ILH JV/Varsity Meet at Punahou 3/28/2009
Results               
 
  1  Girls    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 Kasandra Vegas               Kamehameha Girls 121-06.00 F      
  2 Taisha Santiago              Kamehameha Girls 110-10.00 F      
  3 Heaven-Lee Tanuvasa          Sacred Hearts Ac 102-07.00 F      
  4 Kaimilani Zablan             Kamehameha Girls 101-01.00 F      
  5 Kuhina Luis                  Sacred Hearts Ac  95-04.00 F      
  6 Julianne Hall             SR Punahou Girls     91-07.00 F      
  7 Phoibe Fetu               JR Word of Life      89-10.00 F      
  8 Lauren Combs                 Punahou Girls     89-08.00 F      
  9 Leilani Doktor            JR Punahou Girls     87-04.00 F      
 10 Alyssa Kano               JR Iolani Boys       86-10.00 F      
 11 Paige Okamura             SR Punahou Girls     84-04.00 F      
 12 Kainoa Ocasek             SO Word of Life      82-00.00 F      
 13 Elaine Naulu              JR Word of Life      81-11.00 F      
 14 Kelsey Afoa               JR Iolani Boys       76-08.00 F      
 15 Lauren Brown              JR Iolani Boys       75-00.00 F      
 16 Kapuaonaona Roback           Kamehameha Girls  73-02.00 F      
 17 Rebecca Kagami            SR Iolani Boys       72-04.00 F      
 18 Kalena McElroy            SR Kamehameha Girls  64-11.00 F      
 19 Leilani Webb              JR Punahou Girls     64-04.00 F      
 20 Noelle Grace                 Punahou Girls     63-07.00 F      
 21 Faoloto Iuvale               St. Francis       62-11.00 F      
 21 Georgette Lopes-Liutolo   JR Iolani Girls      62-11.00 F      
 23 Joanna Hall               FR Punahou Girls     59-04.00 F      
 24 Iris Miyasaki             JR Iolani Girls      58-09.00 F      
 25 Brittany Barnes           JR Iolani Boys       56-01.00 F      
 26 Darian Sarajina              St. Francis       52-00.00 F      
 27 Kristen Hamada               St. Francis       51-01.00 F      
 28 Rachel Stanton               Punahou Girls     49-00.00 F      
 29 Kaehuanaole Serrao        SO Kamehameha Girls  47-08.00 F      
 30 Tiffany McCue                P5                36-00.00 F      
 31 Kristen Enomoto           SR St. Francis       21-01.00 F      
    Paea Naulu                SR Word of Life          FOUL F      
 
  2  Boys    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kody Lilo                 SO Damien HighScho  150-04.00 F      
  2 Paulay Asiata             SO Word of Life     147-05.00 F      
  3 Chase Weber                  Iolani Boys      140-08.00 F      
  4 Richard Landford          SO Word of Life     135-01.00 F      
  5 Lake Kaai                 FR Kamehameha       131-11.00 F      
  6 Shayne Wills              SO Kamehameha       129-04.00 F      
  7 Landon Aano               SO Kamehameha       126-00.00 F      
  8 Passi Starr               SO Saint LouisHigh  125-10.00 F      
  9 Tonga Takai                  Damien HighScho  124-10.00 F      
 10 Kaena Moose                  Iolani Boys      122-03.00 F      
 11 Max Tavepholajern         SO Punahou Boys     117-05.00 F      
 12 Kamalani Kaluhiokalani    FR Kamehameha       116-04.00 F      
 13 Cameron Baron                Kamehameha       115-09.00 F      
 14 Solomon Vellez            SR Word of Life     113-07.00 F      
 15 Reuben Sele                  Iolani Boys      109-10.00 F      
 16 Tristan Puasa             SR Saint LouisHigh  108-11.00 F      
 17 Kolu Buck                    Punahou Boys     104-02.00 F      
 18 Keeyan Nakatsu            FR Kamehameha       103-08.00 F      
 19 Trevor Iosefa                Punahou Boys      98-08.00 F      
 20 Tim Lum                   SO Punahou Boys      98-04.00 F      
 21 Maverick Fermin              Saint LouisHigh   97-01.00 F      
 22 John Medeiros             JR Damien HighScho   96-07.00 F      
 23 Beau Flores               SO Damien HighScho   96-02.00 F      
 24 Jonathan Wessel              Saint LouisHigh   96-01.00 F      
 25 Beau Yap                     Kamehameha        95-06.00 F      
 26 Reese Angelo                 Punahou Boys      95-04.00 F      
 27 Nephi Tuitele                Damien HighScho   88-04.00 F      
 28 Nelson Lau                   P5                84-02.00 F      
 29 Kamden Hilliard           FR Punahou Boys      82-07.00 F      
 30 Matthew Hirayama             Saint LouisHigh   79-01.00 F      
 31 Michael Thomas            JR Iolani Boys       77-11.00 F      
 32 Kelii Vidal               SO Damien HighScho   77-03.00 F      
 33 Ryo Chow                  SO Iolani Boys       75-06.00 F      
 34 Marlon Calventas             Damien HighScho   72-09.00 F      
 35 Keeyan Namohala              Kamehameha        70-09.00 F      
 36 Robert Helsham Jr         SO Christian Acad    68-08.00 F      
 37 Reece Buffinton           SO Iolani Boys       67-09.00 F      
 38 Hoku Wong                    Punahou Boys      67-01.00 F      
 39 Benjamin dodge            SO Punahou Boys      65-09.00 F      
 40 Chris Naylon                 Damien HighScho   61-02.00 F      
 41 Micah Higashi                P5                54-03.00 F      
 42 Royce Omoto                  P5                53-04.00 F      
 43 Tyler Tawara              FR P5                48-05.00 F      
 
