Licensed to Kamehameha Schools-Hawaii Campus
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/10/2010 05:52 PM
                                BIIF All Comers                                
                 Kamehameha Schools Hawaii Campus  - 4/10/2010                 
                                  Kea'au, HI                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Bronte Kaneakua           SR Kamehameha HI            13.48   5  10   
  2 Teisha Nacis              SO Waiakea                  13.53   5   8   
  3 Ua Ruedy                  FR Konawaena                13.77   5   6   
  4 Katie Aguilar             SO Honokaa                  13.80   5   4   
  5 Rose Nakamura             FR Hilo                     13.83   1   2   
  6 Cecily Fujii              JR Honokaa                  13.85   5   1   
  7 Pamela Lynn               JR Hawaii Prep              13.94   1 
  8 MACKENZIE Buckner         FR Hawaii Prep              13.97   2 
  9 Jo-Lynn Kahala-Minzer     SR Kealakehe                13.98   3 
 10 Kristina Padrigo          FR Ka'u                     13.98   5 
 11 Aloha Bohol               JR Hilo                     14.11   5 
 12 Natasha Ah Chong          SR Kamehameha HI            14.18   4 
 13 Sheri Lo                  JR Honokaa                  14.27   2 
 14 Kera Akiyama              FR Kamehameha HI            14.42   4 
 15 Jasmine Fojas             FR Hawaii Prep              14.47   3 
 16 Abigail Houston           FR Keaau                    14.50   5 
 17 Karley Swain              SO Waiakea                  14.53   1 
 18 Shani Cosma               FR Keaau                    14.55   1 
 19 Kaylee Rapoza             FR Hilo                     14.57   2 
 20 Lilinoe Heaukulani        SR Kamehameha HI            14.62   3 
 21 Zarina Fisher             JR Pahoa                    14.66   1 
 22 Olivia Azevedo            SO Kamehameha HI            14.71   3 
 23 Samantha Neubecker        JR Kealakehe                14.71   2 
 24 Vandey Okinaka            FR Waiakea                  14.91   2 
 25 Lillie Davis              FR Keaau                    14.96   3 
 26 Chrysa Dacalio            FR Konawaena                15.03   2 
 27 Cathryn Orton             SR Kealakehe                15.07   1 
 28 Kelcy Ozaki               FR Honokaa                  15.14   4 
 29 Jessica Vallente          SR Honokaa                  15.16   1 
 30 Tymaya Scott              SO Honokaa                  15.17   3 
 31 McKenna Mulvany           FR Hawaii Prep              15.19   4 
 32 Autumn Miyares Thompson   FR Keaau                    15.27   2 
 33 Bailey Nelson             FR Honokaa                  15.33   4 
 34 Abyssinia Hammouri-Davis  FR Keaau                    15.46   4 
 35 Lacee Drake               JR Honokaa                  15.75   4 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bronte Kaneakua           SR Kamehameha HI            28.33   4  10   
  2 Ua Ruedy                  FR Konawaena                28.69   4   8   
  3 Katie Aguilar             SO Honokaa                  28.82   4   6   
  4 Aloha Bohol               JR Hilo                     29.18   4   4   
  5 Jo-Lynn Kahala-Minzer     SR Kealakehe                29.26   1   2   
  6 Pamela Lynn               JR Hawaii Prep              29.50   1   1   
  7 McKenna Davidson          SO Kealakehe                29.72   2 
  8 Zarina Fisher             JR Pahoa                    29.80   1 
  9 Kera Akiyama              FR Kamehameha HI            29.85   4 
 10 Abigail Houston           FR Keaau                    29.96   4 
 11 Cecily Fujii              JR Honokaa                  30.31   4 
 12 Bree Kaneakua             FR Kamehameha HI            30.79   1 
 13 Desi Seid                 SR Hawaii Prep              30.87   2 
 14 Rose Nakamura             FR Hilo                     31.33   4 
 15 Lillie Davis              FR Keaau                    31.35   2 
 16 Samantha Neubecker        JR Kealakehe                31.36   2 
 17 Jessica Vallente          SR Honokaa                  31.50   3 
 18 Autumn Miyares Thompson   FR Keaau                    31.54   3 
 19 Tymaya Scott              SO Honokaa                  31.86   1 
 20 Chrysa Dacalio            FR Konawaena                32.02   1 
 21 Rachel Ornelas            JR Ka'u                     32.11   2 
 22 Carissa Bell-Chase        SR Honokaa                  32.36   2 
 23 Avery Jarvis              FR Keaau                    32.49   1 
 24 Nesi Aholelei             FR Kealakehe                32.65   3 
 25 Alisha Gangwes            SR Ka'u                     32.76   1 
 26 Abyssinia Hammouri-Davis  FR Keaau                    32.90   3 
 27 Kelcy Ozaki               FR Honokaa                  33.01   2 
 28 Bailey Nelson             FR Honokaa                  33.34   3 
 29 Lacee Drake               JR Honokaa                  33.99   3 
 30 Tomi Pebbles              FR Hawaii Prep              34.52   2 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kuuipo Nakoa              SR Hawaii Prep            1:01.91   2  10   
  2 Ua Ruedy                  FR Konawaena              1:04.00   2   8   
  3 Kailyn Chock              SR Waiakea                1:04.16   2   6   
  4 Nadia Ramirez             JR Hilo                   1:05.53   2   4   
  5 Kaila Voss                SO Kealakehe              1:06.06   2   2   
  6 Katie Aguilar             SO Honokaa                1:09.58   2   1   
  7 Mary Josephine Osorio     JR Kohala                 1:10.50   1 
  8 Jessica Vallente          SR Honokaa                1:11.52   1 
  9 Btittany Denzer           SO Kealakehe              1:11.78   1 
 10 Cecily Fujii              JR Honokaa                1:12.41   2 
 11 Tymaya Scott              SO Honokaa                1:13.90   1 
 12 Sheri Lo                  JR Honokaa                1:14.91   1 
 13 Carissa Bell-Chase        SR Honokaa                1:15.06   1 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Deann Nishimura-Thornton  SO Keaau                  2:36.92   10   
