Interscholastic League of Honolulu (ILH)
JV and Varsity Track and Field Meet at Iolani
2/28/2009
Results             
 
  1  Girls    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 Kasandra Vegas            SR Kamehameha Girls 111-10.00 F      
  2 Taisha Santiago           JR Kamehameha Girls 107-11.00 F      
  3 Kaimilani Zablan          SO Kamehameha Girls  89-03.00 F      
  4 Jasmine Ryon              FR P5                71-10.00 F      
  5 Faoloto Iuvale               St. Francis       66-00.00 F      
  6 Kelsey Afoa                  Iolani Girls      65-04.00 F      
  7 Kaleinalani McElroy       SR Kamehameha Girls  65-02.00 F      
  8 Tayler Pangan-Fergerstro  SO Kamehameha Girls  59-07.00 F      
  8 Kapuaonaona Roback        JR Kamehameha Girls  59-07.00 F      
 10 Shanlee Gusman               St. Francis       50-11.00 F      
 11 Kristen Hamada               St. Francis       46-10.00 F      
 12 Tiffany McCue             SO P5                39-00.00 F      
 13 Sunshine Permito-Kaheaku     St. Francis       37-07.00 F      
 14 Darian Sarajina              St. Francis       35-03.00 F      
    Alyssa Kano                  Iolani Girls          FOUL F      
    Kassandra Puahala         SO Kamehameha Girls      FOUL F      
 
  2  Boys    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Chase Weber                  Iolani Boys      136-00.00 F      
  2 Shayne Wills              SO Kamehameha Boys  116-00.00 F      
  3 Kaena Moose                  Iolani Boys      108-04.00 F      
  4 Kamalani Kaluhiokalani    FR Kamehameha Boys  105-00.00 F      
  5 Cameron Baron                Kamehameha Boys  103-04.00 F      
  6 Travis Namohala              Kamehameha Boys  101-01.00 F      
  7 Nicholas Chun                Iolani Boys       98-01.00 F      
  8 Nestor Agbayani           SO Iolani Boys       97-00.00 F      
  9 Keeyan Nakatsu            FR Kamehameha Boys   94-10.00 F      
 10 R Quon                       Iolani Boys       94-02.00 F      
 11 George Morisado              Iolani Boys       94-00.00 F      
 12 Reuben Sele                  Iolani Boys       92-07.00 F      
 13 Deejay Pasikala           SO Kamehameha Boys   88-05.00 F      
 14 Cory Brown                SO Kamehameha Boys   84-01.00 F      
 15 Kelly Sakuda                 Iolani Boys       80-00.00 F      
 16 R Chow                       Iolani Boys       75-00.00 F      
 17 Nelson Lau                SO P5                74-10.00 F      
 18 Thomas Michael               Iolani Boys       72-02.00 F      
 19 Kanalu Kaowili               Kamehameha Boys   68-11.00 F      
 20 Marshall Schroeder           Kamehameha Boys   59-08.00 F      
 21 M Higashi                    Iolani Boys       54-11.00 F      
 22 Royce Omoto               SO P5                49-10.00 F      
 
  3  Boys    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Chase Weber                  Iolani Boys       50-05.00 F      
  2 Kaena Moose                  Iolani Boys       38-04.25 F      
  3 Cameron Baron                Kamehameha Boys   37-07.00 F      
  4 Nicholas Chun                Iolani Boys       36-05.25 F      
  5 Kamalani Kaluhiokalani    FR Kamehameha Boys   33-11.00 F      
  6 Travis Namohala              Kamehameha Boys   33-09.50 F      
  7 George Morisado              Iolani Boys       33-03.00 F      
  8 Shayne Wills              SO Kamehameha Boys   32-10.25 F      
  9 Christian-Gardner Brown   SO Kamehameha Boys   32-06.50 F      
 10 Thomas Michael               Iolani Boys       30-11.00 F      
 11 Deejay Pasikala           SO Kamehameha Boys   30-09.00 F      
 12 Reuben Sele                  Iolani Boys       30-05.00 F      
 13 Keeyan Nakatsu            FR Kamehameha Boys   28-10.00 F      
 14 R Quon                       Iolani Boys       28-05.50 F      
 15 Matt Tommee               FR P5                28-05.00 F      
 16 Kanalu Kaowili               Kamehameha Boys   28-04.00 F      
 17 Kelly Sakuda                 Iolani Boys       27-11.00 F      
 18 Nestor Agbayani           SO Iolani Boys       25-11.00 F      
 19 Nelson Lau                SO P5                24-03.00 F      
 20 Royce Omoto               SO P5                23-05.00 F      
 21 Jordan Fasi               FR P5                23-04.00 F      
 22 R Chow                       Iolani Boys       22-04.00 F      
 23 Marshall Schroeder           Kamehameha Boys   17-08.00 F      
 