  3  Boys    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Chase Weber                  Iolani Boys       51-06.00 F      
  2 Tonga Takai                  Damien HighScho   43-07.75 F      
  3 Richard Landford          SO Word of Life      43-04.75 F      
  4 Paulay Asiata             SO Word of Life      42-11.50 F      
  5 Lake Kaai                 FR Kamehameha        41-04.75 F      
  6 Kody Lilo                 SO Damien HighScho   39-09.75 F      
  7 Kamalani Kaluhiokalani    FR Kamehameha        39-04.25 F      
  8 Kaena Moose                  Iolani Boys       38-02.00 F      
  9 Kelii Vidal               SO Damien HighScho   37-08.00 F      
 10 Shayne Wills              SO Kamehameha        37-05.75 F      
 11 Beau Yap                     Kamehameha        37-02.25 F      
 12 Cameron Baron                Kamehameha        36-11.50 F      
 13 Tim Lum                   SO Punahou Boys      36-11.00 F      
 14 Reese Angelo                 Punahou Boys      36-03.25 F      
 15 Landon Aano               SO Kamehameha        36-02.75 F      
 16 Solomon Vellez            SR Word of Life      36-01.50 F      
 17 Kolu Buck                    Punahou Boys      35-07.50 F      
 18 Maverick Fermin              Saint LouisHigh   35-01.50 F      
 19 Keeyan Nakatsu            FR Kamehameha        34-11.25 F      
 20 Keeyan Namohala              Kamehameha        34-08.75 F      
 21 Max Tavepholajern         SO Punahou Boys      34-06.75 F      
 22 Steven Lakalaka              Punahou Boys      34-04.00 F      
 23 Starr Passi                  Saint LouisHigh   33-10.00 F      
 24 John Medeiros             JR Damien HighScho   33-03.00 F      
 25 Beau Flores               SO Damien HighScho   32-11.25 F      
 26 Michael Thomas            JR Iolani Boys       31-03.00 F      
 27 Nephi Tuitele                Damien HighScho   31-01.75 F      
 28 Jonathan Wessel              Saint LouisHigh   30-05.00 F      
 29 Nelson Lau                   P5                29-05.00 F      
 30 Kelly Sakuda                 Iolani Boys       29-00.00 F      
 31 Kamden Hilliard           FR Punahou Boys      28-05.00 F      
 32 Benjamin dodge            SO Punahou Boys      27-09.50 F      
 33 Hoku Wong                    Punahou Boys      26-09.75 F      
 34 Reuben Sele                  Iolani Boys       26-09.00 F      
 35 Chris Naylon                 Damien HighScho   25-08.50 F      
 36 Ryo Chow                  SO Iolani Boys       25-03.75 F      
 37 Rexx Taga                 FR P5                25-02.00 F      
 38 Reece Buffinton           SO Iolani Boys       24-08.25 F      
 39 Matthew Hirayama             Saint LouisHigh   24-05.75 F      
 40 Robert Helsham Jr         SO Christian Acad    24-04.75 F      
 41 Royce Omoto                  P5                22-05.00 F      
    Trevor Iosefa                Punahou Boys          FOUL F      
 
  4  Girls    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Paige Okamura             SR Punahou Girls     36-02.50 F      
  2 Kasandra Vegas               Kamehameha Girls  34-01.00 F      
  3 Heaven-Lee Tanuvasa          Sacred Hearts Ac  33-00.75 F      
  4 Haily-Ann Maeda           SO Punahou Girls     32-08.00 F      
  5 Kuhina Luis                  Sacred Hearts Ac  32-07.50 F      
  6 Kaimilani Zablan             Kamehameha Girls  32-00.00 F      
  7 Taisha Santiago              Kamehameha Girls  30-08.50 F      
  8 Phoibe Fetu               JR Word of Life      28-02.50 F      
  9 Kainoa Ocasek             SO Word of Life      27-09.50 F      
 10 Alyssa Kano               JR Iolani Boys       27-07.50 F      
 11 Lauren Brown              JR Iolani Boys       26-10.50 F      
 12 Elaine Naulu              JR Word of Life      25-05.25 F      
 13 Kalena McElroy            SR Kamehameha Girls  25-02.75 F      
 14 Jessica Jelf-Albert          Kamehameha Girls  24-07.00 F      
 15 Noelle Grace                 Punahou Girls     24-05.00 F      
 16 Rebecca Kagami            SR Iolani Boys       24-01.00 F      
 17 Brittany Barnes           JR Iolani Boys       23-11.25 F      
 18 Kapuaonaona Roback           Kamehameha Girls  23-06.00 F      
 19 Kelsey Afoa               JR Iolani Boys       23-03.75 F      
 20 Vittoria Capria              Punahou Girls     22-06.00 F      
 21 Georgette Lopes-Liutolo   JR Iolani Girls      22-05.50 F      
 22 Leilani Webb              JR Punahou Girls     21-10.50 F      
 23 Paea Naulu                SR Word of Life      21-09.00 F      
 24 Faoloto Iuvale               St. Francis       21-05.25 F      
 25 Lauren Chong Kee             Punahou Girls     21-01.00 F      
 26 Darian Sarajina              St. Francis       20-05.00 F      
 27 Kristen Hamada               St. Francis       19-11.50 F      
 28 Rachel Stanton               Punahou Girls     19-10.00 F      
 29 Tiana Fontanilla             Punahou Girls     18-04.00 F      
 30 Kaehuanaole Serrao        SO Kamehameha Girls  16-09.00 F      
 31 Tiffany McCue                P5                15-07.00 F      
 
