2007 USATF Hawaii Junior Olympics - 6/30/2007                 
Punahou School                                 
Results (Hand Times recorded with "h"; FAT times to the hundredth)                              
 
50 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anissa Stanley               RoadRunners               8.6h  
  2 Aolele Taulapapa             Koolauloa                 8.8h  
  3 Janai Burns Quiton           Renegades                 9.2h  
  4 Nyanza Morgan                RoadRunners               9.3h  
  5 Kaile Yasui                  Renegades                 9.5h  
  6 Cambrie Motooka              Renegades                 9.5h  
  7 Marisa Matsuo                Mililani                  9.6h  
  8 Nohealani Behler             Hawaii Kai                9.7h  
  9 Layanna Abrams               Stallions                 9.9h  
 10 Lauryn Tachino               Mililani                 10.4h  
 11 Kristina Flores              Renegades                10.6h  
 12 Arianna Lovell               Renegades                10.7h  
 13 Rachel Stonebraker           Hawaii Kai               11.1h  
 14 Erin Ohta                    Mililani                 11.4h  
 15 Kristen Myhre                Hawaii Kai               11.6h  
 16 Lauryn Colby                 Renegades                11.7h  
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ariel Pruyser                Renegades                16.9h  
  2 Anissa Stanley               RoadRunners              17.4h  
  3 Aolele Taulapapa             Koolauloa                17.4h  
  4 Janai Burns Quiton           Renegades                17.9h  
  5 Cambrie Motooka              Renegades                18.6h  
  6 Ruthie Cockett               Hawaii Kai               18.8h  
  7 Nohealani Behler             Hawaii Kai               19.1h  
  8 Abigail Dang                 Renegades                19.8h  
  9 Layanna Abrams               Stallions                19.8h  
 10 Rachel Stonebraker           Hawaii Kai               20.0h  
 11 Kaile Yasui                  Renegades                20.4h  
 12 Kristina Flores              Renegades                21.7h  
 13 Arianna Lovell               Renegades                22.0h  
 14 Lauryn Tachino               Mililani                 22.1h  
 15 Lauryn Colby                 Renegades                22.5h  
 16 Erin Ohta                    Mililani                 23.3h  
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ariel Pruyser                Renegades                37.90  
  2 Hawley Harrer                Hawaii Kai               40.03  
  3 Layanna Abrams               Stallions                42.19  
  4 Kaile Yasui                  Renegades                44.48  
  5 Marisa Matsuo                Mililani                 45.14  
  6 Arianna Lovell               Renegades                48.50  
  7 Kristen Myhre                Hawaii Kai               54.13  
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ariel Pruyser                Renegades              1:30.1h  
  2 Kamaili Aluli                Koolauloa              1:31.7h  
 -- Hawley Harrer                Hawaii Kai                  DQ  
 
800 Meter Run Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kamaili Aluli                Koolauloa              3:41.9h  
 
Long Jump Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Anissa Stanley               RoadRunners            9-07.75      2.94m 
  2 Hawley Harrer                Hawaii Kai             8-08.75      2.66m 
  3 Marisa Matsuo                Mililani               7-11.25      2.41m 
  4 Janai Burns Quiton           Renegades              7-05.75      2.27m 
  5 Rachel Stonebraker           Hawaii Kai             7-01.00      2.15m 
  6 Ruthie Cockett               Hawaii Kai             7-00.50      2.14m 
  7 Kristina Flores              Renegades              6-04.00      1.93m 
  8 Erin Ohta                    Mililani               6-02.50      1.89m 
  9 Lauryn Tachino               Mililani               6-01.00      1.85m 
 10 Kristen Myhre                Hawaii Kai             3-00.00      0.91m 
 -- Nohealani Behler             Hawaii Kai                  ND            
 -- Lauryn Colby                 Renegades                 FOUL            
 
Shot Put Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nyanza Morgan                RoadRunners           12-09.75      3.90m 
 
50 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tiela Briscoe                Godspeed                  8.75  
  2 Jourdan Mata                 Leeward                   8.78  
  3 Adria Diaz                   Renegades                 8.93  
  4 Madison Collier              Renegades                 8.95  
  5 Maya Rodriguez-Chang         Renegades                 9.01  
  5 Malia Brooks                 Renegades                 9.01  
  7 Nanea Tuttle                 Renegades                 9.02  
  8 Kaue Nishimura               Renegades                 9.03  
  9 Alia Burns Quiton            Renegades                 9.10  
 10 Zaysha Maria                 Leeward                   9.14  
 11 Michelle Vazquez             RoadRunners               9.17  
 12 Naomi Chin                   Godspeed                  9.66  
 13 Hilina'i Meyer               Renegades                 9.7h   ran in sub-bantam he
 14 Makayla Kamaweau             Renegades                 9.87  
 15 Brianna Toma                 Renegades                 9.88  
 16 Tia Lovell                   Renegades                 9.96  
 17 Nikki Huntington             Hawaii Kai               10.27  
 18 Elizabeth Colby              Renegades                10.55  
 19 Eliyah Chester               RoadRunners              10.62  
 20 Ebony King                   RoadRunners              11.25  
 21 Taryn Tachino                Mililani                 11.55  
 
100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ty Horne                     Stallions                14.2h  
  2 Carla Thomas                 RoadRunners              15.3h  
  3 Ma'ila Aluli                 Koolauloa                15.8h  
  4 Tiela Briscoe                Godspeed                 16.4h  
  5 Jourdan Mata                 Leeward                  16.6h  
  6 Malia Brooks                 Renegades                16.7h  
  7 Nanea Tuttle                 Renegades                16.8h  
  8 Kyla Hee                     Renegades                16.8h  
  9 Zaysha Maria                 Leeward                  16.9h  
 10 Maya Rodriguez-Chang         Renegades                17.0h  
 10 Madison Collier              Renegades                17.0h  
 12 Michelle Vazquez             RoadRunners              17.0h  
 13 Adria Diaz                   Renegades                17.2h  
 14 Stephanie Iwasaki            Hawaii Kai               17.6h  
 15 Alia Burns Quiton            Renegades                17.6h  
 16 Taliyah Daly-Springer        RoadRunners              17.9h  
 17 Hilina'i Meyer               Renegades                18.1h  
 18 Elyse Tsutsui                Hawaii Kai               18.2h  
 19 Brianna Noel                 Mililani                 18.2h  
 20 Nani Cummings                Koolauloa                18.4h  
 21 Tia Lovell                   Renegades                19.0h  
 22 Nikki Huntington             Hawaii Kai               19.5h  
 23 Sarah Worrall                Hawaii Kai               19.7h  
 24 Elizabeth Colby              Renegades                20.2h  
 
200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ty Horne                     Stallions                30.67  
  2 Carla Thomas                 RoadRunners              34.60  
  3 Tiela Briscoe                Godspeed                 34.92  
  4 Gabrielle Fukumoto           Mililani                 35.21  
  5 Madison Collier              Renegades                35.95  
  6 Nanea Tuttle                 Renegades                36.63  
  7 Maya Rodriguez-Chang         Renegades                36.69  
  8 Zaysha Maria                 Leeward                  36.70  
  9 Malia Brooks                 Renegades                36.94  
 10 Jourdan Mata                 Leeward                  37.33  
 11 Taliyah Daly-Springer        RoadRunners              37.74  
 12 Stephanie Iwasaki            Hawaii Kai               37.84  
 13 Kaue Nishimura               Renegades                38.15  
 14 Alyssa Nakano                Hawaii Kai               38.32  
 15 Jillian Hackman              Hawaii Kai               39.07  
 16 Ryly Yee                     Hawaii Kai               39.22  
 17 Naomi Chin                   Godspeed                 39.25  
 18 Elyse Tsutsui                Hawaii Kai               41.38  
 19 Ashley Guzman                RoadRunners              41.75  
 20 Anuenue Zoller               Renegades                41.87  
 21 Tia Lovell                   Renegades                42.41  
 
400 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kaue Nishimura               Renegades              1:21.5h  
  2 Ma'ila Aluli                 Koolauloa              1:23.2h  
  3 Ryly Yee                     Hawaii Kai             1:24.3h  
  4 Jillian Hackman              Hawaii Kai             1:27.9h  
  5 Charisse Rubio               Renegades              1:28.4h  
  6 Isabella Turolla             Hawaii Kai             1:28.7h  
  7 Kaylen Myhre                 Hawaii Kai             1:28.9h  
  8 Anuenue Zoller               Renegades              1:29.3h  
  9 Alyssa Nakano                Hawaii Kai             1:29.7h  
 10 Taryn Mata                   Leeward                1:32.9h  
 11 Taylor Tani                  Hawaii Kai             1:37.2h  
 12 Ashley Guzman                RoadRunners            1:37.6h  
 
800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Annika Quinn                 Renegades              3:10.5h  
  2 Taryn Mata                   Leeward                3:22.5h  
 
1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Taryn Mata                   Leeward                6:24.1h  
  2 Annika Quinn                 Renegades              6:24.7h  
  3 Charisse Rubio               Renegades              6:33.1h  
 