  4  Girls    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Taisha Santiago           JR Kamehameha Girls  32-02.50 F      
  2 Kasandra Vegas            SR Kamehameha Girls  31-09.50 F      
  3 Kaimilani Zablan          SO Kamehameha Girls  30-04.75 F      
  4 Taylor Tom                   St. Francis       28-00.00 F      
  5 Faoloto Iuvale               St. Francis       26-03.75 F      
  6 Alyssa Kano                  Iolani Girls      26-00.50 F      
  7 Jasmine Ryon              FR P5                25-04.00 F      
  8 Jessica Jelf-Albert       SO Kamehameha Girls  24-02.00 F      
  9 Kristen Hamada               St. Francis       23-04.75 F      
 10 Tayler Pangan-Fergerstro  SO Kamehameha Girls  22-11.50 F      
 11 Kaleinalani McElroy       SR Kamehameha Girls  22-08.75 F      
 12 Darian Sarajina              St. Francis       22-03.00 F      
 13 Kelsey Afoa                  Iolani Girls      22-01.50 F      
 14 Sunshine Permito-Kaheaku     St. Francis       20-05.25 F      
 15 Shanlee Gusman               St. Francis       20-04.75 F      
 16 Kassandra Puahala         SO Kamehameha Girls  20-01.00 F      
 17 Kapuaonaona Roback        JR Kamehameha Girls  19-11.00 F      
 18 Tiffany McCue             SO P5                18-03.00 F      
 
  5  Girls    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Faith Zerba               JR Word of Life      14-10.50 F      
  2 Kanani Cubi                  St. Francis       14-06.50 F      
  3 Hailey Kauhane            SR Kamehameha Girls  14-05.50 F      
  3 Krysten Kawamoto             St. Francis       14-05.50 F      
  5 Charmaine Wan             SO Iolani Girls      14-05.00 F      
  6 Christine DeMello         JR Kamehameha Girls  14-04.50 F      
  7 Malia Ma                  FR Iolani Girls      14-02.00 F      
  7 Shawna Kinilau            JR Kamehameha Girls  14-02.00 F      
  9 Leimaile Barrett          SO Kamehameha Girls  13-11.50 F      
 10 Nicole Tanoue                Iolani Girls      13-10.00 F      
 11 Danalynne Llacuna            St. Francis       13-07.50 F      
 12 Alyssa Pang                  Iolani Girls      13-07.00 F      
 13 Courtney-Cree Aponte      SO P5                13-06.50 F      
 14 Kelli Aken-Pagdilao       JR Kamehameha Girls  12-09.00 F      
 15 Kiana Jones                  St. Francis       12-05.50 F      
 16 Chelsie Kekaula           SO Kamehameha Girls  12-03.00 F      
 17 Lia Kamana                SO Kamehameha Girls  12-02.25 F      
 18 Michelle Hironaka         JR Kamehameha Girls  11-05.50 F      
 19 Courtney Sen                 Iolani Girls      11-03.00 F      
 20 Lauren Chun               SO Kamehameha Girls  11-01.00 F      
 21 Kapua Cameron                St. Francis       10-07.00 F      
 22 Nicole Fujimori           SO Kamehameha Girls  10-00.25 F      
 23 Maureen Barrientos           Iolani Girls       7-01.00 F      
 
