Curlee             SO Radford                  82-04  
  2 Sherron Page              JR Radford                  78-08  
  3 Deborah Darlington        SR Radford                  77-05  
  4 Tara Tailele                 Kahuku                   77-00  
  5 Kelsey Brantley              Waianae                  74-01  
  6 Maila Tafua                  Kahuku                   73-00  
  7 Vaai Salanoa                 Kailua                   71-11  
  8 Osana Fuiava              FR Radford                  66-05  
  9 Cassie Ernst                 Campbell                 65-10  
 10 Penina Sapatu             SR Radford                  65-03  
 11 Jaelynn Kaio-Scott           Kahuku                   61-10  
 12 Tyler-Sue Kahala             Waianae                  61-05  
 13 Leilani Atuatasi             Waianae                  59-03  
 14 Ariana Maunakapu          FR Radford                  55-05  
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kaeli Patton              SR Radford                  12.5h  
  2 Tyler Whitener            SO Radford                  12.6h  
  3 Sade Myers                SR Radford                  12.9h  
  4 Kzykerria Menzie-Rutledg     Leilehua                 13.2h  
  5 Nicole Ursua                 Campbell                 13.7h  
  5 Synteria Evans            SR Radford                  13.7h  
  7 Geri Dela-Cruz               Waianae                  13.9h  
  8 Cindy Le                  11 McKinley                 14.00  
  9 Malia Talbert                Waianae                  14.1h  
 10 Sherron Page              JR Radford                  14.2h  
 11 Kara Tsugawa              11 McKinley                 14.4h  
 12 Rachel Philpot            JR Radford                  14.5h  
 13 Kamakohilani Gonsalves       Waianae                  14.6h  
 14 Hanna Yoo                 11 McKinley                 14.7h  
 15 America Garcia            11 McKinley                 14.9h  
 16 Keyonna Manuel            JR Radford                  15.0h  
 17 Shelby Hill                  Leilehua                 15.1h  
 18 Erica Lewis                  Radford                  15.2h  
 19 Ashley Browder            SR Radford                  15.4h  
 20 Devina Cabe               JR Radford                  15.5h  
 21 Adriana Villarreal-Solan  JR Radford                  15.6h  
 22 Yasmine Grinston          SR Radford                  15.9h  
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrea Hinkle             JR Radford                  26.4h  
  2 Tyler Whitener            SO Radford                  27.3h  
  3 Sade Myers                SR Radford                  27.4h  
  4 Nicole Fiu                   Kahuku                   28.6h  
  4 Keani Sebala                 Campbell                 28.6h  
  6 Josianne Achiu               Campbell                 29.5h  
  7 Cindy Le                  11 McKinley                 29.9h  
  8 Jesmyn Agustin               Leilehua                 30.2h  
  9 Hanna Yoo                 11 McKinley                 30.6h  
 10 Shelby Hill                  Leilehua                 31.5h  
 11 Kara Tsugawa              11 McKinley                 31.7h  
 12 Keyonna Manuel            JR Radford                  32.3h  
 13 Adriana Villarreal-Solan  JR Radford                  33.7h  
 14 Ashley Browder            SR Radford                  34.8h  
 15 Porscha Dallas            SR Radford                  35.7h  
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler Whitener            SO Radford                1:02.6h  
  2 Sade Myers                SR Radford                1:02.7h  
  3 Nicole Fiu                   Kahuku                 1:05.4h  
  4 Briana Dingle             SR Radford                1:05.7h  
  5 Madison Higley            JR Radford                1:06.70  
  6 Cindy Le                  11 McKinley               1:09.4h  
  7 Kamakohilani Gonsalves       Waianae                1:15.8h  
  8 Kehau Batalona               Leilehua               1:23.7h  
 
Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Briana Dingle             SR Radford                2:41.2h  
  2 Aiza Valeriano               Campbell               2:43.7h  
  3 Taylor Black              SO Radford                2:52.4h  
  4 Evelynn Aponte            SR Radford                3:02.5h  
  5 Asami Kobayashi            9 McKinley               3:05.5h  
  6 Ashley Adriano               Campbell               3:16.2h  
 
Girls 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aiza Valeriano               Campbell               5:54.2h  
  2 Taylor Black              SO Radford                6:17.9h  
  3 Danielle Horne            FR Radford                6:23.8h  
  4 Angelina Soh                 Leilehua               6:31.7h  
  5 Shawna Rose                  Leilehua               6:34.4h  
  6 Olivia Whitehurst            Leilehua               6:36.3h  
  7 Alexa Quiroz                 Campbell               6:47.4h  
  8 Asami Kobayashi            9 McKinley               6:48.1h  
  9 Drielle Belisario            Leilehua               7:26.5h  
 10 Ashley Adriano               Campbell               7:28.1h  
 
