USATF Hawaii Association - 6/28/2008                      
Junior Olympic Development Program                       
Clarence TC Ching Athletics Complex UH Manoa                  
Results                                    
 
50 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Santiago, Rayna           00 Godspeed TC               8.86   2 
  2 Boyles, Fischer           00 Renegades                 8.88   2 
  3 King, Rishauna            00 Stallions                 9.32   2 
  4 Padron, Kailee            00 Renegades                 9.44   2 
  5 Ching, Jordynne           00 Renegades                 9.65   2 
  6 Medeiros, Keila           00 Renegades                 9.72   3 
  7 Thompson, Alosina         00 Koolauloa TC              9.77   3 
  8 Kikuchi, Emma             01 Renegades                10.21   1 
  9 McNicoll, Maia            00 Renegades                10.28   3 
 10 Cline, Chelsea            00 Godspeed TC              10.38   3 
 11 Curran, Charity           00 Godspeed TC              10.50   2  10.495
 12 Kane, Makena              00 Renegades                10.50   3  10.500
 13 Olanda, Nicole            00 Mililani TC              10.52   1 
 14 Asing, Trinity            01 Renegades                10.70   1 
 15 Bahilot-Ishii, Taelyn     01 Godspeed TC              10.80   1 
 16 Rodi, Calista             01 Renegades                10.81   3 
 17 Woods, Gabriela           00 Road Runners             10.88   3 
 18 Moriwake, Madison         00 Renegades                10.98   1 
 19 Lum, Melody               02 Renegades                11.23   1 
 20 Kane, Kaohu               00 Renegades                11.53   2 
 21 Auld, Hanna               01 Renegades                12.14   2 
 22 Yoshioka, Brenna          02 Hawaii Kai               12.84   1 
 23 Chun, Noelani             02 Hawaii Kai               12.90   1 
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Turner, Alexsis           00 Godspeed TC              16.95   2 
  2 Boyles, Fischer           00 Renegades                17.33   2 
  3 Santiago, Rayna           00 Godspeed TC              17.55   3 
  4 Padron, Kailee            00 Renegades                18.03   1 
  5 Moku, Madison             00 Renegades                18.18   2 
  6 Medeiros, Keila           00 Renegades                18.51   2 
  7 Ching, Jordynne           00 Renegades                18.61   3 
  8 King, Rishauna            00 Stallions                18.69   2 
  9 Kikuchi, Emma             01 Renegades                20.03   3 
 10 Thompson, Alosina         00 Koolauloa TC             20.09   2 
 11 Olanda, Nicole            00 Mililani TC              20.16   1 
 12 Myhre, Kristen            01 Hawaii Kai               20.18   1 
 13 Cline, Chelsea            00 Godspeed TC              20.24   4 
 14 McNicoll, Maia            00 Renegades                20.48   2 
 15 Bahilot-Ishii, Taelyn     01 Godspeed TC              20.68   1 
 16 Rodi, Calista             01 Renegades                21.03   1  21.026
 17 Smithson, Alanah          01 Road Runners             21.03   2  21.029
 18 Curran, Charity           00 Godspeed TC              21.07   4 
 19 Kane, Makena              00 Renegades                21.33   4 
 20 Asing, Trinity            01 Renegades                21.37   1 
 21 Lum, Melody               02 Renegades                21.57   1 
 22 Woods, Gabriela           00 Road Runners             22.45   4 
 23 Moriwake, Madison         00 Renegades                22.48   4 
 24 Kane, Kaohu               00 Renegades                24.34   3 
 25 Bacon, Kameron            02 Hawaii Kai               24.50   3 
 26 Yoshioka, Brenna          02 Hawaii Kai               25.03   3 
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 King, Rishauna            00 Stallions                39.32   2 
  2 Medeiros, Keila           00 Renegades                39.48   1 
  3 Yasui, Kaile              00 Renegades                41.12   2 
  4 Ching, Jordynne           00 Renegades                41.83   1 
  5 Gray, Meleana             00 Renegades                42.60   1 
  6 Brady, Georgi             01 Mililani TC              42.71   1 
  7 Claibourn, Micayla        01 Road Runners             44.54   2 
  8 Smithson, Alanah          01 Road Runners             46.09   1 
  9 Meade, Kylie              01 Hawaii Kai               50.44   2 
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Bacon, Karson             00 Hawaii Kai             1:25.59   1 
  2 Turner, Alexsis           00 Godspeed TC            1:26.90   1 
  3 Yasui, Kaile              00 Renegades              1:31.84   2 
  4 Moku, Madison             00 Renegades              1:35.55   2 
  5 Brady, Georgi             01 Mililani TC            1:40.78   1 
  6 Claibourn, Micayla        01 Road Runners           1:41.91   1 
  7 Myhre, Kristen            01 Hawaii Kai             1:43.35   2 
  8 Meade, Kylie              01 Hawaii Kai             1:52.52   2 
  9 Rodi, Calista             01 Renegades              1:59.98   2 
 10 Bacon, Kameron            02 Hawaii Kai             2:17.38   1 
 
4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Godspeed TC  'A'                                    1:14.55  
     1) Curran, Charity 00              2) Bahilot-Ishii, Taelyn 01       
     3) Santiago, Rayna 00              4) Turner, Alexsis 00             
  2 Hawaii Kai  'A'                                     1:15.40  
     1) Meade, Kylie 01                 2) Yoshioka, Brenna 02            
     3) Bacon, Kameron 02               4) Bacon, Karson 00               
 