  6  Boys    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Micah Pescaia             FR Kamehameha Boys   19-01.00 F      
  2 Kurtlin Robinson          SR Word of Life      18-09.00 F      
  3 Taylor Kennedy               Iolani Boys       18-07.50 F      
  4 Keanu Haina               FR Kamehameha Boys   18-05.50 F      
  5 Kekai Newman              FR Kamehameha Boys   17-09.00 F      
  6 Kekoa Panoke                 Kamehameha Boys   17-06.00 F      
  7 Shovan Datta              FR Iolani Boys       17-03.00 F      
  8 Ken Kahunahana               Kamehameha Boys   17-01.00 F      
  9 Ryan Garo                 SR Word of Life      17-00.50 F      
  9 Austin Slade                 Iolani Boys       17-00.50 F      
 11 Addison Kogami            FR Iolani Boys       17-00.00 F      
 12 Jeffrey Kawahara          FR Iolani Boys       16-07.50 F      
 13 Calixto Lucas             SO Iolani Boys       16-00.00 F      
 14 Matt Padaca               FR Iolani Boys       14-00.00 F      
 
  7  Girls    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Malia Ma                  FR Iolani Girls      33-01.00 F      
  2 Charmaine Wan             SO Iolani Girls      32-03.00 F      
  3 Nicole Tanoue                Iolani Girls      31-09.50 F      
  4 Shawna Kinilau            JR Kamehameha Girls  31-00.00 F      
  5 Christine DeMello         JR Kamehameha Girls  30-09.50 F      
  6 Amy Bumatai               SR Kamehameha Girls  29-04.00 F      
  7 Lia Kamana                SO Kamehameha Girls  27-04.50 F      
  8 Leimaile Barrett          SO Kamehameha Girls  26-07.50 F      
 
  8  Boys    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Keanu Haina               FR Kamehameha Boys   39-10.00 F      
  2 Micah Pescaia             FR Kamehameha Boys   39-07.00 F      
  3 Anston Kanehailua         JR Kamehameha Boys   38-02.50 F      
  4 Keola Bradley             FR Kamehameha Boys   37-07.50 F      
  5 Kekai Newman              FR Kamehameha Boys   35-07.00 F      
  6 Mark Rulona                  Iolani Boys       34-05.50 F      
  7 Everett Vasconcellas      SO Iolani Boys       33-00.00 F      
  8 Calixto Lucas             SO Iolani Boys       32-05.00 F      
    Taylor Kennedy               Iolani Boys           FOUL F      
 
  9  Girls    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Siena Simmons                Iolani Girls       4-06.00 F      
  1 Hailey Kauhane            SR Kamehameha Girls   4-06.00 F      
  3 Tasha Meyer                  St. Francis        4-00.00 F      
    Jessica Jelf-Albert       SO Kamehameha Girls        NH F      
    Lindsey Wright-Joy           Kamehameha Girls        NH F      
    Malia Ma                  FR Iolani Girls            NH F      
    Alyssa Pang                  Iolani Girls            NH F      
    Leimaile Barrett          SO Kamehameha Girls        NH F      
    Courtney Sen                 Iolani Girls            NH F      
 
 10  Boys    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Pono Choy                    Kamehameha Boys    5-06.00 F      
  2 Keola Bradley             FR Kamehameha Boys    5-04.00 F      
  3 Brock Ruelke              FR Kamehameha Boys    5-02.00 F      
  4 Shovan Datta              FR Iolani Boys        5-00.00 F      
    Isaiah Kaahanui           FR Kamehameha Boys         NH F      
    Grant Kaiama              SO Kamehameha Boys         NH F      
    Addison Kogami            FR Iolani Boys             NH F      
 
 11  Girls    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Emily Shiraki                Iolani Girls      10-00.00 F      
  2 Amy Bumatai               SR Kamehameha Girls   9-00.00 F      
  3 Traci Nakamura            SR Kamehameha Girls   8-00.00 F      
  4 Alyssa Chee               SR Kamehameha Girls   7-06.00 F      
  5 Jessyca Bollinger         SO Kamehameha Girls   7-00.00 F      
  5 Tianee Ramones            JR Kamehameha Girls   7-00.00 F      
  5 Brianna Bissen            SR Kamehameha Girls   7-00.00 F      
  8 Leilani Chow              SO Kamehameha Girls   6-06.00 F      
 
