Licensed to Konawaena High School       HY-TEK's Meet Manager 4/4/2010 10:32 AM
                             BIIF Westside Week 2                              
                       Konawaena High School  - 4/3/2010                       
                                Kealakekua, HI                                 
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Kuuipo Nakoa              SR Hawaii Prep              12.69   3  10   
  2 Cecily Fujii              JR Honokaa                  13.57   3   8   
  3 Keoulikamahaoakauano Rue  FR Konawaena                13.64   2   6   
  4 Katie Aguilar             SO Honokaa                  13.73   3   4   
  5 MACKENZIE Buckner         FR Hawaii Prep              13.79   2   2   
  6 Lyndsey Neubecker         SO Kealakehe                13.82   3   1   
  7 Pamela Lynn               JR Hawaii Prep              13.84   3 
  8 Brittney Paahana          SO Konawaena                14.10   1 
  9 Misilosa Uulopa           JR Konawaena                14.12   2 
 10 Sheri Lo                  JR Honokaa                  14.36   3 
 10 McKenna Davidson          SO Kealakehe                14.36   2 
 12 Desi Seid                 SR Hawaii Prep              14.37   1 
 13 Rachael Bianchi           SO Kealakehe                14.44   3 
 14 Jasmine Fojas             FR Hawaii Prep              14.52   2 
 15 Chrysa Dacalio            FR Konawaena                14.73   1 
 16 Jessica Vallente          SR Honokaa                  14.75   1 
 17 Carissa Bell-Chase        SR Honokaa                  14.85   2 
 18 McKenna Mulvany           FR Hawaii Prep              14.88   1 
 19 Samantha Neubecker        JR Kealakehe                14.96   2 
 20 Tymaya Scott              SO Honokaa                  15.10   3 
 21 Kelcy Ozaki               FR Honokaa                  15.20   2 
 22 Nesi Aholelei             FR Kealakehe                15.27   1 
 23 Janae Kawaguchi           SO Kealakehe                15.33   1 
 24 Lacee Drake               JR Honokaa                  15.57   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lana Queen                JR Hawaii Prep              29.30   1  10   
  2 Brittney Paahana          SO Konawaena                29.49   1   8   
  3 Jasmine Fojas             FR Hawaii Prep              29.59   1   6   
  4 Jasmine Ward              SO Konawaena                30.27   2   4   
  5 Grace Choe                SO Makua Lani               30.48   2   2   
  6 Samantha Neubecker        JR Kealakehe                31.10   1   1   
  7 Janae Kawaguchi           SO Kealakehe                31.42   1 
  8 Phobe Hono                JR Hawaii Prep              31.51   1 
  9 Sarah Gschweng            SO Konawaena                31.52   2 
 10 Chelsea Ashimine             Hawaii Prep              31.57   1 
 11 Roxana Valdavinos         SO Konawaena                31.85   1 
 12 McKenna Mulvany           FR Hawaii Prep              32.39   2 
 13 Melissa White             JR Hawaii Prep              33.48   2 
 14 Nesi Aholelei             FR Kealakehe                34.62   2 
 15 Tomi Pebbles              FR Hawaii Prep              35.38   2 
 16 Zoe Spears-Takakuwa       JR Hawaii Prep              35.97   2 
 
Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kaila Voss                SO Kealakehe              1:05.79   10   
  2 Athena Oldfather          SR Honokaa                1:08.29    8   
  3 Jessica Vallente          SR Honokaa                1:10.53    6   
  4 Roxana Valdavinos         SO Konawaena              1:10.94    4   
  5 Tymaya Scott              SO Honokaa                1:13.48    2   
  6 Sheri Lo                  JR Honokaa                1:17.26    1   
  7 Lacee Drake               JR Honokaa                1:26.47  
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kela Vargas               JR Hawaii Prep            2:43.13   10   
  2 Zoe Sims                  FR Hawaii Prep            2:44.55    8   
  3 Alexis Mabuni             JR Makua Lani             2:44.62    6   
  4 Mary Josephine Osorio     JR Kohala                 2:47.12    4   
  5 Angel Mabuni              JR Makua Lani             2:50.13    2   
  6 Btittany Denzer           SO Kealakehe              2:50.24    1   