High Jump Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Olanda, Nicole            00 Mililani TC                 NH            
 
Long Jump Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Moku, Madison             00 Renegades              8-08.50      2.65m 
  2 Gray, Meleana             00 Renegades              8-08.25      2.64m 
  3 Yasui, Kaile              00 Renegades              7-08.00      2.33m 
  4 Bacon, Karson             00 Hawaii Kai             7-04.00      2.23m 
  5 Kikuchi, Emma             01 Renegades              6-09.50      2.07m 
  6 Kane, Makena              00 Renegades              6-07.50      2.01m 
  7 Claibourn, Micayla        01 Road Runners           6-03.50      1.91m 
  8 Smithson, Alanah          01 Road Runners           6-00.25      1.83m 
  8 Woods, Gabriela           00 Road Runners           6-00.25      1.83m 
 10 Moriwake, Madison         00 Renegades              5-05.00      1.65m 
 -- Chun, Noelani             02 Hawaii Kai                  ND            
 
50 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Briscoe, Tiela            98 Godspeed TC               8.54   1 
  2 Collier, Madison          98 Renegades                 8.60   1 
  3 Kim-Bustillos, Kylee      98 Mililani TC               8.64   1 
  4 Vazquez, Michelle         98 Road Runners              8.69   5 
  5 Thompson, Talia           98 Koolauloa TC              8.73   4 
  6 Olanda, Sara              98 Mililani TC               9.03   3 
  7 Mar, Kaitlin              99 Renegades                 9.10   4 
  8 Santiago, Jayna-Ann       98 Godspeed TC               9.12   3 
  9 Akana-Phillips, Laule'a   99 Renegades                 9.16   4 
 10 Choy, Lacie               98 Renegades                 9.18   1 
 11 Brooks, Malia             98 Renegades                 9.21   1 
 12 Chin, Naomi               98 Godspeed TC               9.22   3 
 13 Kawachi-Ranion, Kiralyn   99 Mililani TC               9.29   5 
 14 Curran, Cienna            99 Godspeed TC               9.38   2 
 15 Kirk, Phoebe              98 Renegades                 9.39   2 
 16 Mack, Sienna              98 Hawaii Kai                9.49   2 
 17 Gudoy, Gabrielle          98 Renegades                 9.54   1 
 18 Umphress, Rachel          99 Mililani TC               9.60   2 
 19 Bennett, Haley            99 Stallions                 9.62   5 
 20 Burns-Quinton, Janai      99 Renegades                 9.66   1 
 21 Arakawa, Shelby           99 Renegades                 9.68   2 
 22 Curran, Cydney            98 Godspeed TC               9.78   3 
 23 Hagihara, Camryn          99 Renegades                 9.85   4 
 24 Gomard, Kiarah            99 Godspeed TC               9.94   2 
 25 Aquino, Kayla-Rae         99 Renegades                10.02   2 
 26 Curran, Chardonnay        99 Godspeed TC              10.06   5 
 27 Tachino, Lauryn           99 Mililani TC              10.17   3 
 28 Clay, Destiny             99 Road Runners             10.22   4 
 29 Stroede, Alana            99 Hawaii Kai               10.27   1 
 30 Smith, Kellie             99 Stallions                10.53   5 
 31 Yoshioka, Megan           99 Hawaii Kai               10.62   3 
 32 Martell, Taylor           99 Tsunami                  10.69   4 
 33 Takanishi, Kirsten        98 Renegades                11.15   2 
 