 12  Boys    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Anston Kanehailua         JR Kamehameha Boys   12-00.00 F      
  1 Troy Conant                  Iolani Boys       12-00.00 F      
  3 Keola Bradley             FR Kamehameha Boys   11-06.00 F      
  4 Steven Velligas           SO Kamehameha Boys   10-00.00 F      
  5 Auriel Rickard            FR Iolani Boys        9-06.00 F      
  5 Anthony Forsythe          SO Kamehameha Boys    9-06.00 F      
  7 Kupono Park               SO Kamehameha Boys    8-06.00 F      
  8 Grant Kaiama              SO Kamehameha Boys    1-00.00 F      
    Dylan Silva                  Kamehameha Boys         NH F      
    Rhinehart Numazu             Kamehameha Boys         NH F      
    Martin Aranaydo              Kamehameha Boys         NH F      
    Mason Chock                  Kamehameha Boys         NH F      
 
 13  Girls   100m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Cyan Agena                SO Kamehameha Girls     18.4h F      
  3 Caitlin Akiona            JR Kamehameha Girls     18.6h F      
  2 Erin Nakashima               Iolani Girls         18.6h F      
  4 Krysten Kawamoto             St. Francis          18.8h F      
  5 Danalynne Llacuna            St. Francis          19.7h F      
  6 Kanani Cubi                  St. Francis          19.7h F      
  7 Carolyn Li                   Iolani Girls         20.2h F      
  8 Nicole Fujimori           SO Kamehameha Girls     21.2h F      
  9 Lauren Chun               SO Kamehameha Girls     22.6h F      
 
 14  Boys   110m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Mikel Morita              SO Kamehameha Boys      16.9h F      
  2 Hoku Pidot                   Kamehameha Boys      17.4h F      
  3 Jared Lum                 JR Iolani Boys          17.5h F      
  4 Justin Kim                FR Iolani Boys          17.6h F      
  5 Trevor Farm               FR Iolani Boys          18.1h F      
  6 Jon Wong                     Iolani Boys          18.7h F      
  7 Bobby Huang               FR Iolani Boys          21.3h F      
  8 Grant Kaiama              SO Kamehameha Boys      21.5h F      
 
 15  Girls   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Hailey Kauhane            SR Kamehameha Girls     12.8h F      
  2 Ihilani Ching             FR St. Francis          13.0h F      
  3 Whitney Thomas            JR Kamehameha Girls     13.3h F      
  4 Shawna Kinilau            JR Kamehameha Girls     13.5h F      
  6 Dena Llacuna                 St. Francis          13.6h F      
  5 Kelsey Matsuoka              Iolani Girls         13.6h F      
  7 Kanani Cubi                  St. Francis          13.7h F      
  8 Krysten Kawamoto             St. Francis          13.7h F      
 10 Courtney-Cree Aponte      SO P5                   13.8h F      
  9 Kelli Aken-Pagdilao       JR Kamehameha Girls     13.8h F      
 12 Stefany Baker             JR P5                   13.9h F      
 11 Angelica Traya            JR Christian Acad       13.9h F      
 14 Lia Kamana                SO Kamehameha Girls     14.0h F      
 13 Traci Nakamura            SR Kamehameha Girls     14.0h F      
 15 Carly Thomas              FR P5                   14.1h F      
 16 Siena Simmons                Iolani Girls         14.2h F      
 17 Nicole Tamanaha           FR P5                   14.4h F      
 18 Tarra Gabriel             JR Kamehameha Girls     14.4h F      
 19 Camisha Williams          SR Word of Life         14.5h F      
 20 Kayla Aiello              SR Kamehameha Girls     14.6h F      
 21 Sarah Wheeler             SR Kamehameha Girls     14.7h F      
 22 Kylie Obata               SO P5                   14.9h F      
 23 Marlan Ariola                Iolani Girls         14.9h F      
 24 Malia Meza                FR Iolani Girls         15.0h F      
 25 Kayla Andes                  St. Francis          15.1h F      
 26 Kiana Jones                  St. Francis          15.4h F      
 27 My-Kel Holden             JR Word of Life         15.5h F      
 28 CheriAnne Goodknecht      SO Lanakila Baptist     15.7h F      
 29 Lyndsey Helgeson          SO Lanakila Baptist     15.7h F      
 30 Micaela Poomaiealani      FR P5                   16.0h F      
 31 Taylor Tom                   St. Francis          16.1h F      
 32 Lisa Takagi               FR P5                   16.8h F      
 33 Joy Winslow               SO P5                   17.3h F      
 34 Kaeli Secretatio             St. Francis          17.4h F      
 35 Aira Pajarillo            JR Lanakila Baptist     18.1h F      
 