  2 Kela Vargas               JR Hawaii Prep            2:37.96    8   
  3 Claire Uetake             SR Hilo                   2:38.05    6   
  4 Traci Palaermo            JR Hilo                   2:39.56    4   
  5 Alexis Mabuni             JR Makua Lani             2:44.47    2   
  6 Grace Choe                SO Makua Lani             2:46.47    1   
  7 Angel Mabuni              JR Makua Lani             2:53.37  
  8 Kristen Mattos            JR Christian Libert       3:01.06  
  9 Sarah Barry               FR Kamehameha HI          3:23.13  
 10 Esther Kekauoha           JR Kamehameha HI          3:29.76  
 
Girls 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Deann Nishimura-Thornton  SO Keaau                  5:21.85   10   
  2 Athena Oldfather          SR Honokaa                5:24.24    8   
  3 Traci Palaermo            JR Hilo                   5:25.32    6   
  4 Kelsie Kobayashi          SO Waiakea                5:27.04    4   
  5 Kela Vargas               JR Hawaii Prep            5:27.05    2   
  6 Alexis Mabuni             JR Makua Lani             5:32.67    1   
  7 Tialana Greenwell         JR Honokaa                5:33.57  
  8 Zoe Sims                  FR Hawaii Prep            5:33.89  
  9 Grace Choe                SO Makua Lani             5:44.98  
 10 Mary Josephine Osorio     JR Kohala                 5:46.69  
 11 Jessica Busek             FR Waiakea                5:58.19  
 12 Brieana Rivera            JR Kealakehe              6:00.99  
 13 Lauren Pries              FR Hawaii Prep            6:01.01  
 14 Jeanine Hoy               SR Parker                 6:03.46  
 15 Erin Carvalho             SO Kamehameha HI          6:03.71  
 16 Kristin Nelson               Hawaii Prep            6:24.59  
 17 Esther Kekauoha           JR Kamehameha HI          6:55.25  
 
Girls 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Athena Oldfather          SR Honokaa               11:46.77   10   
  2 Shalila DE Bourmont       SO Hilo                  11:49.39    8   
  3 Zoe Sims                  FR Hawaii Prep           12:09.22    6   
  4 Tialana Greenwell         JR Honokaa               12:16.99    4   
  5 Karina Lawrence           SO Hilo                  12:42.02    2   
  6 BO Sebesta                FR Hawaii Prep           12:50.86    1   
  7 Erin Carvalho             SO Kamehameha HI         13:35.87  
  8 Meadow Lambert            FR Waiakea               13:38.85  
  9 Bethany Bisel             FR Waiakea               13:54.88  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kuuipo Nakoa              SR Hawaii Prep              16.10   3  10   
  2 Lana Queen                JR Hawaii Prep              17.28   3   8   
  3 Bree Delacruz             SO Hilo                     18.50   1   6   
  4 Ua Ruedy                  FR Konawaena                18.51   1   4   
  5 Alyssa Lehua McGuire      FR Kamehameha HI            18.61   3   2   
  6 Alyssa Hoshida            JR Hilo                     18.64   3   1   
  7 Azmera Hammouri-Davis     SO Keaau                    18.83   3 
  8 Marley Strand-Nicolaisen  FR Ka'u                     18.92   3 
  9 Alisha Gangwes            SR Ka'u                     18.95   3 
 10 Cathryn Orton             SR Kealakehe                19.13   2 
 11 Natasha Ah Chong          SR Kamehameha HI            19.41   1 
 12 Raycee Cooke              SO Hilo                     19.52   3 
 13 Brooke Malama             SR Kamehameha HI            20.09   2 
 14 Jessica Muskat            SO Honokaa                  20.12   1 
 15 Madeline Redo             SR Kealakehe                20.13   1 
 16 Phobe Hono                JR Hawaii Prep              20.27   1 
 17 Pisey Keo                 JR Ka'u                     20.48   1 
 18 Katie Holdcroft           FR Hawaii Prep              20.63   2 
 19 Kelsee Aganus             JR Kamehameha HI            20.88   2 
 20 Kaimiloa Yoshida          SR Kamehameha HI            21.35   2 
 21 Melissa White             JR Hawaii Prep              21.45   1 
 22 Tomi Pebbles              FR Hawaii Prep              22.20   2 
 23 Zoe Spears-Takakuwa       JR Hawaii Prep              22.92   2 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lana Queen                JR Hawaii Prep              51.31   3  10   
  2 Bronte Kaneakua           SR Kamehameha HI            52.54   3   8   
  3 Alyssa Hoshida            JR Hilo                     52.81   3   6   
  4 Bree Delacruz             SO Hilo                     53.47   3   4   
  5 Marley Strand-Nicolaisen  FR Ka'u                     54.53   3   2   
  6 Alyssa Lehua McGuire      FR Kamehameha HI            54.92   3   1   
  7 Phobe Hono                JR Hawaii Prep              55.90   1 
  8 Kristina Padrigo          FR Ka'u                     56.78   3 
  9 Cathryn Orton             SR Kealakehe                57.50   1 
 10 Alisha Gangwes            SR Ka'u                     58.20   3 
 11 Raycee Cooke              SO Hilo                     58.26   1 
 12 Kaimiloa Yoshida          SR Kamehameha HI            58.86   1 
 13 Kelsee Aganus             JR Kamehameha HI            59.40   2 
 14 Bree Kaneakua             FR Kamehameha HI            59.83   2 
 15 Brooke Malama             SR Kamehameha HI            59.98   2 
 16 Chrysa Dacalio            FR Konawaena              1:00.89   1 
 17 Melissa White             JR Hawaii Prep            1:01.09   2 
 18 Pisey Keo                 JR Ka'u                   1:01.45   1 
 19 Katie Holdcroft           FR Hawaii Prep            1:02.12   2 
 20 Sheri Lo                  JR Honokaa                1:03.37   1 
 21 Tomi Pebbles              FR Hawaii Prep            1:03.80   2 
 22 Zoe Spears-Takakuwa       JR Hawaii Prep            1:04.29   2 
 23 Katrina Bath              FR Waiakea                1:05.07   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Waiakea                                               54.2h   2  10   
  2 Keaau High School                                     55.1h   2   8   
