Interscholastic League of Honolulu (ILH)
JV and Varsity Track and Field Meet at Punahou
2/28/2009
Results

@St Louis SR Trevor Mau Double HI#1 Jumps Double 22-03.75/45-04
@Damien SR Jonathan Padron HI#1 100m 10.94c
@Mid-Pac SR Kennedy Spencer HI#1 HJ 6-04              
 
  1  Girls    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 Heaven-Lee Tanuvass          Sacred Hearts Ac 112-08.00 F      
  2 Lauren Combs              SR Punahou Girls     87-11.00 F      
  3 Kuhina Luis                  Sacred Hearts Ac  71-01.00 F      
  4 Jeanessa Slaughter           Sacred Hearts Ac  68-04.00 F      
  5 Janelle Matsuura             Sacred Hearts Ac  64-10.00 F      
  6 Vittoria Capria           JR Punahou Girls     51-01.00 F      
  7 Jessyca Mitchell          SR Punahou Girls     50-03.00 F      
  8 Tiana Fontanilla          SR Punahou Girls     48-01.00 F      
  9 Sandi Kim                 SO Punahou Girls     46-06.00 F      
 10 Rachel Stanton            SO Punahou Girls     45-07.00 F      
 11 Noelle Grace              JR Punahou Girls     43-06.00 F      
 
  2  Boys    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Nick Andres                  Saint LouisHigh  135-08.00 F      
  2 Tonga Takai                  Damien HighScho  131-06.00 F      
  3 Isaac Ukulita                Damien HighScho  122-09.00 F      
  4 Kaiwi Crabb                  Punahou Boys     109-08.00 F      
  5 Tvistan Poasa                Saint LouisHigh  103-08.00 F      
  6 Kolu Buck                    Punahou Boys      97-07.00 F      
  7 Maverick Fermin              Saint LouisHigh   95-04.00 F      
  8 Jonathan Medeiros            Damien HighScho   93-11.00 F      
  9 Ian Pene                     Punahou Boys      90-09.00 F      
 10 Tanner Galoia                Saint LouisHigh   90-02.00 F      
 11 Pehio Tautuiki               Damien HighScho   85-11.00 F      
 12 Steven Lakalaka              Punahou Boys      84-10.00 F      
 13 Bo Flores                    Damien HighScho   84-02.00 F      
 14 Ronnie Labanon               Damien HighScho   81-10.00 F      
 15 Hoku Wong                    Punahou Boys      81-06.00 F      
 16 Ian Naumu                    Saint LouisHigh   79-03.00 F      
 17 Garret Kim                   Saint LouisHigh   78-01.00 F      
 18 Matthew Hirayama             Saint LouisHigh   76-04.00 F      
 19 Kaimana Van de-Wool          Punahou Boys      74-09.00 F      
 19 Jonathan Wessel              Saint LouisHigh   74-09.00 F      
 21 Kawena Vierra                Damien HighScho   74-05.00 F      
 22 Paula Kava                   Saint LouisHigh   70-00.00 F      
 23 Marlon Calventas             Damien HighScho   58-06.00 F      
 24 Justin Vierra                Damien HighScho   52-01.00 F      
 
  3  Boys    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Tonga Takai                  Damien HighScho   42-00.00 F      
  2 Isaac Ulukita                Damien HighScho   41-02.00 F      
  3 Trevor Iosefa                Punahou Boys      38-03.00 F      
  4 Reese Angelo                 Punahou Boys      37-04.00 F      
  5 Kapua Sai                    Saint LouisHigh   36-09.00 F      
  6 Titan Timoteo                Saint LouisHigh   36-00.00 F      
  7 Maverick Fermin              Saint LouisHigh   35-04.00 F      
  8 Thurston Kino                Punahou Boys      34-03.00 F      
  9 Jonathan Medeiros            Damien HighScho   33-01.00 F      
 10 Pehio Tautuiki               Damien HighScho   32-03.00 F      
 11 Garret Kim                   Saint LouisHigh   31-09.00 F      
 12 Paula Kava                   Saint LouisHigh   31-03.00 F      
 13 Ian Naumu                    Saint LouisHigh   31-02.00 F      
 14 Cody Talavares               Punahou Boys      30-10.00 F      
 15 Kawena Vierra                Damien HighScho   29-09.00 F      
 16 Tom Roser                    Punahou Boys      29-05.00 F      
 17 Bo Flores                    Damien HighScho   28-10.00 F      
 18 Ronnie Labanon               Damien HighScho   27-04.00 F      
 19 Marlon Calventas             Damien HighScho   26-10.00 F      
 20 Justin Vierra                Damien HighScho   26-01.00 F      
 21 Andrew Han                   Punahou Boys      25-05.00 F      
 22 Greg Bushnell                Mid PacificInst   23-06.00 F      
 