 16  Boys   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Keanu Haina               FR Kamehameha Boys      11.7h F      
  2 Drake Martin                 Kamehameha Boys      11.9h F      
  3 Kevin Park                   Iolani Boys          12.0h F      
  5 Charley Bollig               Kamehameha Boys      12.2h F      
  4 Jacob Makaiwi                Kamehameha Boys      12.2h F      
  6 Blaise Cuban              SO Kamehameha Boys      12.4h F      
  7 Brodie Asing              FR Kamehameha Boys      12.5h F      
  9 Drew Oyama                FR Iolani Boys          12.6h F      
  8 Ryan Garo                 SR Word of Life         12.6h F      
 10 Lansen Villanueva         FR P5                   12.8h F      
 11 Kekai Newman              FR Kamehameha Boys      12.9h F      
 12 Rhinehart Numazu             Kamehameha Boys      13.0h F      
 13 Kajana Movery             FR Kamehameha Boys      13.1h F      
 14 John Ishida               FR Iolani Boys          13.3h F      
 15 Ryan Yanagihara              Iolani Boys          13.3h F      
 16 Randon Serikawa           FR P5                   13.5h F      
 17 Brad Suenishi                P5                   13.7h F      
 18 Brian Kojima              FR P5                   13.9h F      
 19 Derek Thipphavong         FR P5                   15.3h F      
 
 17  Girls   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Amanda Tamanaha           SR P5                 5:14.1h F      
  2 Claire Hann               JR P5                 5:15.0h F      
  3 Jenna Wong                   Iolani Girls       5:15.5h F      
  4 Kelli Morrissey              Iolani Girls       5:22.0h F      
  5 Chaylene Guinto              St. Francis        5:25.0h F      
  6 Haley Abing               JR P5                 5:29.0h F      
  7 Kimiko Matsuda-Lawrence   FR P5                 5:48.0h F      
  8 Valerie Pyun                 Iolani Girls       5:50.0h F      
  9 Karina Shea               FR P5                 5:56.0h F      
 10 Shelby Senaga                Iolani Girls       6:03.0h F      
 11 Sunshine Gay-Warren       JR Kamehameha Girls   6:22.6h F      
 12 Jessica Shon              FR P5                 6:34.0h F      
 13 Lauren Levensen           FR P5                 6:50.0h F      
 14 Debra-Lyn Potts           FR P5                 7:11.0h F      
 15 Jenna Secretario             St. Francis        7:32.0h F      
 
 18  Boys   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Matt Nakamoto             JR P5                 4:34.1h F      
  2 Zachary Sainz             SO Kamehameha Boys    4:38.5h F      
  3 Isaiah Sato               SO Kamehameha Boys    4:39.0h F      
  4 Daniel Kaneko             SO Kamehameha Boys    4:40.5h F      
  5 Glenn Akiona              JR Kamehameha Boys    4:43.0h F      
  6 Chad Nakaoka              FR P5                 4:45.7h F      
  7 Joshua Freitas               Kamehameha Boys    4:46.5h F      
  8 Justin Higa                  Iolani Boys        4:50.3h F      
  9 Andrew Ellison               Iolani Boys        4:50.8h F      
 10 Joshua Kaoiwi             JR Christian Acad     4:52.1h F      
 11 Bryson Au                 SO P5                 4:53.6h F      
 12 Caleb Achuela                Kamehameha Boys    4:54.0h F      
 13 Daniel Luke               SO Iolani Boys        4:54.5h F      
 14 Rory Zia                     Iolani Boys        4:54.7h F      
 15 Kaeo Kealoha-Lindsey      FR P5                 4:55.5h F      
 16 Jordan Kahawai            SO Kamehameha Boys    5:01.6h F      
 17 Grant Kaiama              SO Kamehameha Boys    5:08.6h F      
 18 Freddie Wheeler           FR Iolani Boys        5:18.7h F      
 19 Jordan Rubio                 Iolani Boys        5:19.8h F      
 20 Brandon Arakawa           FR P5                 5:21.5h F      
 21 Jayce Yamaguchi           JR P5                 5:24.2h F      
 22 Jean Mickelsen               P5                 5:25.4h F      
 23 Mark Masutani                Iolani Boys        5:31.9h F      
 24 Colby Anama               FR P5                 5:32.5h F      
 25 Kasey Chun                   Iolani Boys        5:38.0h F      
 26 Casey Chikuma                Iolani Boys        5:38.9h F      
 27 Matt Langer               SO P5                 5:50.3h F      
 28 Michael Louis             SO P5                 6:21.5h F      
 