  7 Tialana Greenwell         JR Honokaa                2:54.08  
  8 Lauren Pries              FR Hawaii Prep            2:58.01  
  9 Kristin Cowles-Nelson     JR Hawaii Prep            3:08.18  
 
Girls 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Athena Oldfather          SR Honokaa                5:29.39   10   
  2 Kela Vargas               JR Hawaii Prep            5:29.81    8   
  3 Angel Mabuni              JR Makua Lani             5:36.83    6   
  4 Alexis Mabuni             JR Makua Lani             5:41.90    4   
  5 Tialana Greenwell         JR Honokaa                5:45.27    2   
  6 Melanie Ulrich            JR Hawaii Prep            6:01.66    1   
  7 Hoy Jeanine               SR Parker                 6:12.97  
  8 Kristin Cowles-Nelson     JR Hawaii Prep            6:32.18  
  9 Tsukasa Akai              SO Hawaii Prep            6:52.92  
 10 Risa Ninomiya             FR Hawaii Prep            7:09.79  
 11 Arisa Nara                FR Hawaii Prep            7:18.85  
 
Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tialana Greenwell         JR Honokaa               12:13.00   10   
  2 Athena Oldfather          SR Honokaa               12:14.00    8   
  3 Zoe Sims                  FR Hawaii Prep           12:16.00    6   
  4 Grace Choe                SO Makua Lani            12:43.00    4   
  5 Mary Josephine Osorio     JR Kohala                13:01.00    2   
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kuuipo Nakoa              SR Hawaii Prep              15.83   2  10   
  2 Lana Queen                JR Hawaii Prep              17.45   2   8   
  3 Chelsea Ashimine             Hawaii Prep              18.99   2   6   
  4 Misilosa Uulopa           JR Konawaena                19.35   1   4   
  5 Madeline Redo             SR Kealakehe                20.23   2   2   
  6 Phobe Hono                JR Hawaii Prep              20.60   2   1   
  7 Katie Holdcroft           FR Hawaii Prep              21.04   1 
  8 Melissa White             JR Hawaii Prep              21.46   2 
  9 Briana Wilson             FR Hawaii Prep              22.14   1 
 10 Zoe Spears-Takakuwa       JR Hawaii Prep              23.54   1 
 11 Tomi Pebbles              FR Hawaii Prep              23.98   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lana Queen                JR Hawaii Prep              51.11   1  10   
  2 Brittney Paahana          SO Konawaena                53.70   2   8   
  3 Jasmine Ward              SO Konawaena                53.75   1   6   
  4 Chelsea Ashimine             Hawaii Prep              54.60   1   4   
  5 Phobe Hono                JR Hawaii Prep              56.85   1   2   
  6 Chrysa Dacalio            FR Konawaena                58.20   3   1   
  7 Sheri Lo                  JR Honokaa                  58.47   2 
  8 Roxana Valdavinos         SO Konawaena                59.13   3 
  9 Madeline Redo             SR Kealakehe                59.49   3 
 10 Melissa White             JR Hawaii Prep              59.62   1 
 11 Sarah Gschweng            SO Konawaena                59.86   2 
 12 Katie Holdcroft           FR Hawaii Prep            1:00.10   2 
 13 Briana Wilson             FR Hawaii Prep            1:02.55   2 
 14 Zoe Spears-Takakuwa       JR Hawaii Prep            1:05.39   3 
 15 Tomi Pebbles              FR Hawaii Prep            1:09.15   3 
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Hawaii Preparatory Academy                            51.74   10   
  2 Kealakehe                                             53.97    8   
  3 Konawaena                                             54.77    6   
  4 Kealakehe  'B'                                        59.79  
  5 Hawaii Preparatory Academy  'C'                     1:02.47  
 -- Hawaii Preparatory Academy  'B'                          DQ  
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Kealakehe                                           4:34.80   10   
 -- Honoka'a                                                 DQ  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mindy Campbell            SR Hawaii Prep            5-02.00   10   
  2 Pamela Lynn               JR Hawaii Prep            4-10.00    8   
