USATF Hawaii Junior Olympic Program - 6/16/2007                 
Regular Season Meet                               
Cooke Field University of Hawaii at Manoa                   
Results                                    
 
50 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Taulapapa, Aolele            Koolauloa                 8.6h   2 
  2 Stanley, Anissa              RoadRunners               9.4h   1 
  3 Morgan, Nyanza               RoadRunners               9.5h   2 
  4 Burns Quiton, Janai          Renegades                 9.7h   2 
  5 Abrams, Layanna              Stallions                10.0h   2 
  6 Matsuo, Marisa               Mililani                 10.0h   1 
  7 Yasui, Kaile                 Renegades                10.1h   1 
  8 Flores, Kristina             Renegades                10.3h   2 
  9 Tachino, Taryn               Mililani                 10.4h   1 
 10 Stonebraker, Rachel          Hawaii Kai               11.1h   2 
 11 Ohta, Erin                   Mililani                 11.3h   1 
 12 Martinez, Kiana              Renegades                11.8h   1 
 13 Myhre, Kristen               Hawaii Kai               12.0h   2 
 14 Humphreys, Emma              Renegades                12.0h   1 
 -- Smith, Mahina                Renegades                   DQ   1 
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pruyser, Ariel               Renegades                16.5h  
  2 Taulapapa, Aolele            Koolauloa                17.6h  
  3 Stanley, Anissa              RoadRunners              18.3h  
  4 Harrer, Hawley               Hawaii Kai               18.4h  
  5 Smith, Mahina                Renegades                18.5h  
  6 Behler, Nohealani            Hawaii Kai               18.9h  
  7 Yasui, Kaile                 Renegades                19.3h  
  8 Abrams, Layanna              Stallions                19.5h  
  9 Morgan, Nyanza               RoadRunners              19.6h  
  9 Aluli, Kamaile               Koolauloa                19.6h  
 11 Cockett, Ruthie              Hawaii Kai               19.9h  
 12 Umphress, Rachel             Mililani                 20.1h  
 13 Burns Quiton, Janai          Renegades                20.5h  
 14 Tachino, Taryn               Mililani                 20.7h  
 15 Flores, Kristina             Renegades                22.1h  
 16 Humphreys, Emma              Renegades                23.6h  
 17 Stonebraker, Rachel          Hawaii Kai               24.0h  
 18 Martinez, Kiana              Renegades                25.3h  
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Taulapapa, Aolele            Koolauloa                38.10  
  2 Pruyser, Ariel               Renegades                38.45  
  3 Umphress, Rachel             Mililani                 43.05  
  4 Yasui, Kaile                 Renegades                43.25  
  5 Abrams, Layanna              Stallions                44.28  
  6 Myhre, Kristen               Hawaii Kai               54.81  
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Aluli, Kamaile               Koolauloa              1:30.2h  
  2 Harrer, Hawley               Hawaii Kai             1:34.2h  
  3 Pruyser, Ariel               Renegades              1:36.0h  
  4 Behler, Nohealani            Hawaii Kai             1:46.2h  
  5 Matsuo, Marisa               Mililani               1:47.0h  
  6 Ohta, Erin                   Mililani               1:56.4h  
 
Long Jump Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stanley, Anissa              RoadRunners            8-10.00      2.69m 
  2 Harrer, Hawley               Hawaii Kai             8-08.00      2.64m 
  3 Matsuo, Marisa               Mililani               8-02.50      2.50m 
  4 Burns Quiton, Janai          Renegades              7-08.00      2.33m 
  4 Cockett, Ruthie              Hawaii Kai             7-08.00      2.33m 
  6 Behler, Nohealani            Hawaii Kai             7-04.00      2.23m 
  7 Stonebraker, Rachel          Hawaii Kai             7-02.00      2.18m 
  8 Umphress, Rachel             Mililani               7-00.00      2.13m 
  9 Ohta, Erin                   Mililani               6-04.00      1.93m 
 10 Myhre, Kristen               Hawaii Kai             4-03.00      1.29m 
 
Shot Put 6 lb. Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Morgan, Nyanza               RoadRunners           13-01.00      3.98m 
 
50 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Horne, Ty                    Stallions                 7.6h  
  2 Nishimura, Kaue              Renegades                 8.7h  
  3 Dolic, Ivana-Ajee            Stallions                 8.7h  
  4 Vazquez, Michelle            RoadRunners               8.9h  
  5 Morihara, Kanoelani          Mililani                  9.1h  
  6 Arquette, Aleina             Renegades                 9.2h  
  7 Rodriguez-Chang, Maya        Renegades                 9.3h  
  8 Chin, Naomi                  Godspeed                  9.4h  
  9 Brooks, Malia                Renegades                 9.6h  
 10 Burns Quiton, Alia           Renegades                 9.8h  
 11 Kaohi, No'eau                Renegades                 9.9h  
 12 Kamaweau, Makayla            Renegades                 9.9h  
 13 Markwith, Brandee            Renegades                10.1h  
 14 Huntington, Nikki            Hawaii Kai               10.2h  
 15 Toma, Brianna                Renegades                10.3h  
 16 Chester, Eliyah              RoadRunners              10.5h  
 17 Tachino, Taryn               Mililani                 12.3h  
 
100 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Horne, Ty                    Stallions                14.4h  
  2 Aluli, Ma'ila                Koolauloa                15.8h  
  3 Dolic, Ivana-Ajee            Stallions                16.6h  
  4 Thomas, Carla                RoadRunners              16.7h  
  5 Demello, Tepoerava           Hawaii Kai               17.0h  
  6 Morihara, Kanoelani          Mililani                 17.1h  
  7 Hee, Kyla                    Renegades                17.3h  
  8 Rodriguez-Chang, Maya        Renegades                17.4h  
  9 Brooks, Malia                Renegades                17.5h  
 10 Daly-Springer, Taliyah       RoadRunners              17.7h  
 11 Zoller, Anuenue              Renegades                17.8h  
 12 Wasson, Anela                Koolauloa                18.1h  
 13 Markwith, Brandee            Renegades                18.1h  
 14 Vazquez, Michelle            RoadRunners              18.2h  
 15 Nishimura, Kaue              Renegades                18.2h  
 16 Noel, Brianna                Mililani                 18.4h  
 17 Arquette, Aleina             Renegades                18.6h  
 18 Burns Quiton, Alia           Renegades                18.6h  
 19 Cummings, Nani               Koolauloa                18.9h  
 20 Chin, Naomi                  Godspeed                 19.3h  
 21 Kamaweau, Makayla            Renegades                20.0h  
 22 Hutmacher, Sydney            Stallions                20.1h  
 23 Huntington, Nikki            Hawaii Kai               20.7h  
 24 Turolla, Isabella            Hawaii Kai               20.9h  
 
200 Meter Dash Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Horne, Ty                    Stallions                30.2h  
  2 Thomas, Carla                RoadRunners              35.4h  
  3 Daly-Springer, Taliyah       RoadRunners              37.1h  
  4 Cummings, Nani               Koolauloa                40.1h  
  5 Tani, Taylor                 Hawaii Kai               40.9h  
  6 Guzman, Ashley               RoadRunners              41.1h  
 
400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Aluli, Ma'ila                Koolauloa              1:21.6h   2 
  2 Yee, Ryly                    Hawaii Kai             1:29.1h   1 
  3 Zoller, Anuenue              Renegades              1:31.7h   1 
  4 Hackman, Jillian             Hawaii Kai             1:32.0h   1 
  5 Tsutsui, Elyse               Hawaii Kai             1:32.2h   1 
  6 Hutmacher, Sydney            Stallions              1:33.6h   1 
  7 Iwasaki, Stephanie           Hawaii Kai             1:33.9h   1 
  8 Nakano, Alyssa               Hawaii Kai             1:34.5h   1 
  9 Christensen, Savanna         Koolauloa              1:37.0h   2 
 10 Myhre, Kaylen                Hawaii Kai             1:38.1h   2 
 11 Tani, Taylor                 Hawaii Kai             1:42.7h   2 
 12 Turolla, Isabella            Hawaii Kai             1:43.4h   2 
 13 Huntington, Nikki            Hawaii Kai             1:45.1h   2 
 14 Worrall, Sarah               Hawaii Kai             1:53.7h   2 
 
800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Quinn, Annika                Renegades              3:17.4h  
  2 Fukumoto, Gabrielle          Mililani               3:22.5h  
  3 Christensen, Savanna         Koolauloa              3:42.9h  
 
1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Quinn, Annika                Renegades              6:28.8h  
  2 Brady, Teresa                Mililani               6:31.9h  
  3 Rubio, Charisse              Renegades              6:32.6h  
 