Girls 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tiffany Tang              11 McKinley              12:36.4h  
  2 Samantha Shipley             Kahuku                12:58.3h  
  3 Kayla Grimmett            JR Radford               13:10.1h  
  4 Taylor Black              SO Radford               13:29.9h  
  5 Louisse Gayle Aque        SR Radford               14:46.2h  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zhane Santiago               Kahuku                   15.9h  
  2 Jonina Abell                 Waianae                  16.9h  
  3 Jessica Aponte            JR Radford                  18.2h  
  4 Sakura Coleman            SR Radford                  18.3h  
  5 Abcde Paogofie               Waianae                  18.7h  
  6 Monica Manuel             SR Radford                  18.8h  
  7 Faith Calimlim            JR Radford                  19.2h  
  8 Daphne Cobbs              SO Radford                  20.0h  
  9 Devina Cabe               JR Radford                  20.4h  
 10 Randi Uyeda                  Waianae                  20.7h  
 10 Maka Akagi                   Leilehua                 20.7h  
 12 Vielkis Alvarez              Leilehua                 21.7h  
 13 Vanessa Bocobo               Leilehua                 21.9h  
 14 Rachel Philpot            JR Radford                  22.2h  
 15 Cheri Smith               SR Radford                  23.0h  
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zhane Santiago               Kahuku                   48.9h  
  2 Jessica Aponte            JR Radford                  54.7h  
  3 Daphne Cobbs              SO Radford                  55.6h  
  3 Monica Manuel             SR Radford                  55.6h  
  5 Synteria Evans            SR Radford                  56.2h  
  6 Sakura Coleman            SR Radford                  57.4h  
  7 Maka Akagi                   Leilehua                 59.5h  
  8 Vielkis Alvarez              Leilehua               1:00.1h  
  9 Hanna Yoo                 11 McKinley               1:00.9h  
 10 Rachel Philpot            JR Radford                1:07.9h  
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Radford High School  'A'                              50.2h  
  2 Kahuku High School  'A'                               51.6h  
  3 Waianae High School  'A'                              54.8h  
  4 Campbell High School  'A'                             55.3h  
  5 Leilehua High School  'A'                             56.3h  
  6 Radford High School  'B'                              56.7h  
  7 Radford High School  'C'                              57.5h  
  8 Leilehua High School  'B'                           1:00.1h  
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Radford High School  'A'                            4:19.5h  
  2 Radford High School  'B'                            4:45.0h  
  3 Leilehua High School  'A'                           4:59.1h  
  4 Leilehua High School  'B'                           5:01.1h  
  5 Campbell High School  'A'                           5:02.4h  
 
Girls High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kaeli Patton              SR Radford                5-00.00  
  2 Ikoa Dias-Kekhuna            Campbell               4-06.00  
  3 Charlene Valerino            Campbell               4-04.00  
  3 Keahi Braginsky-ahloo        Leilehua               4-04.00  
  5 Marilyn Soa                  Campbell               4-00.00  
  5 Kara Tsugawa              11 McKinley               4-00.00  
  5 Hanna Yoo                 11 McKinley               4-00.00  
 
Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jennifer Arao                Waianae                8-00.00  
  2 Kayla Grimmett            JR Radford                7-00.00  
  2 Keahi Braginsky-ahloo        Leilehua               7-00.00  
  4 Evelynn Aponte            SR Radford                5-06.00  
 
Girls Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zhane Santiago               Kahuku                17-07.00  
  2 Amber Camody              SO Mililani              15-09.00  
  3 Tyler Whitener            SO Radford               15-08.75  
  4 Jahndy Muliagatele Marin     Waianae               15-01.50  
  5 Jonina Abell                 Waianae               14-09.00  
  6 Rachel Philpot            JR Radford               13-05.75  
  7 Sherron Page              JR Radford               12-10.00  
  8 Yasmine Grinston          SR Radford               11-04.00  
  9 Erica Lewis                  Radford               10-09.75  
 10 Keyonna Manuel            JR Radford                9-03.50  
 
Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zhane Santiago               Kahuku                36-06.00  
  2 Kaeli Patton              SR Radford               34-09.00  
  3 Jonina Abell                 Waianae               32-07.00  
  4 Amber Camody              SO Mililani              32-04.00  
  5 Jahndy Muliagatele Marin     Waianae               31-09.00  
  6 Leina Lunasco             SO Mililani              31-04.00  
  7 Keahi Braginsky-ahloo        Leilehua              30-07.00  
  8 Maka Akagi                   Leilehua              28-10.00  
  9 Synteria Evans            SR Radford               27-01.00  
 
Girls Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Vaai Salanoa                 Kailua                32-08.25  
  2 Cassie Ernst                 Campbell              28-08.00  
  3 Maila Tafua                  Kahuku                25-04.50  
  4 Leilani Atuatasi             Waianae               24-08.00  
  5 Jordan DeCambra              Waianae               24-06.50  
  6 Tara Tailele                 Kahuku                24-00.00  
  7 Ariana Maunakapu          FR Radford               23-10.75  
  8 Ellena Curlee             SO Radford               22-06.75  
  9 Jaelynn Kaio-Scott           Kahuku                22-03.00  
 10 Mele Uta                     Kailua                21-01.50  
 11 Tyler-Sue Kahala             Waianae               20-03.00  
 12 Osana Fuiava              FR Radford               18-07.50  
 
Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Paulina Sapatu            SR Radford                 105-01  
  2 JoDean Crowell               Kailua                   87-04  
  3 Nele Gaisoa                  Kailua                   86-04  
  4 Destinee Yorong              Campbell                 71-09  
  5 Melissa Pogia                Waianae                  71-01  
  6 Ikoa Dias-Kekhuna            Campbell                 65-10  
  7 Jordan DeCambra              Waianae                  60-00  
  8 Stephane`e Lauth             Campbell                 55-04  
  9 Marilyn Soa                  Campbell                 54-10  
 10 Kuulei Quinones              Campbell                 54-09  
 11 Kelsey Brantley              Waianae                  53-02  
 12 Chelsy Tuiasosopo            Campbell                 44-03  
 13 Porscha Dallas            SR Radford                  41-05  
 14 Chantell Tyrell              Waianae                  32-05  
 
Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wily Aofaga                  Kahuku                   11.6h  
  1 Franklin Ilan             FR Radford                  11.6h  
  3 Romar Bacosa              SO Radford                  11.7h  
  3 Jyrelle Umali                Campbell                 11.7h  
  3 Jace Bolosan              10 McKinley                 11.7h  
  6 Paul-Andrew Rhoden           Campbell                 11.8h  
  7 Aries Pihi                   Campbell                 11.9h  
  7 Kevin Acasio              SO Radford                  11.9h  
  9 Javan Moss                   Leilehua                 12.0h  
 10 Brant Cavelina               Campbell                 12.1h  
 10 John Lai                   9 McKinley                 12.1h  
 10 Jaylen Mitchell              Waianae                  12.1h  
 13 Dominic Heffernan            Kahuku                   12.2h  
 13 Zachary Tinao-Rabellizsa  FR Radford                  12.2h  
 13 Anthony Torres             9 McKinley                 12.2h  
 13 Mason Manuma                 Radford                  12.2h  
 17 Branden Miya                 Leilehua                 12.3h  
 17 Anthony Haina                Campbell                 12.3h  
 19 Diante Miyagishima-Howar     Leilehua                 12.4h  
 19 Devailo Motuga               Kahuku                   12.4h  
 19 Rashaan Falemalu             Kahuku                   12.4h  
 22 Jonathon Watkins             Leilehua                 12.5h  
 23 William Rollman           10 McKinley                 12.6h  
 23 Penetito Melei               Leilehua                 12.6h  
 25 Jacob Titus                  Leilehua                 12.7h  
 26 Sunny Chuang              10 McKinley                 12.8h  
 26 Josiah Yasuoka               Leilehua                 12.8h  
 28 Dallas Hart               FR Radford                  12.9h  
 29 Tristan Ramones           10 McKinley                 13.0h  
 29 Kahilil McKinney             Leilehua                 13.0h  
 29 Cody Bantolina               Campbell                 13.0h  
 29 Leighton Panui               Waianae                  13.0h  
 29 Keanu Ferreira-Kahele        Leilehua                 13.0h  
 29 Jayven Mohetau               Kahuku                   13.0h  
 35 Isaac Tangonan               Leilehua                 13.1h  
 36 Ben Wasden                   Kahuku                   13.2h  
 37 Hardy Tautolo             FR Radford                  13.3h  
 38 Ryan Mun                     Campbell                 13.5h  
 38 Alec Lara                  9 McKinley                 13.5h  
 40 Maleak Yancey                Leilehua                 17.8h  
 
Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Franklin Ilan             FR Radford                  23.1h  
  2 Jace Bolosan              10 McKinley                 24.3h  
  3 Jyrelle Umali                Campbell                 24.4h  
  4 Kevin Acasio              SO Radford                  24.6h  
  4 Romar Bacosa              SO Radford                  24.6h  
  6 John Lai                   9 McKinley                 24.9h  
  7 Javan Moss                   Leilehua                 25.0h  
  8 William Rollman           10 McKinley                 25.1h  
  9 Devon Kamaka              SO Radford                  25.4h  
 10 Blake Buzynski            FR Radford                  25.5h  
 11 Kevin Baize                  Kahuku                   25.6h  
 12 Leighton Panui               Waianae                  25.8h  
 13 Jaylen Mitchell              Waianae                  25.9h  
 14 Anthony Haina                Campbell                 26.0h  
 15 Theron Britt                 Campbell                 26.4h  
 15 Cody Bantolina               Campbell                 26.4h  
 17 Paul-Andrew Rhoden           Campbell                 26.5h  
 18 Ryan Mun                     Campbell                 26.7h  
 18 Penetito Melei               Leilehua                 26.7h  
 20 Devailo Motuga               Kahuku                   26.8h  
 21 Jonathon Watkins             Leilehua                 26.9h  
 22 Dallas Hart               FR Radford                  27.2h  
 23 Sunny Chuang              10 McKinley                 27.5h  
 24 Dominic Heffernan            Kahuku                   27.6h  
 25 Ben Wasden                   Kahuku                   27.7h  
 26 Tristan Ramones           10 McKinley                 28.2h  
 26 Isaac Trevino                Leilehua                 28.2h  
 28 Keanu Ferreira-Kahele        Leilehua                 28.3h  
 29 Alec Lara                  9 McKinley                 29.2h  
 30 Trey-Allan Bantolina         Campbell                 31.2h  
 31 Shane Pahulu                 Kahuku                   33.9h  
 32 Brandon Ching                Kahuku                   35.5h  
 