  3 Kealakehe                                             55.3h   2   6   
  4 Kamehameha Schools Hawaii                             55.5h   2   4   
  5 Hawaii Preparatory Academy                            55.8h   2   2   
  6 Ka'u High School                                      56.2h   2   1   
  7 Konawaena                                             57.7h   2 
  8 Hawaii Preparatory Academy  'B'                     1:02.14   1 
 -- Kamehameha Schools Hawaii  'B'                          DNF   1 
 -- Hilo                                                     DQ   2  zone violation
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Waiakea                                             4:26.35   10   
  2 Hilo                                                4:37.61    8   
  3 Hawaii Preparatory Academy                          4:41.71    6   
  4 Kamehameha Schools Hawaii                           4:45.32    4   
  5 Kealakehe                                           4:46.78    2   
  6 Waiakea  'B'                                        4:59.20  
  7 Hilo  'B'                                           5:05.17  
  8 Hawaii Preparatory Academy  'B'                     5:13.13  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mindy Campbell            SR Hawaii Prep            5-02.00   10   
  2 Erika Cushnie             SR Waiakea                5-00.00    8   
  3 Randi Estrada             SO Keaau                  4-10.00    6   
  4 Victoria Evans-Bautista   JR Kamehameha HI         J4-10.00    4   
  5 Pamela Lynn               JR Hawaii Prep            4-06.00    2   
  6 Serena Ah Choy            JR Kamehameha HI         J4-06.00    1   
  7 Kelsi Nishina             JR Hawaii Prep           J4-06.00  
  8 Jessica Busek             FR Waiakea                4-04.00  
  8 Rachel Bianchi               Kealakehe              4-04.00  
  8 Nadia Ramirez             JR Hilo                   4-04.00  
 11 Holly Lambert             SR Waiakea                4-02.00  
 12 Kaila Voss                SO Kealakehe              4-00.00  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shina Chung               SO Hilo                   8-06.00   10   
  2 Sydney Budde              SO Hawaii Prep           J8-06.00    8   
  3 Natalie Orevella          SO Hilo                   6-06.00    5   
  3 Kimberly Renee Hodson     JR Kamehameha HI          6-06.00    5   
  5 Carissa Bell-Chase        SR Honokaa               J6-06.00    2   
  6 Kaylee Rapoza             FR Hilo                   6-00.00    0.33
  6 Alyssa Lehua McGuire      FR Kamehameha HI          6-00.00    0.33
  6 Lillie Davis              FR Keaau                  6-00.00    0.33
  9 Autumn Miyares Thompson   FR Keaau                 J6-00.00  
  9 Rose Nakamura             FR Hilo                  J6-00.00  
 11 Abyssinia Hammouri-Davis  FR Keaau                  5-06.00  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Victoria Evans-Bautista   JR Kamehameha HI         16-05.25   10   
  2 McKenna Davidson          SO Kealakehe             15-01.25    8   
  3 Natasha Ah Chong          SR Kamehameha HI         14-11.50    6   
  4 Azmera Hammouri-Davis     SO Keaau                 14-08.50    3   
  4 Kaila Voss                SO Kealakehe             14-08.50    3   
  6 Serena Ah Choy            JR Kamehameha HI         14-08.00    1   
  7 Carissa Bell-Chase        SR Honokaa               14-00.25  
  8 Jasmine Fojas             FR Hawaii Prep           13-11.25  
  9 Mindy Campbell            SR Hawaii Prep           13-07.00  
 10 Olivia Azevedo            SO Kamehameha HI         13-00.50  
 11 Jessica Vallente          SR Honokaa               12-11.25  
 12 Vandey Okinaka            FR Waiakea               12-00.00  
 13 Sara Drennan              JR Hawaii Prep           11-11.50  
 14 McKenna Mulvany           FR Hawaii Prep           11-05.50  
 15 Ricki Velez               FR Ka'u                  11-01.00  
 16 Sheri Lo                  JR Honokaa               10-10.00  
 17 Michaela Armitage         JR Keaau                 10-08.50  
 18 Jade Perreira             SR Honokaa                8-04.00  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kuuipo Nakoa              SR Hawaii Prep           35-10.00   10   
  2 Victoria Evans-Bautista   JR Kamehameha HI         32-02.00    8   
  3 Marley Strand-Nicolaisen  FR Ka'u                  30-11.00    6   
  4 Azmera Hammouri-Davis     SO Keaau                 29-00.25    4   
  5 Rachel Bianchi               Kealakehe             28-10.50    2   
  6 MACKENZIE Buckner         FR Hawaii Prep           28-06.75    1   
  7 Jasmine Fojas             FR Hawaii Prep           27-04.25  
  8 Sara Drennan              JR Hawaii Prep           25-07.75  
  9 Sheri Lo                  JR Honokaa               24-00.00  
 -- Jessica Vallente          SR Honokaa                   FOUL  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Linda Sunia               JR Hilo                  33-10.75   10   
  2 Kaopua Sutton             SR Kamehameha HI         33-00.50    8   
  3 Misilosa Uulopa           JR Konawaena             30-06.50    6   
  4 Jacquelyn Kaio-Goo        SR Keaau                 28-10.75    4   
  5 Matelita Tamoefalau       SO Konawaena             27-03.75    2   
  6 Lahela Peters-Case        JR Honokaa               27-02.75    1   
  7 Precious Duyao            SO Keaau                 26-11.50  
  8 Jessica Muskat            SO Honokaa               26-05.00  
  9 Shampagne Salas           JR Hilo                  25-10.00  
 10 Angeline Hoke             SR Waiakea               25-05.75  
 11 Katelynne Paleka-Kennedy  JR Kamehameha HI         25-00.00  
 12 Janna Urakami             JR Waiakea               23-07.75  
 13 Kaira-Lynn Imai           JR Kealakehe             23-06.25  
 14 Remi Thomson              SR Hilo                  22-09.50  
 15 Courtney Baysa            SO Kamehameha HI         22-01.25  
 16 Aloha Bohol               JR Hilo                  21-09.00  