4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Renegades Track Club  'A'                           1:13.0h  
     1) Makayla Kamaweau                2) Anuenue Zoller                 
     3) Kyla Hee                        4) Hilina'i Meyer                 
  2 Hawaii Kai  'A'                                     1:13.9h  
     1) Stephanie Iwasaki               2) Elyse Tsutsui                  
     3) Alyssa Nakano                   4) Ryly Yee                       
  3 Hawaii Kai  'B'                                     1:17.2h  
     1) Isabella Turolla                2) Sarah Worrall                  
     3) Kaylen Myhre                    4) Taylor Tani                    
 -- Koolauloa Track and Field Club  'A'                X1:11.8h  
     1) Ma'ila Aluli                    2) Nani Cummings                  
     3) Aolele Taulapapa                4) Kamaili Aluli                  
 
High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gabrielle Fukumoto           Mililani               3-08.00      1.11m 
  2 Brianna Noel                 Mililani               3-00.00      0.91m 
 -- Elizabeth Colby              Renegades                   NH            
 
Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ty Horne                     Stallions             12-07.50      3.84m 
  2 Kyla Hee                     Renegades              9-06.25      2.90m 
  3 Jillian Hackman              Hawaii Kai             9-00.50      2.75m 
  4 Taliyah Daly-Springer        RoadRunners            8-06.75      2.60m 
  5 Makayla Kamaweau             Renegades              8-05.75      2.58m 
  6 Kaylen Myhre                 Hawaii Kai             8-05.25      2.57m 
  7 Sarah Worrall                Hawaii Kai             8-01.50      2.47m 
  8 Isabella Turolla             Hawaii Kai             7-10.00      2.38m 
  8 Taylor Tani                  Hawaii Kai             7-10.00      2.38m 
 10 Brianna Noel                 Mililani               7-08.25      2.34m 
 11 Alia Burns Quiton            Renegades              7-07.00      2.31m 
 12 Carla Thomas                 RoadRunners            7-06.00      2.28m 
 13 Michelle Vazquez             RoadRunners            6-03.50      1.91m 
 14 Eliyah Chester               RoadRunners            5-11.25      1.80m 
 15 Ebony King                   RoadRunners            5-08.00      1.72m 
 16 Nikki Huntington             Hawaii Kai             5-05.50      1.66m 
 -- Nani Cummings                Koolauloa                   ND            
 -- Taryn Tachino                Mililani                  FOUL            
 
Shot Put Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 No'eau Kaohi                 Renegades             17-00.50      5.19m 
  2 Ebony King                   RoadRunners           14-01.25      4.29m 
 
50 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kaena Gilman                 Koolauloa                 8.48  
  2 Alyssa Willis                Mililani                  8.57  
  3 Kelly Rivera                 Mililani                  8.83  
  4 Lee-Ann Hironaka             Hawaii Kai                9.41  
  5 Kyler Green                  RoadRunners               9.96  
 
100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kayla Taulapapa              Koolauloa                13.8h  
  2 Felicianna Vazquez           RoadRunners              14.3h  
  3 Mika Matsumoto               Renegades                14.5h  
  4 Diamond Briscoe              Godspeed                 15.0h  
  5 Shelby Black                 RoadRunners              15.2h  
  6 Kailey Nishmura              Renegades                15.3h  
  7 Brielle Asato                Renegades                15.3h  
  8 Amanda Okihara               Hawaii Kai               15.5h  
  9 Zoe Hernandez                Renegades                15.6h  
 10 Reis Haitsuka                Renegades                15.7h  
 11 Kaena Gilman                 Koolauloa                15.9h  
 12 Michelle Simmons             Renegades                16.1h  
 13 Aubree Rosehill-Ching        Renegades                16.2h  
 14 Mahina Kamoku                Renegades                16.3h  
 15 Mirie Hara                   Mililani                 16.3h  
 16 Alyssa Stiles                Mililani                 16.4h  
 17 Alyssa Willis                Mililani                 16.4h  
 18 Natasha Staman               Renegades                16.5h  
 18 Kristi Kaneta                Hawaii Kai               16.5h  
 20 Danielle Aceves              Stallions                16.6h  
 21 Jera Murakami                Hawaii Kai               16.7h  
 22 Kalei Craig                  Hawaii Kai               16.9h  
 23 Gabriele Jamain              Renegades                17.1h  
 24 Gracie Cockett               Hawaii Kai               17.3h  
 25 Synnovea E Tintsman          Stallions                17.3h  
 26 Haley Kandler                Hawaii Kai               17.4h  
 27 Lee-Ann Hironaka             Hawaii Kai               17.8h  
 28 Brooke Oshiro                Renegades                17.9h  
 
200 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kayla Taulapapa              Koolauloa                29.27  
  2 Diamond Briscoe              Godspeed                 30.49  
  3 Unknown Leeward              Leeward                  31.53  
  4 Felicianna Vazquez           RoadRunners              32.19  
  5 Kailey Nishmura              Renegades                32.24  
  6 Shelby Black                 RoadRunners              32.32  
  7 Reis Haitsuka                Renegades                32.34  
  8 Aubree Rosehill-Ching        Renegades                34.19  
  9 Alice Liggett                Renegades                34.62  
 10 Danielle Aceves              Stallions                35.58  
 11 Kelly Rivera                 Mililani                 36.87  
 12 Synnovea E Tintsman          Stallions                37.08  
 13 Anisa Evans                  Renegades                38.43  
 
400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Haley Faringer               Renegades              1:07.1h  
  2 Diamond Briscoe              Godspeed               1:09.9h  
  3 Amanda Okihara               Hawaii Kai             1:12.0h  
  4 Alyssa Stiles                Mililani               1:13.4h  
  5 Kailey Nishmura              Renegades              1:16.2h  
  6 Alice Liggett                Renegades              1:17.1h  
  7 Brielle Asato                Renegades              1:21.4h  
  8 Mika Matsumoto               Renegades              1:21.8h  
  9 Natasha Staman               Renegades              1:25.7h  
 10 Zoe Hernandez                Renegades              1:26.6h  
 11 Haley Kandler                Hawaii Kai             1:27.1h  
 12 Monica Goob                  RoadRunners            1:28.4h  
 
800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Haley Faringer               Renegades              2:57.5h  
  2 Kristi Kaneta                Hawaii Kai             3:07.1h  
  3 Jessica Piatt                Stallions              3:10.7h  
  4 Brooke Ewbank                Stallions              3:12.2h  
  5 Tessa Baker                  RoadRunners            3:17.9h  
  6 Gabryelle Thompson           Renegades              3:19.0h  
  7 Arielle Gregory              Stallions              3:36.9h  
  8 Monica Goob                  RoadRunners            3:54.1h  
 
1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brooke Ewbank                Stallions              6:31.6h  
  2 Gabryelle Thompson           Renegades              6:40.0h  
 
80 Meter Hurdles Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gabriele Jamain              Renegades                18.1h  
  2 Jackie T Kojima                                       18.2h  
  3 Anisa Evans                  Renegades                18.8h  
 
4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Renegades Track Club  'A'                           1:04.5h  
     1) Zoe Hernandez                   2) Brielle Asato                  
     3) Reis Haitsuka                   4) Aubree Rosehill-Ching          
  2 Hawaii Kai  'A'                                     1:08.4h  
     1) Rise Morisato                   2) Skye Shodahl                   
     3) Jera Murakami                   4) Kalei Craig                    
  3 Hawaii Kai  'B'                                     1:15.0h  
     1) Haley Kandler                   2) Marika Higa                    
     3) Lee-Ann Hironaka                4) Gracie Cockett                 
 
4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Schofield Stallions  'A'                            5:53.8h  
     1) Brooke Ewbank                   2) Jessica Piatt                  
     3) Arielle Gregory                 4) Danielle Aceves                
  2 Hawaii Kai  'A'                                     5:59.1h  
 
High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Skye Shodahl                 Hawaii Kai             3-06.00      1.06m 
  2 Felicianna Vazquez           RoadRunners            3-06.00      1.06m 
  3 Marika Higa                  Hawaii Kai             3-02.00      0.96m 
 -- Tessa Baker                  RoadRunners                 NH            
 
Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Shelby Black                 RoadRunners           11-00.50      3.36m 
  2 Amanda Okihara               Hawaii Kai            10-08.25      3.25m 
  3 Gabriele Jamain              Renegades             10-04.00      3.14m 
  4 Mahina Kamoku                Renegades              9-09.00      2.97m 
  5 Kelly Rivera                 Mililani               9-06.75      2.91m 
  6 Natasha Staman               Renegades              9-05.00      2.87m 
  7 Anisa Evans                  Renegades              9-00.50      2.75m 
  8 Kalei Craig                  Hawaii Kai             8-08.50      2.65m 
  8 Synnovea E Tintsman          Stallions              8-08.50      2.65m 
 10 Rise Morisato                Hawaii Kai             8-00.50      2.45m 
 11 Jenny Ho                     Hawaii Kai             5-10.50      1.79m 
 
Shot Put Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Winnie Markowitz             Renegades             21-08.50      6.61m 
  2 Kyler Green                  RoadRunners           16-10.25      5.13m 
  3 Mahina Kamoku                Renegades             14-06.50      4.43m 
  4 Gabryelle Thompson           Renegades             10-02.75      3.11m 
 