4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Renegades Track Club                                  72.9h  
  2 Renegades Track Club  'B'                             73.1h  
  3 Mililani TC                                           73.3h  
  4 Koolauloa Track and Field Club                        73.5h  
  5 Hawaii Kai                                            73.8h  
  6 Hawaii Kai  'B'                                       75.95  
 
High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Fukumoto, Gabrielle          Mililani               3-10.00      1.16m 
  2 Noel, Brianna                Mililani               3-00.00      0.91m 
 -- Leong, Erika                 Renegades                   NH            
 
Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Demello, Tepoerava           Hawaii Kai             9-10.00      2.99m 
  2 Hee, Kyla                    Renegades              9-03.00      2.81m 
  3 Nakano, Alyssa               Hawaii Kai             8-08.50      2.65m 
  4 Dolic, Ivana-Ajee            Stallions              8-06.50      2.60m 
  5 Hackman, Jillian             Hawaii Kai             8-04.00      2.54m 
  6 Hutmacher, Sydney            Stallions              8-01.50      2.47m 
  7 Iwasaki, Stephanie           Hawaii Kai             8-00.50      2.45m 
  8 Vazquez, Michelle            RoadRunners            7-08.00      2.33m 
  9 Tsutsui, Elyse               Hawaii Kai             7-05.50      2.27m 
 10 Myhre, Kaylen                Hawaii Kai             7-05.00      2.26m 
 11 Tani, Taylor                 Hawaii Kai             7-00.50      2.14m 
 12 Yee, Ryly                    Hawaii Kai             7-00.25      2.13m 
 13 Turolla, Isabella            Hawaii Kai             6-05.00      1.95m 
 14 Daly-Springer, Taliyah       RoadRunners            6-00.75      1.84m 
 15 Chester, Eliyah              RoadRunners            5-01.00      1.54m 
 -- Thomas, Carla                RoadRunners               FOUL            
 -- Burns Quiton, Alia           Renegades                 FOUL            
 
Shot Put 6 lb. Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kaohi, No'eau                Renegades             17-02.75      5.25m 
  2 Chester, Eliyah              RoadRunners           10-01.75      3.09m 
 
50 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Haitsuka, Reis               Renegades                 8.0h   1 
  2 Villanueva, Shaye            Renegades                 8.0h   2 
  3 Matsumoto, Mika              Renegades                 8.2h   1 
  4 Nishmura, Kailey             Renegades                 8.2h   2 
  5 Panoke, Courtney             Renegades                 8.5h   1 
  6 Rosehill-Ching, Aubree       Renegades                 8.6h   2 
  7 Asato, Brielle               Renegades                 8.7h   1 
  8 Gilman, Kaena                Koolauloa                 8.8h   2 
  9 Simmons, Michelle            Renegades                 8.9h   1 
 10 Hernandez, Zoe               Renegades                 8.9h   1 
 11 Willis, Alyssa               Mililani                  8.9h   1 
 12 Rivera, Kelly                Mililani                  8.9h   2 
 13 Evans, Anisa                 Renegades                 9.1h   1 
 14 Green, Kyler                 RoadRunners              10.2h   2 
 
100 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Taulapapa, Kayla             Koolauloa                14.2h  
  2 Vazquez, Felicianna          RoadRunners              15.1h  
  3 Black, Shelby                RoadRunners              15.2h  
  4 Villanueva, Shaye            Renegades                15.3h  
  5 Kim, Alyssa                  Mililani                 15.3h  
  6 Haitsuka, Reis               Renegades                15.7h  
  7 Matsumoto, Mika              Renegades                15.8h  
  8 Nishmura, Kailey             Renegades                15.9h  
  9 Panoke, Courtney             Renegades                16.1h  
 10 deLaura, Makaela             Renegades                16.1h  
 11 Aceves, Danielle             Stallions                16.4h  
 12 Gilman, Kaena                Koolauloa                16.7h  
 13 Hernandez, Zoe               Renegades                16.8h  
 14 Willis, Alyssa               Mililani                 16.9h  
 15 Tintsman, Synnovea E         Stallions                17.0h  
 16 Kamoku, Mahina               Renegades                17.0h  
 17 Higa, Marika                 Hawaii Kai               17.2h  
 18 Jamain, Gabriele             Renegades                17.7h  
 19 Rosehill-Ching, Aubree       Renegades                17.8h  
 20 Cockett, Gracie              Hawaii Kai               17.8h  
 21 Rivera, Kelly                Mililani                 18.4h  
 22 Lam, Hallie                  Renegades                22.5h  
 23 Ho, Jenny                    Hawaii Kai               25.6h  
 
200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Taulapapa, Kayla             Koolauloa                30.46   2 
  2 Kim, Alyssa                  Mililani                 32.54   1 
  3 Black, Shelby                RoadRunners              33.35   2 
  4 Brady, Elise                 Mililani                 33.60   1 
  5 deLaura, Makaela             Renegades                34.64   1 
  6 Liggett, Alice               Renegades                35.14   1 
  7 Staman, Natasha              Renegades                35.55   1 
  8 Aceves, Danielle             Stallions                35.88   2 
  9 Tintsman, Synnovea E         Stallions                36.86   2 
 10 Akana, Ellis                 Hawaii Kai               38.57   2 
 
400 Meter Dash Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Okihara, Amanda              Hawaii Kai               75.0h  
  2 Brady, Elise                 Mililani                 75.3h  
  3 Lucas, Mazi                  Mililani                 77.9h  
  4 Christensen, Rachel          Koolauloa                78.3h  
  5 Nishmura, Kailey             Renegades                78.8h  
  6 Vazquez, Felicianna          RoadRunners            1:20.3h  
  7 Liggett, Alice               Renegades              1:22.2h  
  8 Staman, Natasha              Renegades              1:23.4h  
  9 Lam, Hallie                  Renegades              1:26.0h  
 10 Kamoku, Mahina               Renegades              1:26.8h  
 11 Shodahl, Skye                Hawaii Kai             1:27.0h  
 12 Akana, Ellis                 Hawaii Kai             1:28.5h  
 13 Evans, Anisa                 Renegades              1:32.2h  
 14 Goob, Monica                 RoadRunners            1:34.6h  
 15 Higa, Marika                 Hawaii Kai             1:38.7h  
 
800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Faringer, Haley              Renegades              2:57.2h  
  2 Christensen, Rachel          Koolauloa              3:02.2h  
  3 Thompson, Gabryelle          Renegades              3:15.9h  
  4 Ewbank, Brooke               Stallions              3:19.7h  
  5 Brady, Catharine             Mililani               3:27.4h  
  6 Baker, Tessa                 RoadRunners            3:30.0h  
  7 McClory, Alexandra           RoadRunners            3:32.9h  
  8 Goob, Monica                 RoadRunners            3:51.7h  
 
1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ewbank, Brooke               Stallions              6:25.0h  
  2 Baker, Tessa                 RoadRunners            6:27.7h  
  3 Piatt, Jessica               Stallions              6:28.1h  
  4 Thompson, Gabryelle          Renegades              6:38.5h  
  5 Gregory, Arielle             Stallions              7:28.1h  
 
3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Piatt, Jessica               Stallions             13:54.2h  
  2 Gregory, Arielle             Stallions             15:40.2h  
 
4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Renegades Track Club  'B'                             65.1h  
  2 Renegades Track Club                                  66.5h  
  3 Mililani TC                                           66.9h  
  4 Hawaii Kai                                            67.2h  
  5 Hawaii Kai  'B'                                       70.4h  
 
4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mililani TC                                         5:27.2h  
  2 Schofield Stallions                                 6:05.7h  
 
High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Shodahl, Skye                Hawaii Kai             3-04.00      1.01m 
  2 Vazquez, Felicianna          RoadRunners            3-04.00      1.01m 
  3 Doppelmayer, Shania          Mililani               3-02.00      0.96m 
  4 Brady, Catharine             Mililani               3-02.00      0.96m 
 -- Baker, Tessa                 RoadRunners                 NH            
 -- Higa, Marika                 Hawaii Kai                  NH            
 
Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lucas, Mazi                  Mililani              12-03.50      3.74m 
  2 Black, Shelby                RoadRunners           11-01.00      3.37m 
  3 Asato, Brielle               Renegades             10-03.00      3.12m 
  4 Okihara, Amanda              Hawaii Kai            10-02.25      3.10m 
  5 Akana, Ellis                 Hawaii Kai             9-05.50      2.88m 
  6 Jamain, Gabriele             Renegades              9-05.00      2.87m 
  7 Craig, Kalei                 Hawaii Kai             9-01.00      2.76m 
  8 Kamoku, Mahina               Renegades              8-07.25      2.62m 
  9 Tintsman, Synnovea E         Stallions              8-06.50      2.60m 
 10 Schiller, Yong Ying          Hawaii Kai             7-10.50      2.40m 
 11 Cockett, Gracie              Hawaii Kai             7-07.00      2.31m 
 12 Kandler, Haley               Hawaii Kai             7-02.50      2.19m 
 13 Ho, Jenny                    Hawaii Kai             5-08.50      1.73m 
 14 Murakami, Jera               Hawaii Kai             5-00.50      1.53m 
 