100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Uyehara, Macy             99 Renegades                16.51   3 
  2 Briscoe, Tiela            98 Godspeed TC              16.56   4 
  3 Thompson, Talia           98 Koolauloa TC             16.61   7 
  4 Collier, Madison          98 Renegades                16.62   3 
  5 Kikuchi, Maya             98 Renegades                16.64   6 
  6 Vazquez, Michelle         98 Road Runners             16.81   2 
  7 Auld, Rebecca             99 Renegades                16.87   4 
  8 Iwasaki, Stephanie        98 Hawaii Kai               16.98   5 
  9 Taulapapa, Aolele         99 Koolauloa TC             17.07   1 
 10 Brooks, Malia             98 Renegades                17.46   6 
 11 Scullion, Kealoha Lilia   99 Godspeed TC              17.51   4 
 12 Choy, Lacie               98 Renegades                17.53   5 
 13 Ohai, Lauryn              99 Renegades                17.57   6 
 14 Santiago, Jayna-Ann       98 Godspeed TC              17.62   1  17.611
 15 Olanda, Sara              98 Mililani TC              17.62   6  16.615
 16 Hee, Tyrah                98 Renegades                17.64   2  17.637
 17 Mar, Kaitlin              99 Renegades                17.64   2  17.639
 18 Kawachi-Ranion, Kiralyn   99 Mililani TC              17.70   6 
 19 Akana-Phillips, Laule'a   99 Renegades                17.85   3 
 19 Kirk, Phoebe              98 Renegades                17.85   4 
 21 Tsutsui, Elyse            98 Hawaii Kai               17.94   1 
 22 Thibodeau, Samantha       99 Renegades                18.05   4 
 23 Curran, Cienna            99 Godspeed TC              18.07   2 
 24 Motooka, Cambrie          99 Renegades                18.09   5 
 25 Chin, Naomi               98 Godspeed TC              18.14   5 
 26 Pililaau, Michelyn        99 Godspeed TC              18.28   7 
 27 Myhre, Kaylen             98 Hawaii Kai               18.32   3 
 28 Gudoy, Gabrielle          98 Renegades                18.39   4 
 29 Umphress, Rachel          99 Mililani TC              18.48   6  18.473
 29 Igarashi, Kiley           98 Hawaii Kai               18.48   4  18.474
 31 Mack, Sienna              98 Hawaii Kai               18.53   4 
 32 Burns-Quinton, Janai      99 Renegades                18.54   7 
 33 Grandelli, Katherine      98 Renegades                18.58   7 
 34 Bennett, Haley            99 Stallions                18.77   1 
 35 Curran, Cydney            98 Godspeed TC              18.87   3 
 36 Arakawa, Shelby           99 Renegades                18.95   5 
 37 Aquino, Kayla-Rae         99 Renegades                19.11   1 
 38 Okumura, Lindsey          98 Hawaii Kai               19.33   5 
 39 Hagihara, Camryn          99 Renegades                19.64   2 
 40 Gomard, Kiarah            99 Godspeed TC              19.72   2 
 41 Curran, Chardonnay        99 Godspeed TC              19.82   3 
 42 Stroede, Alana            99 Hawaii Kai               19.91   2 
 43 Kramer, Christen          99 Renegades                20.04   3 
 44 Tachino, Lauryn           99 Mililani TC              20.08   1 
 45 Smith, Kellie             99 Stallions                20.39   1 
 46 Clay, Destiny             99 Road Runners             20.42   2 
 47 Kapule, Lauren            98 Renegades                21.17   5 
 48 Yoshioka, Megan           99 Hawaii Kai               21.17   3 
 49 Nelson, Brylin            99 Hawaii Kai               21.59   5 
 50 Takanishi, Kirsten        98 Renegades                22.04   1 
 
200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Grandelli, Katherine      98 Renegades                35.02   1 
  2 Vazquez, Michelle         98 Road Runners             35.11   3 
  3 Smith, Mahina             99 Renegades                35.41   1 
  4 Curran, Cydney            98 Godspeed TC              35.65   2 
  5 Hee, Tyrah                98 Renegades                36.62   3 
  6 Brooks, Malia             98 Renegades                37.09   3 
  7 Walker, Kirsten           99 Road Runners             37.45   2 
  8 Peterson, Umeko           99 Tsunami                  38.58   1 
  9 Moul, Jamie               98 Road Runners             38.98   2 
 10 Auld, Rebecca             99 Renegades                39.17   2 
 11 Thibodeau, Samantha       99 Renegades                39.35   2 
 12 Uyehara, Macy             99 Renegades                40.52   1 
 13 Matsuo, Marisa            99 Mililani TC              41.73   3 
 14 Smith, Kellie             99 Stallions                42.90   1 
 15 Hagihara, Camryn          99 Renegades                44.29   2 
 16 Worrall, Sarah            98 Hawaii Kai               46.39   3 
 17 Kirk, Phoebe              98 Renegades                48.63   1 
 
400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Moul, Jamie               98 Road Runners           1:16.84   1 
  2 Uyehara, Macy             99 Renegades              1:20.14   2 
  3 Auld, Rebecca             99 Renegades              1:22.25   3 
  4 Hee, Tyrah                98 Renegades              1:22.56   2 
  5 Rubio, Charisse           98 Renegades              1:23.07   1 
  6 Kwak, Kylie               98 Hawaii Kai             1:23.31   1 
  7 Ohai, Lauryn              99 Renegades              1:24.74   1 
  8 Scullion, Kealoha Lilia   99 Godspeed TC            1:25.16   1 
  9 Nakano, Alyssa            98 Hawaii Kai             1:25.63   1 
 10 Bower, Ellia              98 Renegades              1:26.91   3 
 11 O'Handley, Kristen        99 Hawaii Kai             1:31.96   2 
 12 Peterson, Umeko           99 Tsunami                1:32.36   3 
 13 Igarashi, Kiley           98 Hawaii Kai             1:35.22   3 
 14 Eko, Stacie Ann           98 Hawaii Kai             1:39.00   3 
 15 Martell, Taylor           99 Tsunami                1:41.81   1 
 16 Walker, Kirsten           99 Road Runners           1:49.27   2 
 17 Yoshioka, Megan           99 Hawaii Kai             1:50.05   3 
 18 Okumura, Lindsey          98 Hawaii Kai             1:52.38   2 
 19 Nelson, Brylin            99 Hawaii Kai             1:55.28   2 
 
800 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nakano, Alyssa            98 Hawaii Kai             3:35.56  
  2 Peterson, Umeko           99 Tsunami                3:40.99  
  3 Kapule, Rachel            98 Renegades              3:55.15  
  4 Worrall, Sarah            98 Hawaii Kai             4:04.97  
 
1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Aluli, Kamaile            99 Koolauloa TC           6:33.45  
  2 Rubio, Charisse           98 Renegades              6:47.71  
 