Boys 400 Meter Dash Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Franklin Ilan             FR Radford                  54.7h  
  2 Romar Bacosa              SO Radford                  55.7h  
  3 Kevin Baize                  Kahuku                   56.8h  
  4 Devon Kamaka              SO Radford                  56.9h  
  5 John Lai                   9 McKinley                 57.8h  
  6 Blake Buzynski            FR Radford                  58.5h  
  7 Romelo Wilson                Campbell               1:01.7h  
  8 Ben Wasden                   Kahuku                 1:02.7h  
  9 Isaac Trevino                Leilehua               1:03.0h  
 10 Jamel Tyler                  Campbell               1:03.5h  
 11 Meng Yuan Wu               9 McKinley               1:03.7h  
 11 Zechariah Pama               Leilehua               1:03.7h  
 13 Dominic Heffernan            Kahuku                 1:04.1h  
 14 Alec Lara                  9 McKinley               1:04.9h  
 15 Taz Preston                  Kahuku                 1:06.1h  
 16 Tyler Mather                 Leilehua               1:06.5h  
 17 Leland Wong                  Leilehua               1:09.6h  
 18 Todd Lasater              FR Radford                1:10.2h  
 19 Edward Jones              SO Radford                1:10.5h  
 
Boys 800 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Matthew Baker             SO Radford                2:22.5h  
  2 Branden Miya                 Leilehua               2:23.1h  
  3 Johnny Vogt                  Leilehua               2:23.3h  
  4 Sime Shen                 10 McKinley               2:23.8h  
  5 Julian Brown              FR Radford                2:25.6h  
  6 Martin Cusatti               Leilehua               2:31.5h  
  7 Zechariah Pama               Leilehua               2:33.40  
  8 Romelo Wilson                Campbell               2:36.7h  
  9 Meng Yuan Wu               9 McKinley               2:39.4h  
 10 Jacob Titus                  Leilehua               2:45.2h  
 11 Conner Dooley             FR Radford                2:47.8h  
 12 Todd Lasater              FR Radford                2:49.7h  
 13 Tyler Mather                 Leilehua               2:53.1h  
 14 Joseph Duropan               Waianae                3:00.6h  
 15 Dylan Chang                  Leilehua               3:20.5h  
 
Boys 1500 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dillon Martinez              Leilehua               4:46.3h  
  2 Matthew Baker             SO Radford                4:46.9h  
  3 Julian Brown              FR Radford                4:48.7h  
  4 Johnny Vogt                  Leilehua               5:01.1h  
  5 Sime Shen                 10 McKinley               5:02.6h  
  6 Martin Cusatti               Leilehua               5:10.6h  
  7 Michael McCaffrey            Leilehua               5:17.5h  
  8 Reagan Morgan                Leilehua               5:21.2h  
  9 Meng Yuan Wu               9 McKinley               5:23.3h  
 10 Conner Dooley             FR Radford                5:30.3h  
 11 Alec Tamez                   Leilehua               5:33.5h  
 12 Nicholas Panaikas            Campbell               5:39.3h  
 13 Mark Inay                    Campbell               6:14.7h  
 14 Mathew Kitagawa              Leilehua               6:31.9h  
 15 Shane Pahulu                 Kahuku                 6:42.7h  
 16 Dylan Chang                  Leilehua               7:04.5h  
 
Boys 3000 Meter Run Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dillon Martinez              Leilehua              10:34.9h  
  2 Martin Cusatti               Leilehua              11:41.4h  
  3 Matthew Baker             SO Radford               11:44.4h  
  4 Sime Shen                 10 McKinley              11:45.0h  
  5 Reagan Morgan                Leilehua              11:49.9h  
  6 Cody Spraker              SO Radford               11:50.8h  
  7 Michael McCaffrey            Leilehua              11:51.1h  
  8 Johnny Vogt                  Leilehua              11:51.4h  
  9 Nicholas Panaikas            Campbell              12:20.7h  
 10 Mark Inay                    Campbell              13:33.6h  
 11 Mathew Kitagawa              Leilehua              14:34.9h  
 