Shot Put 6 lb. Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Markowitz, Winnie            Renegades             19-03.25      5.87m 
  2 Green, Kyler                 RoadRunners           17-03.25      5.26m 
  3 Goob, Monica                 RoadRunners           13-00.50      3.97m 
 
Discus Throw 1kg Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Markowitz, Winnie            Renegades                39-06     12.03m 
  2 Green, Kyler                 RoadRunners              35-03     10.74m 
 
100 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Au, Amber                    Renegades                13.5h  
  2 Hinkle, Andrea               RoadRunners              13.6h  
  3 Simmons, Siena               Renegades                13.8h  
  4 Rol, Shaina                  Renegades                14.2h  
  5 Knaus, Jaclyn                Mililani                 14.7h  
  6 Tittle, Chastilynn           Mililani                 14.9h  
  7 White, Deylynn               Godspeed                 15.0h  
  8 Westerberg, Elizabeth        Stallions                15.6h  
  9 Kwan, Sari                   Renegades                15.6h  
 10 Thompson, Abigail            Renegades                15.6h  
 11 Moy, Cathryn                 Hawaii Kai               16.5h  
 12 Neal, Alexis                 RoadRunners              16.5h  
 13 Wun, Adrienne                Hawaii Kai               16.6h  
 14 Oda, Rachel                  Hawaii Kai               18.5h  
 15 Dower, Lindsey               Hawaii Kai               18.9h  
 
200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hinkle, Andrea               RoadRunners              27.45   1 
  2 Kwan, Sari                   Renegades                28.73   2 
  3 Simmons, Siena               Renegades                30.19   2 
  4 Hesniki, Carmen              Renegades                30.83   1 
  5 White, Deylynn               Godspeed                 31.03   2 
  6 Knaus, Jaclyn                Mililani                 31.77   1 
  7 Smith, Casey                 Renegades                31.92   1 
  8 Westerberg, Elizabeth        Stallions                34.43   1 
  9 Moy, Cathryn                 Hawaii Kai               35.10   1 
 10 Neal, Alexis                 RoadRunners              35.36   2 
 11 Oda, Rachel                  Hawaii Kai               39.49   2 
 
400 Meter Dash Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 White, Deylynn               Godspeed                 68.9h  
  2 Hesniki, Carmen              Renegades                70.1h  
  3 Tittle, Chastilynn           Mililani                 73.1h  
  4 Shipley, Samantha            Koolauloa                74.1h  
  5 Smith, Casey                 Renegades                75.1h  
  6 Green, Nakesia               RoadRunners              78.7h  
  7 Moy, Cathryn                 Hawaii Kai             1:22.5h  
  8 Oda, Rachel                  Hawaii Kai             1:30.2h  
 
800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pugliese, Kimberly           Mililani               2:40.2h  
  2 Won, Kacie                   Renegades              2:40.5h  
  3 Black, Taylor                RoadRunners            3:02.2h  
  4 Lunasco, Napua               Mililani               3:04.1h  
  5 Kawana, Jessica              Mililani               3:11.1h  
  6 Humphrey, Michela            Renegades              3:16.9h  
  7 Green, Nakesia               RoadRunners            3:39.0h  
 
1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pugliese, Kimberly           Mililani               5:20.1h  
  2 Shipley, Samantha            Koolauloa              5:53.2h  
  3 Black, Taylor                RoadRunners            6:01.4h  
  4 Knaus, Jaclyn                Mililani               6:12.6h  
  5 Kawana, Jessica              Mililani               6:33.3h  
 
100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Forbes, Maxine               Renegades                19.2h  
  2 Pickard, Puaena              Renegades                19.3h  
  3 McMurdo, Kristen             Renegades                20.7h  
  4 Smithson, Samantha           Renegades                21.2h  
  5 Aguilaz-Goto, Taylor         Renegades                22.1h  
  6 Shreve, Taylor               Renegades                23.4h  
 
200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pickard, Puaena              Renegades                34.9h  
  2 McMurdo, Kristen             Renegades                36.2h  
 
4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Renegades Track Club                                  55.1h  
  2 Renegades Track Club  'B'                             57.0h  
 
4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Renegades Track Club                                4:45.1h  
  2 Mililani TC                                         5:17.0h  
 
High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Simmons, Siena               Renegades              4-04.00      1.32m 
  2 Pickard, Puaena              Renegades              4-04.00      1.32m 
  3 Won, Kacie                   Renegades              4-00.00      1.21m 
  3 Shreve, Taylor               Renegades              4-00.00      1.21m 
  5 Black, Taylor                RoadRunners            4-00.00      1.21m 
  6 Green, Nakesia               RoadRunners            3-10.00      1.16m 
  7 Levenson, Lauren             Mililani               3-10.00      1.16m 
  8 Au, Amber                    Renegades              3-08.00      1.11m 
 -- Lunasco, Napua               Mililani                    NH            
 
Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kwan, Sari                   Renegades             13-06.75      4.13m 
  2 Inouye, Rachel               Renegades             12-09.00      3.88m 
  3 Humphrey, Michela            Renegades             11-11.00      3.63m 
  4 Westerberg, Elizabeth        Stallions             11-07.75      3.54m 
  5 Black, Taylor                RoadRunners           11-07.50      3.54m 
  6 Green, Nakesia               RoadRunners            8-10.50      2.70m 
  7 Thompson, Abigail            Renegades              8-10.00      2.69m 
  8 Skardon, Padgett             Renegades              8-03.50      2.52m 
  9 Moy, Cathryn                 Hawaii Kai             8-02.50      2.50m 
 10 Wun, Adrienne                Hawaii Kai             8-00.50      2.45m 
 
Discus Throw 1kg Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Thompson, Abigail            Renegades             21-08.50      6.61m 
 
100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bell, Celeste                RoadRunners              13.98  
  2 Aponte, Courtney-Cree        Renegades                14.29  
  3 Matayoshi, Jordan            Renegades                14.47  
  4 Gregory, Kirsten E           Stallions                15.19  
  5 McDougle, Schyler            RoadRunners              16.10  
  6 Ho, Kelli-Anne               Mililani                 16.27  
 
200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bell, Celeste                RoadRunners              29.84  
  2 Aponte, Courtney-Cree        Renegades                31.27  
  3 Gregory, Kirsten E           Stallions                31.57  
 
400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Keith, Ali                   Renegades                75.7h  
 
800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brand, Julia                 Renegades              2:47.1h  
  2 Schiller, Jinru              Hawaii Kai             2:48.9h  
  3 Lukondi, Jessa               Renegades              2:54.8h  
 
1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wong, Jenna                  Koolauloa              5:21.9h  
  2 Viernes, Kelly               Renegades              6:00.8h  
  3 Uejo, Arielle                Mililani               6:28.8h  
 
3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Keith, Ali                   Renegades             12:04.8h  
  2 Uejo, Arielle                Mililani              13:44.0h  
 
100 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Matayoshi, Jordan            Renegades                19.1h  
  2 Brand, Julia                 Renegades                21.3h  
  3 Thompson, Emelia             Renegades                26.0h  
 
400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Thompson, Emelia             Renegades              1:43.2h  
 
4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Renegades Track Club                                  55.6h  
 -- Renegades Track Club  'B'                            X58.6h   Mixed Team
 
4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Renegades Track Club                                4:41.9h  
 
High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Joy, Kaimana                 Renegades              4-10.00      1.47m 
  2 Peltzer, Nicole              Renegades              4-06.00      1.37m 
  3 Piotrowski, Joy              Renegades              4-02.00      1.27m 
 
Pole Vault Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Takeda, Quinn                Renegades              7-06.00      2.28m 
  2 Ebisutani, Kaitlynn          Renegades              6-06.00      1.98m 
  3 Tao, Kylie                   Renegades              6-06.00      1.98m 
 
Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Piotrowski, Joy              Renegades             14-08.00      4.47m 
  2 Aponte, Courtney-Cree        Renegades             14-03.00      4.34m 
  3 Barrett-Moore, Haeli         Renegades             12-08.50      3.87m 
  4 McDougle, Schyler            RoadRunners            9-05.00      2.87m 
 
Shot Put 4kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Maena, Tavi                  Renegades             27-09.75      8.47m 
  2 Gregory, Kirsten E           Stallions             20-11.00      6.37m 
 
Discus Throw 1kg Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lipinski, Nora               Renegades             84-09.50     25.84m 
  2 Thompson, Emelia             Renegades             33-00.75     10.07m 
 