 21  Girls   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Ashlee Jimenez            SR Kamehameha Girls   1:02.0h F      
  2 Ihilani Ching             FR St. Francis        1:06.4h F      
  3 Chelsea Yoneda            SR P5                 1:07.0h F      
  4 Lauren Kim                   Iolani Girls       1:08.9h F      
  5 Stacie Lee                SO P5                 1:09.2h F      
  6 Angelica Traya            JR Christian Acad     1:09.6h F      
  6 Carly Thomas              FR P5                 1:09.6h F      
  8 Camisha Williams          SR Word of Life       1:10.8h F      
  9 Nina Chong                JR P5                 1:13.1h F      
 10 Lacee Toyama              FR Iolani Girls       1:13.6h F      
 11 Lauren Chun               SO Kamehameha Girls   1:14.6h F      
 12 Nicole Fujimori           SO Kamehameha Girls   1:16.7h F      
 13 CheriAnne Goodknecht      SO Lanakila Baptist   1:17.1h F      
 14 Sarah Amimoto             FR P5                 1:17.5h F      
 15 Kylie Storfer             FR P5                 1:18.8h F      
 16 Mei-Shan Sun              JR P5                 1:19.0h F      
 17 Kaleinalani McElroy       SR Kamehameha Girls   1:22.1h F      
 18 Jaime Mukai               FR P5                 1:22.6h F      
 
 22  Boys   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 John Hanson               SO P5                   54.0h F      
  2 Loaa Pine                 SO Kamehameha Boys      54.5h F      
  3 Isaiah Kaahanui           FR Kamehameha Boys      55.5h F      
  4 Drake Martin                 Kamehameha Boys      55.8h F      
  5 Taylor Van Etten             Iolani Boys          56.2h F      
  6 Charlton Tang             FR Kamehameha Boys      56.4h F      
  7 Mason Chock                  Kamehameha Boys      57.2h F      
  8 Justyce Kim-Hewlen           Kamehameha Boys      57.5h F      
  9 Brodie Asing              FR Kamehameha Boys      58.0h F      
 10 Patrick Patacsil          FR P5                   58.6h F      
 11 Dyson Hoohuli             SO Kamehameha Boys      59.6h F      
 12 Ken Kahunahana               Kamehameha Boys    1:00.0h F      
 13 Brock Ruelke              FR Kamehameha Boys    1:00.5h F      
 14 Bronson Palupe               Kamehameha Boys    1:00.7h F      
 15 Ryan Ko                   JR P5                 1:02.0h F      
 16 James Casken              SR P5                 1:03.1h F      
 17 John Ishida               FR Iolani Boys        1:04.1h F      
 18 Andrew Cowland            FR P5                 1:04.6h F      
 19 Andrew Ouchi                 P5                 1:10.5h F      
 20 Sy Jones                  SO P5                 1:13.9h F      
 21 Tj Balderas                  Kamehameha Boys    1:16.6h F      
 
 23  Girls   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Emily Latimer             JR P5                   51.4h F      
  2 Cyan Agena                SO Kamehameha Girls     53.9h F      
  3 Caitlin Akiona            JR Kamehameha Girls     54.6h F      
  4 Lenicia Lewis             SO P5                   59.0h F      
  5 Cheyenne Murray              P5                   59.8h F      
  6 Haeli Barrett-Moore       JR P5                   59.9h F      
  7 Farron Choe                  Iolani Girls       1:00.8h F      
  8 Lauren Chun               SO Kamehameha Girls   1:01.7h F      
 