Boys 110 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kevin Acasio              SO Radford                  17.0h  
  2 Branden Miya                 Leilehua                 17.6h  
  3 David Peterson               Leilehua                 17.7h  
  3 Penetito Melei               Leilehua                 17.7h  
  5 William Rollman           10 McKinley                 18.7h  
  6 Eric Ma                   FR Radford                  19.3h  
  7 Wily Aofaga                  Kahuku                   19.6h  
  8 Cody Bantolina               Campbell                 19.7h  
  9 Ramon Ruiz                SO Radford                  19.8h  
 10 Keanu Ferreira-Kahele        Leilehua                 20.0h  
 11 Taz Preston                  Kahuku                   20.1h  
 12 Diante Miyagishima-Howar     Leilehua                 21.0h  
 12 Dallas Hart               FR Radford                  21.0h  
 14 Isaac Trevino                Leilehua                 21.2h  
 14 Rashaan Falemalu             Kahuku                   21.2h  
 16 Jayven Mohetau               Kahuku                   21.4h  
 17 Devailo Motuga               Kahuku                   21.7h  
 18 Kealii Punley                Leilehua                 22.9h  
 19 Rayven Kinimaka           FR Radford                  23.7h  
 20 Franklin Ilan             FR Radford                  26.6h  
 21 Orlando Crisostomo           Leilehua                 29.9h  
 
Boys 300 Meter Hurdles Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kevin Acasio              SO Radford                  45.8h  
  2 Branden Miya                 Leilehua                 46.1h  
  3 Penetito Melei               Leilehua                 48.6h  
  4 Rashaan Falemalu             Kahuku                   50.1h  
  5 Ramon Ruiz                SO Radford                  51.1h  
  6 Jayven Mohetau               Kahuku                   51.3h  
  7 Eric Ma                   FR Radford                  51.4h  
  8 William Rollman           10 McKinley                 52.2h  
  9 Keanu Ferreira-Kahele        Leilehua                 52.6h  
 10 Maleak Yancey                Leilehua                 53.8h  
 11 Isaac Tangonan               Leilehua                 54.0h  
 12 Rayven Kinimaka           FR Radford                  55.8h  
 13 Ben Wasden                   Kahuku                   58.8h  
 
Boys 4x100 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Radford High School  'A'                              46.3h  
  2 Campbell High School  'C'                             47.3h  
  3 Leilehua High School  'C'                             48.6h  
  4 Campbell High School  'A'                             48.8h  
  5 McKinley High School  'A'                             48.9h  
  6 Kahuku High School  'A'                               49.20  
  7 Leilehua High School  'A'                             50.1h  
  8 Leilehua High School  'B'                             51.1h  
  9 Campbell High School  'B'                             53.8h  
 
Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Radford High School  'A'                            3:37.0h  
  2 Radford High School  'B'                            3:45.8h  
  3 Campbell High School  'A'                           3:51.4h  
  4 Leilehua High School  'A'                           3:55.9h  
  5 Leilehua High School  'B'                           4:06.1h  
 
Boys High Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jyrelle Umali                Campbell               5-04.00  
  2 Brant Cavelina               Campbell               5-00.00  
  3 Alec Lara                  9 McKinley               4-10.00  
  3 Mason Manuma                 Radford                4-10.00  
  3 Paul-Andrew Rhoden           Campbell               4-10.00  
 
Boys Pole Vault Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cody Spraker              SO Radford                7-06.00  
  1 Branden Miya                 Leilehua               7-06.00  
 
Boys Long Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jaylen Mitchell              Waianae               19-09.50  
  2 Brant Cadelina               Campbell              17-07.50  
  3 Wily Aofaga                  Kahuku                17-05.25  
  4 Romar Bacosa              SO Radford               17-01.50  
  5 Julian Brown              FR Radford               15-09.25  
  6 Jamel Tyler                  Campbell              15-09.00  
  7 Penetito Melei               Leilehua              15-07.50  
  8 Eric Ma                   FR Radford               15-06.75  
  9 Devailo Motuga               Kahuku                15-06.00  
 10 Travis Rosecrow              Campbell              15-01.50  
 11 Shane Pahulu                 Kahuku                13-01.50  
 -- Conner Dooley             FR Radford                     ND  
 -- Kevin Baize                  Kahuku                      ND  
 
Boys Triple Jump Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Eric Ma                   FR Radford               33-01.00  
  1 Jayven Mohetau               Kahuku                33-01.00  
 
Boys Shot Put Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Giovanni Stevenson           Campbell              37-02.00  
  2 Isaiah Thompson              Campbell              36-09.00  
  3 Javen Burdett                Campbell              34-04.50  
  4 Gaisoa Gaisoa                Kailua                34-00.00  
  5 Jeremiah Taleni              Kailua                32-09.25  
  6 Jeromy Castro             SO Radford               31-09.75  
  7 Malachi Mikaele              Kailua                31-00.25  
  8 Justin Larobis               Kailua                30-09.00  
  9 Aji Langenbelik              Kahuku                30-06.75  
 10 Henry Faleofa                Kahuku                30-03.75  
 11 Vance Preston                Kahuku                30-02.75  
 12 Hardy Tautolo             FR Radford               30-00.50  
 13 Jason Malaga              10 McKinley              29-07.50  
 14 Randy Ruiz                10 McKinley              29-00.50  
 15 Semaia Salanoa            FR Radford               26-09.25  
 16 Junjun Leybag                Campbell              24-08.25  
 17 Jared Kaonohi                Campbell              23-09.00  
 18 Ma`a Manu                    Campbell              23-05.00  
 19 Roger Sibayan             SO Radford               22-10.75  
 