  4  Girls    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kuhina Luis                  Sacred Hearts Ac  31-03.00 F      
  2 Heaven-Lee Tanuvass          Sacred Hearts Ac  30-04.50 F      
  3 Jessyca Mitchell          SR Punahou Girls     27-10.00 F      
  4 Lauren Combs              SR Punahou Girls     26-08.00 F      
  5 Sandi Kim                 SO Punahou Girls     22-09.50 F      
  6 Noelle Grace              JR Punahou Girls     22-08.00 F      
  7 Lauren Chong Kee          SR Punahou Girls     20-11.00 F      
  8 Zoe Ambard                   Mid PacificInst   20-04.00 F      
  9 Janelle Matsuura             Sacred Hearts Ac  20-02.50 F      
 10 Jeanessa Slaughter           Sacred Hearts Ac  19-10.00 F      
 11 Vittoria Capria           JR Punahou Girls     19-05.00 F      
 12 Tiana Fontanilla          SR Punahou Girls     18-00.00 F      
 13 Rachel Stanton            SO Punahou Girls     15-07.00 F      
 
  5  Girls    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Joy Piotrowski            SR Punahou Girls     15-06.00 F      
  2 Michaela Tsuha            FR Punahou Girls     14-11.00 F      
  3 Courtney King             FR Punahou Girls     14-01.50 F      
  4 Kyleigh Mann              FR Punahou Girls     13-03.00 F      
  5 Raelee Fogg                  Mid PacificInst   13-00.50 F      
  6 Melody Yim                JR Punahou Girls     13-00.00 F      
  7 Kelcie Uemura             SO Punahou Girls     12-08.50 F      
  8 Ashley Choy               JR Punahou Girls     12-04.00 F      
  9 Nicole Matsunami          FR Punahou Girls     12-03.00 F      
 10 Savanna Rafto             FR Punahou Girls     11-08.00 F      
 11 Anu Keanini               SR Punahou Girls      9-06.50 F      
 
  6  Boys    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Trevor Mau                   Saint LouisHigh   22-03.75 F      
  2 Matt Schull                  Punahou Boys      20-09.75 F      
  3 Tim Kamana                   Punahou Boys      19-11.00 F      
  4 Matt Yim                     Punahou Boys      19-05.50 F      
  5 Shaw Richardson              Punahou Boys      19-01.50 F      
  6 Jim Tumuszek                 Saint LouisHigh   18-08.50 F      
  7 Tyler Tamaya                 Damien HighScho   17-09.00 F      
  8 Kt Tuumalo                   Punahou Boys      17-02.00 F      
  9 Kaimi Sakamaki               Punahou Boys      16-08.00 F      
 10 Micah Marter                 Punahou Boys      16-07.75 F      
 11 Breysen Lee                  Damien HighScho   16-02.75 F      
 12 Tanner Chun                  Punahou Boys      16-00.75 F      
 13 John Martin                  Saint LouisHigh   15-09.50 F      
 14 Brice Kanehira               Punahou Boys      14-07.00 F      
 15 Alika Fonseca                Saint LouisHigh   13-09.25 F      
 16 Bryston Chang                Punahou Boys      13-06.50 F      
 17 Steven Jensen                Mid PacificInst   12-01.75 F      
 