100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Burt, Ashley                 Koolauloa                13.2h  
  2 Untermann, Alexa             Renegades                14.51  
  3 Ervin, Brittney              Leeward                  14.76  
  4 Adolpho, Desiree             Unattached               14.80  
  5 Au, Brittni                  Renegades                16.06  
 
200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Burt, Ashley                 Koolauloa                28.62  
 
400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Burt, Ashley                 Koolauloa                67.2h  
  2 Ervin, Brittney              Leeward                  73.5h  
  3 Au, Brittni                  Renegades              1:27.4h  
 
800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Woolf, Kasandra              Leeward                2:55.5h  
 
1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Woolf, Kasandra              Leeward                6:10.0h  
 
100 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tuvale, Courtney             Unattached               18.2h  
 
400 Meter Hurdles Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Won, Rachel                  Renegades                73.5h  
 
High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wong, Ili                    Renegades              5-00.00      1.52m 
  2 Untermann, Alexa             Renegades              4-10.00      1.47m 
 
Long Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wong, Ili                    Renegades             15-06.75      4.74m 
  2 Untermann, Alexa             Renegades             14-05.50      4.40m 
  3 Lipinski, Megan              Renegades             12-06.50      3.82m 
  4 Au, Brittni                  Renegades             11-07.25      3.53m 
 
Triple Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ho, Kelly                    Hawaii Kai            24-00.75      7.33m 
 
Pole Vault Masters Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Vaitai, Marilyn              Unattached                  NH            
 
Long Jump Masters Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jenkins-Moss, Erika          Stallions             10-11.50      3.34m 
 
3000 Meter Run Open Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wong, Jennifer               Unattached            17:49.6h  
 
50 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Piceno, Kaleo Aloha          Godspeed                  8.4h   3 
  2 White, Destyn                Godspeed                  8.7h   3 
  3 Spring, Truman               Koolauloa                 9.4h   2 
  4 Fujimoto, Troy               Mililani                  9.5h   1 
  5 Tuisaula, Wendell            Koolauloa                 9.6h   1 
  6 Gilman, Alakai               Koolauloa                 9.6h   2 
  7 Ota, Chaz                    Godspeed                  9.6h   4 
  8 Lawson III, Markeith         Stallions                 9.6h   3 
  9 Dunaway, Ka'imi              Renegades                 9.7h   1 
  9 Preston, Joshua              Stallions                 9.7h   1 
 11 Shimomura, Bryson            Godspeed                  9.8h   3 
 12 Esobedo, Rufus A             Stallions                 9.8h   2 
 13 Kapua, Andrew-Jerome         Godspeed                 10.0h   4 
 14 Markwith, Caleb              Renegades                10.3h   1 
 15 China, Michael               Renegades                10.3h   2 
 16 Gionson, Chris               Godspeed                 10.4h   3 
 17 Chin, Noah                   Godspeed                 10.4h   4 
 18 Worrall, Wilder              Hawaii Kai               10.5h   2 
 19 Stiles, Tyler                Mililani                 10.5h   1 
 20 Westerberg, Nikolas          Stallions                10.5h   1 
 21 Brady, Conal                 Mililani                 10.6h   3 
 22 Hutmacher, Avery             Stallions                10.8h   3 
 23 Parker, Jacob                Stallions                10.9h   3 
 24 Tamashiro, Trevor            Hawaii Kai               12.4h   2 
 25 Rosales, Johan               Hawaii Kai               12.4h   2 
 26 Marceleno, Michael           Hawaii Kai               12.5h   2 
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Holmes, Jarred J             Stallions                17.1h  
  2 Piceno, Kaleo Aloha          Godspeed                 17.2h  
  3 White, Destyn                Godspeed                 17.5h  
  4 Holmes, Jaren H              Stallions                18.0h  
  5 Harimoto, Micah              Renegades                18.1h  
  6 Fujimoto, Troy               Mililani                 18.5h  
  7 Dunaway, Ka'imi              Renegades                18.7h  
  8 Tuisaula, Wendell            Koolauloa                18.9h  
  8 Spring, Truman               Koolauloa                18.9h  
 10 Shimomura, Bryson            Godspeed                 19.2h  
 11 Preston, Joshua              Stallions                19.6h  
 11 Esobedo, Rufus A             Stallions                19.6h  
 13 Ota, Chaz                    Godspeed                 19.8h  
 14 Lawson III, Markeith         Stallions                19.9h  
 15 Markwith, Caleb              Renegades                20.4h  
 16 Gilman, Alakai               Koolauloa                20.5h  
 17 Westerberg, Nikolas          Stallions                20.7h  
 18 Stiles, Tyler                Mililani                 21.7h  
 19 Gionson, Chris               Godspeed                 21.8h  
 20 Hutmacher, Avery             Stallions                22.0h  
 21 Parker, Jacob                Stallions                22.3h  
 22 Chin, Noah                   Godspeed                 22.6h  
 22 Worrall, Wilder              Hawaii Kai               22.6h  
 24 Kapua, Andrew-Jerome         Godspeed                 22.8h  
 25 Brady, Conal                 Mililani                 23.0h  
 26 Rosales, Johan               Hawaii Kai               26.1h  
 27 Marceleno, Michael           Hawaii Kai               27.0h  
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Holmes, Jarred J             Stallions                35.34  
  2 Holmes, Jaren H              Stallions                39.14  
  3 White, Destyn                Godspeed                 41.96  
  4 Ota, Chaz                    Godspeed                 43.79  
  5 Lawson III, Markeith         Stallions                44.69  
  6 Shimomura, Bryson            Godspeed                 46.65  
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Holmes, Jarred J             Stallions              1:23.7h  
  2 Holmes, Jaren H              Stallions              1:27.0h  
  3 Spring, Truman               Koolauloa              1:34.8h  
  4 Fujimoto, Troy               Mililani               1:39.2h  
  5 Carrasco, Eriq               RoadRunners            1:39.8h  
 
800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Carrasco, Eriq               RoadRunners            3:46.0h  
 
4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Godspeed  TC                                          76.3h  
 
Long Jump Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Preston, Joshua              Stallions              8-06.00      2.59m 
  2 Westerberg, Nikolas          Stallions              7-11.00      2.41m 
  3 Carrasco, Eriq               RoadRunners            7-03.00      2.20m 
  3 Hutmacher, Avery             Stallions              7-03.00      2.20m 
 
Shot Put 6 lb. Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harimoto, Micah              Renegades             13-11.50      4.25m 
 
50 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gilman, Alohi                Koolauloa                 8.0h  
  2 Taulapapa, Wayne             Koolauloa                 8.0h  
  3 Abe, Jonathon                Renegades                 8.3h  
  4 Iervolino, Julian            Renegades                 8.4h  
  5 Jones, Jullian               Godspeed                  8.4h  
  6 Eror, Ryan                   Renegades                 8.5h  
  7 Cardines, Jayson             Godspeed                  8.6h  
  8 Kaneshiro, Raven             Renegades                 8.7h  
  9 Kaai, Jacob                  Renegades                 8.7h  
 10 Conner, Brandon              Mililani                  8.7h  
 11 Staman, Joshua               Renegades                 8.8h  
 12 Behler, Kainoa               Hawaii Kai                8.9h  
 13 Escobedo, Christian          Stallions                 8.9h  
 14 Sabrana-Kapua, Seth          Godspeed                  9.0h  
 15 Spring, Isaiah               Koolauloa                 9.1h  
 16 Shreve, Kolton               Renegades                 9.1h  
 17 Pipkin, Jacob W              Stallions                 9.1h  
 18 McMurdo, Connor              Renegades                 9.3h  
 19 Moore, Bishop                Renegades                 9.4h  
 20 Bee, Taylor                  Koolauloa                 9.5h  
 21 Ota, Seth                    Godspeed                  9.6h  
 22 Asato, Reese                 Renegades                 9.7h  
 23 Jervey, Devin                Mililani                  9.7h  
 24 China, Richard               Renegades                 9.7h  
 25 Inouye, Tanner               Renegades                 9.9h  
 26 Flores, Kenneth              Renegades                10.0h  
 27 Chapa, Robert                Stallions                10.0h  
 28 Harimoto, Joshua             Renegades                10.7h  
 29 Kauwenaole, John             Godspeed                 11.0h  
 30 Au, Noah                     Renegades                11.1h  
 