 17 Nesi Aholelei             FR Kealakehe             19-05.75  
 18 Chesna Kanekaneya         JR Kealakehe             18-11.00  
 19 Jade Perreira             SR Honokaa               18-06.75  
 20 DeLima Nessa              JR Christian Libert      16-02.75  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacquelyn Kaio-Goo        SR Keaau                 90-09.75   10   
  2 Janna Urakami             JR Waiakea               88-01.50    8   
  3 Matelita Tamoefalau       SO Konawaena             82-06.50    6   
  4 Precious Duyao            SO Keaau                 74-01.75    4   
  5 Angeline Hoke             SR Waiakea                  72-08    2   
  6 Aloha Bohol               JR Hilo                  71-07.75    1   
  7 Courtney Baysa            SO Kamehameha HI         71-07.25  
  8 Misilosa Uulopa           JR Konawaena             70-08.50  
  9 Ariel Brown               FR Pahoa                    63-03  
 10 Remi Thomson              SR Hilo                     58-09  
 11 Kaira-Lynn Imai           JR Kealakehe                58-08  
 12 Kayla Shiroma             SO Waiakea               48-04.75  
 13 Chesna Kanekaneya         JR Kealakehe             41-05.75  
 14 Jade Perreira             SR Honokaa               39-10.75  
 -- Kaopua Sutton             SR Kamehameha HI             FOUL  
 -- Linda Sunia               JR Hilo                      FOUL  
 -- Shampagne Salas           JR Hilo                      FOUL  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kanakalele Silva          SR Kamehameha HI            11.13   2  10   
  2 Kaenen Akau               SO Kamehameha HI            11.30  10   8   
  3 Jesse Huihui              SO Keaau                    11.31  10   6   
  4 Jacob Edwards             SR Ka'u                     11.41  10   4   
  5 Shannon White             SR Keaau                    11.64   3   2   
  6 Kawohi Schutte            SO Hawaii Prep              11.73   2   1   
  7 Billy Kailimai            SR Hawaii Prep              11.78  10 
  8 Everett McKee             JR Kamehameha HI            11.81  10 
  9 Talon Ota                 FR Keaau                    11.99  10 
 10 Richard Moylan            SR Christian Libert         12.02   2 
 11 Kyle Kirk                 FR Kealakehe                12.06   2 
 12 Steven Combes             SR Ka'u                     12.06   5 
 13 Michael Morikawa          FR Waiakea                  12.08   1 
 14 Travis Winters            SO Waiakea                  12.08   4 
 15 Kristian Martinez         SO Hilo                     12.10   1 
 16 Collins Mattos            SR Hilo                     12.12  10 
 17 Daniel Gregg              JR Parker                   12.16   1 
 18 Keoni Colson              SR Hawaii Prep              12.19   5 
 19 Kason Marques             JR Keaau                    12.20   1 
 20 Christian Lee             JR Hawaii Prep              12.25   1 
 21 Brandon Kelley            SO Hilo                     12.25   3 
 22 Alika Kaopua              SO Ka'u                     12.26   4 
 23 Justin Truong             SR Hawaii Prep              12.27   4 
 24 JJ Higginson              SR Hawaii Prep              12.27   3 
 25 Kekoa Koa Hu              JR Kealakehe                12.30  10 
 25 Johnny Chow               FR Keaau                    12.30   2 
 27 Katon Pestano             FR Hilo                     12.32   5 
 28 Mitchell Nalu Herras      SR Kamehameha HI            12.34   5 
 29 Keith Cockle              JR Honokaa                  12.36   3 
 30 Kayden Haleakala          SO Hawaii Prep              12.40   6 
 31 Jordan Decoito            SR Hilo                     12.40   4 
 32 BJ Meyers                 JR Kealakehe                12.48   7 
 33 Patrick Garcia            SO Ka'u                     12.49   2 
 34 Kamanaopono Aiu           SO Kamehameha HI            12.50   6 
 35 Ryne Uemura               JR Waiakea                  12.50   3 
 36 Josh Whitehead            JR Kealakehe                12.52   4 
 37 Emilio Vallejo            JR Waiakea                  12.55   2 
 38 Todd Martin               SR Honokaa                  12.57   6 
 39 Robert Harrington         FR Keaau                    12.58   4 
 40 Zack Shozuya              SR Hilo                     12.59   8 
 41 Dalton Hayashi            SR Hilo                     12.60   6 
 42 Ikaika Kaopua             JR Ka'u                     12.61   7 
 43 Landru Parker             SR Keaau                    12.63   6 
 44 Jeremy Yagong             JR Honokaa                  12.65   7 
 45 Ikaika Kua-Nachor         SR Kealakehe                12.67   6 
 46 Seaycen Aguiar-Lee        SO Waiakea                  12.73   7 
 47 Dean Hosaka               SO Waiakea                  12.78   6 
 48 Israel Nearman            SO Parker                   12.85   3 
 49 Nolan Wines               JR Hilo                     12.86   7 
 50 Ocean Lee                 SO Hilo                     12.90   8 
 51 Gunner Nagata             SO Konawaena                12.91   1 
 52 Mech Yagi                 SO Hawaii Prep              12.93   8 
 53 Stephen McAuliffe         JR Waiakea                  12.93   9 
 54 Shalom Motonaga           SR Hilo                     13.04   9 
 55 Dustin Kuahiwinui         SR Ka'u                     13.05   6 
 56 Torin Kubo                SO Hawaii Prep              13.05   7 
 57 Gavin Gambone             SR Konawaena                13.09   3 
 58 Nainoa Marks              SO Kealakehe                13.16   8 
 59 Darwin Mizuba             SO Waiakea                  13.18   8 
 60 Tekahi Napoleon           JR Honokaa                  13.26   5 
 61 Nick Ito                  SO Kealakehe                13.34   5 
 62 Timmy Jittu                  Ka'u                     13.35   8 
 63 McCrae Johnston           JR Parker                   13.39   5 
 64 Trent Hashimoto           SO Hilo                     13.46   9 
 65 Warner John Shaw          SO Kamehameha HI            13.51   4 
 66 Wada Ben                  FR Christian Libert         13.53   4 
