Interscholastic League of Honolulu
JV and Varsity Meet at Punahou  3/21/2009
Results               
 
  1  Girls    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 Heaven-Lee Tanuvasa          Sacred Hearts Ac 115-04.00 F      
  2 Kasandra Vegas               Kamehameha Girls 114-01.00 F      
  3 Olivia Fatongia           SR Iolani Girls     112-01.00 F      
  4 Taisha Santiago              Kamehameha Girls 109-04.00 F      
  5 Lauren Combs                 Punahou Girls     93-03.00 F      
  6 Leilani Doktor            JR Punahou Girls     92-04.00 F      
  7 Phoibe Fetu               JR Word of Life      89-09.00 F      
  8 Alyssa Kano                  Iolani Girls      88-11.00 F      
  9 Paige Okamura             SR Punahou Girls     88-02.00 F      
 10 Lindsey McGinn            SR Iolani Girls      84-09.00 F      
 11 Kuhina Luis                  Sacred Hearts Ac  84-04.00 F      
 12 Christine Lee             SR Punahou Girls     83-01.00 F      
 13 Brieanne Te'o             JR Punahou Girls     82-02.00 F      
 14 Kaleinalani McElroy          Kamehameha Girls  81-11.00 F      
 15 Kelsey Afoa                  Iolani Girls      81-07.00 F      
 16 Julianne Hall             SR Punahou Girls     80-11.00 F      
 17 Jewel Taufetee            SO Sacred Hearts Ac  80-04.00 F      
 18 Lauren Brown              JR Iolani Girls      77-07.00 F      
 19 Elaine Naulu              JR Word of Life      73-02.00 F      
 20 Brittany Barnes           JR Iolani Girls      73-00.00 F      
 21 Mahina Haina                 Iolani Girls      66-07.00 F      
 22 Georgette Lopes-Liutolo   JR Iolani Girls      64-01.00 F      
 23 Paea Naulu                SR Word of Life      63-10.00 F      
 24 Noelle Grace                 Punahou Girls     63-03.00 F      
 25 Jeanessa Slaughter           Sacred Hearts Ac  63-02.00 F      
 26 Faoloto Iuvale               St. Francis       62-00.00 F      
 27 Kapuaonaona Roback           Kamehameha Girls  61-03.00 F      
 28 Iris Miyasaki             JR Iolani Girls      60-00.00 F      
 29 Tiana Fontanilla             Punahou Girls     58-00.00 F      
 30 Kristen Hamada               St. Francis       57-10.00 F      
 31 Joanna Hall               FR Punahou Girls     55-05.00 F      
 32 Leilani Webb              JR Punahou Girls     54-06.00 F      
 33 Vittoria Capria              Punahou Girls     53-01.00 F      
 34 Darian Sarajina              St. Francis       52-04.00 F      
 35 Zoe Ambard                   Mid PacificInst   51-08.00 F      
 36 Sunshine Permito-Kaheaku     St. Francis       51-00.00 F      
 37 Tiffany McCue                P5                48-02.00 F      
 38 Landess Kearns            JR Punahou Girls     47-07.00 F      
 
  2  Boys    Discus
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Chase Weber                  Iolani Boys      150-02.00 F      
  2 Tonga Takai                  Damien HighScho  138-01.00 F      
  3 Nick Andres                  Saint LouisHigh  132-08.00 F      
  4 Lake Kaai                 FR Kamehameha Boys  128-05.00 F      
  5 Max Tavepholajern         SO Punahou Boys     126-03.00 F      
  6 Kaipo Tilton              SO Kamehameha Boys  125-00.00 F      
  7 Isaac Ulukita                Damien HighScho  121-06.00 F      
  8 Shayne Wills                 Kamehameha Boys  120-06.00 F      
  9 Kaena Moose                  Iolani Boys      119-05.00 F      
 10 Kaiwi Crabb                  Punahou Boys     119-01.00 F      
 11 Landon Aano               SO Kamehameha Boys  115-04.00 F      
 12 Paulay Asiata             SO Word of Life     114-00.00 F      
 13 Kolu Buck                    Punahou Boys     112-02.00 F      
 13 Kamalu Kaluhiokalani      FR Kamehameha Boys  112-02.00 F      
 15 Ian Pene                     Punahou Boys     110-03.00 F      
 16 Jimmy Field               SR Punahou Boys     109-03.00 F      
 17 Starr Passi                  Saint LouisHigh  108-03.00 F      
 18 Thurston Kino                Punahou Boys     103-11.00 F      
 19 Cameron Baron                Kamehameha Boys  102-04.00 F      
 20 Keeyan Nakatsu               Kamehameha Boys  101-07.00 F      
 21 Harrison Kanehailua       SO Word of Life     101-00.00 F      
 21 George Morisada           SO Iolani Boys      101-00.00 F      
 23 John Medeiros             JR Damien HighScho   99-05.00 F      
 24 Jonathan Wessel              Saint LouisHigh   98-03.00 F      
 25 Nephi Tuitele                Damien HighScho   96-10.00 F      
 26 Beau Yap                     Kamehameha Boys   95-10.00 F      
 27 Nicholas Chun                Iolani Boys       93-10.00 F      
 28 Travis Namohala              Kamehameha Boys   93-01.00 F      
 29 Steven Lakalaka              Punahou Boys      91-01.00 F      
 30 Michael Thomas            JR Iolani Boys       89-00.00 F      
 31 Maverick Fermin              Saint LouisHigh   88-05.00 F      
 32 Tim Lum                   SO Punahou Boys      88-04.00 F      
 33 Kamden Hilliard           FR Punahou Boys      87-11.00 F      
 34 Ryo Chow                  SO Iolani Boys       86-06.00 F      
 35 Kelii Vidal               SO Damien HighScho   83-05.00 F      
 36 Nelson Lau                   P5                82-09.00 F      
 37 Kelly Sakuda                 Iolani Boys       81-00.00 F      
 38 Ronnie Labunon            JR Damien HighScho   79-09.00 F      
 39 Beau Flores               SO Damien HighScho   75-10.00 F      
 40 Justin Motta-Vierra       SO Damien HighScho   72-07.00 F      
 41 Reece Buffinton           SO Iolani Boys       70-11.00 F      
 42 Royce Omoto                  P5                65-05.00 F      
 43 Chris Naylon                 Damien HighScho   56-00.00 F      
 44 Micah Higashi                P5                51-08.00 F      
 45 Tyler Towara                 P5                46-00.00 F      
 46 Kody Lilo                 SO Damien HighScho   42-00.00 F      
    Marlon Calventas             Damien HighScho       FOUL F      
    Ruben Sele                SO Iolani Boys           FOUL F      
    Richard Landford          SO Word of Life          FOUL F      
 