  3 Rachael Bianchi           SO Kealakehe              4-08.00    6   
  4 Kelsi Nishina             JR Hawaii Prep           J4-08.00    4   
  5 Kaila Voss                SO Kealakehe             J4-08.00    2   
  6 McKenna Davidson          SO Kealakehe              4-04.00    1   
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor Esaki              SO Hawaii Prep            7-00.00   10   
  2 Carissa Bell-Chase        SR Honokaa                6-00.00    8   
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kuuipo Nakoa              SR Hawaii Prep           18-00.00   10   
  2 Kaila Voss                SO Kealakehe             14-08.00    8   
  3 McKenna Davidson          SO Kealakehe             14-06.50    6   
  4 Jasmine Ward              SO Konawaena             14-06.00    4   
  5 Mindy Campbell            SR Hawaii Prep           14-01.50    2   
  6 Pamela Lynn               JR Hawaii Prep           14-01.00    1   
  7 Jessica Vallente          SR Honokaa               13-05.50  
  7 Jasmine Fojas             FR Hawaii Prep           13-05.50  
  9 Bailey Nelson             FR Honokaa               13-04.50  
 10 Carissa Bell-Chase        SR Honokaa               12-08.50  
 11 Jessica Muskat            SO Honokaa               11-10.50  
 12 Sheri Lo                  JR Honokaa               11-10.00  
 13 Kriste Kelly              JR Hawaii Prep           11-04.00  
 14 McKenna Mulvany           FR Hawaii Prep           10-01.00  
 15 Jade Perreira             SR Honokaa                8-03.00  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kuuipo Nakoa              SR Hawaii Prep           34-02.00   10   
  2 Pamela Lynn               JR Hawaii Prep           30-03.00    8   
  3 MACKENZIE Buckner         FR Hawaii Prep           29-11.00    6   
  4 Jasmine Fojas             FR Hawaii Prep           26-11.00    4   
 -- McKenna Mulvany           FR Hawaii Prep               FOUL  
 -- Sheri Lo                  JR Honokaa                   FOUL  
 -- Rachael Bianchi           SO Kealakehe                   DQ  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Misilosa Uulopa           JR Konawaena             33-02.50   10   
  2 Jessica Muskat            SO Honokaa               29-05.75    8   
  3 Matelita Tamoefalau       SO Konawaena             27-10.50    6   
  4 Lahela Peters-Case        JR Honokaa               25-10.50    4   
  5 Kaira-Lynn Imai           JR Kealakehe             24-03.00    2   
  6 Jade Perreira             SR Honokaa               20-06.50    1   
  7 Chesna Kanekaneya         JR Kealakehe             19-05.50  
  8 Savanna Gonzales          SR Hawaii Prep           19-02.50  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jessica Muskat            SO Honokaa                  80-11   10   
  2 Matelita Tamoefalau       SO Konawaena             80-04.75    8   
  3 Kaira-Lynn Imai           JR Kealakehe             62-01.50    6   
  4 Jade Perreira             SR Honokaa               54-01.50    4   
  5 Chesna Kanekaneya         JR Kealakehe                50-01    2   
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rocky Lominario           SR Kealakehe                11.60   5  10   
  2 Billy Kailimai            SR Hawaii Prep              11.88   5   8   
  3 Christian Lee             JR Hawaii Prep              11.99   3   6   
  4 Kawohi Schutte            SO Hawaii Prep              12.02   4   4   
  5 Kyle Kirk                 FR Kealakehe                12.04   5   2   
  6 Hausia Sekona             SR Honokaa                  12.08   4   1   
  7 Brock Namyo               SO Kealakehe                12.18   4 
  8 JJ Higginson              SR Hawaii Prep              12.20   5 
  9 Justin Truong             SR Hawaii Prep              12.21   4 
 10 Keoni Colson              SR Hawaii Prep              12.22   5 
 11 Kelson Kawai              SR Kohala                   12.24   1 
 12 Gregg Daniel              JR Parker                   12.26   1 
 13 Kekoa Koa Hu              JR Kealakehe                12.27   3 
 14 Dylan Oakes               FR Hawaii Prep              12.37   3 
 15 Aaron Pa'ani Ashcroft     SR Kealakehe                12.56   2 
 16 Jacob Souza               JR Kealakehe                12.57   4 