Boys Discus Throw Junior Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Malachi Mikaele              Kailua                  114-05  
  2 Vaihi Kaonohi                Kahuku                  103-00  
  3 Isaiah Thompson              Campbell                102-08  
  4 Henry Faleofa                Kahuku                   98-11  
  5 Aji Langenbelik              Kahuku                   98-07  
  6 Gaisoa Gaisoa                Kailua                   97-09  
  7 Javen Burdett                Campbell                 87-05  
  8 Randy Ruiz                10 McKinley                 86-08  
  9 Semaia Salanoa            FR Radford                  84-10  
 10 Giovanni Stevenson           Campbell                 83-02  
 11 Jared Malaga               9 McKinley                 79-06  
 12 Jeremiah Taleni              Kailua                   77-08  
 13 Jeromy Castro             SO Radford                  75-03  
 14 Roger Sibayan             SO Radford                  72-04  
 15 Hardy Tautolo             FR Radford                  68-11  
 16 Justin Larobis               Kailua                   64-05  
 17 Jared Kaonohi                Campbell                 64-00  
 18 Vance Preston                Kahuku                   63-03  
 19 Ma`a Manu                    Campbell                 61-05  
 20 Junjun Leybag                Campbell                 61-04  
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Samson Anguay                Campbell                 11.1h  
  2 Solomon Dixon             12 McKinley                 11.2h  
  3 Brentavious Lemon            Leilehua                 11.4h  
  4 Stockton Crowley             Leilehua                 11.5h  
  4 Lerrion Jones                Leilehua                 11.5h  
  6 Timothy Friend               Campbell                 11.6h  
  6 Jordan Szadkowski            Campbell                 11.6h  
  6 Warren Carter             SR Radford                  11.6h  
  9 Phillip Hogan             JR Radford                  11.7h  
  9 Derek Cunningham             Leilehua                 11.7h  
 11 Tevita Baravilala         JR Radford                  11.9h  
 11 Blaine Furtado               Leilehua                 11.9h  
 11 Brian Manuel                 Waianae                  11.9h  
 11 Marc Sanders              SR Radford                  11.9h  
 15 Joshua Rodrigues             Leilehua                 12.1h  
 15 David Nicholas            SR Radford                  12.1h  
 15 Trey-Allan Bantolina         Campbell                 12.1h  
 18 Zachary Matthews             Kahuku                   12.2h  
 18 Ryan Fagaragan               Campbell                 12.2h  
 18 Joash Togiai              11 McKinley                 12.2h  
 18 Brenden Saensombat           Waianae                  12.2h  
 22 Traysen Mederios             Kahuku                   12.3h  
 22 Michael Fletcher             Campbell                 12.3h  
 22 James Cordeiro               Campbell                 12.3h  
 25 Daniel Kobayashi          11 McKinley                 12.4h  
 25 Chris Llantero            12 McKinley                 12.4h  
 25 Dwayne Cabinatan             Waianae                  12.4h  
 28 Pierre Verrett            SR Radford                  12.5h  
 29 Christopher Parmer        SR Radford                  12.6h  
 29 Jeremy Santiago              Campbell                 12.6h  
 31 Drea Horne                JR Radford                  12.7h  
 31 George Kaka                  Kahuku                   12.7h  
 31 Maverick Baradi           12 McKinley                 12.7h  
 31 Mana Akagi                   Leilehua                 12.7h  
 31 Jason Guan                11 McKinley                 12.7h  
 36 Alakai Belisario             Leilehua                 13.0h  
 37 Jaren Morales                Campbell                 13.2h  
 38 Jhonatan Nagasako         11 McKinley                 13.3h  
 39 Jace Balmilero            11 McKinley                 13.50  
 39 Honeybal Sosa                Leilehua                 13.5h  
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Solomon Dixon             12 McKinley                 23.2h  
  2 Brentavious Lemon            Leilehua                 24.0h  
  3 Derek Cunningham             Leilehua                 24.2h  
  3 Warren Carter             SR Radford                  24.2h  
  5 Lerrion Jones                Leilehua                 24.3h  
  6 Stockton Crowley             Leilehua                 24.8h  
  7 James Cordeiro               Campbell                 25.1h  
  7 Traysen Mederios             Kahuku                   25.1h  
  7 Trey-Allan Bantolina         Campbell                 25.1h  
 10 Haoa Lono                    Waianae                  25.2h  
 11 Daniel Kobayashi          11 McKinley                 26.5h  
 11 Joash Togiai              11 McKinley                 26.5h  
 13 Jeremy Santiago              Campbell                 26.8h  
 14 Maverick Baradi           12 McKinley                 26.9h  
 14 Penetito Melei               Leilehua                 26.9h  
 16 Jace Balmilero            11 McKinley                 27.1h  
 17 Rodale Tumbaga               Leilehua                 27.2h  
 18 Chris Llantero            12 McKinley                 27.6h  
 18 Jason Guan                11 McKinley                 27.6h  
 20 Jhonatan Nagasako         11 McKinley                 28.1h  
 21 Alakai Belisario             Leilehua                 28.4h  
 22 Honeybal Sosa                Leilehua                 28.9h  
 23 Zachary Matthews             Kahuku                   29.1h  
 24 Ian Chun-Cambra              Campbell                 31.7h  
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Solomon Dixon             12 McKinley                 51.2h  
  2 Phillip Hogan             JR Radford                  52.9h  
  3 Stockton Crowley             Leilehua                 54.2h  
  4 Blaine Furtado               Leilehua                 56.3h  
  5 David Nicholas            SR Radford                  56.4h  
  6 James Cordeiro               Campbell                 57.4h  
  7 Zac Marquart                 Campbell                 58.2h  
  8 Micah Velasco                Leilehua                 58.8h  
  9 Traysen Mederios             Kahuku                   59.8h  
 10 Daniel Kobayashi          11 McKinley               1:00.2h  
 11 Kanekapila Hussey            Waianae                1:00.4h  
 12 George Kaka                  Kahuku                 1:00.7h  
 13 Jeremy Santiago              Campbell               1:00.8h  
 14 Maverick Baradi           12 McKinley               1:01.3h  
 15 Trey-Allan Bantolina         Campbell               1:01.8h  
 16 Michael Fletcher             Campbell               1:02.6h  
 17 Ryan Fagaragan               Campbell               1:03.5h  
 18 Jacquain Middleton           Campbell               1:04.1h  
 18 Tyrone Bellamy               Waianae                1:04.1h  
 20 Jace Balmilero            11 McKinley               1:11.6h  
 21 Zachary Matthews             Kahuku                 1:15.6h  
 22 Ian Chun-Cambra              Campbell               1:23.0h  
 
Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Margarito Martinez           Leilehua               2:12.7h  
  2 Quentin Penn              JR Radford                2:13.6h  
  3 Aaron Beavers             SR Radford                2:13.8h  
  4 Micah Velasco                Leilehua               2:24.6h  
  5 Joseph Cid                   Waianae                2:25.3h  
  5 Deanjenero Phelps         JR Radford                2:25.3h  
  7 Tyrone Bellamy               Waianae                2:37.1h  
  8 Mark Anthony Cudal           Leilehua               2:43.9h  
 
Boys 1500 Meter Run Varsity (awaiting corrections)
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler Beck                SR Radford                4:04.9h  probably 4:44
  2 Margarito Martinez           Leilehua               4:28.2h  
  3 Quentin Penn              JR Radford                4:43.5h  
  4 Kevin Do                  12 McKinley               4:43.7h  
  5 Aaron Beavers             SR Radford                4:54.6h  
  6 Thomas Wasden                Kahuku                 5:17.0h  
  7 Deanjenero Phelps         JR Radford                5:19.2h  
  8 Jacquain Middleton           Campbell               5:23.7h  
  9 Shawn Pahulu                 Kahuku                 5:30.7h  
 10 Raphael DeOliveira           Leilehua               5:37.4h  
 11 Viliami Aloua                Kahuku                 5:40.8h  
 12 Mark Anthony Cudal           Leilehua               5:41.1h  
 
Boys 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kevin Do                  12 McKinley              10:34.4h  
  2 Tyler Beck                SR Radford               11:06.8h  
  3 Viliami Aloua                Kahuku                13:27.5h  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Joshua Rodrigues             Leilehua                 16.8h  
  2 David Peterson               Leilehua                 17.0h  
  3 Kealii Punley                Leilehua                 17.4h  
  4 Drea Horne                JR Radford                  17.5h  
  5 Christian Pita               Campbell                 17.9h  
  6 Brandon Butler            SR Radford                  18.1h  
  7 Blaine Furtado               Leilehua                 18.3h  
  8 Zac Marquart                 Campbell                 18.5h  
  9 Richard Ascencio             Leilehua                 19.4h  
  9 Talane McCorvey              Waianae                  19.4h  
 11 Trey-Allan Bantolina         Campbell                 19.6h  
 12 Alakai Belisario             Leilehua                 19.7h  
 12 Tolovae Tito                 Kahuku                   19.7h  
 14 Matthew Kitiona           SR Radford                  19.9h  
 15 Aaron Saragena               Waianae                  20.0h  
 16 Traysen Mederios             Kahuku                   20.4h  
 17 Jeremy Santiago              Campbell                 20.9h  
 18 Jason Guan                11 McKinley                 22.0h  
 19 Chase Smith               SR Radford                  24.0h  
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Matthew Kitiona           SR Radford                  46.5h  
  2 Kealii Punley                Leilehua                 47.9h  
  3 Tolovae Tito                 Kahuku                   48.6h  
  4 Drea Horne                JR Radford                  48.8h  
  5 Christopher Parmer        SR Radford                  49.7h  
  6 Jason Guan                11 McKinley                 50.0h  
  7 Christian Pita               Campbell                 50.3h  
  8 Chase Smith               SR Radford                  51.0h  
  9 Jeremy Santiago              Campbell                 52.7h  
 10 David Peterson               Leilehua                 54.0h  
 10 Alakai Belisario             Leilehua                 54.0h  
 12 Jaren Morales                Campbell                 55.1h  
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Leilehua High School  'B'                             44.5h  
  2 Campbell High School  'A'                             45.0h  
  3 Leilehua High School  'A'                             47.0h  
  4 McKinley High School  'A'                             48.2h  
  5 Waianae High School  'A'                              48.5h  
  6 Campbell High School  'B'                             49.8h  
  7 Radford High School  'A'                              50.9h  
  8 Leilehua High School  'C'                           1:00.40  
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Leilehua High School  'A'                           3:42.5h  
  2 Campbell High School  'A'                           4:07.4h  
  3 Leilehua High School  'B'                           4:09.7h  
  4 Leilehua High School  'C'                           4:21.3h  
  5 Waianae High School  'A'                            5:01.1h  
 