100 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Taulelei, Madigan            RoadRunners              14.9h  
  2 Taulapapa, Wayne             Koolauloa                15.9h  
  3 Kandler, Philip              Hawaii Kai               15.9h  
  4 Vappie, Andre                RoadRunners              16.0h  
  5 Barahal, Sebastian           Renegades                16.0h  
  6 Faringer, Jack               Renegades                16.0h  
  7 Clyne, Timothy               Hawaii Kai               16.1h  
  8 Cardines, Jayson             Godspeed                 16.2h  
  9 Gilman, Alohi                Koolauloa                16.5h  
 10 Cummings, Pono               Koolauloa                16.7h  
 11 Perez, Dylan                 Hawaii Kai               16.8h  
 12 Abe, Jonathon                Renegades                16.9h  
 13 McDaniel, Jensen             Hawaii Kai               16.9h  
 14 Sabrana-Kapua, Seth          Godspeed                 17.0h  
 15 Escobedo, Christian          Stallions                17.2h  
 16 Staman, Joshua               Renegades                17.3h  
 17 Kimura, Robinson             Godspeed                 17.3h  
 17 Latu, Hirkley                Koolauloa                17.3h  
 17 Behler, Kainoa               Hawaii Kai               17.3h  
 20 Eror, Ryan                   Renegades                17.4h  
 21 Smith, Jarrod R M            Stallions                17.5h  
 22 Pascual, Christopher         Mililani                 17.5h  
 23 Loughlin, Noah               Mililani                 18.0h  
 24 Jones, Jullian               Godspeed                 18.1h  
 25 Cockett, Will                Hawaii Kai               18.3h  
 25 Conner, Brandon              Mililani                 18.3h  
 27 Piatt, Joshua                Stallions                18.6h  
 27 Zoller, Kaaumoana            Renegades                18.6h  
 29 Gomez, Alejandro             Stallions                18.8h  
 30 Moore, Bishop                Renegades                19.1h  
 31 Pipkin, Jacob W              Stallions                19.3h  
 32 McMurdo, Connor              Renegades                20.0h  
 33 Miller, Dakota               Renegades                20.5h  
 34 Kaai, Jacob                  Renegades                20.6h  
 35 Ota, Seth                    Godspeed                 20.7h  
 36 Soucie, Tyler                Godspeed                 21.5h  
 37 Flores, Kenneth              Renegades                21.8h  
 38 Ota, Tadd                    Godspeed                 21.8h  
 39 Kauwenaole, John             Godspeed                 22.7h  
 40 Au, Noah                     Renegades                23.1h  
 
200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Taulelei, Madigan            RoadRunners              32.71   3 
  2 Barahal, Sebastian           Renegades                33.81   2 
  3 Cummings, Pono               Koolauloa                34.48   3 
  4 Taulapapa, Wayne             Koolauloa                34.83   4 
  5 Latu, Hirkley                Koolauloa                35.66   3 
  6 Vappie, Andre                RoadRunners              35.97   1 
  7 Moss, Jarin                  Stallions                36.10   3 
  8 Staman, Joshua               Renegades                36.27   3 
  9 Sabrana-Kapua, Seth          Godspeed                 36.43   1 
 10 Iervolino, Julian            Renegades                36.54   2 
 11 Kaneshiro, Raven             Renegades                37.44   4 
 12 Johnson, Darrius             RoadRunners              38.90   1 
 12 Piatt, Joshua                Stallions                38.90   3 
 14 Pascual, Christopher         Mililani                 39.55   1 
 15 Asato, Reese                 Renegades                39.57   4 
 16 Inouye, Tanner               Renegades                39.64   2 
 17 Frampton, Garrett            Koolauloa                39.80   4 
 18 Pipkin, Jacob W              Stallions                40.15   4 
 19 Gomez, Alejandro             Stallions                41.89   1 
 20 Black, Michael               RoadRunners              42.67   2 
 21 Bee, Taylor                  Koolauloa                43.03   3 
 22 Tintsman, Bradan M           Stallions                43.61   4 
 23 Chapa, Robert                Stallions                45.13   1 
 24 Ota, Seth                    Godspeed                 47.55   2 
 25 Ota, Tadd                    Godspeed                 48.20   2 
 26 Kauwenaole, John             Godspeed                 52.54   1 
 
400 Meter Dash Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Faringer, Jack               Renegades                75.8h  
  2 Clyne, Timothy               Hawaii Kai               77.5h  
  3 McDaniel, Jensen             Hawaii Kai               77.8h  
  4 Parker, Ryan                 Stallions                78.0h  
  5 Kimura, Robinson             Godspeed               1:24.1h  
  6 Johnson, Darrius             RoadRunners            1:25.1h  
  7 Frampton, Wyatt              Koolauloa              1:27.6h  
  8 Abe, Jonathon                Renegades              1:31.1h  
  9 Cockett, Will                Hawaii Kai             1:32.0h  
 10 Diebold, David               RoadRunners            1:32.1h  
 11 Pascual, Christopher         Mililani               1:32.9h  
 12 Black, Michael               RoadRunners            1:33.6h  
 13 Loughlin, Noah               Mililani               1:35.5h  
 14 Kandler, Philip              Hawaii Kai             1:40.4h  
 15 Spring, Isaiah               Koolauloa              1:42.1h  
 16 Miller, Dakota               Renegades              1:43.3h  
 17 Soucie, Tyler                Godspeed               1:51.0h  
 
800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Frampton, Wyatt              Koolauloa              3:19.5h  
  2 Frampton, Garrett            Koolauloa              3:27.0h  
  3 Tintsman, Bradan M           Stallions              3:30.0h  
 
1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Diebold, David               RoadRunners            7:07.5h  
 
4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Renegades Track Club  'B'                             64.4h  
  2 Hawaii Kai                                            69.1h  
  3 Godspeed  TC                                          69.6h  
  4 Renegades Track Club                                  71.4h  
 
High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Shreve, Kolton               Renegades              3-02.00      0.96m 
 
Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Taulelei, Madigan            RoadRunners           10-11.50      3.34m 
  2 Smith, Jarrod R M            Stallions             10-09.50      3.28m 
  3 Cummings, Pono               Koolauloa              9-11.50      3.03m 
  4 Parker, Ryan                 Stallions              9-09.50      2.98m 
  4 Latu, Hirkley                Koolauloa              9-09.50      2.98m 
  6 Perez, Dylan                 Hawaii Kai             9-05.00      2.87m 
  7 Conner, Brandon              Mililani               8-10.50      2.70m 
  8 Johnson, Darrius             RoadRunners            8-09.00      2.66m 
  9 Moss, Jarin                  Stallions              8-01.50      2.47m 
 10 Bee, Taylor                  Koolauloa              7-08.00      2.33m 
 11 Black, Michael               RoadRunners            7-04.50      2.24m 
 12 Tintsman, Bradan M           Stallions              5-09.00      1.75m 
 13 Vappie, Andre                RoadRunners            5-02.50      1.58m 
 
Shot Put 6 lb. Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 China, Richard               Renegades             19-05.25      5.92m 
  2 Au, Noah                     Renegades             15-10.25      4.83m 
  3 Moore, Bishop                Renegades             15-08.75      4.79m 
  4 Escobedo, Christian          Stallions             14-10.00      4.52m 
  5 Kaai, Jacob                  Renegades             12-05.75      3.80m 
  6 Jervey, Devin                Mililani              12-03.25      3.74m 
 
50 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Asing, Blake                 Unattached                7.0h   1 
  2 Bee, Albert                  Koolauloa                 7.4h   1 
  3 Piceno, Keoni                Godspeed                  7.4h   2 
  4 Piceno, Ikaika               Godspeed                  7.7h   2 
  5 Uratsuka, Tyler              Mililani                  7.8h   1 
  6 Collins, Caysey              Godspeed                  8.2h   1 
  7 Utley, Desmond               RoadRunners               8.2h   2 
  8 Baptist, Brycen              Mililani                  8.4h   2 
  8 Ota, Drake                   Godspeed                  8.4h   1 
 10 Boeglin, James               RoadRunners               8.6h   1 
 11 Andres-Tabora, Derek         Godspeed                  8.7h   2 
 12 White, Kaleb                 RoadRunners               9.0h   1 
 13 Bostic, Dominique            RoadRunners               9.0h   2 
 14 Torres, David                Renegades                 9.3h   1 
 15 Bazzano, Chris               Renegades                 9.5h   2 
 16 Imura, Travis                Godspeed                  9.7h   2 
 