 24  Boys   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Mikel Morita              SO Kamehameha Boys      45.4h F      
  2 Justin Kim                FR Iolani Boys          45.9h F      
  3 Trevor Farm               FR Iolani Boys          46.5h F      
  4 Hoku Pidot                   Kamehameha Boys      46.6h F      
  5 Jonathan Wong             JR Iolani Boys          49.9h F      
  6 Christopher Akatsuka      FR P5                   50.3h F      
  7 Travis Tsukayama          FR Iolani Boys          53.1h F      
  8 Christian Schropple          P5                   53.7h F      
  9 Grant Kaiama              SO Kamehameha Boys      54.0h F      
 10 Bobby Huang               FR Iolani Boys          55.4h F      
 
 25  Girls   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Jessica Johson            SO Kamehameha Girls   2:34.8h F      
  2 Breanne Ball                 Iolani Girls       2:37.6h F      
  3 Jenna Wong                   Iolani Girls       2:40.3h F      
  4 Heidi Nicholls            JR P5                 2:43.7h F      
  5 Tia Nakashima             SO P5                 2:44.3h F      
  6 Keri Ogoshi               SO P5                 2:45.4h F      
  7 Stephanie Dote            JR Iolani Girls       2:45.9h F      
  8 Kimiko Matsuda-Lawrence   FR P5                 2:46.4h F      
  9 Charmaine Wan             SO Iolani Girls       2:49.4h F      
 10 Valerie Pyun                 Iolani Girls       2:50.2h F      
 11 Karina Shea               FR P5                 2:50.8h F      
 12 Torri Kon                 FR P5                 2:52.3h F      
 12 Jill Nishikawa            SR Kamehameha Girls   2:52.3h F      
 14 Shelby Senaga                Iolani Girls       2:54.9h F      
 15 Shelby Tanaka             FR P5                 2:55.5h F      
 16 Forrest Abbott-Lum        SO P5                 2:58.9h F      
 17 Jessa Lukondi             JR P5                 2:59.0h F      
 18 Debra-Lyn Potts           FR P5                 3:16.6h F      
 
 26  Boys   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Isaiah Sato               SO Kamehameha Boys    2:10.8h F      
  2 Borys Pleskacz            FR Iolani Boys        2:15.3h F      
  3 Zachary Sainz             SO Kamehameha Boys    2:15.4h F      
  4 Kent Kurashima            SO Kamehameha Boys    2:19.1h F      
  5 Andrew Ellison               Iolani Boys        2:20.7h F      
  6 Daniel Luke               SO Iolani Boys        2:21.0h F      
  7 Matt Ota                  SO P5                 2:22.0h F      
  8 Clint Nuuanu              SO Kamehameha Boys    2:23.0h F      
  9 Joshua Kaoiwi             JR Christian Acad     2:24.9h F      
 10 Rory Zia                     Iolani Boys        2:25.1h F      
 11 Ryan Pea                  SO Kamehameha Boys    2:27.9h F      
 12 Connor Hill               SO Kamehameha Boys    2:28.5h F      
 13 Tyler Mulloy              JR Iolani Boys        2:29.0h F      
 14 Freddie Wheeler           FR Iolani Boys        2:29.3h F      
 15 Keenan Seto                  Kamehameha Boys    2:30.1h F      
 16 Dillon Schroeder             Kamehameha Boys    2:30.6h F      
 17 Everett Vasconcellas      SO Iolani Boys        2:31.5h F      
 18 Nicholas Gonsalves        SO Kamehameha Boys    2:37.3h F      
 19 Jayce Yamaguchi           JR P5                 2:40.5h F      
 20 Matt Langer               SO P5                 2:45.7h F      
 21 Spencer Fong              FR P5                 3:10.3h F      
 
