KIF Mayors Invitational Track Meet - 3/17/2007                 
Vidinha Stadium Lihue Kauai
Results from http://www.kautech.com/results
 
Girls 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jimenez, Jamilee             Kauai                             12.97    10  
  2 Cadiente, Kathleen           Kauai                             13.46     8  
  3 Cummings, Kristen            Kauai                             13.78     6  
  4 Check, Windy                 Kapaa                             13.95     4  
  5 Nawai, Chelsea               Waimea                            14.25     2  
  6 Lani, Maisha                 Kapaa                             15.95     1  
  7 Costa, Deone                 Kauai                             17.41  
 
Girls 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cadiente, Kathleen           Kauai                             28.95    10  
  2 Check, Windy                 Kapaa                             29.51     8  
  3 Lani, Maisha                 Kapaa                             35.04     6  
  4 Costa, Deone                 Kauai                             37.43     4  
 
Girls 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lee, Kariann                 Island                          1:13.69    10  
  2 Watanabe, Mariebeth          Waimea                          1:20.51     8  
  3 Faraola, Sara                Island                          1:50.60     6  
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Broyles, Caralyn             Waimea                          2:35.99    10  
  2 Abadila, Natasha             Waimea                          2:42.79     8  
  3 James, Andrea                Kapaa                           2:58.49     6  
  4 Souza, Megan                 Kapaa                           3:02.79     4  
  5 Fernandez, Zariani           Kapaa                           3:06.53     2  
  6 Bisitation, Sheryl           Waimea                          3:10.78     1  
  7 Ishibashi, Brittney          Waimea                          3:45.50  
 
Girls 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Broyles, Caralyn             Waimea                          5:24.60    10  
  2 Abadila, Natasha             Waimea                          5:38.90     8  
  3 Hoeckman-Percival, Carol     Waimea                          6:06.20     6  
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mccoy, Tara                  Kauai                          13:09.18    10  
  2 Ford, Casie                  Kauai                          15:45.45     8  
 
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kitabayashi, Cayla           Waimea                            17.37    10  
  2 Acosta, Sunni                Waimea                            17.96     8  
  3 Cadiente, Kathleen           Kauai                             18.39     6  
  4 Nield, Karyn Nahtice         Kapaa                             19.50     4  
  5 Saia, Tiane                  Kapaa                             21.07     2  
  6 Young, Elisabeth             Kauai                             22.07     1  
  7 Gordines, Sonia              Island                            22.75  
  8 Kazen, Caitlin               Waimea                            24.90  
 
Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nield, Karyn Nahtice         Kapaa                             53.99    10  
  2 Kitabayashi, Cayla           Waimea                            54.07     8  
  3 Ford, Casie                  Kauai                             58.25     6  
  4 Young, Elisabeth             Kauai                           1:01.68     4  
  5 Gordines, Sonia              Island                          1:09.00     2  
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Waimea High School  'A'                                        55.68    10  
  2 Kapaa High School  'A'                                       1:00.50     8  
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Waimea High School  'A'                                      4:45.38    10  
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jimenez, Jamilee             Kauai                           5-02.00    10  
  2 Cummings, Kristen            Kauai                           3-08.00     8  
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jimenez, Jamilee             Kauai                          17-11.50    10  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jimenez, Jamilee             Kauai                          35-03.50    10  
  2 Cummings, Kristen            Kauai                          29-08.00     8  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Manaku, Lokelani             Kapaa                         107-02.75    10  
  2 Werner, Tasha                Waimea                            83-09     8  
  3 Taufoou, Ema                 Kapaa                          82-09.25     6  
  4 Werner, Kayla                Waimea                         75-03.50     4  
  5 Masaniai, Ilaisaane          Kapaa                             69-01     2  
  6 Cadiente, Kathleen           Kauai                          61-07.25     1  
  7 Taufoou, Ana                 Kapaa                          61-04.50  
  8 Miner, Mallory               Kauai                          46-03.50  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fernandez, Layne             Waimea                            11.62   3   10  
  2 Batalion, Bailon             Waimea                            11.74   2    8  
  3 Ceria-Lux, Tyrus             Kauai                             11.97   1    6  
  4 Alayvilla, Micah             Kauai                             12.04   2    3  
  4 Vea, Aaron                   Waimea                            12.04   1    3  
  6 Oroc, Marc                   Waimea                            12.09   2    1  
  7 Young, Brendan               Kauai                             12.39   3 
  8 Shimatsu, Alton              Waimea                            12.41   1 
  9 Griffin, Gregory             Waimea                            12.45   3 
 10 Largusa, Brandon             Kapaa                             12.52   2 
 10 Mortell, Nick                Kapaa                             12.52   1 
 12 Kitabayashi, Jordan          Waimea                            12.60   1 
 13 Jumawan-Perreir, Justyn      Kauai                             12.67   3 
 14 Chinen, Kylen                Waimea                            12.83   3 
 15 Naihe, Ihe                   Kapaa                             12.92   2 
 16 Crescenzi, John              Kapaa                             13.15   3 
 17 Yee, Maika                   Kauai                             13.20   1 
 18 Palacio, Alex                Waimea                            13.22   2 
 19 Carter, Malcolm              Waimea                            13.40   1 
 20 Halog, Justin                Waimea                            13.45   2 
 21 Yee, Richmond                Kauai                             14.05   1 
 22 Tucker III, James            Kauai                             15.08   2 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Renaud, Andrew               Kauai                             24.40   1   10  
  2 Fernandez, Layne             Waimea                            24.59   1    7  
  2 Batalion, Bailon             Waimea                            24.59   1    7  
  4 Apao, Drake                  Kauai                             25.00   2    4  
  5 Chinen, Kylen                Waimea                            25.98   1    2  
  6 Banasihan, Joey              Kauai                             26.19   1    1  
  7 Naihe, Pahoa                 Kapaa                             27.16   2 
  8 Jumawan-Perreir, Justyn      Kauai                             27.34   1 
  9 Marsh, Chris                 Island                            27.50   1 
 10 Palacio, Alex                Waimea                            27.88   1 
 11 Crescenzi, John              Kapaa                             28.02   2 
 