100 Meter Dash Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bee, Albert                  Koolauloa                13.5h  
  2 Asing, Blake                 Unattached               13.6h  
  3 Piceno, Keoni                Godspeed                 13.9h  
  4 Piceno, Ikaika               Godspeed                 14.1h  
  5 Cannon, Corey                Stallions                14.1h  
  6 Tukes, Cean                  Godspeed                 14.3h  
  7 Kaleoaloha, Kanoa            Renegades                14.6h  
  8 Ne, Logan                    Renegades                14.7h  
  9 Tapat, Chey                  Godspeed                 15.0h  
 10 Sweeney, Charles             Stallions                15.2h  
 10 Preston, Devin               Koolauloa                15.2h  
 12 Iervolino, Angelo            Renegades                15.3h  
 13 Kane, Dyla                   Renegades                15.5h  
 14 Takara, Gavin                Godspeed                 15.6h  
 15 Barnette, Jaleek             Godspeed                 15.6h  
 16 Arquette, Atea               Renegades                15.8h  
 17 Utley, Desmond               RoadRunners              16.0h  
 18 Farris, Verlon D             Stallions                16.0h  
 19 Wasson, Justin               Koolauloa                16.1h  
 20 Kugle, Dillon                Renegades                16.2h  
 21 Bostic, Dominique            RoadRunners              16.2h  
 22 Baptist, Brycen              Mililani                 16.2h  
 23 Collins, Caysey              Godspeed                 16.5h  
 24 Sakoda, Shayne               Renegades                16.7h  
 25 Figueira, Tyler              Renegades                16.8h  
 26 Andres-Tabora, Derek         Godspeed                 17.1h  
 27 Boeglin, James               RoadRunners              17.5h  
 28 Preston, Tax                 Koolauloa                17.6h  
 29 Scarborough, Brennen         Renegades                18.0h  
 30 Matsumoto, Mace              Renegades                18.0h  
 31 Sakoda, Christopher          Renegades                18.2h  
 32 Bazzano, Chris               Renegades                18.4h  
 33 Akamine, Aidan               Renegades                18.6h  
 34 Ceci, Michael                Hawaii Kai               19.0h  
 35 Imura, Travis                Godspeed                 19.2h  
 
200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bee, Albert                  Koolauloa                29.75   1 
  2 Cannon, Corey                Stallions                29.84   1 
  3 Iervolino, Angelo            Renegades                30.95   2 
  4 Sweeney, Charles             Stallions                31.57   2 
  5 Kaleoaloha, Kanoa            Renegades                31.67   2 
  6 Latu, Roxann                 Koolauloa                31.69   2 
  7 Takara, Gavin                Godspeed                 33.19   1 
  8 Farris, Verlon D             Stallions                33.48   1 
  9 Preston, Quinlin             Stallions                36.54   1 
 10 Kaneshiro, Raven             Renegades                37.44   1 
 11 Scarborough, Brennen         Renegades                38.63   2 
 
400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Won, Blayne                  Renegades                67.6h   2 
  2 Frampton, Zach               Koolauloa                67.7h   2 
  3 Noel, Xavier                 Mililani                 72.8h   2 
  4 Kodama, Adam                 Renegades                73.8h   3 
  5 Preston, Devin               Koolauloa                77.9h   3 
  6 Aluli, Kekahu                Koolauloa                78.0h   1 
  7 Kaneshiro, Takoda            Renegades                78.7h   2 
  8 Kaleoaloha, Kanoa            Renegades                79.2h   3 
  9 Yamane, Royce                Mililani                 79.5h   2 
 10 Barnette, Jaleek             Godspeed               1:20.1h   2 
 11 Evans, Timothy               Renegades              1:20.7h   3 
 12 Sakoda, Christopher          Renegades              1:21.6h   2 
 13 Tukes, Cean                  Godspeed               1:22.9h   3 
 14 Preston, Quinlin             Stallions              1:24.7h   1 
 15 Sakoda, Shayne               Renegades              1:24.9h   2 
 16 Chandler-Springer, Tyrre     RoadRunners            1:25.7h   1 
 17 McClory, Kyle                RoadRunners            1:27.7h   1 
 18 Bell, Jonathon               RoadRunners            1:28.8h   1 
 19 Figueira, Tyler              Renegades              1:29.2h   1 
 20 Ne, Logan                    Renegades              1:33.1h   3 
 21 Black, Wesley                RoadRunners            1:33.1h   1 
 22 Preston, Tax                 Koolauloa              1:36.4h   3 
 23 Ceci, Michael                Hawaii Kai             1:49.2h   1 
 
800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Won, Blayne                  Renegades              2:41.0h  
  2 Frampton, Zach               Koolauloa              2:41.3h  
  3 Yamane, Royce                Mililani               2:56.5h  
  4 Wagner, Dustin               Renegades              3:05.2h  
  5 Bravenec, Alexander          RoadRunners            3:23.7h  
  6 Chandler-Springer, Tyrre     RoadRunners            3:26.2h  
  7 Black, Wesley                RoadRunners            3:42.9h  
  8 Umphress, James              Mililani               3:46.0h  
 
1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Heidenreich, Mitchell        Renegades              6:09.6h  
  2 Aponte, Stirling             Renegades              6:14.6h  
  3 Hobson, Aaron                Renegades              6:22.8h  
  4 Torres, David                Renegades              6:27.3h  
  5 Bravenec, Alexander          RoadRunners            6:55.7h  
  6 Bell, Jonathon               RoadRunners            7:21.8h  
 
3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Yamane, Royce                Mililani              12:33.4h  
  2 Heidenreich, Mitchell        Renegades             13:09.6h  
 
80 Meter Hurdles Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kodama, Adam                 Renegades                16.2h   2 
  2 Wagner, Dustin               Renegades                16.4h   2 
  3 Tapat, Chey                  Godspeed                 17.0h   2 
  4 Hobson, Aaron                Renegades                18.0h   1 
  5 Aponte, Stirling             Renegades                18.0h   1 
  6 Ota, Drake                   Godspeed                 18.2h   2 
  7 Young, Chad                  Renegades                20.0h   1 
 
4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Godspeed  TC                                          59.4h  
  2 Koolauloa Track and Field Club                        60.7h  
  3 Renegades Track Club  'B'                             61.2h  
  4 Schofield Stallions                                   61.8h  
  5 Godspeed  TC  'B'                                     62.9h  
  6 Renegades Track Club                                  66.2h  
 
High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Noel, Xavier                 Mililani               4-00.00      1.21m 
  2 Utley, Desmond               RoadRunners            3-04.00      1.01m 
 
Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cannon, Corey                Stallions             12-10.50      3.92m 
  2 Latu, Roxann                 Koolauloa             12-00.00      3.65m 
  3 Farris, Verlon D             Stallions             11-03.00      3.42m 
  4 Noel, Xavier                 Mililani              11-01.50      3.39m 
  5 Preston, Quinlin             Stallions             10-03.00      3.12m 
  6 Bostic, Dominique            RoadRunners            9-10.00      2.99m 
  7 Boeglin, James               RoadRunners            8-08.00      2.64m 
  8 Black, Wesley                RoadRunners            8-03.50      2.52m 
  9 Chandler-Springer, Tyrre     RoadRunners            8-00.00      2.43m 
 10 Bravenec, Alexander          RoadRunners            7-07.50      2.32m 
 -- Balmoja, Brock               Renegades                   ND            
 -- Aluli, Kekahu                Koolauloa                   ND            
 -- MacGuyer, Shawn              Mililani                    ND            
 
Shot Put 6 lb. Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Won, Blayne                  Renegades             27-07.75      8.42m 
  2 Kojimoto, James              Unattached            23-09.75      7.25m 
  3 White, Kaleb                 RoadRunners           22-06.00      6.85m 
  4 Balmoja, Brock               Renegades             19-05.00      5.91m 
  5 Kaneshiro, Takoda            Renegades             18-10.50      5.75m 
  6 McClory, Kyle                RoadRunners           16-10.50      5.14m 
 
Discus Throw 1kg Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Vaitai, Pilemona             Unattached            39-09.50     12.12m 
  2 Vaitai, Nohea                Unattached            28-03.50      8.62m 
 
100 Meter Dash Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Marteragi, Michael           Koolauloa                12.79  
  2 Ching, Ku Ha'o               Renegades                12.83  
  3 Lau, Ryan                    Renegades                12.93  
  4 Tabuyo, Jeremy               Mililani                 12.95  
  5 Nemiroff, Taylor             Renegades                13.23  
  6 Furtado, Blaine              Renegades                13.24  
  7 Taulelei Jr, Martin          RoadRunners              13.32  
  8 Dudoit, Cole                 Renegades                13.43  
  9 Andrews, Blaze               Godspeed                 13.60  
 10 Barretto, Bronson            Mililani                 13.64  
 10 Malasig, Ronald              Mililani                 13.64  
 12 Shirey, Nathan               Mililani                 13.83  
 13 Briscoe, Daicorri            Godspeed                 13.88  
 14 Lopez, Darrius               RoadRunners              14.18  
 15 Souza-Chaves, Kainoa         Mililani                 14.35   14.345
 16 Kim, Justin                  Mililani                 14.35   14.346
 17 Kugle, Kennedy               Renegades                14.39  
 18 Yasui, Brett                 Renegades                14.47  
 19 Akatsuka, Chris              Renegades                14.72  
 20 Leons, Zachary               Renegades                14.92  
 21 Cambra, Kaiali'i             Unattached               15.03  
 22 Arquette, Akana Joshua       Renegades                15.60  
 23 Preston, Vance               Koolauloa                18.98  
 