Discus Throw Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Winnie Markowitz             Renegades                51-11     15.82m 
  2 Kyler Green                  RoadRunners           37-07.25     11.46m 
 
100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andrea Hinkle                RoadRunners              13.51  
  2 Sari Kwan                    Renegades                13.86  
  3 Siena Simmons                Renegades                14.13  
  4 Shaina Rol                   Renegades                14.47  
  5 Rachel Inouye                Renegades                14.65  
  6 Alana Aluli                  Koolauloa                15.09  
  7 Chastilynn Tittle            Mililani                 15.17  
  8 Amber Mincey                 RoadRunners              15.37  
  9 Kawalina Gilman              Koolauloa                15.47  
 10 Amber Au                     Renegades                15.82  
 11 Elizabeth Westerberg         Stallions                16.04  
 12 Napua Lunasco                Mililani                 16.07  
 13 Jolie Au                     Hawaii Kai               16.34  
 14 Cathryn Moy                  Hawaii Kai               16.58  
 15 Alexis Neal                  RoadRunners              17.37  
 16 Amber Imura                  Godspeed                 18.3h   ran out of division
 
200 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andrea Hinkle                RoadRunners              28.19  
  2 Sari Kwan                    Renegades                28.57  
  3 Shaina Rol                   Renegades                29.66  
  4 Siena Simmons                Renegades                29.80  
  5 Rachel Inouye                Renegades                30.35  
  6 Chastilynn Tittle            Mililani                 31.35  
  7 Nakesia Green                RoadRunners              32.09  
  8 Amber Mincey                 RoadRunners              32.54  
  9 Elizabeth Westerberg         Stallions                33.05  
 10 Kiana Humphreys              Koolauloa                33.24  
 11 Cathryn Moy                  Hawaii Kai               34.47  
 12 Alexis Neal                  RoadRunners              35.99  
 13 Rachel Oda                   Hawaii Kai               38.81  
 14 Amber Imura                  Godspeed                 39.58  
 
400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sari Kwan                    Renegades              1:08.3h  
  2 Chastilynn Tittle            Mililani               1:10.1h  
  3 Siena Simmons                Renegades              1:10.8h  
  4 Deylynn White                Godspeed               1:12.3h  
  5 Shaina Rol                   Renegades              1:13.0h  
  6 Samantha Shipley             Koolauloa              1:14.4h  
  7 Nicole Umphress              Mililani               1:16.2h  
  8 Amber Mincey                 RoadRunners            1:16.5h  
  9 Alana Aluli                  Koolauloa              1:17.1h  
 10 Nakesia Green                RoadRunners            1:18.9h  
 11 Cathryn Moy                  Hawaii Kai             1:21.3h  
 12 Jolie Au                     Hawaii Kai             1:26.7h  
 13 Rachel Oda                   Hawaii Kai             1:31.8h  
 
800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kimberly Pugliese            Mililani               2:38.7h  
  2 Kacie Won                    Renegades              2:44.6h  
  3 Torri Kon                    Renegades              2:49.0h  
  4 Napua Lunasco                Mililani               2:55.5h  
  5 Lauren Levenson              Mililani               2:57.5h  
  6 Kendra Sakumoto              Renegades              3:02.3h  
  7 Samantha Shipley             Koolauloa              3:05.4h  
  8 Michela Humphrey             Renegades              3:05.6h  
  9 Jessica Kawana               Mililani               3:08.5h  
 10 Abigail Thompson             Renegades              3:27.5h  
 
1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kimberly Pugliese            Mililani               5:19.1h  
  2 Deylynn White                Godspeed               5:37.2h  
  3 Samantha Shipley             Koolauloa              5:48.5h  
  4 Taylor Black                 RoadRunners            6:12.9h  
  5 Jessica Kawana               Mililani               6:22.2h  
 
100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Samantha Smithson            Renegades                17.8h  
  2 Maxine Forbes                Renegades                18.9h  
  3 Kiana Humphreys              Koolauloa                19.1h  
  4 Emma Benjamin                Renegades                19.5h  
  5 Kristen McMurdo              Renegades                19.7h  
  6 Jazlyn Akaka                 Renegades                19.7h  
  7 Taylor Aguilaz-Goto          Renegades                20.9h  
  8 Taylor Shreve                Renegades                25.1h  
 
200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Samantha Smithson            Renegades                32.2h  
  2 Emma Benjamin                Renegades                33.7h  
  3 Kiana Humphreys              Koolauloa                35.0h  
  4 Kristen McMurdo              Renegades                36.0h  
  5 Maxine Forbes                Renegades                36.4h  
 
4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Koolauloa Track and Field Club  'A'                   57.5h  
     1) Kawalina Gilman                 2) Kiana Humphreys                
     3) Alana Aluli                     4) Kayla Taulapapa                
 
4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mililani TC  'A'                                    5:13.2h  
     1) Jessica Kawana                  2) Napua Lunasco                  
     3) Lauren Levenson                 4) Chastilynn Tittle              
 
High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Siena Simmons                Renegades              4-06.00      1.37m 
  2 Kacie Won                    Renegades              4-04.00      1.32m 
  3 Taylor Shreve                Renegades              4-00.00      1.21m 
  3 Maxine Forbes                Renegades              4-00.00      1.21m 
  5 Jazlyn Akaka                 Renegades              4-00.00      1.21m 
  5 Shaina Rol                   Renegades              4-00.00      1.21m 
  7 Taylor Aguilaz-Goto          Renegades              3-10.00      1.16m 
  8 Nakesia Green                RoadRunners            3-08.00      1.11m 
  9 Taylor Black                 RoadRunners            3-08.00      1.11m 
 10 Amber Au                     Renegades              3-06.00      1.06m 
 
Pole Vault Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jazlyn Akaka                 Renegades              6-06.00      1.98m 
  2 Maxine Forbes                Renegades              6-00.00      1.82m 
 -- Taylor Aguilaz-Goto          Renegades                   NH            
 
Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sari Kwan                    Renegades             13-05.25      4.09m 
  2 Rachel Inouye                Renegades             12-10.00      3.91m 
  3 Taylor Black                 RoadRunners           12-02.00      3.70m 
  4 Elizabeth Westerberg         Stallions             12-01.00      3.68m 
  5 Jolie Au                     Hawaii Kai            12-00.25      3.66m 
  6 Michela Humphrey             Renegades             11-09.25      3.58m 
  7 Kacie Won                    Renegades             11-07.25      3.53m 
  8 Cathryn Moy                  Hawaii Kai             9-10.25      3.00m 
  9 Amber Au                     Renegades              9-05.50      2.88m 
 10 Abigail Thompson             Renegades              9-01.25      2.77m 
 11 Nakesia Green                RoadRunners            8-03.00      2.51m 
 
Shot Put Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Abigail Thompson             Renegades             11-11.50      3.64m 
 
Discus Throw Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Abigail Thompson             Renegades                21-06      6.55m 
 
100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sade Myers                   Leeward                  13.71  
  2 Celeste Bell                 RoadRunners              13.89  
  3 Courtney Honda               Renegades                14.02  
  4 Jinru Schiller               Hawaii Kai               14.12  
  4 Courtney-Cree Aponte         Renegades                14.12  
  6 Tia Nakashima                Renegades                14.47  
  7 Julia Brand                  Renegades                14.77  
  8 Kirsten E Gregory            Stallions                14.91  
  9 Cherie Chin                  Godspeed                 14.97  
 10 Jessa Lukondi                Renegades                15.00  
 11 Nicole Peltzer               Renegades                15.06  
 12 Haeli Barrett-Moore          Renegades                15.25  
 13 Carin Young                  Godspeed                 17.52  
 14 Emelia Thompson              Renegades                18.54  
 
200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sade Myers                   Leeward                  28.77   28.668
  1 Courtney Honda               Renegades                28.77   28.770
  3 Julia Brand                  Renegades                28.90  
  4 Celeste Bell                 RoadRunners              29.31  
  5 Tia Nakashima                Renegades                29.65  
  6 Courtney-Cree Aponte         Renegades                30.21  
  7 Cherie Chin                  Godspeed                 30.45  
  8 Kirsten E Gregory            Stallions                30.52  
  9 Haeli Barrett-Moore          Renegades                31.93  
 
400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Courtney Honda               Renegades              1:06.8h  
  2 Jessa Lukondi                Renegades              1:11.9h  
  3 Cherie Chin                  Godspeed               1:14.4h  
 
800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Amelia Linsky                Renegades              2:35.1h  
  2 Jenna Wong                   Koolauloa              2:36.2h  
  3 Jessica Arita                Renegades              3:01.8h  
  4 Tyler Yonemura               Mililani               3:09.0h  
  5 Jessica Matsuda              Mililani               3:09.6h  
  6 Tory Tsuna                   Renegades              3:13.1h  
  7 Claire Naupaka Pidot         Leeward                3:14.1h  
  8 Cherie Chin                  Godspeed               3:39.4h  
 
1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jenna Wong                   Koolauloa              5:15.0h  
  2 Amelia Linsky                Renegades              5:24.7h  
  3 Claire Hann                  Renegades              5:30.2h  
  4 Arielle Uejo                 Mililani               6:11.0h  
  5 Tyler Yonemura               Mililani               6:27.8h  
  6 Jessica Matsuda              Mililani               6:34.9h  
 