 67 Robert Ribordy            FR Waiakea                  13.68   5 
 68 Patrick Tacata            FR Honokaa                  13.72   1 
 69 Evan Vanterpool           SO Ka'u                     13.78   9 
 70 Bryant Malepe             SR Ka'u                     13.79   9 
 71 Taylor Hammond            FR Kamehameha HI            13.90   1 
 -- Aaron Pa'ani Ashcroft     SR Kealakehe                   FS   3 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kaimi Scott               SR Waiakea                  23.01   6  10   
  2 Jacob Edwards             SR Ka'u                     23.44   6   8   
  3 Shannon White             SR Keaau                    24.09   4   6   
  4 Billy Kailimai            SR Hawaii Prep              24.21   6   3   
  4 Everett McKee             JR Kamehameha HI            24.21   3   3   
  6 Christian Lee             JR Hawaii Prep              24.54   1   1   
  7 Kristian Martinez         SO Hilo                     24.66   6 
  8 Joseph Ola                SO Keaau                    25.03   6 
  9 Justin Truong             SR Hawaii Prep              25.14   3 
 10 Johnny Chow               FR Keaau                    25.21   3 
 11 Roger Carlos              SO Keaau                    25.22   1 
 12 JJ Higginson              SR Hawaii Prep              25.29   2 
 13 Bryson McCormick          SR Hilo                     25.35   6 
 14 Wada Justin               JR Christian Libert         25.43   1 
 15 BJ Meyers                 JR Kealakehe                25.43   4 
 16 Collins Mattos            SR Hilo                     25.44   6 
 17 Jesse Gonsalez               Hilo                     25.46   3 
 18 Mitchell Nalu Herras      SR Kamehameha HI            25.84   3 
 19 Kamanaopono Aiu           SO Kamehameha HI            26.03   4 
 20 Brandon Kelley            SO Hilo                     26.08   4 
 21 Nolan Wines               JR Hilo                     26.10   4 
 22 Zack Shozuya              SR Hilo                     26.23   5 
 23 Todd Martin               SR Honokaa                  26.23   5 
 24 Jeremy Yagong             JR Honokaa                  26.28   4 
 25 Dalton Hayashi            SR Hilo                     26.50   5 
 26 Gunner Nagata             SO Konawaena                26.59   6 
 27 Ocean Lee                 SO Hilo                     26.65   4 
 28 Seaycen Aguiar-Lee        SO Waiakea                  26.82   1 
 29 Patrick Garcia            SO Ka'u                     26.85   1 
 30 Gavin Gambone             SR Konawaena                26.86   2 
 31 Duke Kim                  SO Keaau                    26.98   5 
 32 Michael Rabara            FR Konawaena                27.02   1 
 33 Shalom Motonaga           SR Hilo                     27.17   5 
 34 Tekahi Napoleon           JR Honokaa                  27.35   3 
 35 Darwin Mizuba             SO Waiakea                  27.38   3 
 36 Wada Ben                  FR Christian Libert         27.79   2 
 37 Patrick Tacata            FR Honokaa                  27.80   1 
 38 David Nesting             SO Honokaa                  27.96   2 
 39 Warner John Shaw          SO Kamehameha HI            27.98   2 
 40 Trent Hashimoto           SO Hilo                     28.33   5 
 41 Taylor Hammond            FR Kamehameha HI            28.35   1 
 42 Mark Rita                 SR Ka'u                     28.73   3 
 43 Evan Vanterpool           SO Ka'u                     28.92   2 
 44 Robert Ribordy            FR Waiakea                  29.35   2 
 45 Cameron McDaniel          FR Hilo                     29.77   5 
 -- Sai Weiss                 SR Hilo                        FS   2 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Luca Walter               SO Kealakehe                53.28   3  10   
  2 Dylan Steele              SR Kealakehe                53.87   3   8   
  3 Richard Moylan            SR Christian Libert         54.17   3   6   
  4 Jordan Decoito            SR Hilo                     55.01   3   4   
  5 Bryson McCormick          SR Hilo                     55.05   3   2   
  6 Stephen McAuliffe         JR Waiakea                  56.34   3   1   
  7 Keoni Colson              SR Hawaii Prep              56.38   3 
  8 Josh Whitehead            JR Kealakehe                56.90   2 
  9 Jonathan Lomberg          SO Kealakehe                57.02   1 
 10 Kason Marques             JR Keaau                    57.06   1 
 11 Jeremiah May              FR Konawaena                59.06   1 
 12 Shannon White             SR Keaau                  1:00.76   3 
 13 Robby Meguro              SO Waiakea                1:00.92   2 
 14 Patrick Tacata            FR Honokaa                1:01.15   1 
 15 Tekahi Napoleon           JR Honokaa                1:01.29   2 
 16 Keoni Rice                FR Waiakea                1:02.21   2 
 17 Cameron Anderson          SO Waiakea                1:02.63   1 
 18 Dolend Case               JR Honokaa                1:02.75   2 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jeremy Grotenhuis         SR Christian Libert       2:12.19   10   
  2 Juan Sepulveda            SO Kealakehe              2:12.41    8   
  3 Ethan Meikle              SR Kohala                 2:13.31    6   
  4 Tyde Kunishiro            JR Hilo                   2:15.89    4   
  5 Makoa Johnson             SR Hawaii Prep            2:19.50    2   
  6 BO Rasse                  SR Waiakea                2:19.51    1   
  7 Wayne Pavao               JR Keaau                  2:25.25  
  8 Carson Magoon             SO Hawaii Prep            2:25.34  
  9 Jeremiah May              FR Konawaena              2:28.00  
 10 Christopher McAuliffe     FR Waiakea                2:29.30  
 11 Andrew Dong               SO Makua Lani             2:31.51  
 12 Michael Rogerson          SO Hawaii Prep            2:33.72  
 13 Erbin Gamurot-Brown       SR Pahoa                  2:34.31  
 14 Josh Dipert               SR Pahoa                  2:36.75  
 15 Donovan Palacol              Waiakea                2:38.06  