  3  Boys    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Chase Weber                  Iolani Boys       49-11.00 F      
  2 Tonga Takai                  Damien HighScho   43-02.00 F      
  3 Paulay Asiata             SO Word of Life      43-00.00 F      
  4 Isaac Ulukita                Damien HighScho   41-09.00 F      
  5 Jimmy Field               SR Punahou Boys      40-10.00 F      
  6 Kamalu Kaluhiokalani      FR Kamehameha Boys   40-07.00 F      
  7 Richard Landford          SO Word of Life      40-06.00 F      
  8 Kody Lilo                 SO Damien HighScho   40-03.00 F      
  9 Trevor Iosefa                Punahou Boys      39-09.00 F      
 10 Kaena Moose                  Iolani Boys       38-07.00 F      
 11 Beau Yap                     Kamehameha Boys   38-06.00 F      
 11 Lake Kaai                 FR Kamehameha Boys   38-06.00 F      
 13 Nick Andres                  Saint LouisHigh   37-11.00 F      
 14 Kaipo Tilton              SO Kamehameha Boys   36-11.00 F      
 15 Landon Aano               SO Kamehameha Boys   36-10.00 F      
 16 Shayne Wills                 Kamehameha Boys   36-09.00 F      
 17 Harrison Kanehailua       SO Word of Life      36-05.00 F      
 18 Cody Tavares                 Punahou Boys      36-03.00 F      
 19 Keeyan Nakatsu               Kamehameha Boys   35-06.00 F      
 20 Reese Angelo                 Punahou Boys      35-04.00 F      
 21 Nicholas Chun                Iolani Boys       35-03.00 F      
 22 Cameron Baron                Kamehameha Boys   35-02.00 F      
 23 Thurston Kino                Punahou Boys      34-10.00 F      
 24 Max Tavepholajern         SO Punahou Boys      34-07.00 F      
 25 Travis Namohala              Kamehameha Boys   34-05.00 F      
 26 Tim Lum                   SO Punahou Boys      34-03.00 F      
 26 Maverick Fermin              Saint LouisHigh   34-03.00 F      
 28 Steven Lakalaka              Punahou Boys      33-11.00 F      
 29 Kelii Vidal               SO Damien HighScho   33-09.00 F      
 30 Ian Naumu                    Saint LouisHigh   33-07.00 F      
 31 John Medeiros             JR Damien HighScho   33-00.00 F      
 32 Michael Thomas            JR Iolani Boys       32-10.00 F      
 33 Ian Pene                     Punahou Boys      32-07.00 F      
 33 Ruben Sele                SO Iolani Boys       32-07.00 F      
 35 Solomon Vellez            SR Word of Life      32-05.00 F      
 36 Jonathan Wessel              Saint LouisHigh   31-08.00 F      
 37 Tristan Puasa             SR Saint LouisHigh   31-05.00 F      
 38 Beau Flores               SO Damien HighScho   30-04.00 F      
 39 George Morisada           SO Iolani Boys       29-10.00 F      
 40 Marlon Calventas             Damien HighScho   29-05.00 F      
 41 Tom Roesser               FR Punahou Boys      29-04.00 F      
 42 Hoku Wong                    Punahou Boys      29-00.00 F      
 43 Nelson Lau                   P5                28-10.00 F      
 43 Ronnie Labunon            JR Damien HighScho   28-10.00 F      
 45 Benjamin dodge            SO Punahou Boys      28-09.00 F      
 46 Justin Motta-Vierra       SO Damien HighScho   27-08.00 F      
 47 Kelly Sakuda                 Iolani Boys       27-02.00 F      
 48 Kirk Okumura              SO Christian Acad    26-09.00 F      
 49 Jaffary Kwon              SR Christian Acad    26-05.00 F      
 50 Ryo Chow                  SO Iolani Boys       24-07.00 F      
 51 Royce Omoto                  P5                24-04.00 F      
 51 Micah Higashi                P5                24-04.00 F      
 53 Rexx Taga                 FR P5                23-04.00 F      
 54 Reece Buffinton           SO Iolani Boys       19-05.00 F      
 
  4  Girls    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kasandra Vegas               Kamehameha Girls  33-10.50 F      
  2 Paige Okamura             SR Punahou Girls     33-04.00 F      
  3 Heaven-Lee Tanuvasa          Sacred Hearts Ac  33-00.00 F      
  4 Kuhina Luis                  Sacred Hearts Ac  32-06.00 F      
  5 Olivia Fatongia           SR Iolani Girls      31-03.00 F      
  6 Taisha Santiago              Kamehameha Girls  30-08.50 F      
  7 Haily-Ann Maeda           SO Punahou Girls     29-07.50 F      
  8 Brieanne Te'o             JR Punahou Girls     28-08.00 F      
  9 Elaine Naulu              JR Word of Life      27-08.00 F      
 10 Phoibe Fetu               JR Word of Life      27-01.00 F      
 11 Taylor Tom                   St. Francis       26-10.00 F      
 12 Leilani Doktor            JR Punahou Girls     26-05.00 F      
 13 Alyssa Kano                  Iolani Girls      26-02.50 F      
 14 Kelsey Afoa                  Iolani Girls      26-01.00 F      
 15 Lauren Combs                 Punahou Girls     26-00.00 F      
 16 Sandi Kim                    Punahou Girls     25-09.50 F      
 17 Brittany Barnes           JR Iolani Girls      25-07.00 F      
 18 Noelle Grace                 Punahou Girls     25-00.00 F      
 19 Christine Lee             SR Punahou Girls     24-10.50 F      
 20 Rebecca Kagami            SR Iolani Girls      24-06.00 F      
 21 Georgette Lopes-Liutolo   JR Iolani Girls      24-05.00 F      
 22 Paea Naulu                SR Word of Life      23-10.50 F      
 22 Jessica Jelf-Albert          Kamehameha Girls  23-10.50 F      
 24 Jewel Taufetee            SO Sacred Hearts Ac  22-08.00 F      
 25 Lauren Chong Kee             Punahou Girls     22-02.00 F      
 26 Kaleinalani McElroy          Kamehameha Girls  22-01.00 F      
 26 Kapuaonaona Roback           Kamehameha Girls  22-01.00 F      
 28 Faoloto Iuvale               St. Francis       21-06.00 F      
 29 Jeanessa Slaughter           Sacred Hearts Ac  21-04.00 F      
 30 Kristen Hamada               St. Francis       21-00.00 F      
 31 Vittoria Capria              Punahou Girls     20-09.00 F      
 32 Iris Miyasaki             JR Iolani Girls      20-06.00 F      
 32 Darian Sarajina              St. Francis       20-06.00 F      
 34 Zoe Ambard                   Mid PacificInst   20-02.00 F      
 35 Tiana Fontanilla             Punahou Girls     18-10.50 F      
 36 Rachel Stanton               Punahou Girls     18-09.00 F      
 37 Sunshine Permito-Kaheaku     St. Francis       15-05.00 F      
 38 Tiffany McCue                P5                15-02.00 F      
 