  5  Girls    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Charmaine Wan                Iolani Girls      15-03.25 F      
  2 Faith Zerba                  Word of Life      15-00.00 F      
  3 Courtney-Cree Aponte         P5                14-05.75 F      
  4 Kelli Aken-Pagdilao          Kamehameha Girls  14-05.00 F      
  4 Shawna Kinilau               Kamehameha Girls  14-05.00 F      
  6 Raelee Fogg                  Mid PacificInst   14-02.00 F      
  7 Kim Roy                   FR Iolani Girls      14-01.75 F      
  8 Nicole Tanoue                Iolani Girls      14-01.00 F      
  9 Christine DeMello            Kamehameha Girls  13-11.00 F      
 10 Krysten Kawamata             St. Francis       13-10.25 F      
 11 Whitney Thomas               Kamehameha Girls  13-10.00 F      
 12 Alexis Damo                  Sacred Hearts Ac  13-05.00 F      
 13 Kayla Andes                  St. Francis       12-04.00 F      
 14 Kalena McElroy            SR Kamehameha Girls  12-02.00 F      
 15 Chelsie Kekaula              Kamehameha Girls  11-11.00 F      
 16 Racquiel Santos              Sacred Hearts Ac  11-08.50 F      
 17 Kiana Jones                  St. Francis       11-08.00 F      
 18 Sarah Wheeler                Kamehameha Girls  11-07.50 F      
 19 Hannah Chigawa            SR St. Francis       10-11.00 F      
 20 Maureen Barrientos           Iolani Girls      10-10.00 F      
 21 Chelsea Seki                 St. Francis       10-04.00 F      
    Lia Kamana                   Kamehameha Girls      FOUL F      
 
  6  Boys    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Tim Kamana                   Punahou Boys      20-09.75 F      
  2 Matt Parrish              FR Punahou Boys      19-05.75 F      
  3 Matt Yim                     Punahou Boys      19-05.50 F      
  4 Keanu Haina               FR Kamehameha        18-11.00 F      
  5 Zach Kawamoto                Saint LouisHigh   18-01.00 F      
  6 Oj Haugen                 FR Punahou Boys      17-09.00 F      
  7 Justyce Kim-Hewlen           Kamehameha        17-06.25 F      
  8 Ryan Garo                    Word of Life      16-11.00 F      
  9 King Patrocinio              Saint LouisHigh   16-10.25 F      
 10 Kekai Newman              FR Kamehameha        16-02.00 F      
 11 John Martin                  Saint LouisHigh   15-11.00 F      
 12 Tanner Chun                  Punahou Boys      15-08.00 F      
 13 Taylor Kennedy               Iolani Boys       15-05.00 F      
 14 Calixto Lucas                Iolani Boys       15-02.50 F      
 15 Austin Slade                 Iolani Boys       14-11.00 F      
 16 Sean Tolentino               Saint LouisHigh   13-10.00 F      
    Matthew Valdes-Healy      SO Saint LouisHigh       FOUL F      
 
  7  Girls    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Charmaine Wan                Iolani Girls      33-09.00 F      
  2 Nicole Tanoue                Iolani Girls      32-02.00 F      
  3 Shawna Kinilau               Kamehameha Girls  31-06.50 F      
  4 Kim Roy                   FR Iolani Girls      31-03.50 F      
  5 Alexis Villa              FR Word of Life      30-11.00 F      
  6 Christine DeMello            Kamehameha Girls  30-09.00 F      
  7 Amy Bumatai                  Kamehameha Girls  30-06.00 F      
  8 Leimaile Barrett             Kamehameha Girls  29-06.75 F      
  9 Lia Kamana                   Kamehameha Girls  29-06.50 F      
 
  8  Boys    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kurtlin Robinson             Word of Life      41-06.00 F      
  2 Matt Parrish              FR Punahou Boys      39-01.00 F      
  3 Chase Tamashiro              Punahou Boys      38-11.75 F      
  4 Ethan Chan                   Punahou Boys      38-03.00 F      
  5 Keanu Haina               FR Kamehameha        38-02.00 F      
  6 Guile Chong                  Punahou Boys      37-05.00 F      
  7 Jim Tomaszek              SR Saint LouisHigh   36-08.75 F      
  8 Oj Haugen                 FR Punahou Boys      34-02.00 F      
  9 Kekai Newman              FR Kamehameha        34-00.00 F      
 10 Tyler Spangler               Punahou Boys      33-00.75 F      
 11 John Martin                  Saint LouisHigh   33-00.50 F      
 12 Austin Slade                 Iolani Boys       32-11.00 F      
 13 Garrett Moore             FR Punahou Boys      29-10.00 F      
 14 Matthew Valdes-Healy      SO Saint LouisHigh   29-04.00 F      
 15 Ryan Kondo                JR Punahou Boys      27-09.00 F      
 
  9  Girls    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Leimaile Barrett             Kamehameha Girls   4-10.00 F      
  2 Danielle Sisler              Punahou Girls      4-08.00 F      
  2 Alexis Villa              FR Word of Life       4-08.00 F      
  2 Siena Simmons                Iolani Girls       4-08.00 F      
  5 Alyssa Pang                  Iolani Girls       4-06.00 F      
  5 Jessica Jelf-Albert          Kamehameha Girls   4-06.00 F      
  7 Puaena Pickard            FR Kamehameha Girls   4-04.00 F      
  8 Nicole Yuen               JR St. Francis        4-02.00 F      
  8 Lauren Levensen              P5                 4-02.00 F      
    Taylor Shreve                Punahou Girls           NH F      
    Anna Merrifield           SR Punahou Girls           NH F      
 