100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jinru Schiller               Hawaii Kai               18.5h  
  2 Miranda Linsky               Renegades                19.8h  
  3 Emelia Thompson              Renegades                25.2h  
 
400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Julia Brand                  Renegades              1:14.7h  
  2 Miranda Linsky               Renegades              1:22.3h  
  3 Emelia Thompson              Renegades              1:42.1h  
 
4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Renegades Track Club  'A'                           4:44.1h  
     1) Courtney-Cree Aponte            2) Julia Brand                    
     3) Jessa Lukondi                   4) Tia Nakashima                  
 
High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kaimana Joy                  Renegades              4-08.00      1.42m 
  2 Nicole Peltzer               Renegades              4-02.00      1.27m 
 -- Michelle Lee                 Mililani                    NH            
 
Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Emily Shiraki                Renegades              8-00.00      2.43m 
  2 Christine Parke              Renegades              7-06.00      2.28m 
  3 Quinn Takeda                 Renegades              7-00.00      2.13m 
  4 Sarah Boyer                  Hawaii Kai             6-06.00      1.98m 
  4 Kylie Tao                    Renegades              6-06.00      1.98m 
  4 Shawna Fujita                Renegades              6-06.00      1.98m 
 -- Michelle Lee                 Mililani                    NH            
 
Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Courtney-Cree Aponte         Renegades             13-10.25      4.22m 
  2 Miranda Linsky               Renegades             13-05.50      4.10m 
  3 Sarah Boyer                  Hawaii Kai            12-01.00      3.68m 
 
Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Miranda Linsky               Renegades             29-07.75      9.03m 
 
Discus Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Emelia Thompson              Renegades             32-06.25      9.91m 
 
100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tamara McGee                 Leeward                  12.67  
  2 Ashley Burt                  Koolauloa                13.13  
  3 LaRissa Edwards                                       13.32  
  4 Jamie Lee                    Renegades                14.03  
  5 Brittney Ervin               Leeward                  14.07  
  6 Carly Young                  Godspeed                 15.05  
  7 Sabrina Kawana               Mililani                 15.37  
 
200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tamara McGee                 Leeward                  27.62  
  2 LaRissa Edwards                                       28.42  
  3 Jamie Lee                    Renegades                29.26  
 
400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lei Aloha Bratton            Hawaii Kai             1:05.6h  
  2 Courtney Tuvale                                     1:07.3h  
 
1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kasandra Woolf               Leeward                6:00.5h  
 
100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 LaRissa Edwards                                       15.6h  
  2 Rachel Won                   Renegades                17.0h  
  3 Courtney Tuvale                                       22.4h  
 
400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 LaRissa Edwards                                     1:14.21  
  2 Rachel Won                   Renegades              1:15.27  
  3 Desiree Adolpho                                     1:28.52  
 
4x100 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Leeward TC  'A'                                       55.7h  
     1) Brittney Ervin                  2) Tamara McGee                   
     3) Sade Myers                      4) Jaime Ross                     
 
4x400 Meter Relay Young Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Leeward TC  'A'                                     4:42.2h  
     1) Brittney Ervin                  2) Claire Naupaka Pidot           
     3) Tamara McGee                    4) Sade Myers                     
 
High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ili Wong                     Renegades              4-10.00      1.47m 
  2 Ashley Burt                  Koolauloa              4-08.00      1.42m 
 
Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mela Moatz                   Renegades              8-00.00      2.43m 
 
Long Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ili Wong                     Renegades             15-00.00      4.57m 
  2 Rachel Won                   Renegades             12-11.50      3.94m 
  3 Desiree Adolpho                                    12-09.00      3.88m 
  4 Sabrina Kawana               Mililani              11-10.00      3.60m 
  5 Kelly Ho                     Hawaii Kai            11-06.00      3.50m 
  6 Brittni Au                   Renegades             11-05.75      3.49m 
 
Triple Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ili Wong                     Renegades             32-11.75     10.05m 
 
100 Meter Dash Masters Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jaime Ross                   Leeward                  15.53  
  2 Joni Chin                    Godspeed                 18.53  
 
200 Meter Dash Masters Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Joni Chin                    Godspeed                 40.52  
 
800 Meter Run Masters Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Joni Chin                    Godspeed               4:03.7h  
 
Triple Jump Masters Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jaime Ross                   Leeward               24-00.00      7.31m 
 
800 Meter Run Open Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jennifer Wong                                       3:29.1h  
 
1500 Meter Run Open Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jennifer Wong                                       7:24.9h  
 
50 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jarred J Holmes              Stallions                 9.14  
  2 Destyn White                 Godspeed                  9.40  
  3 Cortez Feria                 Renegades                 9.44  
  4 Jaren H Holmes               Stallions                 9.56  
  5 Troy Fujimoto                Mililani                  9.60  
  6 Jacob Tobias                 Godspeed                  9.66  
  7 Bryson Shimomura             Godspeed                  9.67  
  8 Andrew-Jerome Kapua          Godspeed                 10.05  
  8 Chaz Ota                     Godspeed                 10.05  
 10 Joshua Preston               Stallions                10.09  
 11 Markeith Lawson III          Stallions                10.14  
 12 Nikolas Westerberg           Stallions                10.23  
 13 Austin Diaz                  Renegades                10.45  
 14 Chris Gionson                Godspeed                 10.79  
 15 Caleb Markwith               Renegades                11.04  
 16 Avery Hutmacher              Stallions                11.24  
 17 Jacob Parker                 Stallions                11.29  
 18 Noah Youtz                   Renegades                11.46  
 19 Trevor Tamashiro             Hawaii Kai               11.95  
 20 Johan Rosales                Hawaii Kai               12.54  
 21 Michael Marceleno            Hawaii Kai               12.57  
 22 Jordin Thompson              Renegades                13.17  
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kaleo Aloha Piceno           Godspeed                 15.5h  
  2 Jarred J Holmes              Stallions                16.2h  
  3 Cortez Feria                 Renegades                17.4h  
  4 Destyn White                 Godspeed                 17.8h  
  5 Jaren H Holmes               Stallions                17.9h  
  6 Joshua Preston               Stallions                18.2h  
  7 Jacob Tobias                 Godspeed                 18.3h  
  8 Bryson Shimomura             Godspeed                 18.6h  
  9 Troy Fujimoto                Mililani                 19.2h  
 10 Chaz Ota                     Godspeed                 19.4h  
 11 Markeith Lawson III          Stallions                19.4h  
 12 Rufus A Esobedo              Stallions                19.4h  
 13 Austin Diaz                  Renegades                20.0h  
 14 Nikolas Westerberg           Stallions                20.1h  
 15 Caleb Markwith               Renegades                20.2h  
 16 Chris Gionson                Godspeed                 20.2h  
 17 Andrew-Jerome Kapua          Godspeed                 21.4h  
 18 Noah Youtz                   Renegades                21.5h  
 19 Avery Hutmacher              Stallions                21.8h  
 20 Micah Harimoto               Renegades                21.9h  
 21 Wilder Worrall               Hawaii Kai               22.1h  
 22 Jacob Parker                 Stallions                22.4h  
 23 Trevor Tamashiro             Hawaii Kai               24.1h  
 24 Michael Marceleno            Hawaii Kai               25.1h  
 25 Johan Rosales                Hawaii Kai               25.2h  
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jarred J Holmes              Stallions                36.32  
  2 Jaren H Holmes               Stallions                39.65  
  3 Destyn White                 Godspeed                 41.38  
  4 Markeith Lawson III          Stallions                43.19  
  5 Micah Harimoto               Renegades                43.58  
  6 Avery Hutmacher              Stallions                46.54  
  7 Jacob Parker                 Stallions                47.85  
  8 Andrew-Jerome Kapua          Godspeed                 49.87  
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jarred J Holmes              Stallions              1:25.2h  
  2 Truman Spring                Koolauloa              1:29.8h  
  3 Jaren H Holmes               Stallions              1:37.8h  
  4 Chaz Ota                     Godspeed               1:44.1h  
  5 Wilder Worrall               Hawaii Kai             1:51.3h  
  6 Michael Marceleno            Hawaii Kai             2:00.2h  
  7 Johan Rosales                Hawaii Kai             2:16.2h  
 
800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Truman Spring                Koolauloa              3:08.8h  
 
4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Godspeed  TC  'A'                                   1:14.3h  
     1) Jacob Tobias                    2) Bryson Shimomura               
     3) Destyn White                    4) Kaleo Aloha Piceno             
  2 Schofield Stallions  'A'                            1:14.8h  
     1) Jaren H Holmes                  2) Rufus A Esobedo                
     3) Nikolas Westerberg              4) Jarred J Holmes                
 
Long Jump Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kaleo Aloha Piceno           Godspeed              11-10.50      3.61m 
  2 Truman Spring                Koolauloa              9-04.50      2.85m 
  3 Nikolas Westerberg           Stallions              8-04.75      2.55m 
  4 Joshua Preston               Stallions              7-05.25      2.26m 
  5 Micah Harimoto               Renegades              6-06.50      1.99m 
  6 Wilder Worrall               Hawaii Kai             6-00.00      1.82m 
  7 Jordin Thompson              Renegades              5-02.25      1.58m 
 