 16 Ikaika Kua-Nachor         SR Kealakehe                12.57   1 
 18 Todd Martin               SR Honokaa                  12.65   4 
 19 John Kalauli              JR Honokaa                  12.66   3 
 20 BJ Meyers                 JR Kealakehe                12.70   2 
 21 Jonathat Ahyet            JR Honokaa                  12.77   1 
 22 Jeremy Yagong             JR Honokaa                  12.79   2 
 23 Joshua Tobias             SO Honokaa                  12.80   2 
 24 Gunner Nagata             SO Konawaena                12.81   2 
 25 Bobby Uesi                JR Honokaa                  12.85   1 
 26 Jonathan Lomberg          SO Kealakehe                12.89   3 
 27 Torin Kubo                SO Hawaii Prep              13.07   1 
 28 Nainoa Marks              SO Kealakehe                13.23   1 
 29 Gavin Gambone             SR Konawaena                13.38   2 
 30 Patrick Montero           SR Honokaa                  13.39   3 
 31 Dolend Case               JR Honokaa                  13.50   3 
 32 David Nesting             SO Honokaa                  13.60   2 
 33 Micah Hanano                 Hawaii Prep              13.69   1 
 34 Amnar AL Naimat           SO Hawaii Prep              14.68   2 
 35 John Yu                      Hawaii Prep              16.45   3 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rocky Lominario           SR Kealakehe                23.15   4  10   
  2 Kyle Kirk                 FR Kealakehe                24.08   4   8   
  3 Billy Kailimai            SR Hawaii Prep              24.09   4   6   
  4 Hausia Sekona             SR Honokaa                  24.34   4   4   
  5 Brock Namyo               SO Kealakehe                24.45   1   2   
  6 Justin Truong             SR Hawaii Prep              24.58   2   1   
  7 Kayden Haleakala             Hawaii Prep              24.77   3 
  8 Keoni Colson              SR Hawaii Prep              24.81   4 
  9 Christian Lee             JR Hawaii Prep              24.87   1 
 10 Robert Mockchew           JR Kealakehe                25.05   2 
 11 Kawohi Schutte            SO Hawaii Prep              25.31   2 
 12 BJ Meyers                 JR Kealakehe                25.43   3 
 13 Ethan Meikle              SR Kohala                   25.49   4 
 14 Joshua Tobias             SO Honokaa                  25.58   1 
 15 Nearman Israel            SO Parker                   25.91   1 
 16 Gunner Nagata             SO Konawaena                26.04   3 
 17 Dylan Oakes               FR Hawaii Prep              26.17   3 
 18 Gavin Gambone             SR Konawaena                26.42   2 
 19 Jonathat Ahyet            JR Honokaa                  26.50   2 
 20 Michael Rabara            FR Konawaena                27.04   1 
 21 Yasu Miyakawa             SO Hawaii Prep              27.09   2 
 22 Torin Kubo                SO Hawaii Prep              27.12   3 
 23 Dolend Case               JR Honokaa                  27.13   2 
 24 Stefan Marovic            SO Hawaii Prep              27.31   3 
 25 Tekahi Napoleon           JR Honokaa                  27.32   1 
 26 Johnston McCrae           JR Parker                   27.36   2 
 27 McCullough Tyler          FR Parker                   27.47   3 
 28 Chris Reed                SR Honokaa                  29.47   3 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gregg Daniel              JR Parker                   54.43   3  10   
  2 Kekoa Koa Hu              JR Kealakehe                56.33   1   8   
  3 Keith Cockle              JR Honokaa                  56.89   2   6   
  4 Ethan Meikle              SR Kohala                   57.22   1   4   
  5 Joshua Robinson           JR Honokaa                  57.60   3   2   
  6 JJ Higginson              SR Hawaii Prep              57.78   1   1   
  7 Joshua Tobias             SO Honokaa                  58.01   1 
  8 Jeremiah May              FR Konawaena                58.02   1 
  9 Jonathat Ahyet            JR Honokaa                  59.42   2 
 10 Gregg Paul                FR Parker                 1:00.27   2 
 11 McCullough Tyler          FR Parker                 1:00.47   3 
 12 Carson Magoon             SO Hawaii Prep            1:00.56   3 