Boys High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 David Peterson               Leilehua               5-06.00  
  2 Tevita Baravilala         JR Radford                5-02.00  
  2 Carlton Whitley           SR Radford                5-02.00  
  4 Marc Sanders              SR Radford                5-00.00  
  4 Zachary Yabes                Kahuku                 5-00.00  
 
Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kealii Punley                Leilehua               9-06.00  
  2 Trevis Kawalaea              Waianae                8-06.00  
  2 Rodale Tumbaga               Leilehua               8-06.00  
  2 Elliott Peters               Waianae                8-06.00  
  5 Stanley Mersburgh            Leilehua               6-06.00  
  6 Mark Anthony Cudal           Leilehua               5-00.00  
 
Boys Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mana Akagi                   Leilehua              19-06.00  
  2 David Peterson               Leilehua              17-00.75  
  3 Marc Sanders              SR Radford               16-05.50  
  4 Zachary Yabes                Kahuku                16-01.25  
  5 Nathan Butler             SR Mililani              15-06.75  
  6 Zachary Matthews             Kahuku                14-06.50  
 -- Tevita Baravilala         JR Radford                     ND  
 
Boys Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mana Akagi                   Leilehua              42-06.00  
  2 Zachary Yabes                Kahuku                38-08.00  
 
Boys Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Charles Tuuau                Leilehua              44-05.75  
  2 Tim Tili                     Waianae               40-02.00  
  3 Leo`o Lanielu                Waianae               40-01.75  
  4 Apoga Sifagoloa              Waianae               39-10.50  
  5 Keane Hosaka                 Leilehua              39-04.00  
  6 Kaleo Crowell                Kailua                39-03.75  
  7 Darien Shelly                Leilehua              37-07.00  
  8 Piulu Kahapea                Kailua                36-09.75  
  9 Haoa Lono                    Waianae               36-04.75  
 10 Vaioa Seumalo             JR Radford               35-09.50  
 11 Dillon Fihaki                Leilehua              35-06.50  
 12 Quentin Penn              JR Radford               35-01.00  
 13 Laun John Isaako             Leilehua              33-09.75  
 14 Josiah Bejer-Barro           Leilehua              33-08.50  
 15 Richard Ascencio             Leilehua              32-01.50  
 16 Tyrone Britt                 Campbell              32-00.50  
 17 Edward Tuvale                Campbell              30-06.50  
 18 Jordan Malaga             11 McKinley              30-06.00  
 19 Davin Viernes                Campbell              26-11.00  
 20 Togi Tupuola                 Campbell              26-06.25  
 21 Bryson Kalahiki              Campbell              16-10.50  
 
Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Charles Tuuau                Leilehua                140-06  
  2 Kaleo Crowell                Kailua                  124-11  
  3 Keane Hosaka                 Leilehua                121-02  
  4 Tevita Baravilala         JR Radford                 115-10  
  5 Apoga Sifagoloa              Waianae                 113-02  
  6 Dillon Fihaki                Leilehua                110-03  
  7 Haoa Lono                    Waianae                 109-08  
  8 Vaioa Seumalo             JR Radford                 108-10  
  9 Benjamin Scheuring        SR Radford                 108-00  
 10 Tamaomitamitaga Fiaseu    SR Radford                 105-06  
 11 Jordan Malaga             11 McKinley                 99-06  
 12 Tim Tili                     Waianae                  96-10  
 13 Edward Tuvale                Campbell                 94-10  
 14 Piulu Kahapea                Kailua                   94-07  
 15 Josiah Bejer-Barro           Leilehua                 94-03  
 16 Tolovae Tito                 Kahuku                   90-04  
 17 Togi Tupuola                 Campbell                 88-00  
 18 Richard Ascencio             Leilehua                 85-09  
 19 Tyrone Britt                 Campbell                 81-04  
 20 Jacky Chan                11 McKinley                 80-07  
 21 Davin Viernes                Campbell                 73-08  
 22 Bryson Kalahiki              Campbell                 46-06