4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Godspeed TC  'A'                                    1:07.77  
     1) Scullion, Kealoha Lilia 99      2) Curran, Cienna 99              
     3) Santiago, Jayna-Ann 98          4) Briscoe, Tiela 98              
  2 Hawaii Kai  'A'                                     1:09.33  
     1) Myhre, Kaylen 98                2) Kwak, Kylie 98                 
     3) Tsutsui, Elyse 98               4) Iwasaki, Stephanie 98          
  3 Mililani TC  'A'                                    1:10.99  
     1) Kim-Bustillos, Kylee 98         2) Umphress, Rachel 99            
     3) Olanda, Sara 98                 4) Matsuo, Marisa 99              
  4 Koolauloa TC  'A'                                   1:11.75  
     1) Thompson, Alosina 00            2) Aluli, Kamaile 99              
     3) Thompson, Talia 98              4) Taulapapa, Aolele 99           
  5 Hawaii Kai  'B'                                     1:15.41  
     1) Eko, Stacie Ann 98              2) Okumura, Lindsey 98            
     3) O'Handley, Kristen 99           4) Igarashi, Kiley 98             
 
High Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kim-Bustillos, Kylee      98 Mililani TC            3-04.00      1.01m 
  2 Kikuchi, Maya             98 Renegades              3-00.00      0.91m 
 
Long Jump Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kikuchi, Maya             98 Renegades             10-07.25      3.23m 
  2 Iwasaki, Stephanie        98 Hawaii Kai             9-03.75      2.83m 
  3 Aluli, Kamaile            99 Koolauloa TC           9-03.00      2.81m 
  4 Nakano, Alyssa            98 Hawaii Kai             8-09.00      2.66m 
  5 Matsuo, Marisa            99 Mililani TC            8-05.00      2.56m 
  6 Smith, Mahina             99 Renegades              8-04.75      2.55m 
  7 Bower, Ellia              98 Renegades              8-04.00      2.54m 
  8 Myhre, Kaylen             98 Hawaii Kai             8-03.00      2.51m 
  8 Thibodeau, Samantha       99 Renegades              8-03.00      2.51m 
 10 Moul, Jamie               98 Road Runners           8-02.25      2.49m 
 11 O'Handley, Kristen        99 Hawaii Kai             8-01.50      2.47m 
 12 Tsutsui, Elyse            98 Hawaii Kai             8-01.00      2.46m 
 13 Kwak, Kylie               98 Hawaii Kai             7-08.00      2.33m 
 14 Clay, Destiny             99 Road Runners           6-10.00      2.08m 
 15 Stroede, Alana            99 Hawaii Kai             6-03.50      1.91m 
 16 Takanishi, Kirsten        98 Renegades              6-02.00      1.87m 
 17 Mack, Sienna              98 Hawaii Kai             6-01.00      1.85m 
 18 Eko, Stacie Ann           98 Hawaii Kai             5-08.50      1.73m 
 19 Walker, Kirsten           99 Road Runners           5-06.00      1.67m 
 20 Nelson, Brylin            99 Hawaii Kai             5-05.50      1.66m 
 -- Zapata, Alohilani         99 Renegades                   ND            
 
Shot Put Bantam Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Martell, Taylor           99 Tsunami               10-05.75      3.19m 
  2 Zapata, Alohilani         99 Renegades            J10-05.75      3.19m 
  3 Grandelli, Katherine      98 Renegades              9-08.25      2.95m 
 
100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Briscoe, Diamond          96 Godspeed TC              14.03   2 
  2 Mitchell, Kayla           96 Stallions                14.17   4 
  3 Haitsuka, Reis            96 Renegades                14.87   4 
  4 Thomas, Carla             97 Road Runners             15.05   1 
  5 Broderick, Hannah         96 Renegades                15.10   5 
  6 Goya, Geovahn             96 Mililani TC              15.14   4 
  7 Shodahl, Skye             96 Hawaii Kai               15.33   1 
  8 Asato, Brielle            96 Renegades                15.44   1 
  9 Hernandez, Zoe            96 Renegades                15.48   5 
 10 Chun, Krystel             96 Renegades                15.65   2 
 11 Cleveland, Dymonde        97 Tsunami                  15.85   4 
 12 Ramos, Trystin            97 Renegades                15.89   3 
 13 Shibata, Saya             96 Renegades                15.96   1 
 14 Yoza, Kaimi               96 Renegades                15.98   1 
 15 Igarashi, Tiana           97 Hawaii Kai               15.99   5 
 16 Taylor, Kahala            96 Renegades                16.16   2 
 17 Tuttle, Nanea             97 Renegades                16.23   2 
 18 Davis, Danaea             97 Tsunami                  16.24   5 
 19 Kaniho-Reyes, Shai        97 Koolauloa TC             16.30   3 
 20 Baquiro, Leia             96 Renegades                16.41   1 
 21 Jamain, Gabrielle         96 Renegades                16.42   3 
 22 Hoshijo, Kai              97 Renegades                16.44   2 
 23 Latu, Milika              96 Koolauloa TC             16.53   3 
 24 Mata, Kayla               96 Hawaii Kai               16.68   1 
 25 Burns-Quinton, Alialilan  97 Renegades                17.15   2 
 26 Todoki, Erin              96 Hawaii Kai               17.26   3 
 27 Miyasato, Deja            97 Renegades                17.28   1 
 28 Hoshijo, Andie            96 Renegades                17.48   5 
 29 Turner, Juliet            97 Stallions                17.60   4 
 30 Cummings, Nani            97 Koolauloa TC             17.83   5 
 31 Eko, Kaylie               96 Hawaii Kai               17.85   3 
 32 Kramer, Carlee            97 Renegades                17.94   4 
 33 Stormo, Kendall           97 Mililani TC              17.98   4 
 34 Whitehurst, Audrey        96 Stallions                18.12   4 
 35 Higa, Brittney            96 Hawaii Kai               18.32   3 
 36 Curran, Charis            97 Godspeed TC              18.71   2 
 37 Olanda, Shayna            96 Mililani TC              19.47   5 
 38 Zapata, Hiilani           96 Renegades                24.93   2 
 