 10  Boys    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Joey Bryant               JR Saint LouisHigh    6-00.00 F      
  1 Matt Yamane                  Punahou Boys       6-00.00 F      
  3 Keolapauole Bradley       FR Kamehameha         5-10.00 F      
  3 Micah Choy                   Kamehameha         5-10.00 F      
  3 Breysen Lee                  Damien HighScho    5-10.00 F      
  6 Oj Haugen                 FR Punahou Boys       5-08.00 F      
  6 Nicholas Sexton           JR Punahou Boys       5-08.00 F      
  8 Matt Parrish              FR Punahou Boys       5-06.00 F      
  8 Jeremy Torcuato              Damien HighScho    5-06.00 F      
  8 Tim Smith                    Damien HighScho    5-06.00 F      
  8 Chase Tamashiro              Punahou Boys       5-06.00 F      
 12 Cliff Son                 JR Punahou Boys       5-02.00 F      
    Travis Matsuzaki             Punahou Boys            NH F      
    Ethan Chan                   Punahou Boys            NH F      
 
 11  Girls    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Emily Shiraki             SR Iolani Boys       10-00.00 F      
  2 Regan Balmoja                Punahou Girls      9-00.00 F      
  2 Amy Bumatai                  Kamehameha Girls   9-00.00 F      
  4 Traci Nakamura               Kamehameha Girls   8-00.00 F      
  5 Bianca Pierce                Mid PacificInst    7-06.00 F      
  6 Alyssa Chee                  Kamehameha Girls   7-00.00 F      
  6 Brianna Bissen               Kamehameha Girls   7-00.00 F      
  6 Anna Walden                  Punahou Girls      7-00.00 F      
  6 Tianee Ramones               Kamehameha Girls   7-00.00 F      
 10 Lauren Fukuhara              Punahou Girls      6-06.00 F      
 11 Hannah Wong                  Punahou Girls      6-00.00 F      
 
 13  Girls   100m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Samantha Smithson         JR P5                   16.9h F      
  2 Boone Saunders            SO Punahou Girls        17.2h F      
  3 Cyan Agena                   Kamehameha Girls     17.8h F      
  4 Emily Latimer                P5                   18.1h F      
  5 Maxine Forbes                Punahou Girls        18.5h F      
  6 Puaena Pickard            FR Kamehameha Girls     18.7h F      
  7 Natanya Friedham             Punahou Girls        19.1h F      
 
 14  Boys   110m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Daniel Wagner                Mid PacificInst      15.4h F      
  2 Kyle Normand                 Damien HighScho      15.6h F      
  3 Matt Yim                     Punahou Boys         16.1h F      
  4 John Woo                     Punahou Boys         16.5h F      
  5 Colin Pidot                  Kamehameha           17.0h F      
  6 Kyle Olden                   Punahou Boys         17.3h F      
  7 Jon Wong                     Iolani Boys          17.5h F      
  8 Christian Schroppel       FR P5                   20.5h F      
  9 Steven Jensen                Mid PacificInst      23.2h F      
 
 15  Girls   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Lahaina Zoller               Punahou Girls        12.90 F      
  2 Kirstie Sugimoto             Mid PacificInst      13.07 F      
  3 Stephanie Burns              Punahou Girls        13.24 F      
  4 Whitney Thomas               Kamehameha Girls     13.39 F      
  5 Sari Kwan                 FR Punahou Girls        13.40 F      
  6 Kelli Aken-Pagdilao          Kamehameha Girls     13.50 F      
  6 Angelica Traya               Christian Acad       13.50 F      
  8 Courtney-Cree Aponte         P5                   13.59 F      
  9 Kelsey Matsuoka              Iolani Girls         13.61 F      
 10 Brynne Asing                 Punahou Girls        13.62 F      
 11 Danalynne Llacuna            St. Francis          13.80 F      
 12 Kristen Hamada               St. Francis          13.82 F      
 13 Alexis Damo                  Sacred Hearts Ac     13.90 F      
 14 Kayla Aiello                 Kamehameha Girls     14.00 F      
 15 Kylie Obata                  P5                   14.03 F      
 16 Traci Nakamura               Kamehameha Girls     14.08 F      
 17 Stefany Baker                P5                   14.15 F      
 18 Nicole Tamanaha              P5                   14.23 F      
 19 Rayna Munos               SO Sacred Hearts Ac     14.31 F      
 20 Lia Kamana                   Kamehameha Girls     14.44 F      
 21 Chelsie Kekaula              Kamehameha Girls     14.48 F      
 22 Mariah Ariola                Iolani Girls         14.50 F      
 23 Tarra Gabriel                Kamehameha Girls     14.52 F      
 24 Ashley Yamachicka            Mid PacificInst      14.62 F      
 25 Nicole Huffman               Mid PacificInst      14.89 F      
 26 Malia Meza                   Iolani Girls         14.92 F      
 27 Kalena McElroy            SR Kamehameha Girls     14.93 F      
 28 Racquiel Santos              Sacred Hearts Ac     15.01 F      
 29 Naomi Arpon                  Sacred Hearts Ac     15.04 F      
 30 Megan Winters             JR Christian Acad       15.10 F      
 31 Kiana Jones                  St. Francis          15.27 F      
 32 Jhoevhana Sabado             Sacred Hearts Ac     15.55 F      
 33 Jailyn Lazo                  Sacred Hearts Ac     16.06 F      
 34 Charisse Pudiquet            Sacred Hearts Ac     16.15 F      
 35 Micaela Po'omaihealani       P5                   16.30 F      
 