  7  Girls    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kacie Won                 FR Punahou Girls     30-08.50 F      
  2 Hanna Nowicki             FR Punahou Girls     29-05.50 F      
  3 Courtney King             FR Punahou Girls     29-03.00 F      
  4 Kelcie Uemura             SO Punahou Girls     28-10.50 F      
  5 Nicole Matsunami          FR Punahou Girls     28-09.75 F      
  6 Savanna Rafto             FR Punahou Girls     28-05.25 F      
  7 Ashley Choy               JR Punahou Girls     28-00.50 F      
  8 Raelee Fogg                  Mid PacificInst   26-09.00 F      
  9 Rui Morimoto              SO Punahou Girls     26-08.00 F      
 10 Alyssa Endo               FR Punahou Girls     24-08.50 F      
 
  8  Boys    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Trevor Mau                   Saint LouisHigh   45-04.00 F      
  2 Jim Tumuszek                 Saint LouisHigh   40-09.00 F      
  3 Shaw Richardson              Punahou Boys      40-01.50 F      
  4 Ethan Chan                   Punahou Boys      38-04.25 F      
  5 Matthew Parrish              Punahou Boys      38-01.50 F      
  6 Chase Tamashiro              Punahou Boys      37-11.50 F      
  7 Daley King                   Punahou Boys      36-04.75 F      
  8 King Patrocinio              Damien HighScho   35-08.25 F      
  8 John Woo                     Punahou Boys      35-08.25 F      
 10 Dj Haugen                    Punahou Boys      34-09.25 F      
 11 John Martin                  Saint LouisHigh   34-08.50 F      
 12 Sean Tolentino               Saint LouisHigh   33-06.00 F      
 13 Brandon Wong                 Punahou Boys      32-09.25 F      
 14 Michael Nehmad               Punahou Boys      30-06.25 F      
 15 Travis Matsuzaki             Punahou Boys      30-04.75 F      
 16 Tyler Spangler               Punahou Boys      29-11.25 F      
 17 Steven Jensen                Mid PacificInst   25-01.50 F      
    Guile Chong                  Punahou Boys          FOUL F      
 
  9  Girls    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Cassidy Metter            SR Punahou Girls      5-00.00 F      
  2 Hanna Nowicki             FR Punahou Girls      4-10.00 F      
  2 Michele Gilliland         SR Punahou Girls      4-10.00 F      
  4 Christine Tsai            FR Punahou Girls      4-08.00 F      
  4 Danielle Sisler           SO Punahou Girls      4-08.00 F      
  6 Alyssa Endo               FR Punahou Girls      4-06.00 F      
  7 Taylor Shreve             FR Punahou Girls      4-04.00 F      
  8 Maya Caldwell             FR Punahou Girls      4-02.00 F      
  8 Elyse Collat              SO Punahou Girls      4-02.00 F      
 10 Taylor Aguilar-Goto       FR Punahou Girls      4-00.00 F      
    Zoe Ambard                   Mid PacificInst         NH F      
    Ashley Yamachicka            Mid PacificInst         NH F      
    Michelle Wong                Mid PacificInst         NH F      
 
 10  Boys    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kennedy Spencer              Mid PacificInst    6-04.00 F      
  2 Matt Schull                  Punahou Boys       6-02.00 F      
  3 Matt Yamane                  Punahou Boys       6-00.00 F      
  3 Trevor Mau                   Saint LouisHigh    6-00.00 F      
  5 Matthew Parrish              Punahou Boys       5-08.00 F      
  5 Breysen Lee                  Damien HighScho    5-08.00 F      
  5 Cole Soma                    Saint LouisHigh    5-08.00 F      
  8 Chase Tamashiro              Punahou Boys       5-06.00 F      
  9 Dj Haugen                    Punahou Boys       5-04.00 F      
  9 Kt Tuumalo                   Punahou Boys       5-04.00 F      
 11 Jeremy Torcuato              Damien HighScho    5-02.00 F      
 12 Ethan Chan                   Punahou Boys       5-00.00 F      
 12 Travis Matsuzaki             Punahou Boys       5-00.00 F      
 14 Tim Smith                    Damien HighScho    4-10.00 F      
    Austin Dawson                Damien HighScho         NH F      
    Mike Martin                  Saint LouisHigh         NH F      
 