50 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jonathon Abe                 Renegades                 8.08  
  2 Tadd Ota                     Godspeed                  8.12  
  3 Wayne Taulapapa              Koolauloa                 8.17  
  4 Jayson Cardines              Godspeed                  8.26  
  5 Jullian Jones                Godspeed                  8.33  
  6 Kolton Shreve                Renegades                 8.70  
  7 Raven Kaneshiro              Renegades                 8.83  
  8 Brandon Conner               Mililani                  9.01  
  9 La'akea Aiu                  Renegades                 9.08  
  9 Andrew Keala Martinson       Renegades                 9.08  
 11 Benjamin Paulo               Koolauloa                 9.16  
 12 Noah Loughlin                Mililani                  9.29  
 13 Seth Sabrana-Kapua           Godspeed                  9.38  
 14 Christian Escobedo           Stallions                 9.48  
 15 Elisha J Lin                 Stallions                 9.55  
 16 Scott Nishioka               Renegades                 9.57  
 17 Jacob W Pipkin               Stallions                 9.70  
 18 Reese Asato                  Renegades                 9.75  
 19 Jonathan Hicks               Godspeed                  9.88  
 20 Joshua Piatt                 Stallions                 9.99  
 21 Seth Ota                     Godspeed                 10.32  
 22 Kenneth Flores               Renegades                10.58  
 23 Rufus A Esobedo              Stallions                10.72  
 24 Noah Au                      Renegades                10.99  
 
100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jack Faringer                Renegades                14.7h  
  2 Wayne Taulapapa              Koolauloa                14.9h  
  3 Andrew Keala Martinson       Renegades                15.2h  
  4 Alohi Gilman                 Koolauloa                15.5h  
  5 Madigan Taulelei             RoadRunners              15.6h  
  6 Jhefferson Blunt             RoadRunners              15.7h  
  7 Julian Iervolino             Renegades                15.9h  
  8 Robinson Kimura              Godspeed                 16.0h  
  9 Jullian Jones                Godspeed                 16.1h  
 10 Kolton Shreve                Renegades                16.1h  
 11 Jayson Cardines              Godspeed                 16.4h  
 12 Pono Cummings                Koolauloa                16.4h  
 13 Jonathon Abe                 Renegades                16.5h  
 14 Jarrod R M Smith             Stallions                16.5h  
 15 Ryan Parker                  Stallions                16.7h  
 16 Seth Sabrana-Kapua           Godspeed                 16.8h  
 17 Reese Asato                  Renegades                17.0h  
 17 Chase DesLaurier             Godspeed                 17.0h  
 19 Kaaumoana Zoller             Renegades                17.2h  
 20 Bishop Moore                 Renegades                17.2h  
 21 Joshua Harimoto              Renegades                17.3h  
 22 Scott Nishioka               Renegades                17.4h  
 22 Brandon Conner               Mililani                 17.4h  
 24 Will Cockett                 Hawaii Kai               17.6h  
 25 Christopher Pascual          Mililani                 17.7h  
 26 Andre Vappie                 RoadRunners              17.8h  
 27 Joshua Staman                Renegades                17.9h  
 28 La'akea Aiu                  Renegades                17.9h  
 29 Philip Kandler               Hawaii Kai               18.0h  
 30 Jacob W Pipkin               Stallions                18.1h  
 31 Noah Loughlin                Mililani                 18.4h  
 32 Connor McMurdo               Renegades                18.8h  
 32 Jacob Kaai                   Renegades                18.8h  
 34 Benjamin Paulo               Koolauloa                18.9h  
 35 Jonathan Hicks               Godspeed                 19.0h  
 36 Seth Ota                     Godspeed                 19.2h  
 37 Dakota Miller                Renegades                19.5h  
 38 Tadd Ota                     Godspeed                 19.8h  
 39 Kenneth Flores               Renegades                21.4h  
 40 Noah Au                      Renegades                22.0h  
 
200 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Madigan Taulelei             RoadRunners              32.66  
  2 Jack Faringer                Renegades                32.73  
  3 Jhefferson Blunt             RoadRunners              33.17  
  4 Timothy Clyne                Hawaii Kai               34.61  
  5 Raven Kaneshiro              Renegades                35.43  
  6 Elisha J Lin                 Stallions                35.45  
  7 Jarin Moss                   Stallions                35.78  
  8 Jensen McDaniel              Hawaii Kai               35.85  
  9 Kainoa Behler                Hawaii Kai               37.43  
 10 Chase DesLaurier             Godspeed                 37.56  
 11 Seth Sabrana-Kapua           Godspeed                 37.63  
 12 Andre Vappie                 RoadRunners              37.72  
 13 Joshua Piatt                 Stallions                37.82  
 14 Kaaumoana Zoller             Renegades                37.94  
 15 Jacob W Pipkin               Stallions                41.12  
 16 Michael Black                RoadRunners              41.80  
 17 Jett Hayes                   RoadRunners              42.27  
 18 Tadd Ota                     Godspeed                 44.78  
 19 Benjamin Paulo               Koolauloa                44.92  
 
400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jack Faringer                Renegades              1:14.7h  
  2 Ryan Parker                  Stallions              1:16.2h  
  3 Timothy Clyne                Hawaii Kai             1:17.2h  
  4 Jensen McDaniel              Hawaii Kai             1:18.6h  
  5 Robinson Kimura              Godspeed               1:20.4h  
  6 Kainoa Behler                Hawaii Kai             1:24.7h  
  7 Christopher Pascual          Mililani               1:25.6h  
  8 Jonathon Abe                 Renegades              1:26.5h  
  9 Christian Escobedo           Stallions              1:27.4h  
 10 Ryan Eror                    Renegades              1:27.7h  
 11 Reese Asato                  Renegades              1:28.4h  
 12 Bradan M Tintsman            Stallions              1:33.6h  
 13 Isaiah Spring                Koolauloa              1:34.1h  
 14 Michael Black                RoadRunners            1:34.3h  
 15 Scott Nishioka               Renegades              1:35.2h  
 16 Jett Hayes                   RoadRunners            1:40.1h  
 17 Philip Kandler               Hawaii Kai             1:41.0h  
 18 Benjamin Paulo               Koolauloa              1:49.0h  
 
800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ryan Eror                    Renegades              3:11.6h  
  2 Joshua Staman                Renegades              3:13.5h  
 
1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ryan Eror                    Renegades              6:18.9h  
  2 Dylan Perez                  Hawaii Kai             7:06.5h  
  3 David Diebold                RoadRunners            7:24.2h  
  4 Dakota Miller                Renegades              7:28.1h  
 
4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Koolauloa Track and Field Club  'A'                 1:04.5h  
     1) Wayne Taulapapa                 2) Benjamin Paulo                 
     3) Pono Cummings                   4) Alohi Gilman                   
  2 Renegades Track Club  'A'                           1:05.4h  
     1) Andrew Keala Martinson          2) Raven Kaneshiro                
     3) Kaaumoana Zoller                4) Julian Iervolino               
  3 Schofield Stallions  'A'                            1:07.1h  
     1) Jarrod R M Smith                2) Jarin Moss                     
     3) Joshua Piatt                    4) Elisha J Lin                   
  4 Godspeed  TC  'A'                                   1:07.1h  
     1) Jayson Cardines                 2) Robinson Kimura                
     3) Jullian Jones                   4) Chase DesLaurier               
 
High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kolton Shreve                Renegades              3-00.00      0.91m 
 -- Connor McMurdo               Renegades                   NH            
 
Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jarrod R M Smith             Stallions             11-11.50      3.64m 
  2 Madigan Taulelei             RoadRunners           11-01.50      3.39m 
  3 Joshua Harimoto              Renegades             10-10.50      3.31m 
  4 Jarin Moss                   Stallions             10-10.00      3.30m 
  5 Jhefferson Blunt             RoadRunners           10-08.25      3.25m 
  6 Ryan Parker                  Stallions             10-04.75      3.16m 
  7 Dylan Perez                  Hawaii Kai            10-02.50      3.11m 
  8 Brandon Conner               Mililani              10-01.00      3.07m 
  9 Andre Vappie                 RoadRunners            8-03.00      2.51m 
 10 Kenneth Flores               Renegades              4-05.00      1.34m 
 
Shot Put Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Richard China                Renegades             21-04.25      6.50m 
  2 Joshua Harimoto              Renegades             19-03.25      5.87m 
  3 Kamalei Levy                 Renegades             17-06.00      5.33m 
 
50 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shawn MacGuyer               Mililani                  7.46  
  1 Blake Asing                                            7.46  
  3 Ikaika Piceno                Godspeed                  7.76  
  4 Albert Bee                   Koolauloa                 7.77  
  5 Julian Brown                 RoadRunners               7.96  
  6 Trent Cayetano               Renegades                 8.29  
  7 Drake Ota                    Godspeed                  8.39  
  8 Brycen Baptist               Mililani                  8.56  
  9 Nickolas Rivera              Mililani                  8.60  
 10 Desmond Utley                RoadRunners               8.61  
 11 Derek Andres-Tabora          Godspeed                  8.71  
 12 Kela Pidot                   Leeward                   8.74  
 13 Zen D Rincon                 Stallions                 8.94  
 14 Micah Fujita                 Mililani                  9.14  
 15 Kaleb White                  RoadRunners               9.29  
 16 Mason Matsuo                 Mililani                  9.52  
 17 Travis Imura                 Godspeed                  9.60  
 18 Diego Medina                 Godspeed                 10.19  
 19 TJ Colby                     Renegades                10.39  
 