Boys 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Morimoto, Shawn              Kauai                             54.84    10  
  2 Watanabe, Jayrald            Waimea                            55.59     8  
  3 Apilado, Paul                Waimea                            58.84     6  
  4 Marsh, Chris                 Island                          1:01.65     4  
  5 Crescenzi, John              Kapaa                           1:03.22     2  
  6 Rivera, Tanner               Kauai                           1:05.07     1  
  7 Yee, Maika                   Kauai                           1:08.20  
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Girod, Kaimana               Waimea                          2:19.01    10  
  2 Aghajanyan, Cievorg          Waimea                          2:31.59     8  
  3 Yee, Tyler                   Kauai                           2:42.46     6  
  4 Sasan, Scott                 Kauai                           2:44.67     4  
  5 Papa, Cezar                  Waimea                          2:47.02     2  
  6 Lee, Kyle                    Island                          2:51.18     1  
  7 Mubbashir, Ali               Waimea                          2:56.50  
 
Boys 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Girod, Kaimana               Waimea                          4:52.00    10  
  2 Pearson, John                Waimea                          5:12.00     8  
  3 Horner, Isaa                 Waimea                          5:29.00     6  
  4 Yee, Tyler                   Kauai                           5:34.90     4  
  5 Brewer, Michael              Kapaa                           5:40.00     2  
  6 Papa, Cezar                  Waimea                          5:45.00     1  
  7 Gee, Princeton               Kauai                           5:54.00  
  8 Naihe, Kaulana               Kauai                           7:36.00  
 
Boys 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barich, Christopher          Kauai                          10:33.84    10  
  2 Barnes, Marcus               Kauai                          13:02.76     8  
  3 Gingras, Pacific             Kauai                          15:46.20     6  
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Oroc, Marc                   Waimea                            15.91    10  
  2 Newcomb, Chris               Waimea                            17.09     8  
  3 Velasco, Joseph              Kapaa                             17.26     6  
  4 Acosta, Nelson               Waimea                            19.50     4  
 
Boys 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Velasco, Joseph              Kapaa                             47.42    10  
  2 Kahananui, Joshua            Kauai                             49.36     8  
  3 Barnes, Marcus               Kauai                             59.31     6  
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kauai High School  'A'                                         45.80    10  
  2 Waimea High School  'A'                                        46.14     8  
  3 Kauai High School  'B'                                         49.16     6  
  4 Kapaa High School  'A'                                         49.73     4  
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Waimea High School  'A'                                      3:56.28    10  
  2 Kapaa High School  'A'                                       4:01.86     8  
  3 Waimea High School  'B'                                      4:16.56     6  
  4 Kauai High School  'A'                                       4:26.30     4  
  5 Kapaa High School  'B'                                       4:35.20     2  
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Newcomb, Chris               Waimea                          5-08.00    10  
  2 Naihe, Pahoa                 Kapaa                           5-04.00     7  
  2 Cram, Tyler                  Kapaa                           5-04.00     7  
  4 Cansino, Aric                Kauai                           5-02.00     4  
  5 Naihe, Ihe                   Kapaa                           5-00.00     2  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Batalion, Bailon             Waimea                         19-09.50    10  
  2 Vea, Aaron                   Waimea                         19-07.00     8  
  3 Apao, Drake                  Kauai                          19-01.00     6  
  4 Griffin, Gregory             Waimea                         18-11.50     4  
  5 Cansino, Aric                Kauai                          18-08.50     2  
  6 Cram, Tyler                  Kapaa                          18-04.00     1  
  7 Naihe, Pahoa                 Kapaa                          17-10.50  
  8 Shimatsu, Alton              Waimea                         17-07.50  
  9 Carter, Malcolm              Waimea                         17-01.50  
 10 Naihe, Ihe                   Kapaa                          17-00.50  
 11 Owen, Cody                   Waimea                         16-05.50  
 12 Yee, Maika                   Kauai                          15-09.50  
 12 Lee, Ashten                  Kapaa                          15-09.50  
 14 Crescenzi, John              Kapaa                          14-02.50  
 15 Yee, Richmond                Kauai                          11-07.00  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Batalion, Bailon             Waimea                         42-07.50    10  
  2 Ceria-Lux, Tyrus             Kauai                          40-03.25     8  
  3 Naihe, Pahoa                 Kapaa                          38-07.00     6  
  4 Stine, Travis                Kauai                          38-01.00     4  
  5 Vea, Aaron                   Waimea                         37-04.50     2  
  6 Griffin, Gregory             Waimea                         37-04.25     1  
  7 Cansino, Aric                Kauai                          35-04.00  
  8 Shimatsu, Alton              Waimea                         34-08.50  
  9 Cram, Tyler                  Kapaa                          34-07.50  
 10 Lee, Ashten                  Kapaa                          30-04.50  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Robinson, Jeremy             Kauai                         127-10.50    10  
  2 Langi, Simione               Kapaa                         123-04.50     8  
  3 Mendes, David                Kapaa                         120-01.75     6  
  4 Matagiese, Siasau            Waimea                           110-00     4  
  5 Masamiai, Viliami            Kapaa                         108-11.50     2  
  6 Kanahele, Jordan             Waimea                           105-01     1  
  7 Tucker III, James            Kauai                             88-10  
  8 Gingras, Pacific             Kauai                             83-03