 11  Girls    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Regan Balmoja             JR Punahou Girls      8-06.00 F      
  2 Maxine Forbes             FR Punahou Girls      7-06.00 F      
  3 Aimee Takamura            JR Punahou Girls      6-06.00 F      
  3 Hailee Wade               FR Punahou Girls      6-06.00 F      
  3 Hannah Wong               SO Punahou Girls      6-06.00 F      
  3 Paige Kemsley             FR Punahou Girls      6-06.00 F      
  7 Lauren Fukuhara           FR Punahou Girls      6-00.00 F      
  8 Brooke Nakatsukasa        JR Punahou Girls      5-06.00 F      
 
 12  Boys    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Will Lee                     Punahou Boys       9-06.00 F      
  1 Thomas Loui                  Punahou Boys       9-06.00 F      
 
 13  Girls   100m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Maxine Forbes             FR Punahou Girls        20.2h F      
  2 Amy Den Dulk              SO Punahou Girls        21.0h F      
 
 14  Boys   110m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Daniel Wagner                Mid PacificInst      15.6h F      
  2 Matt Yim                     Punahou Boys         16.4h F      
  3 Jon Woo                      Punahou Boys         17.3h F      
  4 Eric Horn                    Punahou Boys         17.6h F      
  5 Erik Olden                   Punahou Boys         17.7h F      
  6 Steven Jensen                Mid PacificInst      22.9h F      
 
 15  Girls   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Ashley Satterwhite        JR Punahou Girls        12.7h F      
  2 Lahaina Zoller            SO Punahou Girls        13.0h F      
  4 Kirstie Sugimoto             Mid PacificInst      13.3h F      
  3 Sydney Meheula            JR Punahou Girls        13.3h F      
  5 Brynne Asing              SR Punahou Girls        13.4h F      
  6 Danielle Sisler           SO Punahou Girls        13.6h F      
  7 Paige Young                  Mid PacificInst      13.7h F      
  8 Sari Kwon                 FR Punahou Girls        14.0h F      
  9 Macy Mitravich               Sacred Hearts Ac     14.0h F      
 10 Ashley Yamachicka            Mid PacificInst      14.2h F      
 11 Kylee Maneja                 Sacred Hearts Ac     14.3h F      
 12 Emily Charman                Island Pacific A     14.5h F      
 14 Lisa Matsukata            JR Punahou Girls        14.8h F      
 13 Alexandra Hampton         JR Punahou Girls        14.8h F      
 15 Nicole Huffman               Mid PacificInst      15.3h F      
 18 Jhoevhana Sabado             Sacred Hearts Ac     15.7h F      
 16 Racquiel Santos              Sacred Hearts Ac     15.7h F      
 17 Keri Wakumoto                Sacred Hearts Ac     15.7h F      
 19 Erika Kahle               SO Punahou Girls        15.9h F      
 20 Charisse Pidiquet            Sacred Hearts Ac     16.0h F      
 21 Jailyn Lazo                  Sacred Hearts Ac     16.4h F      
 22 Tiana Tran                SO Punahou Girls        17.2h F      
 