100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shawn MacGuyer               Mililani                 13.5h  
  2 Blake Asing                                           13.9h  
  3 Corey Cannon                 Stallions                14.0h  
  4 Albert Bee                   Koolauloa                14.1h  
  5 Keoni Piceno                 Godspeed                 14.1h  
  6 Ikaika Piceno                Godspeed                 14.2h  
  7 Cean Tukes                   Godspeed                 14.2h  
  8 Angelo Iervolino             Renegades                14.5h  
  9 Logan Ne                     Renegades                14.6h  
 10 Kanoa Kaleoaloha             Renegades                14.8h  
 11 Kekahu Aluli                 Koolauloa                15.0h  
 12 Devin Preston                Koolauloa                15.0h  
 13 Quintin Collier              Renegades                15.1h  
 14 Chey Tapat                   Godspeed                 15.1h  
 15 Jaleek Barnette              Godspeed                 15.2h  
 15 Dyla Kane                    Renegades                15.2h  
 17 Gavin Takara                 Godspeed                 15.4h  
 18 Ryder Snow                   Koolauloa                15.6h  
 19 Timothy Evans                Renegades                15.6h  
 20 Taylor Suwa                  Mililani                 15.8h  
 21 Desmond Utley                RoadRunners              15.9h  
 22 Chade Wong                   Renegades                15.9h  
 23 Darryl Hicks                 Godspeed                 16.0h  
 24 Derek Andres-Tabora          Godspeed                 16.1h  
 25 Drake Ota                    Godspeed                 16.5h  
 26 Zen D Rincon                 Stallions                16.7h  
 27 Kulama Salera                Renegades                17.2h  
 28 Chris Bazzano                Renegades                17.3h  
 29 Chad Young                   Renegades                17.6h  
 30 Tax Preston                  Koolauloa                17.7h  
 31 Travis Imura                 Godspeed                 18.8h  
 32 TJ Colby                     Renegades                20.4h  
 
200 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Shawn MacGuyer               Mililani                 29.36  
  2 Corey Cannon                 Stallions                29.37  
  3 Keoni Piceno                 Godspeed                 30.15  
  4 Cean Tukes                   Godspeed                 31.04  
  5 Logan Ne                     Renegades                31.67  
  6 Dyla Kane                    Renegades                31.70  
  7 Julian Brown                 RoadRunners              32.29  
  8 Takoda Kaneshiro             Renegades                32.98  
  9 Verlon D Farris              Stallions                33.06  
 10 Kanoa Kaleoaloha             Renegades                33.37  
 11 Michael Chin                 Godspeed                 33.41  
 12 Jaleek Barnette              Godspeed                 33.67  
 13 Gavin Takara                 Godspeed                 34.78  
 14 Darryl Hicks                 Godspeed                 35.27  
 15 Kyle McClory                 RoadRunners              35.34  
 16 Drake Ota                    Godspeed                 35.44  
 17 Zen D Rincon                 Stallions                36.25  
 18 Shayne Sakoda                Renegades                36.39  
 19 Christopher Sakoda           Renegades                37.60  
 20 James Boeglin                RoadRunners              38.19  
 21 David Torres                 Renegades                40.01  
 
400 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Blayne Won                   Renegades              1:06.3h  
  2 Corey Cannon                 Stallions              1:08.2h  
  3 Devin Preston                Koolauloa              1:12.1h  
  4 Timothy Evans                Renegades              1:12.3h  
  5 Ryder Snow                   Koolauloa              1:13.1h  
  6 Kanoa Kaleoaloha             Renegades              1:13.3h  
  7 Adam Kodama                  Renegades              1:14.2h  
  8 Kekahu Aluli                 Koolauloa              1:14.3h  
  9 Takoda Kaneshiro             Renegades              1:15.0h  
 10 Dominique Bostic             RoadRunners            1:18.3h  
 11 Xavier Noel                  Mililani               1:18.7h  
 12 Jaleek Barnette              Godspeed               1:19.7h  
 13 Christopher Sakoda           Renegades              1:21.4h  
 14 Drake Ota                    Godspeed               1:21.6h  
 15 Shayne Sakoda                Renegades              1:22.5h  
 16 Kulama Salera                Renegades              1:23.9h  
 17 Kyle McClory                 RoadRunners            1:26.0h  
 18 Tax Preston                  Koolauloa              1:29.9h  
 19 Tyrrel Chandler-Springer     RoadRunners            1:30.9h  
 20 James Boeglin                RoadRunners            1:34.8h  
 21 Wesley Black                 RoadRunners            1:36.8h  
 
800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Blayne Won                   Renegades              2:47.8h  
  2 Michael Chin                 Godspeed               2:51.5h  
  3 David Torres                 Renegades              3:10.5h  
  4 Aaron Hobson                 Renegades              3:13.8h  
  5 Dominique Bostic             RoadRunners            3:18.9h  
  6 Alexander Bravenec           RoadRunners            3:23.5h  
  7 Shayne Sakoda                Renegades              3:25.5h  
  8 Tyrrel Chandler-Springer     RoadRunners            3:25.7h  
  9 Nico Langley                 Koolauloa              3:25.9h  
 10 Christopher Sakoda           Renegades              3:26.3h  
 11 Jonathon Bell                RoadRunners            3:27.3h  
 12 Wesley Black                 RoadRunners            3:30.7h  
 
1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Royce Yamane                 Mililani               5:45.3h  
  2 Stirling Aponte              Renegades              5:56.0h  
  3 Aaron Hobson                 Renegades              6:18.3h  
  4 David Torres                 Renegades              6:21.2h  
  5 Alexander Bravenec           RoadRunners            6:38.5h  
  6 Jonathon Bell                RoadRunners            7:17.9h  
 
80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Quintin Collier              Renegades                16.4h  
  2 Dyla Kane                    Renegades                16.6h  
  3 Adam Kodama                  Renegades                16.6h  
  4 Timothy Evans                Renegades                16.8h  
  5 Aaron Hobson                 Renegades                18.0h  
  6 Dustin Wagner                Renegades                21.0h  
 
4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Godspeed  TC  'A'                                     56.6h  
     1) Chey Tapat                      2) Cean Tukes                     
     3) Ikaika Piceno                   4) Keoni Piceno                   
  2 Koolauloa Track and Field Club  'A'                 1:00.1h  
     1) Kekahu Aluli                    2) Wayne Taulapapa                
     3) Ryder Snow                      4) Alohi Gilman                   
  3 Mililani TC  'A'                                    1:09.6h  
     1) Mason Matsuo                    2) Micah Fujita                   
     3) Brycen Baptist                  4) Nickolas Rivera                
 
High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Xavier Noel                  Mililani               4-00.00      1.21m 
  2 Desmond Utley                RoadRunners            3-02.00      0.96m 
  2 Kodey Gratz                  Mililani               3-02.00      0.96m 
 -- TJ Colby                     Renegades                   NH            
 
Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Xavier Noel                  Mililani              13-03.50      4.05m 
  2 Verlon D Farris              Stallions             12-07.25      3.84m 
  3 Quintin Collier              Renegades             12-06.00      3.81m 
  4 Nico Langley                 Koolauloa             11-04.25      3.46m 
  5 Brock Balmoja                Renegades             11-00.00      3.35m 
  6 Stirling Aponte              Renegades              9-05.50      2.88m 
 -- Nickolas Rivera              Mililani                  FOUL            
 -- TJ Colby                     Renegades                 FOUL            
 
Shot Put Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Blayne Won                   Renegades             32-10.75     10.02m 
  2 Kaleb White                  RoadRunners           22-07.75      6.90m 
  3 Kellen Sakamoto              Renegades             19-11.75      6.08m 
  4 TJ Colby                     Renegades             18-00.25      5.49m 
 
Discus Throw Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kaleb White                  RoadRunners           54-09.50     16.70m 
 
100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tyrend White                 RoadRunners              12.40  
  2 Ku Ha'o Ching                Renegades                12.47  
  3 Michael Mariteragi           Koolauloa                12.85  
  4 Taylor Nemiroff              Renegades                13.00  
  5 Ryan Lau                     Renegades                13.06  
  6 Martin Taulelei Jr           RoadRunners              13.08  
  7 Kaleikoa Kaleoaloha          Renegades                13.12  
  8 Blaine Furtado               Renegades                13.35  
  8 Drew Honda                   Renegades                13.35  
 10 Ronald Malasig               Mililani                 13.59  
 11 Bronson Barretto             Mililani                 13.84  
 12 Daicorri Briscoe             Godspeed                 13.92  
 13 Shane Hosokawa               Mililani                 13.97  
 14 Blaze Andrews                Godspeed                 14.12  
 15 Hoku Pidot                   Leeward                  14.31  
 16 Kainoa Souza-Chaves          Mililani                 14.37  
 17 Frank Flores                 Leeward                  14.59  
 18 Evan Young                   Mililani                 14.76  
 18 Darrius Lopez                RoadRunners              14.76  
 20 Noah deLaura                 Renegades                14.91  
 21 Javan Moss                   Stallions                15.03  
 22 Kaiali'i Cambra                                       15.31  
 23 Brett Yasui                  Renegades                15.37  
 24 Julian-Ray Toma              Renegades                15.89  
 25 Harrison Ladera              Renegades                16.21  
 26 Ethan Spring                 Koolauloa                16.40  
 27 Eric Hironaka                Hawaii Kai               16.51  
 28 Vance Preston                Koolauloa                16.85  
 -- Julian Iervolino             Renegades                   NT  
 