 16 Loren Bailey              SO Konawaena              2:40.46  
 17 Kaimipono Kajiyama        FR Kamehameha HI          3:00.12  
 18 Kulan Tarnes                 Hawaii Prep            3:11.50  
 19 Dakota Carter             FR Hawaii Prep            3:17.20  
 
Boys 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Daniel Brooks             SR Keaau                  4:26.37   10   
  2 Chris Mosch               JR Honokaa                4:32.04    8   
  3 Jackson Halford           SO Waiakea                4:32.48    6   
  4 Joshua Robinson           JR Honokaa                4:33.89    4   
  5 Tyler Tsubota             SR Hawaii Prep            4:36.92    2   
  6 Tyde Kunishiro            JR Hilo                   4:43.75    1   
  7 John Fratinardo           SR Kamehameha HI          4:46.97  
  8 Chayce Moniz              SO Honokaa                4:48.72  
  9 Kevin Olsen               JR Keaau                  4:50.32  
 10 Wayne Pavao               JR Keaau                  4:50.81  
 11 Shawn Andrada             SR Keaau                  4:53.04  
 12 Makoa Johnson             SR Hawaii Prep            4:57.07  
 13 Jesse Tarnas              SO Parker                 5:00.65  
 14 Andrew Dong               SO Makua Lani             5:07.24  
 15 Ruta Yoda                 FR Hawaii Prep            5:08.76  
 16 Michael Rogerson          SO Hawaii Prep            5:14.17  
 17 Christopher McAuliffe     FR Waiakea                5:16.60  
 18 Carson Magoon             SO Hawaii Prep            5:16.80  
 19 Loren Bailey              SO Konawaena              5:21.90  
 20 Anthony Kemper            JR Waiakea                5:27.07  
 21 Kulan Tarnes                 Hawaii Prep            6:19.06  
 22 Madrone Goldman           FR Kohala                 6:31.62  
 
Boys 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Chris Mosch               JR Honokaa                9:43.95   10   
  2 Johan Kaipers             SO Hilo                  10:20.04    8   
  3 Andrew Langtree           FR St Joseph             10:24.51    6   
  4 Russ Hapgood              SR Hawaii Prep           10:32.07    4   
  5 Jordan Grotenhuis         FR Christian Libert      10:44.03    2   
  6 John Fratinardo           SR Kamehameha HI         10:45.36    1   
  7 James Clubbs              JR Keaau                 10:46.35  
  8 Brendan Branco            JR Hilo                  10:56.05  
  9 Robby Meguro              SO Waiakea               11:03.33  
 10 Josh Dipert               SR Pahoa                 11:04.02  
 11 Ruta Yoda                 FR Hawaii Prep           11:53.47  
 12 Keoni Rice                FR Waiakea               12:00.88  
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jacob Edwards             SR Ka'u                     14.48   3  10   
  2 Francis Blas III          SR Kamehameha HI            16.43   3   8   
  3 Cameron Calistro          SR Hilo                     16.93   3   6   
  4 Everett McKee             JR Kamehameha HI            16.94   3   4   
  5 Easten Tanimoto           SO Kamehameha HI            17.93   3   2   
  6 Dylan Alip                SO Kamehameha HI            18.47   1   1   
  7 Dylan Oakes               FR Hawaii Prep              18.69   1 
  8 Dan Taylor                JR Hilo                     18.95   2 
  9 Yasu Miyakawa             SO Hawaii Prep              18.99   2 
 10 Zach Hopson               SR Hawaii Prep              19.47   2 
 11 Stefan Markovic           SO Hawaii Prep              19.85   2 
 12 Evan Matsuyama            JR Kealakehe                20.04   1 
 13 Rick Micheals             JR Hilo                     20.12   2 
 14 Torin Kubo                SO Hawaii Prep              21.25   1 
 15 Joshua Hufford            SR Honokaa                  22.99   1 
 16 William Ebeling           SO Waiakea                  25.49   2 
 -- Cameron Anderson          SO Waiakea                     DQ   1 
 -- Damien Packer             SO Keaau                       DQ   3 
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jacob Edwards             SR Ka'u                     39.24   4  10   
  2 Francis Blas III          SR Kamehameha HI            41.46   4   8   
  3 Cameron Calistro          SR Hilo                     42.52   4   6   
  4 Everett McKee             JR Kamehameha HI            42.68   4   4   
  5 Cliff Eriksson            SO Keaau                    45.70   4   2   
  6 Easten Tanimoto           SO Kamehameha HI            46.16   1   1   
  7 Dylan Oakes               FR Hawaii Prep              46.28   1 
  8 Aaron Pa'ani Ashcroft     SR Kealakehe                46.52   2 
  9 Sai Weiss                 SR Hilo                     46.59   4 
 10 Stefan Markovic           SO Hawaii Prep              47.25   4 
 11 Dan Taylor                JR Hilo                     47.28   1 
 12 Rick Micheals             JR Hilo                     47.34   4 
 13 Noah Bath                 SR Waiakea                  48.00   1 
 14 Duke Kim                  SO Keaau                    48.20   1 
 15 Evan Matsuyama            JR Kealakehe                48.69   1 
 16 Ethan Bilotti             SR Konawaena                48.73   3 
 17 Yasu Miyakawa             SO Hawaii Prep              49.73   2 
 18 Cameron Anderson          SO Waiakea                  49.91   3 
 19 Timmy Jittu                  Ka'u                     50.91   3 
 20 Zach Hopson               SR Hawaii Prep              51.09   3 
 21 William Ebeling           SO Waiakea                  51.15   2 
 22 Torin Kubo                SO Hawaii Prep              51.17   3 
 23 Gavin Gambone             SR Konawaena                51.37   2 
 24 Michael Rabara            FR Konawaena                51.65   2 
 25 Evan Vanterpool           SO Ka'u                     54.95   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kamehameha Schools Hawaii                             43.92   2  10   
  2 Keaau High School                                     45.81   2   8   