  5  Girls    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Joy Piotrowski               Punahou Girls     16-01.75 F      
  2 Alyssa Pang                  Iolani Girls      15-06.00 F      
  3 Faith Zerba                  Word of Life      15-03.00 F      
  4 Courtney-Cree Aponte         P5                15-00.00 F      
  5 Christine DeMello            Kamehameha Girls  14-09.25 F      
  6 Charmaine Wan                Iolani Girls      14-09.00 F      
  7 Kanani Cubi                  St. Francis       14-08.00 F      
  8 Michaela Tsuha               Punahou Girls     14-06.75 F      
  9 Krysten Kawamata             St. Francis       14-06.00 F      
 10 Macy Mitravich               Sacred Hearts Ac  14-02.25 F      
 11 Raelee Fogg                  Mid PacificInst   14-00.00 F      
 12 Christine Tsai               Punahou Girls     13-11.25 F      
 13 Ashley Asada              FR Iolani Girls      13-07.50 F      
 14 Danalynne Llacuna            St. Francis       13-06.25 F      
 15 Emily Charman                Island Pacific A  13-04.00 F      
 16 Whitney Thomas               Kamehameha Girls  13-03.00 F      
 17 Jazzy Kealoha             FR Punahou Girls     13-02.00 F      
 18 Kelli Aken-Pagdilao          Kamehameha Girls  13-01.00 F      
 19 Courtney King                Punahou Girls     12-09.25 F      
 20 Shawna Kinilau               Kamehameha Girls  12-09.00 F      
 21 Racquiel Santos              Sacred Hearts Ac  12-08.50 F      
 22 Kayla Andes                  St. Francis       12-07.00 F      
 23 Kiana Jones                  St. Francis       12-06.00 F      
 24 Camille Popejoy           SR Kamehameha Girls  12-05.25 F      
 25 Victoria Flynn            SR Kamehameha Girls  12-05.00 F      
 26 Ashley Choy                  Punahou Girls     12-04.00 F      
 27 Chelsie Kekaula              Kamehameha Girls  12-03.00 F      
 28 Elle Watson                  Mid PacificInst   12-02.00 F      
 28 Nicole Matsunami             Punahou Girls     12-02.00 F      
 30 Alexis Damo                  Sacred Hearts Ac  12-00.25 F      
 31 Anu Keanini                  Punahou Girls     11-09.75 F      
 32 Kaleinalani McElroy          Kamehameha Girls  11-09.00 F      
 33 Chelsea Seki                 St. Francis       10-08.00 F      
 34 Maureen Barrientos           Iolani Girls       9-08.00 F      
    Sarah Wheeler                Kamehameha Girls      FOUL F      
    Lia Kamana                   Kamehameha Girls      FOUL F      
 
  6  Boys    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Trevor Mau                   Saint LouisHigh   23-02.00 F      
  2 Kurtlin Robinson             Word of Life      19-09.75 F      
  3 Micah Pescaia                Kamehameha Boys   19-08.25 F      
  4 Alec Geilfuss             FR Punahou Boys      18-10.25 F      
  5 London Amorin             SO Island Pacific A  18-10.00 F      
  6 Oj Haugen                 FR Punahou Boys      18-09.00 F      
  7 Willie Carter             SO Island Pacific A  18-04.25 F      
  8 King Patrocinio              Saint LouisHigh   17-10.00 F      
  9 Ethan Chan                   Punahou Boys      17-09.25 F      
 10 Tim Kamana                   Punahou Boys      17-09.00 F      
 10 Reginald Garcia              Iolani Boys       17-09.00 F      
 12 Addison Kogami               Iolani Boys       17-06.25 F      
 13 Kekai Newman                 Kamehameha Boys   17-06.00 F      
 14 Keanu Haina                  Kamehameha Boys   17-04.25 F      
 15 Taylor Kennedy               Iolani Boys       17-04.00 F      
 16 Cody Lee                  FR Punahou Boys      16-09.25 F      
 17 Kaimi Sakamaki               Punahou Boys      16-05.25 F      
 18 Tanner Chun                  Punahou Boys      16-05.00 F      
 19 Matthew Valdes-Healy      SO Saint LouisHigh   16-04.00 F      
 20 Calixto Lucas                Iolani Boys       15-03.00 F      
 21 Steven Jensen                Mid PacificInst   13-07.25 F      
 
  7  Girls    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Joy Piotrowski               Punahou Girls     34-04.50 F      
  2 Kim Roy                   FR Iolani Girls      33-03.00 F      
  3 Christine DeMello            Kamehameha Girls  31-05.00 F      
  4 Nicole Tanoue                Iolani Girls      31-03.50 F      
  5 Ashley Asada              FR Iolani Girls      31-00.50 F      
  6 Erica Wong                SR Punahou Girls     30-08.00 F      
  7 Alexis Villa              FR Word of Life      30-05.75 F      
  8 Boone Saunders            SO Punahou Girls     30-02.00 F      
  8 Pihana Kea                SR Punahou Girls     30-02.00 F      
 10 Courtney King                Punahou Girls     29-04.50 F      
 11 Melody Yim                   Punahou Girls     29-00.50 F      
 12 Alyssa Endo                  Punahou Girls     28-08.75 F      
 12 Ashley Choy                  Punahou Girls     28-08.75 F      
 14 Rianna Lum                SR Punahou Girls     28-06.50 F      
 15 Lia Kamana                   Kamehameha Girls  28-04.50 F      
 16 Raelee Fogg                  Mid PacificInst   28-01.50 F      
 17 Nicole Matsunami             Punahou Girls     27-01.00 F      
    Leimaile Barrett             Kamehameha Girls      FOUL F      
    Charmaine Wan                Iolani Girls          FOUL F      
 
  8  Boys    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Trevor Mau                   Saint LouisHigh   45-09.75 F      
  2 Kurtlin Robinson             Word of Life      41-08.50 F      
  3 Ethan Chan                   Punahou Boys      39-11.00 F      
  4 Matt Parrish              FR Punahou Boys      39-08.00 F      
  5 Chase Tamashiro              Punahou Boys      39-06.00 F      
  6 Micah Pescaia                Kamehameha Boys   39-00.50 F      
  7 Keanu Haina                  Kamehameha Boys   38-00.50 F      
  8 Joey Bryant               JR Saint LouisHigh   37-07.50 F      
  9 King Patrocinio              Damien HighScho   36-06.00 F      
 10 Oj Haugen                 FR Punahou Boys      36-00.75 F      
 11 Keola Bradley                Kamehameha Boys   35-07.75 F      
 12 Nick Ryan                 SO Punahou Boys      34-08.00 F      
 13 John Martin                  Saint LouisHigh   33-04.50 F      
 14 Brandon Wong                 Punahou Boys      33-02.00 F      
 15 Sean Tolentino               Saint LouisHigh   32-11.00 F      
 16 Matthew Valdes-Healy      SO Saint LouisHigh   32-05.50 F      
 17 Daniel Perera             SO Punahou Boys      31-00.00 F      
 18 Garrett Moore             FR Punahou Boys      29-03.00 F      
 19 Min kyu Seo               SO Mid PacificInst   27-08.00 F      
 20 Steven Jensen                Mid PacificInst   27-02.00 F      
    Guile Chong                  Punahou Boys          FOUL F      
 