200 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tyrend White                 RoadRunners              25.16  
  2 Ku Ha'o Ching                Renegades                25.45  
  3 Taylor Nemiroff              Renegades                26.05  
  4 Martin Taulelei Jr           RoadRunners              26.26  
  5 Kaleikoa Kaleoaloha          Renegades                26.74  
  6 Michael Mariteragi           Koolauloa                26.93  
  7 Ryan Lau                     Renegades                26.98  
  8 Blaine Furtado               Renegades                27.26  
  9 Drew Honda                   Renegades                27.34  
 10 Juan Miguel Silva            Stallions                28.35  
 11 Ronald Malasig               Mililani                 28.39  
 12 Daicorri Briscoe             Godspeed                 28.89  
 13 Hoku Pidot                   Leeward                  29.65  
 14 Frank Flores                 Leeward                  29.87  
 15 Kainoa Souza-Chaves          Mililani                 29.94  
 16 Javan Moss                   Stallions                30.81  
 17 Brett Yasui                  Renegades                31.11  
 18 Evan Young                   Mililani                 31.48  
 
400 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Taylor Nemiroff              Renegades                58.3h  
  2 Kaleikoa Kaleoaloha          Renegades                59.3h  
  3 Drew Honda                   Renegades              1:00.4h  
  4 Ronald Malasig               Mililani               1:03.9h  
  5 Ryan Lau                     Renegades              1:04.7h  
  6 Hoku Pidot                   Leeward                1:05.9h  
  7 Kainoa Souza-Chaves          Mililani               1:06.7h  
  8 Bronson Barretto             Mililani               1:07.2h  
  9 Michael Mariteragi           Koolauloa              1:07.4h  
 10 Frank Flores                 Leeward                1:09.0h  
 11 Daicorri Briscoe             Godspeed               1:11.1h  
 12 Harrison Ladera              Renegades              1:11.7h  
 13 Timothy Abe                  Renegades              1:22.9h  
 14 Vance Preston                Koolauloa              1:33.4h  
 
800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tyrend White                 RoadRunners            2:22.2h  
  2 Matthew Ota                  Renegades              2:30.8h  
  3 Kaeopuuwai Kealoha-Linds     Godspeed               2:40.1h  
  4 Kaleikoa Kaleoaloha          Renegades              2:46.2h  
  5 Ryan Mayeda                  Mililani               2:50.6h  
  6 Blaze Andrews                Godspeed               2:53.3h  
  7 Matthew Baker                RoadRunners            2:53.7h  
  8 Jacob Helms                  Mililani               3:04.5h  
  9 Connor Mulloy                Godspeed               3:07.1h  
 10 Aaron Dung                   Godspeed               3:21.6h  
 
1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kaeopuuwai Kealoha-Linds     Godspeed               5:25.5h  
  2 Ryan Hobson                  Renegades              5:28.5h  
  3 Ryan Mayeda                  Mililani               5:36.6h  
  4 Matthew Baker                RoadRunners            5:39.2h  
  5 Joshua Burke                 Godspeed               6:07.9h  
  6 Connor Mulloy                Godspeed               6:16.0h  
  7 Timothy Abe                  Renegades              6:19.1h  
  8 Aaron Dung                   Godspeed               6:50.9h  
 
100 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jordan Lee                   Renegades                21.4h  
  2 Tony Genco                   Renegades                23.3h  
 
200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ryan Lau                     Renegades                31.0h  
  2 Jacob Helms                  Mililani                 34.1h  
 
4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mililani TC  'A'                                      54.5h  
     1) Bronson Barretto                2) Shane Hosokawa                 
     3) Kainoa Souza-Chaves             4) Ronald Malasig                 
  2 Koolauloa Track and Field Club  'A'                 1:01.7h  
     1) Vance Preston                   2) Michael Mariteragi             
     3) Devin Preston                   4) Tax Preston                    
 
4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mililani TC  'A'                                    5:08.8h  
     1) Evan Young                      2) Jacob Helms                    
     3) Skyler Doppelmayer              4) Ryan Mayeda                    
 
High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jared Wong                   Godspeed               5-06.00      1.67m 
  2 Skyler Doppelmayer           Mililani               4-08.00      1.42m 
  3 Kendall Rucker               RoadRunners            4-06.00      1.37m 
  4 Matthew Baker                RoadRunners            4-00.00      1.21m 
 -- Noah deLaura                 Renegades                   NH            
 
Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jordan Lee                   Renegades             10-00.00      3.04m 
  2 Tony Genco                   Renegades              9-00.00      2.74m 
 
Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Martin Taulelei Jr           RoadRunners           16-09.50      5.11m 
  2 Hoku Pidot                   Leeward               14-09.50      4.50m 
  3 Ethan Spring                 Koolauloa             13-04.75      4.08m 
  4 Frank Flores                 Leeward               12-06.25      3.81m 
  5 Noah deLaura                 Renegades             12-06.00      3.81m 
  6 Javan Moss                   Stallions             10-02.50      3.11m 
  7 Eric Hironaka                Hawaii Kai            10-01.50      3.08m 
 
Shot Put Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Darrius Lopez                RoadRunners           32-07.25      9.93m 
  2 Keoni Roach                  RoadRunners           29-08.25      9.04m 
  3 Nicholas Wong                Renegades             28-08.00      8.73m 
  4 Cody Ng                      Renegades             21-06.75      6.57m 
  5 Matthew Hookano              Renegades             20-00.25      6.10m 
 
Discus Throw Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Darrius Lopez                RoadRunners           86-04.50     26.32m 
  2 Keoni Roach                  RoadRunners              85-06     26.06m 
  3 Nicholas Wong                Renegades                77-07     23.64m 
  4 Cody Ng                      Renegades             72-09.75     22.19m 
  5 Matthew Hookano              Renegades                49-01     14.96m 
 
100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jonathon Padron              Renegades                11.52  
  2 Michael Zane                 Renegades                11.82  
  3 Matthew Mayfield-Bibbs       Renegades                11.86  
  4 Michael Martin               Godspeed                 12.10  
  5 Brenan Futado                Renegades                12.30  
  6 Blaine Bastatas              Renegades                12.33  
  7 Michael Iervolino            Renegades                12.35  
  8 Kennedy Spencer              Godspeed                 12.52  
  9 La'akea Frias                Godspeed                 12.59  
 10 Hansen Ho                    Leeward                  12.62  
 11 Michael Briscoe              Godspeed                 13.04  
 12 Timothy A Anderson           Stallions                15.87  
 
200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Michael Martin               Godspeed                 24.69  
  2 Blaine Bastatas              Renegades                24.90  
  3 Taylor Spencer               Godspeed                 25.32  
  4 La'akea Frias                Godspeed                 25.33  
  5 Kennedy Spencer              Godspeed                 25.36  
  6 Michael Briscoe              Godspeed                 26.30  
  7 Terris Hilliman-Springer     RoadRunners              27.83  
 
400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hansen Ho                    Leeward                  56.0h  
  2 Daniel Wagner                Renegades                56.5h  
  3 Christopher Piadade          Mililani                 57.4h  
  4 Michael Briscoe              Godspeed                 58.6h  
  5 Terris Hilliman-Springer     RoadRunners            1:02.0h  
  6 Timothy A Anderson           Stallions              1:12.8h  
 
800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Christopher Piadade          Mililani               2:17.1h  
  2 Borys Pleskacz               Godspeed               2:21.4h  
  3 Dominic Roos                 Leeward                2:22.7h  
  4 Aaron Smith                  Leeward                2:28.5h  
  5 Daniel Wagner                Renegades              2:34.6h  
  6 Jeremy Honold                Leeward                2:49.2h  
  7 Kendall Rucker               RoadRunners            2:56.2h  
 
1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Christopher Piadade          Mililani               4:36.2h  
  2 Craig Kandler                Hawaii Kai             4:43.0h  
  3 Chase-Jensen Obata           Renegades              5:05.6h  
  4 Dominic Roos                 Leeward                5:09.4h  
  5 Peter Chun                   Mililani               5:09.9h  
  6 Aaron Smith                  Leeward                5:19.4h  
  7 Ryan Kam                     Mililani               5:29.3h  
  8 Kendall Rucker               RoadRunners            5:43.5h  
  9 Jeremy Honold                Leeward                5:49.8h  
 10 Chad Wakabayashi             Renegades              6:29.9h  
 11 Jonathan Woo                 Renegades              6:34.6h  
 