  3 Hawaii Preparatory Academy                            45.84   2   6   
  4 Hilo                                                  46.75   2   4   
  5 Waiakea                                               46.81   2   2   
  6 Hawaii Preparatory Academy  'B'                       47.82   1 
  7 Ka'u High School                                      48.08   2   1   
  8 Kealakehe  'B'                                        48.38   2 
  9 Kamehameha Schools Hawaii  'B'                        48.80   1 
 10 Hilo  'B'                                             49.27   1 
 11 Honoka'a                                              49.40   2 
 12 Christian Liberty                                     49.60   1 
 13 Kealakehe                                             51.09   1 
 14 Hawaii Preparatory Academy  'C'                       51.34   1 
 15 Ka'u High School  'B'                                 53.34   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Waiakea                                             3:37.36   1  10   
  2 Hilo                                                3:42.18   1   8   
  3 Keaau High School                                   3:44.00   1   6   
  4 Kealakehe                                           3:44.55   1   4   
  5 Kamehameha Schools Hawaii                           3:45.14   1   2   
  6 Honoka'a                                            3:52.42   1   1   
  7 Hawaii Preparatory Academy                          3:56.45   1 
  8 Hilo  'B'                                           3:59.80   2 
  9 Waiakea  'B'                                        4:06.87   2 
 10 Hawaii Preparatory Academy  'B'                     4:11.70   2 
 11 Waiakea  'C'                                        4:13.56   2 
 -- Christian Liberty                                        DQ   1  lane infraction (5 c
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Manta Dircks              SR Kamehameha HI          5-08.00   10   
  2 Cliff Eriksson            SO Keaau                  5-04.00    8   
  3 Hunter Wilburn            JR Waiakea                5-02.00    3.25
  3 Kekoa Koa Hu              JR Kealakehe              5-02.00    3.25
  3 Jesse Gonsalez               Hilo                   5-02.00    3.25
  3 Ka'u Eggers               SO Keaau                  5-02.00    3.25
  7 Israel Nearman            SO Parker                 5-00.00  
  8 McCrae Johnston           JR Parker                 4-10.00  
  8 Tyler McCullough          FR Parker                 4-10.00  
 -- Joseph Ola                SO Keaau                     FAIL  
 -- Tekahi Napoleon           JR Honokaa                   FAIL  
 -- Easten Tanimoto           SO Kamehameha HI             FAIL  
 -- Ethan Meikle              SR Kohala                    FAIL  
 -- Robert Harrington         FR Keaau                     FAIL  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wong LI                   SR Hilo                  11-06.00   10   
  2 Isaac DeRego              SR Kamehameha HI        J11-06.00    8   
  3 Nelson Enos               SO Keaau                 10-06.00    6   
  4 Kayden Haleakala          SO Hawaii Prep          J10-06.00    4   
  5 Max Shimamoto             SR Kamehameha HI        J10-06.00    2   
  6 Richard Moylan            SR Christian Libert      10-00.00    1   
  7 Ikaika Vivas              SR Kamehameha HI          9-06.00  
  8 Jeremy Grotenhuis         SR Christian Libert      J9-06.00  
  9 Ka'u Eggers               SO Keaau                  9-00.00  
 10 Dylan Alip                SO Kamehameha HI          8-06.00  
 11 Katon Pestano             FR Hilo                   8-00.00  
 12 Richard Kerr              FR Hilo                  J8-00.00  
 13 Cameron McDaniel          FR Hilo                   7-06.00  
 14 Amnar AL Naimat           SO Hawaii Prep            7-00.00  
 15 Willyam Hodson            JR Kamehameha HI          6-00.00  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kaenen Akau               SO Kamehameha HI         21-10.50   10   
  2 Jacob Edwards             SR Ka'u                  21-02.25    8   
  3 Manta Dircks              SR Kamehameha HI         20-09.75    6   
  4 Kanakalele Silva          SR Kamehameha HI         19-11.25    4   
  5 Steven Combes             SR Ka'u                  19-09.25    2   
  6 Michael Morikawa          FR Waiakea               19-04.75    1   
  7 Alika Kaopua              SO Ka'u                  19-04.00  
  8 Daniel Gregg              JR Parker                18-10.50  
  9 Johnny Chow               FR Keaau                 18-10.25  
 10 Talon Ota                 FR Keaau                 18-08.00  
 11 Kason Marques             JR Keaau                 18-01.50  
 12 Israel Nearman            SO Parker                18-01.25  
 13 Collins Mattos            SR Hilo                  18-00.50  
 14 Ikaika Kaopua             JR Ka'u                  17-07.75  
 15 Gunner Nagata             SO Konawaena             17-07.50  
 16 Roger Carlos              SO Keaau                 17-06.50  
 17 Joseph Ola                SO Keaau                 17-05.50  
 18 Nelson Enos               SO Keaau                 17-04.00  
 19 Michael Rabara            FR Konawaena             17-03.50  
 20 Landru Parker             SR Keaau                 17-03.00  
 21 Emilio Vallejo            JR Waiakea               17-01.75  
 22 Dean Hosaka               SO Waiakea               16-11.50  
 23 Shalom Motonaga           SR Hilo                  16-10.75  
 24 McCrae Johnston           JR Parker                16-09.00  
 25 Zack Shozuya              SR Hilo                  15-10.00  
 26 Robert Ribordy            FR Waiakea               14-07.00  
 27 Bryant Malepe             SR Ka'u                  14-05.50  
 28 Amnar AL Naimat           SO Hawaii Prep           11-05.00  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacob Edwards             SR Ka'u                  44-01.50   10   
  2 Cameron Calistro          SR Hilo                  41-02.50    8   
  3 Damien Packer             SO Keaau                 40-03.25    6   