200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 White, Tyrend                RoadRunners              25.23   2 
  2 Ching, Ku Ha'o               Renegades                25.80   1 
  3 Nemiroff, Taylor             Renegades                26.13   1 
  4 Tabuyo, Jeremy               Mililani                 26.25   2 
  5 Lau, Ryan                    Renegades                26.62   2 
  6 Taulelei Jr, Martin          RoadRunners              27.14   2 
  7 Kaleoaloha, Kaleikoa         Renegades                27.86   1 
  8 Ota, Matthew                 Renegades                28.43   2 
  9 Briscoe, Daicorri            Godspeed                 28.86   1 
 10 Souza-Chaves, Kainoa         Mililani                 30.07   1 
 11 Yasui, Brett                 Renegades                30.53   1 
 12 Young, Evan                  Mililani                 31.06   1 
 13 Moss, Javan                  Stallions                31.28   1 
 
400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 White, Tyrend                RoadRunners              57.1h   2 
  2 Nemiroff, Taylor             Renegades                57.7h   2 
  3 Taulelei Jr, Martin          RoadRunners              61.0h   2 
  4 Chang, Ryan                  Godspeed                 61.8h   3 
  5 Shirey, Nathan               Mililani                 62.2h   3 
  6 Kaleoaloha, Kaleikoa         Renegades                64.0h   2 
  7 Malasig, Ronald              Mililani                 66.5h   3 
  8 Barretto, Bronson            Mililani                 67.1h   3 
  9 Kamana, Tim                  Renegades                67.3h   2 
 10 Ota, Matthew                 Renegades                67.8h   1 
 11 MacGuyer, Shawn              Mililani                 69.5h   3 
 12 Souza-Chaves, Kainoa         Mililani                 69.6h   1 
 13 Marteragi, Michael           Koolauloa                70.3h   3 
 14 Christensen, Joshua          Koolauloa                70.6h   3 
 15 Taum, Cheyne                 Renegades                71.7h   2 
 16 Mayeda, Ryan                 Mililani                 74.5h   1 
 17 Akatsuka, Chris              Renegades                75.9h   1 
 18 Helms, Jacob                 Mililani                 76.4h   1 
 19 Abe, Timothy                 Renegades              1:29.5h   1 
 
800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chang, Ryan                  Godspeed               2:30.2h  
  2 Kaleoaloha, Kaleikoa         Renegades              2:38.3h  
  3 Christensen, Joshua          Koolauloa              2:40.1h  
  4 Mayeda, Ryan                 Mililani               2:46.9h  
  5 Baker, Matthew               RoadRunners            2:55.4h  
  6 Andrews, Blaze               Godspeed               3:03.7h  
 
1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hobson, Ryan                 Renegades              5:19.7h  
  2 Kaleoaloha, Kaleikoa         Renegades              5:36.1h  
  3 Baker, Matthew               RoadRunners            5:43.5h  
  4 Christensen, Joshua          Koolauloa              5:49.4h  
  5 Doppelmayer, Skyler          Mililani               5:54.6h  
  6 Brainerd, Jacob              RoadRunners            6:07.5h  
  7 Akatsuka, Chris              Renegades              6:18.4h  
 
3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Doppelmayer, Skyler          Mililani              12:02.3h  
  2 Mayeda, Ryan                 Mililani              12:20.4h  
  3 Brainerd, Jacob              RoadRunners           12:32.4h  
 
110 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kim, Justin                  Mililani                 16.9h  
  2 Tamashiro, Chase             Renegades                17.1h  
 
200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Helms, Jacob                 Mililani                 36.4h  
 
4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Renegades Track Club                                  51.6h  
  2 Mililani TC                                           52.0h  
  3 Renegades Track Club  'B'                             55.4h  
 
4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mililani TC                                         5:13.1h  
 
High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tamashiro, Chase             Renegades              5-00.00      1.52m 
  2 White, Tyrend                RoadRunners            4-10.00      1.47m 
  3 Doppelmayer, Skyler          Mililani               4-06.00      1.37m 
  4 Baker, Matthew               RoadRunners            4-02.00      1.27m 
 
Pole Vault Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lee, Jordan                  Renegades             10-00.00      3.04m 
  2 Genco, Tony                  Renegades              9-00.00      2.74m 
 
Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Marteragi, Michael           Koolauloa             15-10.00      4.82m 
  2 Tabuyo, Jeremy               Mililani              15-02.00      4.62m 
  3 Kamana, Tim                  Renegades             14-06.00      4.41m 
  4 Taulelei Jr, Martin          RoadRunners           13-04.75      4.08m 
  5 Moss, Javan                  Stallions             12-03.00      3.73m 
  6 Ladera, Harrison             Renegades             11-08.00      3.55m 
  7 Toma, Julian-Ray             Renegades             11-06.00      3.50m 
  8 Abe, Timothy                 Renegades              9-01.00      2.76m 
 -- Baker, Matthew               RoadRunners                 ND            
 
Shot Put 4kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hiroyama, Brad               Renegades             33-10.25     10.31m 
  2 Roach, Keoni                 RoadRunners           31-09.00      9.67m 
  3 Lopez, Darrius               RoadRunners           30-08.75      9.36m 
  4 Wong, Nicholas               Renegades             27-09.50      8.47m 
  5 Vaitai, Nohea                Unattached            22-02.00      6.75m 
  6 Hookano, Matthew             Renegades             21-10.00      6.65m 
  7 Vaitai, Pilemona             Unattached            20-11.00      6.37m 
  8 Ng, Cody                     Renegades             20-04.75      6.21m 
  9 Toma, Julian-Ray             Renegades             18-07.75      5.68m 
 
Discus Throw 1kg Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hiroyama, Brad               Renegades             99-07.50     30.36m 
  2 Roach, Keoni                 RoadRunners              75-09     23.08m 
  3 Wong, Nicholas               Renegades                74-11     22.83m 
  4 Lopez, Darrius               RoadRunners           66-05.50     20.25m 
 
100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Zane, Michael                Renegades                11.69   1 
  2 Padron, Jonathon             Renegades                11.71   1 
  3 Mayfield-Bibbs, Matthew      Renegades                11.98   1 
  4 Martin, Michael              Godspeed                 12.18   1 
  5 Bastatas, Blaine             Renegades                12.24   1 
  6 Iervolino, Michael           Renegades                12.35   1 
  7 Ho, Hansen                   Leeward                  12.38   1 
  8 Frias, La'akea               Godspeed                 12.39   2  12.386
  9 Spencer, Kennedy             Godspeed                 12.39   2  12.390
 10 Wakabayashi, Chad            Renegades                12.42   2 
 11 Ibrao, Aaron                 Mililani                 12.87   1 
 12 Soma, Cole                   Renegades                12.89   2 
 13 Woo, Jonathan                Renegades                13.00   2 
 14 Martin, John                 Godspeed                 14.80   2 
 
200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Zane, Michael                Renegades                24.23   1 
  2 Martin, Michael              Godspeed                 24.47   1 
  3 Padron, Jonathon             Renegades                24.51   2 
  4 Iervolino, Michael           Renegades                24.68   2 
  5 Mayfield-Bibbs, Matthew      Renegades                25.17   2 
  6 Spencer, Kennedy             Godspeed                 25.60   2 
  7 Frias, La'akea               Godspeed                 26.14   2 
  8 Spencer, Taylor              Godspeed                 26.82   1 
  9 Hilliman-Springer, Terri     RoadRunners              28.81   1 
 
400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ho, Hansen                   Leeward                  56.2h  
  2 Manoa, Kaiwa                 Koolauloa                57.0h  
  3 Piadade, Christopher         Mililani                 57.4h  
  4 Kong, Kenton                 Mililani                 58.2h  
  5 Roos, Dominic                Leeward                  61.1h  
  6 Hilliman-Springer, Terri     RoadRunners              63.0h  
  7 Pleskacz, Borys              Godspeed                 63.2h  
  8 Snelson, Levi                Koolauloa                69.1h  
 
800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Piadade, Christopher         Mililani               2:19.7h  
  2 Pleskacz, Borys              Godspeed               2:19.9h  
  3 Kandler, Craig               Hawaii Kai             2:38.4h  
 
1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pleskacz, Borys              Godspeed               4:57.3h  
  2 Kandler, Craig               Hawaii Kai             5:08.0h  
  3 Obata, Chase-Jensen          Renegades              5:09.9h  
  4 Kaiama, Grant                Renegades              5:20.5h  
  5 Chun, Peter                  Mililani               5:25.9h  
  6 Roos, Dominic                Leeward                5:26.5h  
  7 Okamoto, Jason               Mililani               5:27.1h  
  8 Kam, Ryan                    Mililani               5:40.5h  
  9 Snelson, Levi                Koolauloa              6:24.0h  
 10 Yonemura, Tyler              Mililani               6:36.3h  
 11 Matsuda, Jessica             Mililani               6:42.4h  
 