110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jacob Edwards                                         16.2h  
  2 Daniel Wagner                Renegades                17.3h  
  3 Jonathan Woo                 Renegades                17.9h  
  4 Kyle Normand                 Renegades                18.1h  
  5 Cole Soma                    Renegades                19.5h  
  6 Grant Kaiama                 Renegades                23.9h  
  7 Michael Wong                 Renegades                25.1h  
  8 Tim Hurd                     Renegades                25.9h  
 
400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jacob Edwards                                       1:01.2h  
  2 Kyle Normand                 Renegades              1:06.2h  
  3 Jonathan Fukumoto            Mililani               1:10.5h  
 
4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Renegades Track Club  'A'                             45.1h  
     1) Jonathon Padron                 2) Matthew Mayfield-Bibbs         
     3) Brenan Futado                   4) Michael Zane                   
  2 Godspeed  TC  'A'                                     47.1h  
     1) La'akea Frias                   2) Michael Martin                 
     3) Taylor Spencer                  4) Kennedy Spencer                
  3 Renegades Track Club  'B'                             49.4h  
     1) Jonathan Woo                    2) Daniel Wagner                  
     3) Chad Wakabayashi                4) Kyle Normand                   
 
4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Renegades Track Club  'A'                           3:47.0h  
     1) Brenan Futado                   2) Matthew Mayfield-Bibbs         
     3) Michael Zane                    4) Jonathon Padron                
  2 Leeward TC  'A'                                     4:05.0h  
 
High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Michael Martin               Godspeed               5-06.00      1.67m 
  2 Taylor Spencer               Godspeed               5-04.00      1.62m 
  2 La'akea Frias                Godspeed               5-04.00      1.62m 
  4 Terris Hilliman-Springer     RoadRunners            4-10.00      1.47m 
  5 Kendall Rucker               RoadRunners            4-06.00      1.37m 
 -- John Martin                  Godspeed                    NH            
 
Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Joshua Schretenthaier        Renegades             10-00.00      3.04m 
  1 Kenton Kong                  Mililani              10-00.00      3.04m 
  3 Grant Kaiama                 Renegades              8-06.00      2.59m 
  4 Michael Wong                 Renegades              7-06.00      2.28m 
  5 Cole Soma                    Renegades              7-00.00      2.13m 
 -- Thomas Loui                  Renegades                   NH            
 
Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Blaine Bastatas              Renegades             19-03.50      5.88m 
  2 Ryan Garo                    Godspeed              17-07.25      5.36m 
  3 Kenton Kong                  Mililani              17-03.00      5.25m 
  4 Cory Shigeta                 Mililani              16-08.50      5.09m 
  5 Terris Hilliman-Springer     RoadRunners           14-07.25      4.45m 
  6 Kendall Rucker               RoadRunners           13-07.75      4.15m 
 
Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jacob Edwards                                      39-04.50     12.00m 
  2 Kenton Kong                  Mililani              36-06.75     11.14m 
  3 Ryan Garo                    Godspeed              33-02.00     10.10m 
 
100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Eric James                   Renegades                11.50  
  2 Matt Tsujimura               Renegades                11.73  
  3 Gen Priest                   Leeward                  11.89  
  4 Kaipo Piceno                 Godspeed                 13.22  
 
200 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Eric James                   Renegades                23.23  
  2 Tate Tsuruda                 Godspeed                 24.76  
  3 Rein Ota                     Godspeed                 25.71  
  4 Samuel Lee                   Godspeed                 26.40  
  5 Kaipo Piceno                 Godspeed                 27.41  
 
400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Eric James                   Renegades                51.7h  
  2 Tate Tsuruda                 Godspeed                 54.3h  
  3 Xavier Herrera               Leeward                  55.2h  
  4 Gen Priest                   Leeward                  56.0h  
  5 Jesse McAlman                                         56.6h  
  6 Samuel Lee                   Godspeed                 58.0h  
 
800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Louis Torres                 Renegades              2:11.1h  
  2 Ikaika Pidot                 Leeward                2:12.0h  
 
1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Louis Torres                 Renegades              4:30.3h  
  2 Dawson Vorderbruegge         Hawaii Kai             4:38.7h  
  3 Tyler Mulloy                 Godspeed               4:50.1h  
  4 Juan Miguel Silva            Stallions              5:15.1h  
 
5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Demetrius Perry              Leeward               19:53.4h  
  2 Scott Allen Jenks            Leeward               20:46.6h  
 
110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kelemeke Maifea                                       16.4h  
  2 Jonathan Chow                Leeward                  18.3h  
  3 Ruytaro Matsushita           Mililani                 18.9h  
  4 Colby Takeda                 Renegades                22.6h  
 
400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ruytaro Matsushita           Mililani               1:02.3h  
  2 Jonathan Chow                Leeward                1:04.7h  
  3 Nicholas Ogata                                      1:06.2h  
  4 Ryan Nupen                   Mililani               1:07.6h  
  5 Kelemeke Maifea                                     1:11.2h  
 
4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Godspeed  TC  'A'                                     48.9h  
     1) Kaipo Piceno                    2) Samuel Lee                     
     3) Rein Ota                        4) Tate Tsuruda                   
 
4x400 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Leeward TC  'A'                                     3:41.1h  
     1) Xavier Herrera                  2) Gen Priest                     
     3) Demetrius Perry                 4) Ikaika Pidot                   
  2 Mililani TC  'A'                                    4:03.1h  
 
High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Matthew Yamane               Renegades              5-06.00      1.67m 
  2 Jarrick Hayashi              Mililani               4-08.00      1.42m 
 
Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Colby Takeda                 Renegades             12-06.00      3.81m 
  1 David Walden                 Renegades             12-06.00      3.81m 
 
Long Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kurt Robinson                Godspeed              18-05.00      5.61m 
  2 Nicholas Ogata                                     17-07.50      5.37m 
  3 Ryan Nupen                   Mililani              17-07.00      5.35m 
  4 Ruytaro Matsushita           Mililani              15-07.50      4.76m 
 
Triple Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kurt Robinson                Godspeed              37-05.75     11.42m 
 
Shot Put Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brian Piotrowski             Renegades             38-02.25     11.63m 
 
Discus Throw Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brian Piotrowski             Renegades            122-03.75     37.28m 
 
100 Meter Dash Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kelsey Nakanelua             Godspeed                 11.33  
  2 Chad Miyamoto                Godspeed                 11.70  
  3 Duke Jr Ota                  Godspeed                 12.19  
  4 Nathaniel Garcia                                      13.03  
  5 Phillip Oyape                Hawaii Masters           13.16  
  6 John M Iervolino             Godspeed                 13.60  
  7 Allen Ng                     Hawaii Masters           13.85  
 
200 Meter Dash Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kelsey Nakanelua             Godspeed                 23.34  
  2 Duke Jr Ota                  Godspeed                 25.23  
  3 Phillip Oyape                Hawaii Masters           27.08  
  4 Allen Ng                     Hawaii Masters           29.83  
 
400 Meter Dash Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Duke Jr Ota                  Godspeed                 55.6h  
  2 Kui Ramos                                             56.2h  
 
800 Meter Run Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nathaniel Garcia                                    2:28.8h  
  2 Ron Pate                     Oahu Track Club        2:36.1h  
  3 Solray Duncan                                       3:24.9h  
 
1500 Meter Run Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ron Pate                     Oahu Track Club        5:14.5h  
  2 Solray Duncan                                       6:35.3h  
 
5000 Meter Run Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Joe Laturanau                                      20:58.2h  
  2 Seshagri Ala                                       22:19.6h  
 
100 Meter Hurdles Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jack Flemming                                         15.2h  
 
400 Meter Hurdles Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jack Flemming                                       1:04.6h  
 
4x100 Meter Relay Masters Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Hawaii Masters Track Club  'A'                        53.2h  
     1) Phillip Oyape                   2) Allen Ng                       
 
Long Jump Masters Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Verlon Farris Sr             Stallions             12-07.00      3.83m 
  2 Alan Nakasone                Hawaii Masters        11-11.50      3.64m 
 
Triple Jump Masters Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alan Nakasone                Hawaii Masters        26-06.75      8.09m 
 
Shot Put Masters Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Robert Husic                 Hawaii Masters        30-01.50      9.18m 
  2 Robert Molyneux              Hawaii Masters        26-01.25      7.95m 
 
Discus Throw Masters Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Robert Husic                 Hawaii Masters          114-05     34.87m 
  2 Robert Molyneux              Hawaii Masters           92-06     28.19m 
 
100 Meter Dash Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Angelo Johnson                                        12.65  
 
200 Meter Dash Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Noah Wong                                             24.18  
  2 Chevis Tapat                 Godspeed                 24.58  
  3 Conor Whittaker              Renegades                24.92  
  4 Angelo Johnson                                        25.66  
 
400 Meter Dash Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Todd Nishita                                          53.3h  
 
800 Meter Run Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Casey Nishimura              Renegades              2:08.0h  
  2 Christian Taum               Renegades              2:48.1h  
 
1500 Meter Run Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jacob Valeriano              Renegades              4:35.0h  
 
5000 Meter Run Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jacob Valeriano              Renegades             18:54.3h  
 
Shot Put Open Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kamuela Wassman              Renegades             45-04.75     13.83m 
 
Discus Throw Open Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kamuela Wassman              Renegades            138-11.50     42.35m