  4 Manta Dircks              SR Kamehameha HI         39-02.50    4   
  5 Travis Winters            SO Waiakea               38-09.00    2   
  6 Ka'u Eggers               SO Keaau                 38-01.25    1   
  7 Ikaika Kaopua             JR Ka'u                  37-09.00  
  8 Landru Parker             SR Keaau                 35-06.50  
  8 Ryne Uemura               JR Waiakea               35-06.50  
 10 Michael Morikawa          FR Waiakea               35-01.00  
 11 Taylor Hammond            FR Kamehameha HI         30-03.75  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shane Brostek             SO Hawaii Prep           46-07.25   10   
  2 Hawk Hanoa                JR Kamehameha HI         42-06.00    8   
  3 Jake Jordan               SR Kealakehe             42-02.75    6   
  4 Dathan Toribio            SR Keaau                 41-02.50    4   
  5 Zane Demello              JR Konawaena             40-11.25    2   
  6 Gabby Padillo             JR Kealakehe             40-08.00    1   
  7 Kawika Haili              SR Keaau                 39-06.00  
  8 Bronson Decastro          SR Hilo                  39-02.75  
  9 Dane Demello              SR Konawaena             37-03.25  
 10 Maunako Palama-Danielson  SO Waiakea               36-11.25  
 11 Kyle Tirrell              JR Hilo                  36-09.00  
 12 Tyson Iosefo Pavao        SR Kamehameha HI         36-06.75  
 13 Zack Atagi                SO Hilo                  36-04.25  
 14 Braxton Sherlock          SR Hilo                  35-10.25  
 15 Bobby Uesi                JR Honokaa               34-08.75  
 16 Ryan Arizo                SR Hilo                  34-06.00  
 17 Keagan Lee                JR Hilo                  33-11.75  
 18 Edward Cheng              SO Waiakea               32-02.00  
 19 Spikes Boyd               FR Hilo                  32-00.75  
 20 Cody Tua'Au               FR Hilo                  31-01.25  
 20 Joshua Takiguchi          JR Hilo                  31-01.25  
 22 Nui Iopa                  SR Hilo                  29-10.25  
 23 Austin Bello              SO Hilo                  28-01.75  
 24 Shawn Hernandez           SO Hilo                  27-10.50  
 25 Faxon Hasegawa            SR Honokaa               27-08.75  
 26 Clarke Ian                SO Christian Libert      27-07.75  
 27 David Hesting                Honokaa               27-02.25  
 28 Atin Saburo               FR Hilo                  26-08.00  
 29 Jor-El Mateo-Panilo       SO Honokaa               25-11.25  
 30 Aloka Lowely              FR Hilo                  22-10.75  
 31 Lopaka Command            FR Konawaena             21-11.50  
 32 Blake Oxener              FR Ka'u                  19-09.50  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hawk Hanoa                JR Kamehameha HI           124-11   10   
  2 Shane Brostek             SO Hawaii Prep             124-08    8   
  3 Zack Atagi                SO Hilo                 120-10.50    6   
  4 Kyle Tirrell              JR Hilo                 116-10.25    4   
  5 Dathan Toribio            SR Keaau                115-10.50    2   
  6 Bronson Decastro          SR Hilo                    112-00    1   
  7 Tyson Iosefo Pavao        SR Kamehameha HI           109-02  
  8 Gabby Padillo             JR Kealakehe            108-01.75  
  9 Keagan Lee                JR Hilo                 104-11.25  
 10 Maunako Palama-Danielson  SO Waiakea                 104-01  
 11 Braxton Sherlock          SR Hilo                    103-02  
 12 Chansen Haili             FR Waiakea                 102-05  
 13 Dane Demello              SR Konawaena             99-07.75  
 14 Clarke Ian                SO Christian Libert      97-09.75  
 15 Solomon Thomas            JR Waiakea                  93-01  
 16 Joshua Acia               SR Keaau                 91-06.75  
 17 Bobby Uesi                JR Honokaa               90-04.50  
 18 William Ebeling           SO Waiakea               89-01.50  
 19 Nui Iopa                  SR Hilo                  88-09.50  
 20 Ryan Arizo                SR Hilo                     84-08  
 21 Joshua Takiguchi          JR Hilo                  83-04.75  
 22 Cody Tua'Au               FR Hilo                  82-11.50  
 23 Atin Saburo               FR Hilo                     77-11  
 24 Zane Demello              JR Konawaena                77-09  
 25 David Nesting             SO Honokaa               77-02.50  
 26 Edward Cheng              SO Waiakea               71-10.50  
 27 Spikes Boyd               FR Hilo                  68-00.25  
 28 Jor-El Mateo-Panilo       SO Honokaa                  67-04  
 29 Faxon Hasegawa            SR Honokaa               65-08.75  
 30 Shawn Hernandez           SO Hilo                     59-11  
 31 Lopaka Command            FR Konawaena                58-04  
 32 Aloka Lowely              FR Hilo                  56-09.75  
 -- Jake Jordan               SR Kealakehe                 FOUL  
 -- Austin Bello              SO Hilo                      FOUL  
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Hawaii Preparatory Academy  95        2) Hilo                       87.33
    3) Kamehameha Schools Hawaii   82.33     4) Keaau High School          59.33
    5) Waiakea                     56        6) Konawaena                  40   
    7) Honoka'a                    37        8) Kealakehe                  25   
    9) Ka'u High School             9       10) Makua Lani                  4   
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Kamehameha Schools Hawaii  124        2) Hilo                       75.25
    3) Keaau High School           70.25     4) Ka'u High School           53   
    5) Hawaii Preparatory Academy  41        6) Kealakehe                  40.25
    7) Waiakea                     36.25     8) Honoka'a                   23   
    9) Christian Liberty           19       10) Kohala High School          6   
   10) Saint Joseph                 6       12) Konawaena                   2