 16  Boys   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Jonathan Padron              Damien HighScho      10.7h F      
  2 Michael Zane                 Punahou Boys         10.8h F      
  5 Matt Schull                  Punahou Boys         11.1h F      
  3 Trevor Mau                   Saint LouisHigh      11.1h F      
  4 Mike Martin                  Saint LouisHigh      11.1h F      
  6 Kennedy Spencer              Mid PacificInst      11.3h F      
  8 Kt Tuumalo                   Punahou Boys         11.6h F      
  7 Josh Asuncion                Damien HighScho      11.6h F      
  9 Jeff Pedrina                 Punahou Boys         11.7h F      
 12 Caires Stabren               Punahou Boys         11.9h F      
 10 Ewalu Colburn                Island Pacific A     11.9h F      
 11 Zach Kawamoto                Saint LouisHigh      11.9h F      
 18 Calvin Lum                   Saint LouisHigh      12.0h F      
 14 Jim Tumuszek                 Saint LouisHigh      12.0h F      
 17 Jaycob Akai                  Saint LouisHigh      12.0h F      
 14 Kyle Normand                 Damien HighScho      12.0h F      
 13 La'akea Frias                Saint LouisHigh      12.0h F      
 14 Cole Soma                    Saint LouisHigh      12.0h F      
 19 Makana Kaanoi                Damien HighScho      12.1h F      
 20 Chad Wakabayashi             Punahou Boys         12.2h F      
 21 Tim Kamana                   Punahou Boys         12.2h F      
 22 James Thayne                 Hanalani School      12.2h F      
 23 Brandon Velasco              Saint LouisHigh      12.5h F      
 24 Kainoa Nascimento            Damien HighScho      12.6h F      
 25 Kyle Ancheta                 Damien HighScho      12.8h F      
 28 Ikaika Mokiao                Damien HighScho      12.9h F      
 28 Dylan Baysa                  Damien HighScho      12.9h F      
 27 Austin Dawson                Damien HighScho      12.9h F      
 26 King Patrocinio              Damien HighScho      12.9h F      
 30 Geoff Miller                 Punahou Boys         13.0h F      
 31 Austin Ching                 Damien HighScho      13.1h F      
 32 Jim Lujan                    Punahou Boys         13.2h F      
 33 Kale Dyas                    Punahou Boys         13.3h F      
 34 Brent Koki                   Mid PacificInst      13.4h F      
 35 Josh Buchanan                Damien HighScho      13.4h F      
 36 Ariya Ameripour              Damien HighScho      13.5h F      
 37 William Ballard              Hanalani School      14.0h F      
 
 17  Girls   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Farrah Madanay            SR Punahou Girls      5:48.1h F      
  2 Kacie Won                 FR Punahou Girls      5:49.2h F      
  3 Amanda Ishikawa              Mid PacificInst    5:54.1h F      
  4 Lauren Combs              SR Punahou Girls      6:07.8h F      
  5 Clarissa Liu              SO Punahou Girls      6:28.7h F      
  6 Kana Smith                JR Punahou Girls      6:37.3h F      
  7 Laura Jude                FR Punahou Girls      6:42.3h F      
  8 Helen Zhuang              SO Punahou Girls      6:49.4h F      
  9 Lauren Otaguro            SR Punahou Girls      6:51.1h F      
 10 Sarah Loui                SO Punahou Girls      6:54.1h F      
 11 Devon Nako                FR Punahou Girls      7:04.7h F      
 12 Dyani Chock                  Mid PacificInst    7:12.0h F      
 13 Emily Yoshimura           FR Punahou Girls      7:17.4h F      
 14 Kacie Young               SO Punahou Girls      7:22.2h F      
 15 Jamie Lowe                JR Punahou Girls      7:39.7h F      
 
 18  Boys   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Ryan Hobson                  Mid PacificInst    4:43.6h F      
  2 Landon Nagata                Punahou Boys       4:44.1h F      
  3 Andrew Canencia              Saint LouisHigh    4:44.7h F      
  4 Colton Sisler                Saint LouisHigh    4:46.9h F      
  5 Anderson Ko                  Punahou Boys       5:06.7h F      
  6 Sadan Saru                   Mid PacificInst    5:08.8h F      
  7 Jason Anthony                Mid PacificInst    5:14.0h F      
  8 Sheldon Carganilla           Saint LouisHigh    5:17.8h F      
  9 Elliott Chen                 Island Pacific A   5:20.8h F      
 10 Eric Angle                   Saint LouisHigh    5:44.5h F      
 11 Lester Barry                 Saint LouisHigh    5:45.9h F      
 12 Stanley Himeno-Okamoto       Punahou Boys       5:46.5h F      
 13 Jacob Siazon                 Saint LouisHigh    6:03.3h F      
 