  9  Girls    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Leimaile Barrett             Kamehameha Girls   4-10.00 F      
  1 Christine Tsai               Punahou Girls      4-10.00 F      
  3 Alyssa Pang                  Iolani Girls       4-08.00 F      
  3 Lindsey Wright-Joy           Kamehameha Girls   4-08.00 F      
  3 Hailey Kauhane               Kamehameha Girls   4-08.00 F      
  3 Danielle Sisler              Punahou Girls      4-08.00 F      
  7 Alyssa Endo                  Punahou Girls      4-06.00 F      
  7 Jessica Jelf-Albert          Kamehameha Girls   4-06.00 F      
  9 Puaena Pickard            FR Kamehameha Girls   4-04.00 F      
  9 Anna Merrifield           SR Punahou Girls      4-04.00 F      
  9 Alexis Villa              FR Word of Life       4-04.00 F      
 12 Tasha Meyer                  St. Francis        4-02.00 F      
 12 Taylor Shreve                Punahou Girls      4-02.00 F      
 12 Lauren Levensen              P5                 4-02.00 F      
    Boone Saunders            SO Punahou Girls           NH F      
    Allyson Harada            JR Iolani Girls            NH F      
    Siena Simmons                Iolani Girls            NH F      
 
 10  Boys    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Taylor Spencer            JR Saint LouisHigh    6-02.00 F      
  1 Joey Bryant               JR Saint LouisHigh    6-02.00 F      
  3 Matt Yamane                  Punahou Boys       6-00.00 F      
  4 Michael Martin            JR Saint LouisHigh    5-10.00 F      
  4 Breysen Lee                  Damien HighScho    5-10.00 F      
  4 Cole Soma                    Saint LouisHigh    5-10.00 F      
  7 Keola Bradley                Kamehameha Boys    5-08.00 F      
  7 Matt Parrish              FR Punahou Boys       5-08.00 F      
  9 Charlton Tang                Kamehameha Boys    5-06.00 F      
  9 Oj Haugen                 FR Punahou Boys       5-06.00 F      
  9 Chase Tamashiro              Punahou Boys       5-06.00 F      
 12 Jeremy Torcuato              Damien HighScho    5-04.00 F      
 12 Tim Smith                    Damien HighScho    5-04.00 F      
 14 Reginald Garcia              Iolani Boys        5-02.00 F      
 15 Ethan Chan                   Punahou Boys       5-00.00 F      
 15 Addison Kogami               Iolani Boys        5-00.00 F      
 17 Travis Matsuzaki             Punahou Boys       4-10.00 F      
 17 Alec Geilfuss             FR Punahou Boys       4-10.00 F      
    Kekai Newman                 Kamehameha Boys         NH F      
    Cliff Son                 JR Punahou Boys            NH F      
    Jon Wong                     Iolani Boys             NH F      
 
 11  Girls    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Emily Shiraki                Iolani Girls       9-06.00 F      
  2 Traci Nakamura               Kamehameha Girls   7-06.00 F      
  3 Maxine Forbes                Punahou Girls      7-00.00 F      
  3 Anna Walden                  Punahou Girls      7-00.00 F      
  3 Tianee Ramones               Kamehameha Girls   7-00.00 F      
  3 Brianna Bissen               Kamehameha Girls   7-00.00 F      
  3 Lauren Faris              SO Iolani Girls       7-00.00 F      
  8 Lauren Fukuhara              Punahou Girls      6-06.00 F      
  8 Hannah Wong                  Punahou Girls      6-06.00 F      
 10 Bianca Pierce                Mid PacificInst    6-00.00 F      
    Amy Bumatai                  Kamehameha Girls        NH F      
    Alyssa Chee                  Kamehameha Girls        NH F      
    Jessyca Bollinger            Kamehameha Girls        NH F      
 
 12  Boys    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Thomas Loui                  Punahou Boys      12-00.00 F      
  2 Keola Bradley                Kamehameha Boys   11-00.00 F      
  3 Grant Kaiama                 Kamehameha Boys   10-06.00 F      
  4 Steven Velligas              Kamehameha Boys   10-00.00 F      
  4 Tony Genco                SO Iolani Boys       10-00.00 F      
  4 Anthony Forsythe             Kamehameha Boys   10-00.00 F      
  7 Trenton Dos Santos-Tam    FR Punahou Boys       9-06.00 F      
  7 Colin Hong                FR Punahou Boys       9-06.00 F      
  9 Trent Park                   Kamehameha Boys    8-06.00 F      
 10 Joshua Burke              FR Punahou Boys       8-00.00 F      
    Rhinehart Numazu             Kamehameha Boys         NH F      
    Jeff Ogata                SO Punahou Boys            NH F      
 
 13  Girls   100m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Samantha Smithson         JR P5                   17.31 F      
  2 Boone Saunders            SO Punahou Girls        17.58 F      
  3 Emily Latimer                P5                   18.10 F      
  4 Chantal Cruz              FR Iolani Girls         18.23 F      
  5 Maaya Hayashi             FR Iolani Girls         18.40 F      
  6 Cyan Agena                   Kamehameha Girls     18.56 F      
  7 Caitlin Akiona               Kamehameha Girls     18.73 F      
  8 Puaena Pickard            FR Kamehameha Girls     18.87 F      
  9 Danalynne Llacuna            St. Francis          18.92 F      
 10 Maxine Forbes                Punahou Girls        18.99 F      
 11 Kanani Cubi                  St. Francis          19.47 F      
 12 Carolyn Li                   Iolani Girls         19.56 F      
 13 Cheyenne Murray              P5                   19.57 F      
 14 Kirsten McMurdo           FR P5                   19.85 F      
 15 Krysten Kawamata             St. Francis          20.09 F      
 16 Amy Den Dulk                 Punahou Girls        21.37 F      
 17 Elle Watson                  Mid PacificInst      25.90 F      
 
 14  Boys   110m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Daniel Wagner                Mid PacificInst      15.52 F      
  2 Erik Horn                    Punahou Boys         15.88 F      
  3 Kyle Normand                 Damien HighScho      16.31 F      
  4 Mikel Morita                 Kamehameha Boys      16.60 F      
  5 John Woo                     Punahou Boys         16.69 F      
  6 Matt Yim                     Punahou Boys         16.95 F      
  7 Matthew Mitravich            Kamehameha Boys      17.06 F      
  8 Kyle Olden                   Punahou Boys         17.13 F      
  9 Colin Pidot                  Kamehameha Boys      17.60 F      
 10 Ricky Suyat-Okamoto          Kamehameha Boys      18.39 F      
 11 Jon Wong                     Iolani Boys          18.46 F      
 12 Justin Kim                   Iolani Boys          18.64 F      
 13 Zak Barry                 SO Punahou Boys         20.24 F      
 14 Bobby Huang                  Iolani Boys          20.36 F      
 15 Eric Hudson               SO P5                   21.57 F      
 16 Christian Schroppel       FR P5                   21.85 F      
 17 Steven Jensen                Mid PacificInst      22.52 F      
 