3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rubio, Jordan                Renegades             13:40.3h  
 
110 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Normand, Kyle                Renegades                17.1h  
 
400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wagner, Daniel               Renegades                68.9h  
 
4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Renegades Track Club                                  45.6h  
  2 Renegades Track Club  'B'                             49.4h  
 -- Godspeed  TC                                             DQ   out of lane
 
4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mililani TC                                         3:52.7h  
  2 Renegades Track Club                                3:53.6h  
 
High Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Spencer, Taylor              Godspeed               5-06.00      1.67m 
  2 Soma, Cole                   Renegades              5-04.00      1.62m 
  3 Johnson, Chris               Renegades              4-08.00      1.42m 
  4 Hilliman-Springer, Terri     RoadRunners            4-06.00      1.37m 
  5 Untermann, Luke              Renegades              4-06.00      1.37m 
 -- Kaiama, Grant                Renegades                   NH            
 
Pole Vault Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Loui, Thomas                 Renegades             11-00.00      3.35m 
  2 Schretenthaier, Joshua       Renegades             10-06.00      3.20m 
  3 Kong, Kenton                 Mililani              10-00.00      3.04m 
  4 Oyadomori, Gavin             Renegades              7-00.00      2.13m 
 
Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bastatas, Blaine             Renegades             18-09.00      5.71m 
  2 Ibrao, Aaron                 Mililani              17-04.50      5.29m 
  3 Soma, Cole                   Renegades             17-00.00      5.18m 
  4 Kong, Kenton                 Mililani              16-11.00      5.15m 
  5 Shigeta, Cory                Mililani              15-11.00      4.85m 
  6 Garo, Ryan                   Godspeed              15-05.00      4.69m 
  7 Johnson, Chris               Renegades             14-08.00      4.47m 
  8 Hilliman-Springer, Terri     RoadRunners           14-03.00      4.34m 
  9 Untermann, Luke              Renegades             14-01.00      4.29m 
 10 Martin, John                 Godspeed              12-00.00      3.65m 
 
Shot Put 12 lb. Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tave, Max                    Renegades             31-01.25      9.48m 
  2 Normand, Kyle                Renegades             30-02.50      9.20m 
  3 Ibrao, Aaron                 Mililani              27-02.00      8.28m 
  4 Okamoto, Jason               Mililani              26-07.50      8.11m 
 
Discus Throw 1.6kg Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Okamoto, Jason               Mililani              89-01.50     27.16m 
 -- Tave, Max                    Renegades                   ND            
 
100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Benjamin, D'Andre            Godspeed                 11.51   11.506
  2 James, Eric                  Renegades                11.51   11.510
  3 Herrera, Xavier              Leeward                  12.19  
  4 Lee, Samuel                  Godspeed                 12.26  
  5 Gonzales, Marco              Leeward                  12.45  
  6 Piceno, Kaipo                Godspeed                 13.19  
 
200 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 James, Eric                  Renegades                23.57  
  2 Priest, Gen                  Leeward                  24.09  
  3 Ogata, Nicholas              Unattached               25.58  
  4 Kukahiko, Tyler              Leeward                  25.94  
  5 Lee, Samuel                  Godspeed                 25.97  
 
400 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 James, Eric                  Renegades                52.9h  
  2 Priest, Gen                  Leeward                  54.4h  
  3 Lee, Samuel                  Godspeed                 59.0h  
  4 Gonzales, Marco              Leeward                  63.9h  
 
800 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Torres, Louis                Renegades              2:08.7h  
  2 Perry, Demetrius             Leeward                2:10.5h  
 
1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Torres, Louis                Renegades              4:31.0h  
  2 Perry, Demetrius             Leeward                4:36.7h  
  3 Piadade, Christopher         Mililani               4:51.3h  
  4 Ogata, Nicholas              Unattached             4:57.7h  
  5 Leinenbach, Raymond          Renegades              5:10.3h  
 
3000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gratz, Kelsey                Mililani              11:39.4h  
 
110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Benjamin, D'Andre            Godspeed                 15.1h  
  2 Flemming, Jack               Unattached               16.1h  
  3 Maifea, Kelemeke             Unattached               16.4h  
  4 Chow, Jonathan               Leeward                  17.7h  
  5 Matsushita, Ruytaro          Mililani                 18.9h  
 
400 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chow, Jonathan               Leeward                  65.4h  
 
4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mililani TC                                           51.0h  
 -- Leeward TC                                           X46.4h   Mixed Team
 
High Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Yamane, Matthew              Renegades              5-04.00      1.62m 
 
Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Takeda, Colby                Renegades             10-06.00      3.20m 
 
Long Jump Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Benjamin, D'Andre            Godspeed              20-03.00      6.17m 
  2 James, Eric                  Renegades             19-03.00      5.86m 
  2 Priest, Gen                  Leeward               19-03.00      5.86m 
  4 Kukahiko, Tyler              Leeward               17-09.00      5.41m 
 -- Tsujimura, Matt              Godspeed                    ND            
 
Shot Put 12 lb. Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Vaitai, Sunia                Unattached            39-07.25     12.07m 
 -- Piotrowski, Brian            Renegades                 FOUL            
 
Discus Throw 1.6kg Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Piotrowski, Brian            Renegades               122-05     37.31m 
  2 Vaitai, Sunia                Unattached           120-04.50     36.69m 
 
100 Meter Dash Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nakanelua, Kelsey            Godspeed                 11.29  
  2 Miyamoto, Chad               Godspeed                 11.54  
  3 Ota, Duke Jr                 Godspeed                 12.47  
  4 Ching, Sai                   Hawaii Masters           13.25  
  5 Garcia, Nathaniel            Unattached               13.40  
  6 Costello, Vince              Hawaii Masters           13.52  
  7 Iervolino, John M            Godspeed                 13.82  
  8 Karbens, Jack                Hawaii Masters           15.30  
 
200 Meter Dash Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nakanelua, Kelsey            Godspeed                 23.33  
  2 Ota, Duke Jr                 Godspeed                 25.25  
  3 Chin, Richard                Godspeed                 26.60  
 
400 Meter Dash Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ramos, Kui                   Unattached               56.7h  
  2 Costello, Vince              Hawaii Masters           61.5h  
  3 Ching, Sai                   Hawaii Masters           61.7h  
  4 Oyape, Phillip               Hawaii Masters           63.4h  
  5 Karbens, Jack                Hawaii Masters           72.0h  
  6 Iervolino, John M            Godspeed                 73.7h  
 
1500 Meter Run Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Duncan, Solray               Unattached             7:15.2h  
 
3000 Meter Run Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Laturanau, Joe               Unattached            11:30.0h  
  2 Duncan, Solray               Unattached            14:44.9h  
 
110 Meter Hurdles Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Costello, Vince              Hawaii Masters           16.0h  
 
2000 Meter Steeplechase Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pate, Ron                    Other Track Club       9:48.0h  
 
Pole Vault Masters Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Costello, Vince              Hawaii Masters         9-06.00      2.89m 
 
Long Jump Masters Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Farris Sr, Verlon            Stallions             12-10.00      3.91m 
 
Triple Jump Masters Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Karbens, Jack                Hawaii Masters        23-08.00      7.21m 
 
Discus Throw Masters Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Husic, Robert                Hawaii Masters       114-00.50     34.75m 
  2 Karbens, Jack                Hawaii Masters       113-03.50     34.53m 
  3 Molyneux, Robert             Hawaii Masters        91-08.50     27.95m 
 
100 Meter Dash Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Clark, AJ                    Godspeed                 11.50  
  2 Esmeralda, Michael           Unattached               12.26  
  3 Tapat, Chevis                Godspeed                 12.52  
  4 Whittaker, Conor             Renegades                15.04  
 
200 Meter Dash Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Clark, AJ                    Godspeed                 23.82  
  2 Tapat, Chevis                Godspeed                 25.65  
  3 Whittaker, Conor             Renegades                25.88  
 
400 Meter Dash Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fukuda, Brian                Renegades                56.3h  
  2 Manoa, Kaiwa                 Koolauloa                57.0h  
  3 Tapat, Chevis                Godspeed                 57.9h  
  4 Whittaker, Conor             Renegades                58.9h  
 
Long Jump Open Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Esmeralda, Michael           Unattached            14-07.00      4.44m
 
Shot Put Open Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Vaitai, Sosaia               Unattached            48-03.50     14.71m 
  2 Wassman, Kamuela             Renegades             43-03.25     13.18m 
  3 Jellinek, Everett            Renegades             31-11.50      9.74m 
 
Discus Throw Open Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Vaitai, Sosaia               Unattached           150-03.50     45.80m 
  2 Wassman, Kamuela             Renegades            122-05.50     37.32m