 16  Boys   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Jonathan Padron              Damien HighScho      11.20 F      
  2 Erik Horn                    Punahou Boys         11.44 F      
  3 Trevor Mau                   Saint LouisHigh      11.55 F      
  4 Tim Kamana                   Punahou Boys         11.57 F      
  5 Kennedy Spencer              Mid PacificInst      11.69 F      
  6 Kt Tuumalo                   Punahou Boys         11.71 F      
  7 Drake Martin                 Kamehameha           11.86 F      
  8 Stabren Caires            SO Punahou Boys         11.92 F      
  9 Rj Avilles                JR Word of Life         11.95 F      
  9 Tyler Tamayo              SO Damien HighScho      11.95 F      
 11 Wave Ryder                SO Kamehameha           11.97 F      
 12 Chalson Baitlon           FR P5                   12.01 F      
 13 Chad Wakabayashi             Punahou Boys         12.03 F      
 14 Terry Wenger                 Punahou Boys         12.10 F      
 15 Kaimi Sakamaki               Punahou Boys         12.14 F      
 16 Jared Tomaszek               Saint LouisHigh      12.15 F      
 17 Jeremy Torcuato              Damien HighScho      12.19 F      
 17 Kevin Park                   Iolani Boys          12.19 F      
 19 Kendall Huang             JR Iolani Boys          12.22 F      
 20 James Okeke               JR Island Pacific A     12.25 F      
 21 Max Mower                 JR Word of Life         12.33 F      
 22 Brandon Velasco              Saint LouisHigh      12.34 F      
 23 Dylan Silva                  Kamehameha           12.41 F      
 24 Tryston Fagarang          SO Mid PacificInst      12.42 F      
 25 Tim Smith                    Damien HighScho      12.43 F      
 26 Drew Oyama                   Iolani Boys          12.47 F      
 27 Ryan Garo                    Word of Life         12.49 F      
 28 King Patrocinio              Saint LouisHigh      12.51 F      
 29 Breysen Lee                  Damien HighScho      12.52 F      
 30 Zachary Fu                JR Christian Acad       12.64 F      
 31 Austin Dawson                Damien HighScho      12.65 F      
 32 Kamalu Kaluhiokalani      FR Kamehameha           12.69 F      
 33 Jordan Nip                SO Mid PacificInst      12.76 F      
 34 Brent Koki                   Mid PacificInst      12.80 F      
 35 James Thayne                 Hanalani School      12.87 F      
 36 Evan Oue                  FR Mid PacificInst      12.91 F      
 37 Caleb Yuen                   Saint LouisHigh      13.01 F      
 38 Kekai Newman              FR Kamehameha           13.03 F      
 39 Randon Serikawa              P5                   13.10 F      
 40 John Ishida                  Iolani Boys          13.11 F      
 41 Dylan Baysa                  Damien HighScho      13.13 F      
 42 Bradley Foster               Word of Life         13.15 F      
 43 Sean Tolentino               Saint LouisHigh      13.28 F      
 44 Andrew Cowland               P5                   13.53 F      
 45 Derek Thipphavong            P5                   15.14 F      
 
 17  Girls   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Claire Hann                  P5                 5:08.02 F      
  2 Kyleigh Mann                 Punahou Girls      5:08.77 F      
  3 Jenna Wong                   Iolani Girls       5:10.20 F      
  4 Haley Abing                  P5                 5:12.20 F      
  5 Amanda Tamanaha              P5                 5:17.00 F      
  6 Kelli Morissey            JR Iolani Girls       5:18.20 F      
  7 Monica Woolley               Punahou Girls      5:26.21 F      
  8 Cheyane Kamai             SR Kamehameha Girls   5:27.12 F      
  9 Chaylene Guinto              St. Francis        5:28.53 F      
 10 Tama Fukuyama                Punahou Girls      5:39.87 F      
 11 Karina Shea                  P5                 5:47.59 F      
 12 Kelly Opedal              SR Kamehameha Girls   5:47.81 F      
 13 Maya Grossmann            FR Punahou Girls      5:51.50 F      
 14 Denise Nakamura           SR St. Francis        5:52.33 F      
 15 Kelly Viernes             JR P5                 6:06.49 F      
 16 Heather Zane              FR Punahou Girls      6:13.88 F      
 17 Clarissa Liu                 Punahou Girls      6:15.03 F      
 18 Sunshine Gay-Warren          Kamehameha Girls   6:17.99 F      
 19 Tiffany Li                   Punahou Girls      6:25.05 F      
 20 Chazley Baitlon           SO Christian Acad     6:49.06 F      
 21 Nicole Matsunami             Punahou Girls      6:57.32 F      
 22 Debra-Lyn Potts              P5                 7:12.79 F      
 
 18  Boys   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Matt Nakamoto                P5                 4:16.83 F      
  2 Ryan Hobson                  Mid PacificInst    4:32.71 F      
  3 Timothy Hogan             SO P5                 4:34.88 F      
  4 Daniel Kaneko             SO Kamehameha         4:37.51 F      
  5 Isaiah Sato               SO Kamehameha         4:37.53 F      
  6 Josh Freitas                 Kamehameha         4:37.76 F      
  7 Glenn Akiona              JR Kamehameha         4:37.84 F      
  8 Andrew Ellison               Iolani Boys        4:45.61 F      
  9 Colton Sisler                Saint LouisHigh    4:46.45 F      
 10 Grant Kaiama              SO Kamehameha         4:51.95 F      
 11 Daniel Luke                  Iolani Boys        4:53.00 F      
 12 Caleb Achuela                Kamehameha         4:54.74 F      
 13 Kent Kurashima            SO Kamehameha         4:56.14 F      
 14 Justin Higa                  Iolani Boys        4:57.59 F      
 15 Joshua Kaoiwi                Christian Acad     4:59.95 F      
 16 Andrew Canencia              Saint LouisHigh    5:04.32 F      
 17 Jordan Kahawai            SO Kamehameha         5:04.68 F      
 18 Brandon Arakawa              P5                 5:05.51 F      
 19 Elliott Chen                 Island Pacific A   5:06.36 F      
 20 Sheldon Carganilla           Saint LouisHigh    5:23.31 F      
 21 Lester Barry                 Saint LouisHigh    5:31.05 F      
 22 Nicah Wong                SO Punahou Boys       5:32.51 F      
 23 Casey Chikuma                Iolani Boys        5:33.14 F      
 24 Mark Masutani                Iolani Boys        5:33.69 F      
 25 Cameron Okamoto           FR P5                 5:43.62 F      
 26 Brandon Wong                 Punahou Boys       5:54.09 F      
 27 Justin Park               SO Christian Acad     5:59.04 F      
 