 15  Girls   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Lahaina Zoller               Punahou Girls        13.04 F      
  2 Brynne Asing                 Punahou Girls        13.28 F      
  3 Hailey Kauhane               Kamehameha Girls     13.33 F      
  4 Stephanie Burns              Punahou Girls        13.40 F      
  5 Siena Simmons                Iolani Girls         13.45 F      
  6 Danielle Sisler              Punahou Girls        13.49 F      
  7 Angelica Traya               Christian Acad       13.68 F      
  8 Faith Zerba                  Word of Life         13.88 F      
  9 Sari Kwon                    Punahou Girls        13.92 F      
 10 Kelsey Matsuoka              Iolani Girls         14.01 F      
 11 Kylie Obata                  P5                   14.02 F      
 12 Traci Nakamura               Kamehameha Girls     14.13 F      
 13 Lia Kamana                   Kamehameha Girls     14.17 F      
 14 Alexis Damo                  Sacred Hearts Ac     14.27 F      
 15 Lisa Matsukata               Punahou Girls        14.36 F      
 16 Kayla Andes                  St. Francis          14.38 F      
 17 Mariah Ariola                Iolani Girls         14.45 F      
 18 Ashley Yamachicka            Mid PacificInst      14.46 F      
 19 Nicole Tamanaha              P5                   14.53 F      
 20 Chelsie Kekaula              Kamehameha Girls     14.68 F      
 21 Jessica Garcia            FR P5                   14.73 F      
 22 Nicole Huffman               Mid PacificInst      14.75 F      
 23 Megan Winters             JR Christian Acad       14.83 F      
 24 Malia Meza                   Iolani Girls         14.87 F      
 25 Sarah Wheeler                Kamehameha Girls     15.02 F      
 26 Racquiel Santos              Sacred Hearts Ac     15.07 F      
 26 Taylor Tom                   St. Francis          15.07 F      
 28 Jazzy Kealoha             FR Punahou Girls        15.23 F      
 29 Kiana Jones                  St. Francis          15.39 F      
 30 Jhoevhana Sabado             Sacred Hearts Ac     15.50 F      
 31 CheriAnne Goodknecht         Lanakila Baptist     15.52 F      
 32 Micaela Po'omaihealani       P5                   15.99 F      
 33 Jailyn Lazo                  Sacred Hearts Ac     16.10 F      
 34 Aira Pajarillo               Lanakila Baptist     17.31 F      
 
 16  Boys   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Jonathan Padron              Damien HighScho      10.98 F      
  2 Michael Zane                 Punahou Boys         11.15 F      
  3 Michael Martin            JR Saint LouisHigh      11.50 F      
  4 Kennedy Spencer              Mid PacificInst      11.54 F      
  5 Pathen Asuncion           SO Damien HighScho      11.64 F      
  6 Chad Wakabayashi             Punahou Boys         11.69 F      
  7 Stabren Caires            SO Punahou Boys         11.71 F      
  8 Kt Tuumalo                   Punahou Boys         11.76 F      
  9 Drake Martin                 Kamehameha Boys      11.79 F      
 10 Ryan Sekimura                Saint LouisHigh      11.87 F      
 11 Tyler Tamayo              SO Damien HighScho      12.02 F      
 12 Terry Wenger                 Punahou Boys         12.08 F      
 13 Rj Avilles                JR Word of Life         12.09 F      
 14 Jeremy Torcuato              Damien HighScho      12.13 F      
 15 Willie Carter             SO Island Pacific A     12.14 F      
 16 Kajana Movery                Kamehameha Boys      12.20 F      
 17 Lucas Healy                  P5                   12.22 F      
 18 Kevin Park                   Iolani Boys          12.24 F      
 19 London Amorin             SO Island Pacific A     12.27 F      
 20 Dyson Hoohuli                Kamehameha Boys      12.29 F      
 21 Josiah Taimatuia             Saint LouisHigh      12.31 F      
 22 Charlton Tang                Kamehameha Boys      12.32 F      
 22 Kaleikoa Kalealoha        FR Mid PacificInst      12.32 F      
 22 Mika Wong                    Saint LouisHigh      12.32 F      
 25 Chris Santiago               Saint LouisHigh      12.33 F      
 25 Nikolai Laforteza         JR Island Pacific A     12.33 F      
 27 Drew Oyama                   Iolani Boys          12.35 F      
 28 Justyce Kim-Hewlen           Kamehameha Boys      12.38 F      
 29 Tim Smith                    Damien HighScho      12.42 F      
 30 Starr Passi                  Saint LouisHigh      12.43 F      
 31 Brandon Velasco              Saint LouisHigh      12.46 F      
 32 Joey Bryant               JR Saint LouisHigh      12.50 F      
 33 Kupono Park                  Kamehameha Boys      12.54 F      
 34 Dylan Silva                  Kamehameha Boys      12.56 F      
 35 Emmett McShane            SO Saint LouisHigh      12.58 F      
 36 Jordan Nip                SO Mid PacificInst      12.62 F      
 37 Galen Arakawa             SR Punahou Boys         12.76 F      
 38 Kamalu Kaluhiokalani      FR Kamehameha Boys      12.82 F      
 38 James Thayne                 Hanalani School      12.82 F      
 40 Justin Soon               SO Kamehameha Boys      12.89 F      
 41 Sani Fuimaono                Punahou Boys         12.91 F      
 42 Geoff Miller                 Punahou Boys         12.96 F      
 43 Caleb Yuen                   Saint LouisHigh      12.97 F      
 44 Dylan Baysa                  Damien HighScho      12.98 F      
 45 John Ishida                  Iolani Boys          13.01 F      
 46 Bradley Foster               Word of Life         13.03 F      
 47 Steven Lakalaka              Punahou Boys         13.10 F      
 48 Randon Serikawa              P5                   13.16 F      
 49 Brock Kaululaau              Kamehameha Boys      13.17 F      
 50 Kyle Ancheta                 Damien HighScho      13.18 F      
 51 John Martin                  Saint LouisHigh      13.28 F      
 52 Jb Velasco                FR Mid PacificInst      13.50 F      
 53 Joshua Buchanan           SO Damien HighScho      13.64 F      
 54 Joseph Lawson             SO Lanakila Baptist     13.94 F      
 55 Bronson Biven                Saint LouisHigh      14.29 F      
 56 Derek Thipphavong            P5                   14.89 F      
 57 Tony Fisher               JR Lanakila Baptist     15.23 F      
 
 17  Girls   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Claire Hann                  P5                 5:10.97 F      
  2 Kyleigh Mann                 Punahou Girls      5:12.71 F      
  3 Haley Abing                  P5                 5:12.75 F      
  4 Chaylene Guinto              St. Francis        5:15.48 F      
  5 Jenna Wong                   Iolani Girls       5:15.80 F      
  6 Kacie Won                    Punahou Girls      5:29.68 F      
  7 Jessica Johson               Kamehameha Girls   5:29.74 F      
  8 Amanda Tamanaha              P5                 5:30.90 F      
  9 Cheyane Kamai             SR Kamehameha Girls   5:36.09 F      
 10 Heidi Nicholls               P5                 5:38.07 F      
 11 Kimiko Matsuda-Lawrence      P5                 5:38.84 F      
 12 Karina Shea                  P5                 5:45.03 F      
 13 Keri Ogoshi                  P5                 5:45.15 F      
 14 Lauren Combs                 Punahou Girls      5:52.21 F      
 15 Shelby Senaga                Iolani Girls       5:55.13 F      
 16 Sunshine Gay-Warren          Kamehameha Girls   6:07.58 F      
 17 Heather Zane              FR Punahou Girls      6:10.85 F      
 18 Chelsea Tom               JR Kamehameha Girls   6:15.63 F      
 19 Devon Nako                   Punahou Girls      6:40.41 F      
 20 Kuhi Matro                FR Punahou Girls      6:40.42 F      
 21 Debra-Lyn Potts              P5                 6:52.07 F      
 