 27  Girls   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Ihilani Ching             FR St. Francis          27.4h F      
  2 Whitney Thomas            JR Kamehameha Girls     28.3h F      
  3 Lauren Kim                   Iolani Girls         29.0h F      
  6 Angelica Traya            JR Christian Acad       29.38 F      
  5 Kelli Aken-Pagdilao       JR Kamehameha Girls     29.3h F      
  4 Faith Zerba               JR Word of Life         29.3h F      
  8 Krysten Kawamoto             St. Francis          29.5h F      
  7 Danalynne Llacuna            St. Francis          29.5h F      
  8 Courtney-Cree Aponte      SO P5                   29.5h F      
 10 Kelsey Matsuoka              Iolani Girls         29.8h F      
 11 Tarra Gabriel             JR Kamehameha Girls     29.9h F      
 12 Tianee Ramones            JR Kamehameha Girls     30.0h F      
 13 Lindsey Wright-Joy           Kamehameha Girls     30.0h F      
 14 Kori Higashida            FR P5                   30.3h F      
 15 Kanani Cubi                  St. Francis          30.4h F      
 16 Amy Daysog                FR P5                   30.5h F      
 17 Camisha Williams          SR Word of Life         30.9h F      
 18 Marlan Ariola                Iolani Girls         30.9h F      
 19 Chelsie Kekaula           SO Kamehameha Girls     31.0h F      
 20 Alana Wilson              JR Kamehameha Girls     31.1h F      
 21 Malia Meza                FR Iolani Girls         31.2h F      
 22 Lacee Toyama              FR Iolani Girls         31.3h F      
 23 Kayla Andes                  St. Francis          31.8h F      
 24 Katrina Konsolas          JR P5                   31.9h F      
 26 My-Kel Holden             JR Word of Life         33.3h F      
 27 CheriAnne Goodknecht      SO Lanakila Baptist     33.3h F      
 25 Lana Kuhn                    P5                   33.3h F      
 28 Kiana Jones                  St. Francis          33.4h F      
 29 Lyndsey Helgeson          SO Lanakila Baptist     33.5h F      
 30 Leilani Chow              SO Kamehameha Girls     34.9h F      
 31 Chelsea Seki                 St. Francis          36.7h F      
 32 Aira Pajarillo            JR Lanakila Baptist     39.1h F      
 
 28  Boys   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Taylor Van Etten             Iolani Boys          24.0h F      
  2 Drake Martin                 Kamehameha Boys      24.7h F      
  3 Charley Bollig IV         FR Kamehameha Boys      25.0h F      
  4 Kevin Park                   Iolani Boys          25.2h F      
  5 Charlton Tang             FR Kamehameha Boys      25.3h F      
  7 Dylan Silva                  Kamehameha Boys      25.4h F      
  6 Brodie Asing              FR Kamehameha Boys      25.4h F      
  8 Drew Honda                FR Kamehameha Boys      25.5h F      
 10 Drew Oyama                FR Iolani Boys          25.8h F      
  9 Jacob Makaiwi                Kamehameha Boys      25.8h F      
 11 Kaimane Wilson               Kamehameha Boys      25.9h F      
 12 Stason Serikawa              Kamehameha Boys      26.2h F      
 13 Lucas Healy                  P5                   26.4h F      
 14 Dyson Hoohuli             SO Kamehameha Boys      26.6h F      
 15 Christian Schropple          P5                   26.7h F      
 16 Shovan Datta              FR Iolani Boys          26.7h F      
 18 Ryan Yanagihara              Iolani Boys          27.9h F      
 17 Bronson Varde                Kamehameha Boys      27.9h F      
 
 29  Girls   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Jenna Wong                   Iolani Girls      11:28.8h F      
  2 Amanda Tamanaha           SR P5                11:36.38 F      
  3 Claire Hann               JR P5                11:43.2h F      
  4 Chaylene Guinto              St. Francis       13:11.4h F      
  5 Jenna Secretario             St. Francis       16:37.4h F      
 
 30  Boys   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Matt Nakamoto             JR P5                 9:35.5h F      
  2 Glenn Akiona              JR Kamehameha Boys   10:16.1h F      
  3 Daniel Kaneko             SO Kamehameha Boys   10:41.1h F      
  4 Jordan Kahawai            SO Kamehameha Boys   10:49.8h F      
  5 Kaeo Kealoha-Lindsey      FR P5                11:09.6h F      
  6 Joshua Kaoiwi             JR Christian Acad    11:12.0h F      
  7 Bryson Au                 SO P5                11:23.8h F      
  8 Jordan Rubio                 Iolani Boys       11:58.1h F      
  9 Mark Masutani                Iolani Boys       12:04.2h F      
 10 Casey Chikuma                Iolani Boys       12:05.2h F      
 11 Colby Anama               FR P5                12:12.4h F