BIIF West Konawaena HS 3/18/2006                       
State Meet Qualifiers                                    
 
Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
       STATE: * 1:05.14                                                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Keri Ogden                JR H P A                  1:04.69* 
 
Girls 1500 Meter Run
=======================================================================
       STATE: * 5:25.04                                                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lucy Pollard              SR H P A                  5:14.76* 
 
Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
       STATE: * 12:05.24                                                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lucy Pollard              SR H P A                 11:23.0h* 
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
       STATE: * 17.84                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sarah Nicolaisen          JR Kau                      16.00*  4 
  2 Grace Hedemann            JR Konawaena                17.32*  4 
  3 Kealani Gangwes           SR Kau                      17.40*  3 
  4 Alexandra Holshue         SO Kohala                   17.56*  1 
  5 Stina Wood                SO H P A                    17.60*  4 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
       STATE: * 52.04                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sarah Nicolaisen          JR Kau                      48.58*  2 
  2 Stina Wood                SO H P A                    50.97*  2 
  3 Caitlin Cowel             JR Konawaena                51.32*  2 
  4 Nikki Stomski             SO H P A                    51.44*  2 
 
Girls High Jump
=======================================================================
       STATE: *  4-08                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarah Nicolaisen          JR Kau                    5-00.00* 
  2 Keri Ogden                JR H P A                  4-08.00     
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
       STATE: *  8-06                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Daysha Viernes            SO Hilo                   9-00.00* 
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
       STATE: * 11.44                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thato Nthite              JR H P A                    11.30*  4 
  2 Victor Wusstig            SR Honokaa                  11.38*  4 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
       STATE: * 23.34                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Matthew Orvis             SR Kealakehe                22.59*  2 
  2 Collin Saxby              JR H P A                    23.05*  2 
  3 Thato Nthite              JR H P A                    23.10*  2 

Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
       STATE: * 53.24                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Matthew Orvis             SR Kealakehe                52.16* 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
       STATE: * 2:07.04                                                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Patrick Stover            SR Konawaena              1:59.64*  2 
 
Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
       STATE: * 43.04                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Matthew Quitiquit         SR H P A                    42.53* 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
       STATE: * 46.24                                                          
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 H P A  'A'                                            44.60*  2 

Boys High Jump
=======================================================================
       STATE: *  5-10                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dillon Domingo            SR Honokaa                6-02.00* 
  2 Thato Nthite              JR H P A                  5-10.00*