 18  Boys   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Matt Nakamoto                P5                 4:24.66 F      
  2 Isaiah Sato                  Kamehameha Boys    4:28.14 F      
  3 Jordan Thibodeau          FR Kamehameha Boys    4:31.06 F      
  4 Tyler Mulloy                 Iolani Boys        4:36.19 F      
  5 Glenn Akiona                 Kamehameha Boys    4:37.37 F      
  6 Ryan Hobson                  Mid PacificInst    4:39.82 F      
  7 Daniel Kaneko                Kamehameha Boys    4:40.64 F      
  8 Chad Nakaoka                 P5                 4:41.03 F      
  9 Timothy Hogan             SO P5                 4:45.04 F      
 10 Justin Higa                  Iolani Boys        4:45.63 F      
 11 Colton Sisler                Saint LouisHigh    4:46.23 F      
 12 Daniel Luke                  Iolani Boys        4:46.93 F      
 13 Jon Hunter                   Punahou Boys       4:47.50 F      
 14 Grant Kaiama                 Kamehameha Boys    4:53.22 F      
 15 Anderson Ko                  Punahou Boys       4:54.05 F      
 16 Elliott Chen                 Island Pacific A   4:58.85 F      
 17 Brandon Arakawa              P5                 4:59.78 F      
 18 Andrew Ellison               Iolani Boys        5:00.39 F      
 19 Peter Chun                JR Mid PacificInst    5:07.24 F      
 20 Andrew Canencia              Saint LouisHigh    5:07.92 F      
 21 Sheldon Carganilla           Saint LouisHigh    5:09.83 F      
 22 Sean Mickelsen            JR P5                 5:10.55 F      
 23 Freddie Wheeler              Iolani Boys        5:13.85 F      
 24 Jayce Yamaguchi              P5                 5:27.81 F      
 25 Eric Angle                   Saint LouisHigh    5:33.66 F      
 26 Cameron Okamoto           FR P5                 5:35.11 F      
 27 Spencer Fong                 P5                 5:45.78 F      
 28 Lester Barry                 Saint LouisHigh    5:47.83 F      
 29 Jacob Siazon                 Saint LouisHigh    6:01.30 F      
 
 19  Girls   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Punahou Girls'                                   50.96 F      
  2 A  'Kamehameha Girls'                                52.44 F      
  3 A  'Iolani Girls'                                    52.85 F      
  4 A  'P5'                                              54.97 F      
  5 A  'St. Francis'                                     55.36 F      
 
 19  Girls   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  6 B  'Kamehameha Girls'                                55.73 F      
 
 20  Boys   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Saint LouisHigh'                                 44.78 F      
  2 A  'Punahou Boys'                                    45.37 F      
  3 A  'Kamehameha Boys'                                 46.82 F      
  4 A  'Iolani Boys'                                     46.85 F      
  5 A  'Mid PacificInst'                                 47.13 F      
 
 20  Boys   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  6 B  'Kamehameha Boys'                                 47.89 F      
 
 21  Girls   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Stacie Lee                   P5                   59.56 F      
  2 Kayla Kirk                   Sacred Hearts Ac   1:05.36 F      
  3 Noe Mikami                JR Kamehameha Girls   1:05.55 F      
  4 Ashlee Jimenez               Kamehameha Girls   1:05.85 F      
  5 Stephanie Dote               Iolani Girls       1:07.84 F      
  6 Lacee Toyama                 Iolani Girls       1:09.84 F      
  7 Neilina Vierra            JR Kamehameha Girls   1:10.01 F      
  8 Angelica Traya               Christian Acad     1:10.06 F      
  9 Tamiko Hobin                 Island Pacific A   1:11.10 F      
 10 Victoria Flynn            SR Kamehameha Girls   1:13.16 F      
 11 Nicole Huffman               Mid PacificInst    1:13.82 F      
 12 Kylie Storfer                P5                 1:16.04 F      
 13 Sarah Hirata              JR Sacred Hearts Ac   1:16.38 F      
 14 CheriAnne Goodknecht         Lanakila Baptist   1:18.17 F      
 15 Jessica Matsuura          FR Sacred Hearts Ac   1:18.62 F      
 16 Serena Wong               FR P5                 1:18.96 F      
 17 Jaime Mukai                  P5                 1:21.73 F      
 
 22  Boys   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Jeff Pedrina                 Punahou Boys         52.95 F      
  2 John Hanson                  P5                   53.37 F      
  3 Taylor Van Etten             Iolani Boys          53.51 F      
  4 Jonathan Padron              Damien HighScho      53.72 F      
  5 Loaa Pine                    Kamehameha Boys      53.80 F      
  6 Trevyn Tulonghari         SO Iolani Boys          53.97 F      
  7 Pathen Asuncion           SO Damien HighScho      54.49 F      
  8 Charley Bollig               Kamehameha Boys      54.79 F      
  9 Kala Mcshane                 Saint LouisHigh      55.15 F      
 10 Kaleikoa Kalealoha        FR Mid PacificInst      56.18 F      
 11 James Yamasaki               Punahou Boys         56.84 F      
 12 Matt Ota                     P5                   57.42 F      
 13 Matthew Valdes-Healy      SO Saint LouisHigh      57.45 F      
 14 Mitsuo Kinoshita             Iolani Boys          58.10 F      
 15 Rhinehart Numazu             Kamehameha Boys      58.94 F      
 16 Branden Raines               Damien HighScho      59.24 F      
 17 Brice Kanehira               Punahou Boys         59.41 F      
 18 Joshua Kaoiwi                Christian Acad       59.43 F      
 19 Kajana Movery                Kamehameha Boys      59.56 F      
 20 Christian Lee                Punahou Boys       1:00.50 F      
 21 Jim Lujan                    Punahou Boys       1:00.85 F      
 22 Tyler Tamayo              SO Damien HighScho    1:00.95 F      
 23 Maui Bayne                SO Damien HighScho    1:01.11 F      
 24 Bryson Burnett               Kamehameha Boys    1:01.15 F      
 25 Ben Ota                      Punahou Boys       1:01.80 F      
 26 James Thayne                 Hanalani School    1:02.07 F      
 27 Bryston Chang                Punahou Boys       1:04.64 F      
 28 Matt Langer                  P5                 1:05.47 F      
 29 Cody Lee                  FR Punahou Boys       1:05.77 F      
 30 Joshua Buchanan           SO Damien HighScho    1:06.34 F      
 31 Andrew Ouchi                 P5                 1:06.61 F      
 32 Min kyu Seo               SO Mid PacificInst    1:07.64 F      
 33 Joseph Lawson             SO Lanakila Baptist   1:08.81 F      
 34 Sy Jones                     P5                 1:11.02 F      
 35 Dylan Baysa                  Damien HighScho    1:11.69 F      
 