200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Briscoe, Diamond          96 Godspeed TC              29.27   2 
  2 Mitchell, Kayla           96 Stallions                29.37   2 
  3 Mims, Raven               96 Tsunami                  30.51   2 
  4 Atud, Tiffany             96 Renegades                31.31   1 
  5 Thomas, Carla             97 Road Runners             33.18   2 
  6 Hernandez, Zoe            96 Renegades                34.80   1 
  7 Turolla, Isabella         97 Hawaii Kai               37.16   1 
  8 Turner, Juliet            97 Stallions                37.60   1 
  9 Green, Kyler              96 Road Runners             39.17   2 
 10 Whitehurst, Audrey        96 Stallions                39.91   2 
 11 Tani, Taylor              97 Hawaii Kai               40.08   1 
 12 Young, Madisyn            97 Renegades                43.55   1 
 13 Takanishi, Kristi         97 Renegades                45.74   1 
 
400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Briscoe, Diamond          96 Godspeed TC            1:06.16   1 
  2 Mims, Raven               96 Tsunami                1:06.73   1 
  3 Mitchell, Kayla           96 Stallions              1:06.77   1 
  4 Stiles, Alyssa            96 Mililani TC            1:14.44   2 
  5 Atud, Tiffany             96 Renegades              1:17.36   3 
  6 Haitsuka, Reis            96 Renegades              1:18.06   3 
  7 Aluli, Ma'ila             97 Koolauloa TC           1:18.83   2 
  8 Stenman, Emily M          96 Stallions              1:20.57   3 
  9 Yoza, Kaimi               96 Renegades              1:21.87   3 
 10 Tuttle, Nanea             97 Renegades              1:22.64   1 
 11 Igarashi, Tiana           97 Hawaii Kai             1:23.18   3 
 12 Turolla, Isabella         97 Hawaii Kai             1:24.79   2 
 13 Miyasato, Deja            97 Renegades              1:28.67   2 
 14 Dolic, Ivana-Ajee         97 Stallions              1:29.83   2 
 15 Tani, Taylor              97 Hawaii Kai             1:32.62   3 
 16 Young, Madisyn            97 Renegades              1:37.55   1 
 17 Takanishi, Kiri           97 Renegades              1:39.59   1 
 18 Takanishi, Kristi         97 Renegades              1:49.41   2 
 
800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Quinn, Annika             97 Renegades              2:59.28  
  2 Calkins, Lauren           96 Renegades              3:09.31  
  3 Kapule, Olivia            97 Renegades              3:26.34  
  4 Brady, Teresa             97 Mililani TC            3:27.56  
  5 Takanishi, Kiri           97 Renegades              3:45.06  
 
1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stiles, Alyssa            96 Mililani TC            5:44.40  
  2 Quinn, Annika             97 Renegades              5:46.89  
  3 Calkins, Lauren           96 Renegades              6:17.96  
  4 Baker, Tessa              96 Road Runners           6:20.79  
  5 Ritter, Jaclyn            96 Stallions              6:29.83  
  6 Yonamine, Rachel          96 Mililani TC            6:38.46  
  7 Brady, Teresa             97 Mililani TC            6:45.98  
  8 Wasson, Anela             97 Koolauloa TC           6:58.61  
 
3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Baker, Tessa              96 Road Runners          13:55.95  
 
80 Meter Hurdles Midget Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Atud, Tiffany             96 Renegades                16.04   1 
  2 Jamain, Gabrielle         96 Renegades                17.59   1 
  3 Hernandez, Zoe            96 Renegades                18.66   2 
  4 Stenman, Emily M          96 Stallions                20.88   1 
  5 Asato, Brielle            96 Renegades                25.49   2 
  6 Davis, Danaea             97 Tsunami                  28.08   2 
 
4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Koolauloa TC  'A'                                   1:06.60  
     1) Kaniho-Reyes, Shai 97           2) Latu, Milika 96                
     3) Wasson, Anela 97                4) Aluli, Ma'ila 97               
  2 Hawaii Kai  'A'                                     1:07.28  
     1) Mata, Kayla 96                  2) Shodahl, Skye 96               
     3) Higa, Brittney 96               4) Igarashi, Tiana 97             
  3 Mililani TC  'A'                                    1:13.37  
     1) Yonamine, Rachel 96             2) Stormo, Kendall 97             
     3) Tachino, Lauryn 99              4) Kawachi-Ranion, Kiralyn 99     
  4 Renegades Track Club  'A'                           1:18.12  
     1) Takanishi, Kiri 97              2) Takanishi, Kristi 97           
     3) Young, Madisyn 97               4) Kapule, Olivia 97              
 
High Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Shodahl, Skye             96 Hawaii Kai             3-10.00      1.16m 
  2 Shibata, Saya             96 Renegades              3-08.00      1.11m 
  3 Hata, Nadia               96 Renegades             J3-08.00      1.11m 
  4 Mata, Kayla               96 Hawaii Kai            J3-08.00      1.11m 
  5 Stormo, Kendall           97 Mililani TC            3-00.00      0.91m 
  5 Baker, Tessa              96 Road Runners           3-00.00      0.91m 
 -- Higa, Brittney            96 Hawaii Kai                  NH            
 
Long Jump Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Broderick, Hannah         96 Renegades             12-02.75      3.72m 
  2 Aluli, Ma'ila             97 Koolauloa TC          11-10.00      3.60m 
  3 Asato, Brielle            96 Renegades             10-03.75      3.14m 
  4 Baquiro, Leia             96 Renegades             10-03.00      3.12m 
  5 Jamain, Gabrielle         96 Renegades             10-01.00      3.07m 
  6 Chun, Krystel             96 Renegades             10-00.50      3.06m 
  7 Hata, Nadia               96 Renegades              9-10.00      2.99m 
  8 Latu, Milika              96 Koolauloa TC           9-09.00      2.97m 
  9 Hoshijo, Kai              97 Renegades              9-08.00      2.94m 
 10 Stenman, Emily M          96 Stallions              9-07.00      2.92m 
 10 Ramos, Trystin            97 Renegades              9-07.00      2.92m 
 10 Hoshijo, Andie            96 Renegades              9-07.00      2.92m 
 13 Dolic, Ivana-Ajee         97 Stallions              9-03.50      2.83m 
 14 Taylor, Kahala            96 Renegades              8-11.25      2.72m 
 15 Eko, Kaylie               96 Hawaii Kai             8-06.25      2.59m 
 16 Tani, Taylor              97 Hawaii Kai             8-05.25      2.57m 
 17 Turolla, Isabella         97 Hawaii Kai             8-02.50      2.50m 
 18 Thomas, Carla             97 Road Runners           7-09.00      2.36m 
 19 Cummings, Nani            97 Koolauloa TC           7-06.00      2.28m 
 20 Kaniho-Reyes, Shai        97 Koolauloa TC           7-04.25      2.24m 
 21 Todoki, Erin              96 Hawaii Kai             5-05.75      1.67m 
 22 Zapata, Hiilani           96 Renegades              4-02.50      1.28m 
 -- Turner, Juliet            97 Stallions                 FOUL            
 
Shot Put Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Green, Kyler              96 Road Runners          18-07.50      5.67m 
  2 Yonamine, Rachel          96 Mililani TC           17-04.75      5.30m 
  3 Davis, Danaea             97 Tsunami               16-09.00      5.10m 
  4 Cleveland, Dymonde        97 Tsunami               16-03.00      4.95m 
  5 Stormo, Kendall           97 Mililani TC           13-11.25      4.24m 
 
Discus Throw Midget Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Green, Kyler              96 Road Runners          51-01.50     15.58m 
 
100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Taulapapa, Kayla          95 Koolauloa TC             13.03   1 
  2 Black, Raion              95 Road Runners             13.22   1 
  3 Kwan, Sari                94 Renegades                13.50   1 
  4 Simmons, Siena            94 Renegades                13.60   1 
  5 Baker, Catriece           95 Godspeed TC              14.24   2 
  6 Vazquez, Felicianna       95 Road Runners             14.38   3 
  7 Mincey, Amber             94 Road Runners             14.57   2 
  8 Smith, Casey              94 Renegades                14.68   2 
  9 Shodahl, Taylor           94 Hawaii Kai               14.76   1 
 10 Moy, Cathryn              94 Hawaii Kai               15.05   1 
 11 Black, Shelby             95 Road Runners             15.22   3 
 12 Yadao, Kanoelani          95 Renegades                15.23   2 
 13 Santiago, Jaysha          95 Godspeed TC              15.27   3 
 14 Romano, Maile             95 Renegades                15.35   2 
 15 Flint, Jade               94 Road Runners             15.68   3 
 16 Carter, Brianna           95 Tsunami                  15.77   3 
 17 Stenman, Rebekka          95 Stallions                15.88   3 
 18 Kaawa, Mahina             94 Renegades                16.80   2 
 19 Oda, Rachel               94 Hawaii Kai               17.76   1 
 
200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Taulapapa, Kayla          95 Koolauloa TC             28.54   2 
  2 Kwan, Sari                94 Renegades                28.90   1 
  3 Simmons, Siena            94 Renegades                29.30   1 
  4 Baker, Catriece           95 Godspeed TC              29.32   1 
  5 Kirk, Kayla               94 Renegades                30.46   2 
  6 Mincey, Amber             94 Road Runners             30.53   1 
  7 King, Courtney            94 Renegades                31.11   2 
  8 Black, Shelby             95 Road Runners             33.52   1 
  9 Flint, Jade               94 Road Runners             33.59   1 
 10 Hasan, Alexia             95 Road Runners             34.51   2 
 11 Kaawa, Mahina             94 Renegades                34.58   2 
 12 Stenman, Rebekka          95 Stallions                34.81   1 
 