 19  Girls   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 A  'Punahou Girls'                                   51.3h F      
  2 B  'Punahou Girls'                                   56.4h F      
  3 A  'Sacred Hearts Ac'                              1:00.4h F      

 20  Boys   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Damien HighScho'                                 45.0h F      
  2 A  'Saint LouisHigh'                                 45.1h F      
  3 A  'Mid PacificInst'                                 45.7h F      
  4 B  'Saint LouisHigh'                                 46.6h F      
  5 B  'Damien HighScho'                                 49.0h F      
 
 21  Girls   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Stephanie Burns           SR Punahou Girls      1:05.0h F      
  2 Kayla Kirk                   Sacred Hearts Ac   1:05.8h F      
  3 Michaela Tsuha            FR Punahou Girls      1:05.9h F      
  4 Bo Tanaka                 SR Punahou Girls      1:07.7h F      
  5 Tamiko Hobin                 Island Pacific A   1:13.7h F      
  6 Michelle Wong                Mid PacificInst    1:15.2h F      
  7 Elle Watson                  Mid PacificInst    1:16.8h F      
  8 Nicole Huffman               Mid PacificInst    1:17.5h F      
  9 Keala Stibbard               Sacred Hearts Ac   1:21.0h F      
 10 Kristen Valenia              Sacred Hearts Ac   1:25.0h F      
 11 Joanne Medrano               Sacred Hearts Ac   1:25.3h F      
 
 22  Boys   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Mike Martin                  Saint LouisHigh      52.9h F      
  2 Mike Zane                    Punahou Boys         55.3h F      
  3 Kala Mcshane                 Saint LouisHigh      55.5h F      
  4 Ryan Sekimura                Saint LouisHigh      55.6h F      
  5 Jeremy Torcuato              Damien HighScho      58.0h F      
  6 Kamerin Spotwood             Damien HighScho      58.1h F      
  8 Kaleikoa Kaleoaloha          Mid PacificInst      58.2h F      
  7 Josiah Taimatuia             Saint LouisHigh      58.2h F      
  9 Terry Wenger                 Punahou Boys         59.2h F      
 10 Chad Wakabayashi             Punahou Boys         59.6h F      
 11 Jesse Correa                 Saint LouisHigh    1:00.2h F      
 11 Branden Raines               Damien HighScho    1:00.2h F      
 13 Justin Febenito              Damien HighScho    1:01.2h F      
 14 Tim Smith                    Damien HighScho    1:01.5h F      
 15 Branden Sera                 Damien HighScho    1:02.6h F      
 16 Ben Ota                      Punahou Boys       1:03.0h F      
 17 James Thayne                 Hanalani School    1:05.4h F      
 18 Cole Watanabe                Mid PacificInst    1:05.7h F      
 19 Ace Morgan                   Damien HighScho    1:06.3h F      
 20 Dominic Tom                  Damien HighScho    1:08.2h F      
 21 Bryce Ursua                  Damien HighScho    1:09.5h F      
 22 Nephi Tuitele                Damien HighScho    1:12.5h F      
 23 Kevin Kawaguchi              Damien HighScho    1:13.5h F      
 24 Dylan Carualho               Damien HighScho    2:00.0h F      
 25 William Ballard              Hanalani School    2:00.1h F      
 
 24  Boys   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Matt Yim                     Punahou Boys         43.1h F      
  2 Jon Woo                      Punahou Boys         44.9h F      
  3 Kyle Olden                   Punahou Boys         45.5h F      
  4 Erik Horn                    Punahou Boys         45.7h F      
  5 Daniel Wagner                Mid PacificInst      47.3h F      
  6 Mike Arios                   Punahou Boys         58.0h F      
  7 Steven Jensen                Mid PacificInst      58.3h F      
  8 Kai Lapschies                Punahou Boys         59.0h F      
  9 Cresahton Woo                Punahou Boys         59.3h F      
 