 13 Ethan Bilotti             SR Konawaena              1:00.60   2 
 14 Michael Rogerson          SO Hawaii Prep            1:03.90   2 
 15 Geoff Whitener            JR Kealakehe              1:05.10   3 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dylan Steele              SR Kealakehe              2:05.82   10   
  2 Tyler Tsubota             SR Hawaii Prep            2:08.97    8   
  3 Juan Sepulveda            SO Kealakehe              2:09.49    6   
  4 Luca Walter               SO Kealakehe              2:09.66    4   
  5 Chris Mosch               JR Honokaa                2:11.63    2   
  6 Ethan Meikle              SR Kohala                 2:11.95    1   
  7 Russ Hapgood              SR Hawaii Prep            2:24.05  
  8 Geoff Whitener            JR Kealakehe              2:27.17  
  9 Jeremiah May              FR Konawaena              2:28.98  
 10 Ruta Yoda                 FR Hawaii Prep            2:30.39  
 11 Carson Magoon             SO Hawaii Prep            2:34.75  
 12 Michael Rogerson          SO Hawaii Prep            2:42.01  
 13 Loren Bailey              SO Konawaena              2:42.66  
 14 Dakota Carter             FR Hawaii Prep            3:25.22  
 
Boys 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chris Mosch               JR Honokaa                4:25.61   10   
  2 Tyler Tsubota             SR Hawaii Prep            4:31.89    8   
  3 Juan Sepulveda            SO Kealakehe              4:34.70    6   
  4 Chayce Moniz              SO Honokaa                4:37.51    4   
  5 Joshua Robinson           JR Honokaa                4:37.92    2   
  6 Geoff Whitener            JR Kealakehe              4:43.34    1   
  7 Russ Hapgood              SR Hawaii Prep            5:01.61  
  8 Joshua Hufford            SR Honokaa                5:05.54  
  9 Stefan Marovic            SO Hawaii Prep            5:08.19  
 10 Tarnas Jesse              SO Parker                 5:10.78  
 11 Ruta Yoda                 FR Hawaii Prep            5:24.09  
 12 Loren Bailey              SO Konawaena              5:24.61  
 13 Joey Chavez                  Hawaii Prep            5:55.05  
 14 Dakota Carter             FR Hawaii Prep            6:47.63  
 
Boys 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Geoff Whitener            JR Kealakehe             10:02.00   10   
  2 Makoa Johnson             SR Hawaii Prep           10:48.00    8   
  3 Tarnas Jesse              SO Parker                10:51.00    6   
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dylan Oakes               FR Hawaii Prep              18.93   10   
  2 Zach Hopson               SR Hawaii Prep              19.64    8   
  3 Stefan Marovic            SO Hawaii Prep              19.76    6   
  4 Yasu Miyakawa             SO Hawaii Prep              19.79    4   
  5 Evan Matsuyama            JR Kealakehe                20.40    2   
  6 Chris Reed                SR Honokaa                  26.86    1   
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hausia Sekona             SR Honokaa                  47.10   1  10   
  2 Stefan Marovic            SO Hawaii Prep              47.52   2   8   
  3 Dylan Oakes               FR Hawaii Prep              47.67   1   6   
  4 Aaron Pa'ani Ashcroft     SR Kealakehe                47.71   1   4   
  5 Evan Matsuyama            JR Kealakehe                47.86   1   2   
  6 Michael Rabara            FR Konawaena                48.13   2   1   
  7 Yasu Miyakawa             SO Hawaii Prep              49.02   1 
  8 Torin Kubo                SO Hawaii Prep              52.60   2 
  9 Ethan Bilotti             SR Konawaena                53.79   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Kealakehe                                             45.68   10   
  2 Hawaii Preparatory Academy                            45.92    8   
  3 Hawaii Preparatory Academy  'B'                       47.03  
  4 Honoka'a                                              47.33    6   
  4 Kealakehe  'B'                                        47.33  
  6 Kealakehe  'C'                                        47.97  
  7 Konawaena                                             49.54    4   
  8 Hawaii Preparatory Academy  'C'                       50.30  