400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Black, Raion              95 Road Runners           1:04.96   2 
  2 Kirk, Kayla               94 Renegades              1:05.39   2 
  3 Baker, Catriece           95 Godspeed TC            1:08.21   1 
  4 Reid, Maya                95 Renegades              1:10.68   1 
  5 Mincey, Amber             94 Road Runners           1:12.72   2 
  6 Ito, Elizabeth            95 Renegades              1:16.40   1 
  7 Hasan, Alexia             95 Road Runners           1:17.71   1 
  8 Flint, Jade               94 Road Runners           1:17.99   2 
  9 Black, Shelby             95 Road Runners           1:20.37   1 
 10 Nakasaki, Tamlyn          95 Renegades              1:22.28   2 
 11 Jones, Daysha             94 Road Runners           1:22.61   1 
 12 Yamaguchi, Megan          95 Renegades              1:31.06   1 
 13 Shitabata, Kaeli          95 Renegades              1:38.44   2 
 
800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Faringer, Haley           95 Renegades              2:52.55  
  2 Humphrey, Michela         94 Renegades              3:08.03  
  3 Piatt, Jessica            95 Stallions              3:08.07  
  4 Shipley, Samantha         94 Koolauloa TC           3:08.63  
  5 Thompson, Gabryelle       95 Renegades              3:18.32  
  6 Oda, Rachel               94 Hawaii Kai             3:30.35  
 
1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 White, Deylynn            94 Godspeed TC            6:01.05  
  2 Boyles, Monae             95 Renegades              6:03.85  
  3 Shipley, Samantha         94 Koolauloa TC           6:14.06  
  4 Thompson, Gabryelle       95 Renegades              6:26.87  
  5 Nakasaki, Tamlyn          95 Renegades              6:29.62  
  6 Chun, Elishia             94 Renegades              7:21.59  
 
3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 White, Deylynn            94 Godspeed TC           13:10.94  
  2 Piatt, Jessica            95 Stallions             13:19.95  
  3 Tyquiengco, Carmela       94 Renegades             13:25.01  
 
100 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pickard, Puaena           94 Renegades                18.73  
  2 Forbes, Maxine            94 Renegades                19.04  
 
200 Meter Hurdles Youth Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Faringer, Haley           95 Renegades                33.38  
 
4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Renegades Track Club  'A'                             54.31  
     1) Kwan, Sari 94                   2) Kirk, Kayla 94                 
     3) Simmons, Siena 94               4) Faringer, Haley 95             
  2 Godspeed TC  'A'                                      58.56  
     1) Santiago, Jaysha 95             2) White, Deylynn 94              
     3) Briggles, Haley 95              4) Baker, Catriece 95             
  3 Hawaii Kai  'A'                                     1:08.40  
     1) Moy, Cathryn 94                 2) Oda, Rachel 94                 
     3) Eko, Kaylie 96                  4) Todoki, Erin 96                
 
High Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Simmons, Siena            94 Renegades              4-10.00      1.47m 
  2 Levenson, Lauren          94 Mililani TC            4-06.00      1.37m 
  3 Kirk, Kayla               94 Renegades             J4-06.00      1.37m 
  4 Pickard, Puaena           94 Renegades              4-02.00      1.27m 
  5 Forbes, Maxine            94 Renegades              4-00.00      1.21m 
  6 Doppelmayer, Shania       95 Mililani TC            3-10.00      1.16m 
  7 Shreve, Taylor            94 Renegades             J3-10.00      1.16m 
 -- Thompson, Gabryelle       95 Renegades                   NH            
 
Long Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Black, Raion              95 Road Runners          13-10.00      4.21m 
  2 King, Courtney            94 Renegades             13-01.75      4.00m 
  3 Pickard, Puaena           94 Renegades             12-11.75      3.95m 
  4 Humphrey, Michela         94 Renegades             12-05.25      3.79m 
  5 Moriwake, Marie           95 Renegades             12-03.50      3.74m 
  6 Kwan, Sari                94 Renegades             11-09.25      3.58m 
  7 Black, Shelby             95 Road Runners          11-05.50      3.49m 
  8 Romano, Maile             95 Renegades             11-00.00      3.35m 
  9 Mincey, Amber             94 Road Runners          10-06.75      3.21m 
 10 Jones, Daysha             94 Road Runners          10-06.25      3.20m 
 11 Flint, Jade               94 Road Runners          10-05.50      3.18m 
 12 Stenman, Rebekka          95 Stallions              9-09.50      2.98m 
 13 Hasan, Alexia             95 Road Runners           8-10.50      2.70m 
 14 Yamaguchi, Megan          95 Renegades              8-04.00      2.54m 
 15 Ito, Elizabeth            95 Renegades              7-11.00      2.41m 
 
Triple Jump Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Moriwake, Marie           95 Renegades             29-02.25      8.89m 
  2 King, Courtney            94 Renegades             27-06.25      8.38m 
 -- Humphrey, Michela         94 Renegades                 FOUL            
 
Shot Put Youth Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jones, Daysha             94 Road Runners          25-01.75      7.66m 
  2 Santiago, Jaysha          95 Godspeed TC           22-00.25      6.71m 
  3 Stenman, Rebekka          95 Stallions             19-09.00      6.01m 
 