 23  Girls   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Emily Latimer                P5                   50.36 F      
  2 Samantha Smithson         JR P5                   52.12 F      
  3 Caitlin Akiona               Kamehameha Girls     52.57 F      
  4 Danalynne Llacuna            St. Francis          52.76 F      
  5 Boone Saunders            SO Punahou Girls        55.33 F      
  6 Chantal Cruz              FR Iolani Girls         56.20 F      
  7 Puaena Pickard            FR Kamehameha Girls     56.64 F      
  8 Cheyenne Murray              P5                   59.35 F      
  9 Kirsten McMurdo           FR P5                 1:01.80 F      
 10 Maxine Forbes                Punahou Girls      1:03.62 F      
 
 24  Boys   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Daniel Wagner                Mid PacificInst      42.26 F      
  2 Kyle Olden                   Punahou Boys         42.74 F      
  3 Kyle Normand                 Damien HighScho      43.22 F      
  4 Matt Yim                     Punahou Boys         43.68 F      
  5 Mikel Morita                 Kamehameha Boys      44.65 F      
  6 John Woo                     Punahou Boys         44.97 F      
  7 Erik Horn                    Punahou Boys         44.98 F      
  8 Jon Wong                     Iolani Boys          45.16 F      
  9 Colin Pidot                  Kamehameha Boys      45.27 F      
 10 Matthew Mitravich            Kamehameha Boys      45.40 F      
 11 Ricky Suyat-Okamoto          Kamehameha Boys      45.80 F      
 12 Emmett McShane            SO Saint LouisHigh      46.12 F      
 13 Zak Barry                 SO Punahou Boys         46.21 F      
 14 Eric Hudson               SO P5                   48.52 F      
 15 Ryan Ogata                10 Punahou Boys         48.93 F      
 16 Travis Tsukiyama          SO Iolani Boys          50.34 F      
 17 Creighton Woo                Punahou Boys         50.57 F      
 18 Christian Schroppel       FR P5                   52.63 F      
 19 Steven Jensen                Mid PacificInst      54.83 F      
 20 Chris Brown               SO Kamehameha Boys      55.27 F      
 
 25  Girls   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Mari Carmichael           SR Punahou Girls      2:30.20 F      
  2 Kyleigh Mann                 Punahou Girls      2:32.56 F      
  3 Breanne Ball                 Iolani Girls       2:33.45 F      
  4 Chaylene Guinto              St. Francis        2:34.94 F      
  5 Kelli Morissey            JR Iolani Girls       2:36.24 F      
  6 Cheyane Kamai             SR Kamehameha Girls   2:41.05 F      
  7 Keri Ogoshi                  P5                 2:44.82 F      
  8 Katie Waller                 Punahou Girls      2:45.22 F      
  9 Kimiko Matsuda-Lawrence      P5                 2:45.74 F      
 10 Marah Lynch               JR Island Pacific A   2:46.46 F      
 11 Erin Nishijima               Punahou Girls      2:46.83 F      
 12 Tiffany Li                   Punahou Girls      2:48.48 F      
 13 Sachi Yoneda                 Punahou Girls      2:49.14 F      
 14 Briana Artita-Guerrero    SR Kamehameha Girls   2:52.18 F      
 15 Shelby Tanaka                P5                 2:52.99 F      
 16 Allana Meyer              FR Punahou Girls      2:54.10 F      
 17 Leilani Facun                Punahou Girls      2:54.40 F      
 18 Tayler Gonsalves          SO Sacred Hearts Ac   2:55.30 F      
 19 Torri Kon                    P5                 2:55.95 F      
 20 Clarissa Liu                 Punahou Girls      2:56.17 F      
 21 Kelsey Lopez                 Sacred Hearts Ac   3:02.43 F      
 22 Kealaaumoe Stibbard       FR Sacred Hearts Ac   3:10.68 F      
 23 Nicole Matsunami             Punahou Girls      3:11.54 F      
 24 Debra-Lyn Potts              P5                 3:12.80 F      
 25 Celine Do                    Sacred Hearts Ac   3:13.51 F      
 26 Jennifer Tran             SO Sacred Hearts Ac   3:25.57 F      
 
 26  Boys   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Lucas Lam                 SR Punahou Boys       2:03.19 F      
  2 Reyn Fernandez            SR Punahou Boys       2:04.84 F      
  3 Jordan Thibodeau          FR Kamehameha Boys    2:05.49 F      
  4 Isaiah Sato                  Kamehameha Boys    2:07.51 F      
  5 Ian Terayama              FR Punahou Boys       2:11.55 F      
  6 Lee Haruno                   Punahou Boys       2:12.29 F      
  7 Kaeo Kealoha-Lindsey         P5                 2:13.61 F      
  8 Ryan Hobson                  Mid PacificInst    2:13.74 F      
  9 Tyler Mulloy                 Iolani Boys        2:13.95 F      
 10 Kent Kurashima               Kamehameha Boys    2:14.57 F      
 11 Daniel Luke                  Iolani Boys        2:15.45 F      
 12 Rosten Tsuha                 Punahou Boys       2:16.21 F      
 13 Scott Motobu              JR Mid PacificInst    2:16.67 F      
 14 Clint Nuuanu                 Kamehameha Boys    2:19.07 F      
 15 Ryan Lau                     Punahou Boys       2:19.29 F      
 16 Drew Oyama                   Iolani Boys        2:21.98 F      
 17 Peter Chun                JR Mid PacificInst    2:22.87 F      
 18 Sam Gill                  FR Punahou Boys       2:23.79 F      
 19 Brandon Arakawa              P5                 2:25.88 F      
 20 Dillon Schroeder             Kamehameha Boys    2:28.11 F      
 21 Freddie Wheeler              Iolani Boys        2:29.66 F      
 22 Maui Bayne                SO Damien HighScho    2:29.89 F      
 23 Colby Anama                  P5                 2:31.67 F      
 24 Sean Mickelsen            JR P5                 2:34.39 F      
 25 Mike Arios                   Punahou Boys       2:34.64 F      
 26 Nick Pang                    Punahou Boys       2:35.31 F      
 27 Cameron Okamoto           FR P5                 2:36.33 F      
 28 Eric Angle                   Saint LouisHigh    2:39.64 F      
 29 Ariya Ameripour              Damien HighScho    2:42.21 F      
 30 Tony Fisher               JR Lanakila Baptist   3:03.93 F      
 