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Kealakehe                                           3:44.14   10   
  2 Honoka'a                                            3:45.93    8   
  3 Honoka'a  'B'                                       4:28.75  
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ethan Meikle              SR Kohala                 6-01.00   10   
  2 Kelson Kawai              SR Kohala                 5-10.00    8   
  3 George Twigg-Smith           Hawaii Prep            5-08.00    6   
  4 Johnston McCrae           JR Parker                 5-02.00    4   
  5 Nearman Israel            SO Parker                J5-02.00    2   
  6 McCullough Tyler          FR Parker                 5-00.00    1   
  7 Tekahi Napoleon           JR Honokaa                4-08.00  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kayden Haleakala             Hawaii Prep            9-00.00   10   
  2 Nick Ito                  SO Kealakehe              7-06.00    8   
  3 Josh Whitehead            JR Kealakehe              6-06.00    6   
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rocky Lominario           SR Kealakehe             20-02.00   10   
  2 Gregg Daniel              JR Parker                19-09.50    8   
  3 Joshua Robinson           JR Honokaa               18-06.50    6   
  4 George Twigg-Smith           Hawaii Prep           18-02.00    4   
  5 Nearman Israel            SO Parker                17-05.50    2   
  6 Michael Rabara            FR Konawaena             17-00.00    1   
  7 Johnston McCrae           JR Parker                16-10.00  
  8 Gunner Nagata             SO Konawaena             16-04.00  
  9 Tekahi Napoleon           JR Honokaa               16-02.50  
 10 Gregg Paul                FR Parker                16-00.00  
 -- Amnar AL Naimat           SO Hawaii Prep               FOUL  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacob Souza               JR Kealakehe             34-11.50   10   
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shane Brostek             SO Hawaii Prep           49-06.00   10   
  2 Jake Jordan               SR Kealakehe             41-05.25    8   
  3 Gabby Padillo             JR Kealakehe             39-11.75    6   
  4 Dane Demello              SR Konawaena             39-09.75    4   
  5 Zane Demello              JR Konawaena             36-10.00    2   
  6 Robert Mockchew           JR Kealakehe             36-03.75    1   
  7 Bobby Uesi                JR Honokaa               34-04.75  
  8 Chris Reed                SR Honokaa               31-02.00  
  9 David Nesting             SO Honokaa               28-11.00  
 10 Faxon Hasegawa            SR Honokaa               28-03.25  
 11 Lopaka Command            FR Konawaena             21-10.50  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shane Brostek             SO Hawaii Prep          137-08.50   10   
  2 Robert Mockchew           JR Kealakehe               120-11    8   
  3 Dane Demello              SR Konawaena            115-01.50    6   
  4 Zane Demello              JR Konawaena               111-06    4   
  5 Gabby Padillo             JR Kealakehe             96-08.50    2   
  6 Bobby Uesi                JR Honokaa                  91-01    1   
  7 John Kalauli              JR Honokaa                  84-00  
  8 David Nesting             SO Honokaa                  78-05  
  9 Chris Reed                SR Honokaa               74-05.50  
 10 Lopaka Command            FR Konawaena             60-09.50  
 11 Faxon Hasegawa            SR Honokaa                  59-08  
 -- Jake Jordan               SR Kealakehe                 FOUL  
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Hawaii Preparatory Academy 185        2) Honoka'a                   94   
    3) Konawaena                   75        4) Kealakehe                  66   
    5) Makua Lani                  24        6) Kohala High School          6   
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Kealakehe                  164        2) Hawaii Preparatory Academ 140   
    3) Honoka'a                    63        4) Parker                     33   
    5) Kohala High School          23        6) Konawaena                  22