 21  Girls   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Julia Brand               SO Punahou Girls      1:01.92 F      
  2 Danielle Sisler              Punahou Girls      1:03.15 F      
  3 Jessica Johson               Kamehameha Girls   1:03.46 F      
  4 Michaela Tsuha               Punahou Girls      1:05.20 F      
  5 Kayla Kirk                   Sacred Hearts Ac   1:05.60 F      
  6 Noe Mikami                JR Kamehameha Girls   1:05.95 F      
  7 Angelica Traya               Christian Acad     1:06.94 F      
  8 Brynne Asing                 Punahou Girls      1:07.31 F      
  9 Chelsea Yoneda               P5                 1:07.39 F      
 10 Lisa Matsukata               Punahou Girls      1:07.47 F      
 11 Carly Thomas                 P5                 1:08.32 F      
 12 Stephanie Dote               Iolani Girls       1:08.40 F      
 13 Jessa Lukondi                P5                 1:08.92 F      
 14 Marah Lynch               JR Island Pacific A   1:09.96 F      
 15 Camisha Williams             Word of Life       1:10.00 F      
 16 Lacee Toyama                 Iolani Girls       1:10.98 F      
 17 Tamiko Hobin                 Island Pacific A   1:12.15 F      
 18 Nicole Huffman               Mid PacificInst    1:13.57 F      
 19 Sarah Wheeler                Kamehameha Girls   1:14.27 F      
 20 Kylie Storfer                P5                 1:14.90 F      
 21 Sarah Hirata              JR Sacred Hearts Ac   1:16.37 F      
 22 Carly Molinar             SR Word of Life       1:16.98 F      
 23 Rachel Roley              FR Mid PacificInst    1:19.74 F      
 
 22  Boys   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Michael Martin            JR Saint LouisHigh      52.31 F      
  2 Loaa Pine                 SO Kamehameha           52.90 F      
  3 Jonathan Kim              FR P5                   53.89 F      
  4 John Hanson                  P5                   54.40 F      
  5 Kt Tuumalo                   Punahou Boys         54.41 F      
  6 Trevyn Tulonghari         SO Iolani Boys          54.81 F      
  7 Jordan Wakayama           SO Punahou Boys         54.86 F      
  8 Cole Soma                    Saint LouisHigh      55.36 F      
  9 Zach Kawamoto                Saint LouisHigh      55.54 F      
 10 Isaiah Kaahanui           FR Kamehameha           55.69 F      
 11 Taylor Spencer            JR Saint LouisHigh      55.86 F      
 12 Chris Santiago               Saint LouisHigh      56.52 F      
 13 Bryson Burnett               Kamehameha           56.80 F      
 14 Landon Nagata                Punahou Boys         57.21 F      
 15 Joey Chun                    Kamehameha           57.45 F      
 16 Jon Hunter                   Punahou Boys         58.25 F      
 17 Sean Kaui                 JR Saint LouisHigh      58.49 F      
 18 Brice Kanehira               Punahou Boys         59.25 F      
 19 Kaily Kuikahi                Kamehameha           59.62 F      
 20 Patrick Patacsil             P5                 1:00.06 F      
 21 Dylan Silva                  Kamehameha         1:00.81 F      
 22 Travis Matsuzaki             Punahou Boys       1:01.03 F      
 23 James Thayne                 Hanalani School    1:01.86 F      
 24 Bryston Chang                Punahou Boys       1:03.55 F      
 25 James Okeke               JR Island Pacific A   1:04.29 F      
 26 Sy Jones                     P5                 1:13.87 F      
 
 23  Girls   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Emily Latimer                P5                   50.49 F      
  2 Danalynne Llacuna            St. Francis          51.15 F      
  3 Samantha Smithson         JR P5                   51.88 F      
  4 Krysten Kawamata             St. Francis          53.56 F      
  5 Cyan Agena                   Kamehameha Girls     55.07 F      
  6 Puaena Pickard            FR Kamehameha Girls     55.52 F      
  7 Natanya Friedham             Punahou Girls        58.36 F      
  8 Maxine Forbes                Punahou Girls      1:01.86 F      
  9 Kendra Sakumoto           FR P5                 1:08.69 F      
 
 24  Boys   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Daniel Wagner                Mid PacificInst      42.88 F      
  2 Erik Horn                    Punahou Boys         43.39 F      
  3 Matt Yim                     Punahou Boys         43.71 F      
  4 John Woo                     Punahou Boys         44.27 F      
  5 Kyle Normand                 Damien HighScho      44.35 F      
  6 Michael Kukahiwa-Haruno   SO Kamehameha           45.03 F      
  7 Emmett McShane            SO Saint LouisHigh      45.52 F      
  8 Colin Pidot                  Kamehameha           45.86 F      
  9 Kendall Huang             JR Iolani Boys          46.14 F      
 10 Jon Wong                     Iolani Boys          46.16 F      
 11 Rhinehart Numazu Jr          Kamehameha           48.02 F      
 12 Erik Hudson               SO P5                   48.06 F      
 13 Travis Tsukiyama          SO Iolani Boys          49.84 F      
 14 Chad M Au                    Kamehameha           50.31 F      
 15 Creighton Woo                Punahou Boys         50.76 F      
 16 Christian Schroppel       FR P5                   52.60 F      
 