 25  Girls   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kyleigh Mann              FR Punahou Girls      2:34.0h F      
  2 Erin Nishijima            FR Punahou Girls      2:52.1h F      
  3 Leilani Facun             SO Punahou Girls      2:57.3h F      
  4 Sachi Yoneda              FR Punahou Girls      2:57.8h F      
  5 Tiffany Li                FR Punahou Girls      2:59.2h F      
  6 Kelsey Lopez                 Sacred Hearts Ac   3:03.5h F      
  7 Rachel Rolea                 Sacred Hearts Ac   3:23.8h F      
  8 Celine Do                    Sacred Hearts Ac   3:26.8h F      
  9 Jhynette Liwang              Sacred Hearts Ac   3:28.9h F      
 10 Dominique Wanstead           Sacred Hearts Ac   3:37.3h F      
 11 Megan Stevenson              Sacred Hearts Ac   3:56.7h F      
 12 Kacie Tolentino              Sacred Hearts Ac   4:59.0h F      
 
 26  Boys   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Lee Haruno                   Punahou Boys       2:18.0h F      
  2 Cory Hiromoto                Punahou Boys       2:18.5h F      
  3 Ian Terayam                  Punahou Boys       2:19.4h F      
  4 Rosten Tsuha                 Punahou Boys       2:21.5h F      
  5 Austen Lau                   Punahou Boys       2:22.0h F      
  6 Chris Nagashima              Punahou Boys       2:22.3h F      
  7 Colton Sisler                Saint LouisHigh    2:23.2h F      
  8 Derek Nishikawa              Punahou Boys       2:23.8h F      
  9 Ryan Lau                     Punahou Boys       2:24.8h F      
 10 Mackey Borg                  Punahou Boys       2:27.0h F      
 11 Sadan Saua                   Mid PacificInst    2:27.5h F      
 12 Sheldon Carganilla           Saint LouisHigh    2:27.8h F      
 13 Andrew Canencia              Saint LouisHigh    2:33.4h F      
 14 Jason Anthony                Mid PacificInst    2:33.6h F      
 15 Dylan Baysa                  Damien HighScho    2:36.1h F      
 16 Josh Buchanan                Damien HighScho    2:42.1h F      
 17 Branden Raines               Damien HighScho    2:43.9h F      
 18 Ariya Ameripour              Damien HighScho    2:44.0h F      
 19 Lester Barry                 Saint LouisHigh    2:50.2h F      
 20 Eric Angle                   Saint LouisHigh    2:52.9h F      
 21 Jacob Siazon                 Saint LouisHigh    2:56.9h F      
 22 Tim Smith                    Damien HighScho    2:59.2h F      
 23 Branden Sera                 Damien HighScho    2:59.5h F      
 24 Kyle Ancheta                 Damien HighScho    3:41.7h F      
 
 27  Girls   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Lahaina Zoller            SO Punahou Girls        27.3h F      
  2 Kirstie Sugimoto             Mid PacificInst      27.6h F      
  3 Stephanie Burns           SR Punahou Girls        27.7h F      
  4 Paige Kemsley             FR Punahou Girls        28.0h F      
  5 Paige Young                  Mid PacificInst      28.5h F      
  7 Brynne Asing              SR Punahou Girls        28.6h F      
  6 Danielle Sisler           SO Punahou Girls        28.6h F      
  8 Katie Waller              FR Punahou Girls        29.0h F      
  9 Macy Mitravich               Sacred Hearts Ac     29.4h F      
 10 Sari Kwon                 FR Punahou Girls        29.5h F      
 11 Lisa Matsukata            JR Punahou Girls        29.5h F      
 12 Kayla Kirk                   Sacred Hearts Ac     30.0h F      
 13 Alexis Danno                 Sacred Hearts Ac     30.1h F      
 14 Bo Tanaka                 SR Punahou Girls        30.2h F      
 15 Ashley Yamachicka            Mid PacificInst      31.0h F      
 16 Taylor Aguilar-Goto       FR Punahou Girls        31.0h F      
 17 Natanya Friedham          FR Punahou Girls        31.6h F      
 18 Raelee Fogg                  Mid PacificInst      31.6h F      
 19 Kylee Maneja                 Sacred Hearts Ac     32.0h F      
 20 Nicole Huffman               Mid PacificInst      33.4h F      
 21 Charisse Pudiquet            Sacred Hearts Ac     34.0h F      
 22 Jailyn Lazo                  Sacred Hearts Ac     36.0h F      
 23 Elyse Collat              SO Punahou Girls        39.8h F      
 
