BIIF All-Comers Kea'au High School 4/1/06                      
State Meet Qualifiers                                    
 
Girls 800 Meter Run
==========================================================================
       STATE: * 2:35.24                                                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lucy Pollard              SR H P A                  2:35.13*  1 

Girls 1500 Meter Run
=======================================================================
       STATE: * 5:25.04                                                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lucy Pollard              SR H P A                  5:10.93* 
  2 Anna French               SR Waiakea                5:19.10* 

Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
       STATE: * 12:05.24                                                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Anna French               SR Waiakea               11:27.24* 
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
       STATE: * 17.84                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sarah Nicolaisen          JR Ka`u                     17.26*  1 
  2 Kealani Gangwes           SR Ka`u                     17.41*  1 
  3 Alexandra Holshue         SO Kohala                   17.59*  1 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
       STATE: * 52.04                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sarah Nicolaisen          JR Ka`u                     49.56*  1 
  2 Alexandra Holshue         SO Kohala                   51.69*  1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
       STATE: * 55.04                                                          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Ka'u  'A'                                             54.47* 
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
       STATE: *  8-06                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Daysha Viernes            SO Hilo                   9-06.00* 
 
Girls Shot Put
=======================================================================
       STATE: * 30-00                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Joni Green                SR Saint Joseph          32-05.00* 
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
       STATE: * 100-00                                                         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Joni Green                SR Saint Joseph         110-10.50* 
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
       STATE: * 11.44                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thato Nthite              JR H P A                    11.32*  1 

Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
       STATE: * 23.34                                                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Collin Saxby              JR H P A                    23.27*  1 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
       STATE: * 2:07.04                                                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Keoni Ucker               JR C L A                  2:03.33*  1 
 
Boys 1500 Meter Run
=======================================================================
       STATE: * 4:30.24                                                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Keoni Ucker               JR C L A                  4:22.43* 
  2 Stefano Barbis            SR Hilo                   4:26.59* 

Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
       STATE: * 46.24                                                          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 H P A  'A'                                            44.44* 
  2 Kea'au  'A'                                           46.02* 

Boys Pole Vault
=======================================================================
       STATE: * 11-06                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Luong Ly                  JR Hilo                  12-06.00* 
 
Boys Long Jump
=======================================================================
       STATE: * 20-00                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Keanemana Silva           SR Kamehameha            21-10.00* 
  2 Reece Alnas               JR Kamehameha            21-01.75* 
  3 Motsie Shuping            JR H P A                 20-02.75* 
 
Boys Shot Put
=======================================================================
       STATE: * 46-00                                                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ian Dulan                 SR Kamehameha            50-08.00* 
  2 Kainoa Pea                SR Hilo                  48-05.00*