 25  Girls   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Breanne Ball                 Iolani Girls       2:30.65 F      
  2 Chaylene Guinto              St. Francis        2:33.51 F      
  3 Haley Abing                  P5                 2:33.95 F      
  4 Claire Hann                  P5                 2:34.04 F      
  5 Kelli Morissey            JR Iolani Girls       2:34.77 F      
  6 Cheyane Kamai             SR Kamehameha Girls   2:37.13 F      
  7 Monica Woolley               Punahou Girls      2:37.58 F      
  8 Heidi Nicholls               P5                 2:38.61 F      
  9 Katie Waller                 Punahou Girls      2:40.66 F      
 10 Kimiko Matsuda-Lawrence      P5                 2:40.95 F      
 11 Marah Lynch               JR Island Pacific A   2:44.16 F      
 12 Sachi Yoneda                 Punahou Girls      2:46.89 F      
 13 Shelby Tanaka                P5                 2:47.85 F      
 14 Torri Kon                    P5                 2:53.85 F      
 15 Denise Nakamura           SR St. Francis        2:54.35 F      
 16 Tayler Gonsalves          SO Sacred Hearts Ac   2:54.39 F      
 17 Lauren Levensen              P5                 3:06.51 F      
 18 Debra-Lyn Potts              P5                 3:08.34 F      
 19 Kuhi Matro                FR Punahou Girls      3:08.89 F      
 20 Devon Nako                   Punahou Girls      3:10.20 F      
 21 Rachel Roley              FR Mid PacificInst    3:21.80 F      
 22 Celine Do                    Sacred Hearts Ac   3:23.08 F      
 23 Megan Stevenson              Sacred Hearts Ac   3:42.72 F      
 
 26  Boys   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Jordan Thibodeau          FR Kamehameha         2:04.09 F      
  2 Reyn Fernandez            SR Punahou Boys       2:05.43 F      
  3 Ryan Hobson                  Mid PacificInst    2:07.51 F      
  4 Daniel Kaneko             SO Kamehameha         2:11.53 F      
  5 Lee Haruno                   Punahou Boys       2:12.01 F      
  6 Kala Mcshane                 Saint LouisHigh    2:12.07 F      
  7 Isaiah Sato               SO Kamehameha         2:12.09 F      
  8 Kaeo Kealoha-Lindsey         P5                 2:12.77 F      
  9 Ian Terayama              FR Punahou Boys       2:13.73 F      
 10 Daniel Luke                  Iolani Boys        2:15.01 F      
 11 Josh Freitas                 Kamehameha         2:15.33 F      
 12 Peter Chun                JR Mid PacificInst    2:16.39 F      
 13 Andrew Ellison               Iolani Boys        2:16.47 F      
 14 Clint Nuuanu              SO Kamehameha         2:18.24 F      
 15 Anderson Ko                  Punahou Boys       2:18.56 F      
 16 Drew Oyama                   Iolani Boys        2:19.33 F      
 17 Matt Ota                     P5                 2:19.92 F      
 18 Connor Hill               SO Kamehameha         2:21.77 F      
 19 Sadan Saru                   Mid PacificInst    2:22.60 F      
 20 Sam Gill                  FR Punahou Boys       2:22.85 F      
 21 Colton Sisler                Saint LouisHigh    2:24.76 F      
 22 Branden Raines               Damien HighScho    2:26.06 F      
 23 Nicholas Kawasaki         SO Punahou Boys       2:26.42 F      
 24 Dillon Schroeder             Kamehameha         2:27.49 F      
 25 Sheldon Carganilla           Saint LouisHigh    2:28.85 F      
 26 Andrew Canencia              Saint LouisHigh    2:29.10 F      
 27 Maui Bayne                SO Damien HighScho    2:29.27 F      
 28 Mike Arios                   Punahou Boys       2:32.03 F      
 29 Nick Pang                    Punahou Boys       2:37.12 F      
 30 Ariya Ameripour              Damien HighScho    2:37.15 F      
 31 Ryan Wong                 FR Punahou Boys       2:39.45 F      
 32 Kelson Lee                SO Mid PacificInst    2:42.40 F      
 33 Justin Park               SO Christian Acad     2:55.87 F      
 34 William Ballard              Hanalani School    2:57.45 F      
    Colby Anama                  P5                     DNF F      
 
 27  Girls   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Ashley Satterwhite           Punahou Girls        26.00 F      
  2 Lahaina Zoller               Punahou Girls        27.03 F      
  3 Kirstie Sugimoto             Mid PacificInst      27.34 F      
  4 Danielle Sisler              Punahou Girls        27.89 F      
  5 Brynne Asing                 Punahou Girls        27.97 F      
  6 Julia Brand               SO Punahou Girls        28.24 F      
  7 Stephanie Burns              Punahou Girls        28.26 F      
  8 Karli Look                JR Punahou Girls        28.31 F      
  9 Angelica Traya               Christian Acad       28.36 F      
 10 Courtney-Cree Aponte         P5                   28.39 F      
 11 Faith Zerba                  Word of Life         28.80 F      
 12 Siena Simmons                Iolani Girls         28.83 F      
 13 Chelsea Yoneda               P5                   28.95 F      
 14 Kayla Aiello                 Kamehameha Girls     29.00 F      
 15 Krysten Kawamata             St. Francis          29.08 F      
 16 Lisa Matsukata               Punahou Girls        29.10 F      
 17 Kayla Kirk                   Sacred Hearts Ac     29.16 F      
 18 Danalynne Llacuna            St. Francis          29.18 F      
 18 Noe Mikami                JR Kamehameha Girls     29.18 F      
 20 Mariah Ariola                Iolani Girls         29.22 F      
 21 Kelsey Matsuoka              Iolani Girls         29.38 F      
 22 Tarra Gabriel                Kamehameha Girls     29.73 F      
 23 Tianee Ramones               Kamehameha Girls     29.99 F      
 24 Chelsie Kekaula              Kamehameha Girls     30.46 F      
 25 Ashley Yamachicka            Mid PacificInst      30.63 F      
 26 Amy Daysog                   P5                   30.65 F      
 27 Camisha Williams             Word of Life         30.66 F      
 28 Malia Meza                   Iolani Girls         31.10 F      
 29 Nicole Yuen               JR St. Francis          31.33 F      
 30 Kristen Enomoto           SR St. Francis          31.61 F      
 31 Nicole Huffman               Mid PacificInst      32.21 F      
 32 Racquiel Santos              Sacred Hearts Ac     32.35 F      
 33 Naomi Arpon                  Sacred Hearts Ac     32.85 F      
 34 Sarah Amimoto                P5                   33.26 F      
 35 Charisse Pudiquet            Sacred Hearts Ac     33.87 F      
 36 Micaela Po'omaihealani       P5                   34.35 F      
 37 Jailyn Lazo                  Sacred Hearts Ac     34.41 F      
 38 Tierra Limtiaco           FR P5                   34.68 F      
 