 28  Boys   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Jonathan Padron              Damien HighScho      23.5h F      
  2 Kepa Bahilot                 Damien HighScho      23.7h F      
  3 Kennedy Spencer              Mid PacificInst      23.8h F      
  4 Makana Kaanoi                Damien HighScho      24.3h F      
  5 Stabrem Caires               Punahou Boys         24.9h F      
  5 Chad Wakabayashi             Punahou Boys         24.9h F      
  7 Kyle Normand                 Damien HighScho      25.1h F      
  7 Kaleikoa Kaleoaloha          Mid PacificInst      25.1h F      
  9 Calvin Lum                   Saint LouisHigh      25.3h F      
 10 Ewalu Colburn                Island Pacific A     25.5h F      
 11 Jared Tomaszek               Saint LouisHigh      25.6h F      
 12 Alika Fonseca                Saint LouisHigh      25.7h F      
 12 Cole Watanabe                Mid PacificInst      25.7h F      
 14 King Patrocinio              Damien HighScho      25.9h F      
 15 Kainoa Nascimento            Damien HighScho      26.1h F      
 16 Austin Dawson                Damien HighScho      26.4h F      
 16 Christian Lee                Punahou Boys         26.4h F      
 18 Dylan Baysa                  Damien HighScho      26.9h F      
 18 Geoff Miller                 Punahou Boys         26.9h F      
 18 Ikaika Mokiao                Damien HighScho      26.9h F      
 21 Brent Koki                   Mid PacificInst      27.5h F      
 22 Dylan Carualho               Damien HighScho      27.7h F      
 23 Keoni Deponte                Saint LouisHigh      29.0h F      
 24 Eric Horn                    Punahou Boys         29.1h F      
 25 Kaimi Sakamaki               Punahou Boys         29.1h F      
 25 Kt Tuumalo                   Punahou Boys         29.1h F      
 27 Jaycob Akai                  Saint LouisHigh      29.4h F      
 27 Duke Bukoski                 Saint LouisHigh      29.4h F      
 29 Teva Starr                   Saint LouisHigh      29.5h F      
 30 James Yamasaki               Punahou Boys         29.8h F      
 30 Tim Kamana                   Punahou Boys         29.8h F      
 32 Dominic Tom                  Damien HighScho      29.9h F      
 
 29  Girls   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Tama Fukuyama             FR Punahou Girls     12:05.4h F      
  2 Monica Woolley            FR Punahou Girls     12:14.5h F      
  3 Courtney Choy             JR Punahou Girls     12:24.7h F      
  4 Amanda Ishikawa              Mid PacificInst   12:32.8h F      
  5 Christina Meyer           SO Punahou Girls     14:19.8h F      
  6 Amy Sanderson             SO Punahou Girls     15:08.6h F      
  7 Olivia Garwood            SO Punahou Girls     15:09.4h F      
 
 30  Boys   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Jon Woo                      Punahou Boys      10:35.8h F      
  2 Jon Hunter                   Punahou Boys      10:42.8h F      
  3 James Yamasaki               Punahou Boys      10:56.0h F      
  4 James Hamada                 Mid PacificInst   11:21.6h F      
  5 Nick Lee                     Punahou Boys      11:59.0h F      
  6 Zach Barahal                 Punahou Boys      12:00.6h F      

 31  Girls   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Punahou Girls'                                 4:35.6h F      
  2 B  'Punahou Girls'                                 4:37.6h F      
  3 A  'Sacred Hearts Ac'                              5:04.5h F      
  4 C  'Punahou Girls'                                 5:23.1h F       

 32  Boys   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Punahou Boys'                                  3:45.4h F      
  2 A  'Saint LouisHigh'                               3:58.4h F