 27  Girls   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kirstie Sugimoto             Mid PacificInst      27.59 F      
  2 Danielle Sisler              Punahou Girls        27.68 F      
  3 Stephanie Burns              Punahou Girls        27.82 F      
  4 Kayla Kirk                   Sacred Hearts Ac     28.62 F      
  5 Courtney-Cree Aponte         P5                   28.70 F      
  6 Sari Kwon                    Punahou Girls        28.71 F      
  7 Kelsey Matsuoka              Iolani Girls         29.09 F      
  8 Angelica Traya               Christian Acad       29.21 F      
  9 Lisa Matsukata               Punahou Girls        29.44 F      
 10 Nicole Tamanaha              P5                   29.77 F      
 11 Tianee Ramones               Kamehameha Girls     29.92 F      
 12 Malia Meza                   Iolani Girls         30.02 F      
 13 Alexis Damo                  Sacred Hearts Ac     30.07 F      
 14 Tarra Gabriel                Kamehameha Girls     30.11 F      
 15 Mariah Ariola                Iolani Girls         30.13 F      
 16 Amy Daysog                   P5                   30.31 F      
 17 Kori Higashida               P5                   30.35 F      
 18 Victoria Flynn            SR Kamehameha Girls     30.64 F      
 19 Ashley Yamachicka            Mid PacificInst      30.83 F      
 20 Jessica Garcia            FR P5                   31.10 F      
 21 Lacee Toyama                 Iolani Girls         31.34 F      
 22 Nicole Huffman               Mid PacificInst      31.88 F      
 23 Sarah Wheeler                Kamehameha Girls     32.04 F      
 24 Michelle Hironaka            Kamehameha Girls     32.50 F      
 25 Racquiel Santos              Sacred Hearts Ac     32.66 F      
 26 CheriAnne Goodknecht         Lanakila Baptist     32.72 F      
 27 Lana Kuhn                    P5                   33.04 F      
 28 Crisanda Nagasawa            Word of Life         33.34 F      
 29 Jhoevhana Sabado             Sacred Hearts Ac     33.38 F      
 30 Jailyn Lazo                  Sacred Hearts Ac     34.66 F      
 31 Tiara Limtiaco               P5                   35.31 F      
 32 Aira Pajarillo               Lanakila Baptist     37.01 F      
 
 28  Boys   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Jonathan Padron              Damien HighScho      22.90 F      
  2 Michael Zane                 Punahou Boys         23.02 F      
  3 Zach Kawamoto                Saint LouisHigh      23.47 F      
  4 Taylor Spencer            JR Saint LouisHigh      23.68 F      
  5 Kennedy Spencer              Mid PacificInst      23.71 F      
  6 Chad Wakabayashi             Punahou Boys         23.99 F      
  7 Pathen Asuncion           SO Damien HighScho      24.11 F      
  8 Erik Horn                    Punahou Boys         24.16 F      
  9 Loaa Pine                    Kamehameha Boys      24.21 F      
 10 Cole Soma                    Saint LouisHigh      24.23 F      
 11 Kuhao Ching               FR Kamehameha Boys      24.37 F      
 12 Ryan Sekimura                Saint LouisHigh      24.45 F      
 13 Trevyn Tulonghari         SO Iolani Boys          24.57 F      
 14 Charley Bollig               Kamehameha Boys      24.66 F      
 15 Drake Martin                 Kamehameha Boys      24.79 F      
 16 Stabren Caires            SO Punahou Boys         25.04 F      
 17 Kaleikoa Kalealoha        FR Mid PacificInst      25.06 F      
 18 Charlton Tang                Kamehameha Boys      25.10 F      
 19 Terry Wenger                 Punahou Boys         25.12 F      
 20 Kendall Huang             JR Iolani Boys          25.30 F      
 21 Justyce Kim-Hewlen           Kamehameha Boys      25.40 F      
 22 Jeremy Torcuato              Damien HighScho      25.52 F      
 23 Rj Avilles                JR Word of Life         25.58 F      
 24 Tim Smith                    Damien HighScho      25.59 F      
 25 Christian Lee                Punahou Boys         25.69 F      
 26 Joey Chun                    Kamehameha Boys      25.72 F      
 27 Dylan Silva                  Kamehameha Boys      25.75 F      
 28 Austin Dawson                Damien HighScho      25.93 F      
 29 Branden Raines               Damien HighScho      25.94 F      
 30 Mountan Mitchell          SO Punahou Boys         26.01 F      
 31 Passi Starr               SO Saint LouisHigh      26.08 F      
 32 James Thayne                 Hanalani School      26.51 F      
 33 Mitsuo Kinoshita             Iolani Boys          26.57 F      
 34 Kale Dyas                    Punahou Boys         26.74 F      
 35 Randon Serikawa              P5                   26.78 F      
 36 John Ishida                  Iolani Boys          26.84 F      
 37 Kamalu Kaluhiokalani      FR Kamehameha Boys      27.12 F      
 38 Bradley Foster               Word of Life         27.47 F      
 39 Jb Velasco                FR Mid PacificInst      27.81 F      
 40 Ariya Ameripour              Damien HighScho      28.06 F      
 41 Joshua Buchanan           SO Damien HighScho      28.60 F      
 42 Dylan Baysa                  Damien HighScho      28.79 F      
 43 Matt Langer                  P5                   29.22 F      
 44 Sy Jones                     P5                   29.92 F      
    Keith Hirsch              JR Punahou Boys            DQ F      
 
 29  Girls   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Jenna Wong                   Iolani Girls      11:24.92 F      
  2 Claire Hann                  P5                11:35.94 F      
  3 Haley Abing                  P5                11:44.76 F      
  4 Amanda Tamanaha              P5                11:48.88 F      
  5 Tama Fukuyama                Punahou Girls     12:02.43 F      
  6 Monica Woolley               Punahou Girls     12:11.28 F      
  7 Maya Grossmann            FR Punahou Girls     13:08.96 F      
    Emily Yoshimura              Punahou Girls          DNF F      
 
 30  Boys   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Matt Nakamoto                P5                 9:51.44 F      
  2 Glenn Akiona                 Kamehameha Boys   10:04.15 F      
  3 Justin Higa                  Iolani Boys       10:07.92 F      
  4 Daniel Kaneko                Kamehameha Boys   10:11.79 F      
  5 Josh Freitas                 Kamehameha Boys   10:16.27 F      
  6 Jordan Kahawai               Kamehameha Boys   10:22.74 F      
  7 Colton Sisler                Saint LouisHigh   10:38.49 F      
  8 Ryan Hobson                  Mid PacificInst   10:42.31 F      
  9 Grant Kaiama                 Kamehameha Boys   10:48.49 F      
 10 Timothy Hogan             SO P5                10:55.32 F      
 11 Joshua Kaoiwi                Christian Acad    11:34.81 F      
 12 Sheldon Carganilla           Saint LouisHigh   11:35.65 F      
 13 Jayce Yamaguchi              P5                11:51.07 F      
 14 Nicah Wong                SO Punahou Boys      11:55.07 F      
 15 Lester Barry                 Saint LouisHigh   12:15.58 F      
 
 31  Girls   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Kamehameha Girls'                              4:12.96 F      
  2 A  'Punahou Girls'                                 4:19.72 F      
  3 A  'Iolani Girls'                                  4:26.85 F      
  4 A  'P5'                                            4:28.39 F      
  5 B  'P5'                                            4:38.16 F      
  6 A  'Sacred Hearts Ac'                              4:55.15 F      
 
 32  Boys   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Punahou Boys'                                  3:36.73 F      
  2 B  'Punahou Boys'                                  3:42.35 F      
  3 A  'Iolani Boys'                                   3:44.69 F      
  4 A  'P5'                                            3:45.68 F      
  5 A  'Kamehameha Boys'                               3:48.42 F