 28  Boys   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Jonathan Padron              Damien HighScho      22.90 F      
  2 Taylor Spencer            JR Saint LouisHigh      23.04 F      
  3 Jeff Pedrina                 Punahou Boys         23.44 F      
  4 Erik Horn                    Punahou Boys         23.56 F      
  5 Zach Kawamoto                Saint LouisHigh      23.64 F      
  6 Kennedy Spencer              Mid PacificInst      23.70 F      
  7 Tim Kamana                   Punahou Boys         23.79 F      
  8 John Woo                     Punahou Boys         24.43 F      
  9 Drake Martin                 Kamehameha           24.46 F      
 10 Ryan Sekimura                Saint LouisHigh      24.64 F      
 11 Kevin Park                   Iolani Boys          24.77 F      
 12 Wave Ryder                SO Kamehameha           24.81 F      
 13 Charley Bollig            FR Kamehameha           24.87 F      
 14 Stabren Caires            SO Punahou Boys         25.00 F      
 15 Justyce Kim-Hewlen           Kamehameha           25.04 F      
 16 Chris Santiago               Saint LouisHigh      25.07 F      
 17 Tyler Tamayo              SO Damien HighScho      25.15 F      
 18 Kaimi Sakamaki               Punahou Boys         25.17 F      
 19 Jeremy Torcuato              Damien HighScho      25.23 F      
 20 Chalson Baitlon           FR P5                   25.28 F      
 21 Jim Tomaszek              SR Saint LouisHigh      25.29 F      
 22 Rj Avilles                JR Word of Life         25.61 F      
 23 Cole Watanabe                Mid PacificInst      25.62 F      
 24 Austin Dawson                Damien HighScho      25.72 F      
 25 Tim Smith                    Damien HighScho      25.74 F      
 26 Matthew Valdes-Healy      SO Saint LouisHigh      25.79 F      
 27 Taylor McClafferty           Punahou Boys         26.07 F      
 28 Zak Barry                 SO Punahou Boys         26.38 F      
 29 Mitsuo Kinoshita             Iolani Boys          26.79 F      
 30 Kamalu Kaluhiokalani      FR Kamehameha           26.83 F      
 30 James Thayne                 Hanalani School      26.83 F      
 32 John Ishida                  Iolani Boys          27.46 F      
 33 Geoff Miller                 Punahou Boys         27.60 F      
 33 Randon Serikawa              P5                   27.60 F      
 35 Jb Velasco                FR Mid PacificInst      27.81 F      
 36 Dylan Carvalho            JR Damien HighScho      27.96 F      
 37 Bradley Foster               Word of Life         28.16 F      
 38 Kaimana Slavish-Smith     FR Mid PacificInst      28.43 F      
 39 Ariya Ameripour              Damien HighScho      28.52 F      
 40 Dylan Baysa                  Damien HighScho      28.60 F      
 41 Matt Langer                  P5                   29.52 F      
 42 Sy Jones                     P5                   30.62 F      
 
 29  Girls   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Jenna Wong                   Iolani Girls      11:05.45 F      
  2 Kelly Viernes             JR P5                11:37.61 F      
  3 Kyleigh Mann                 Punahou Girls     12:18.90 F      
  4 Kelly Opedal              SR Kamehameha Girls  12:33.55 F      
  5 Denise Nakamura           SR St. Francis       12:41.18 F      
  6 Kimiko Matsuda-Lawrence      P5                12:49.73 F      
  7 Sunshine Gay-Warren          Kamehameha Girls  13:55.89 F      
 
 30  Boys   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Matt Nakamoto                P5                 9:29.32 F      
  2 Glenn Akiona              JR Kamehameha        10:02.82 F      
  3 Ryan Hobson                  Mid PacificInst   10:11.22 F      
  4 Justin Higa                  Iolani Boys       10:15.62 F      
  5 Timothy Hogan             SO P5                10:35.94 F      
  6 Jordan Kahawai            SO Kamehameha        10:37.08 F      
  7 Caleb Achuela                Kamehameha        10:54.49 F      
  8 Andrew Canencia              Saint LouisHigh   11:03.16 F      
  9 Joshua Kaoiwi                Christian Acad    11:09.93 F      
 10 Nick Lee                     Punahou Boys      11:30.07 F      
 11 Brandon Arakawa              P5                11:41.44 F      
 12 Lester Barry                 Saint LouisHigh   12:16.21 F      
 13 Casey Chikuma                Iolani Boys       12:27.21 F      
 14 Mark Masutani                Iolani Boys       12:42.64 F      
 15 Spencer Fong                 P5                13:26.63 F      
 16 Cameron Okamoto           FR P5                13:34.50 F      
 17 Eric Angle                   Saint LouisHigh   13:54.80 F