100 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Meyers, Sade              93 Leeward                  13.10   2 
  2 Aponte, Courtney-Cree     92 Renegades                13.95   2 
  3 Kamana, Lia               93 Renegades                13.97   2 
  4 Tyra, Angelica            92 Leeward                  14.03   2 
  5 Chin, Cherie              92 Godspeed TC              14.11   1 
  6 Nakashima, Tia            92 Renegades                14.17   1 
  7 Kobayashi, Amanda         92 Renegades                14.31   1 
  8 Cleary, Aldith            93 Mililani TC              15.05   1 
  9 Ryan, Melissa             93 Road Runners             15.47   1 
 10 Young, Carin              92 Godspeed TC              15.70   1 
 11 Soto, Jessy               92 Tsunami                  16.20   1 
 12 Whitehurst, Olivia        93 Stallions                16.86   2 
 
200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nakashima, Tia            92 Renegades                29.24  
  2 Kamana, Lia               93 Renegades                30.12  
  3 Aponte, Courtney-Cree     92 Renegades                32.28  
  4 Ryan, Melissa             93 Road Runners             32.96  
  5 Whitehurst, Olivia        93 Stallions                35.88  
 
400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kobayashi, Amanda         92 Renegades              1:08.02   1 
  2 Crivello, Cayla           93 Renegades              1:08.30   2 
  3 Tokushige, Linnea         93 Renegades              1:12.20   1 
  4 Barrett-Moore, Haeli      92 Renegades              1:14.02   2 
  5 Tittle, Chastilynn        93 Mililani TC            1:14.20   1 
  6 Aponte, Courtney-Cree     92 Renegades              1:15.03   2 
  7 Walker, Chloe             93 Mililani TC            1:20.29   1 
  8 Young, Carin              92 Godspeed TC            1:20.71   1 
 
800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Guinto, Chaylene          93 Renegades              2:30.16  
  2 Perez, Gabriella          93 Leeward                2:36.27  
  3 Meyers, Sade              93 Leeward                2:36.52  
  4 Uejo, Arielle             92 Mililani TC            2:44.49  
  5 Won, Kacie                93 Renegades              2:45.26  
  6 Chin, Cherie              92 Godspeed TC            2:50.21  
  7 Calkins, Carly            93 Renegades              3:01.75  
  8 Lukondi, Jessa            92 Renegades              3:01.92  
  9 Adams, Brie               93 Renegades              3:11.72  
 
1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Clapp, Sarah              92 Hawaii Kai             5:01.03  
  2 Guinto, Chaylene          93 Renegades              5:09.32  
  3 Won, Kacie                93 Renegades              5:46.68  
  4 Uejo, Arielle             92 Mililani TC            5:58.99  
  5 Kobayashi, Amanda         92 Renegades              6:03.01  
  6 Calkins, Carly            93 Renegades              6:13.16  
  7 Tittle, Chastilynn        93 Mililani TC            6:20.49  
  8 Bumanglag, Melissa        93 Mililani TC            6:21.25  
  9 Lukondi, Jessa            92 Renegades              6:29.06  
 10 Black, Taylor             93 Road Runners           6:49.12  
 
3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Uejo, Arielle             92 Mililani TC           12:21.66  
  2 Tokushige, Linnea         93 Renegades             12:46.91  
  3 Pugliese, Kimberly        93 Mililani TC           12:47.88  
  4 Black, Taylor             93 Road Runners          13:36.01  
 
100 Meter Hurdles Intermediate Girls
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Crivello, Cayla           93 Renegades                18.49   1 
  2 Humphreys, Kiana          93 Koolauloa TC             18.98   1 
  3 Agena, Cyn                93 Renegades                19.47   2 
  4 McMurdo, Kirsten          93 Renegades                20.14   2 
  5 Ryan, Melissa             93 Road Runners             21.96   1 
 
400 Meter Hurdles Intermediate Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Brand, Julia              92 Renegades              1:15.41  
  2 Agena, Cyn                93 Renegades              1:21.82  
  3 Linsky, Miranda           92 Renegades              1:23.56  
  4 McMurdo, Kirsten          93 Renegades              1:33.04  
 
High Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Joy, Kaimana              92 Renegades              4-06.00      1.37m 
  2 Black, Taylor             93 Road Runners           4-00.00      1.21m 
  2 Green, Nakesia            93 Road Runners           4-00.00      1.21m 
  4 Collat, Elyse             92 Renegades             J4-00.00      1.21m 
  5 Linsky, Miranda           92 Renegades             J4-00.00      1.21m 
  6 Cleary, Aldith            93 Mililani TC            3-10.00      1.16m 
 
Long Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Aponte, Courtney-Cree     92 Renegades             14-07.00      4.44m 
  2 Ching, Ihilani            93 Renegades             13-10.25      4.22m 
  3 Linsky, Miranda           92 Renegades             13-05.25      4.09m 
  4 Barrett-Moore, Haeli      92 Renegades             12-11.75      3.95m 
  5 Ryan, Melissa             93 Road Runners          12-07.25      3.84m 
  6 Black, Taylor             93 Road Runners          12-02.25      3.71m 
  7 Thompson, Abigail         93 Renegades             10-08.75      3.27m 
 -- Kamana, Lia               93 Renegades                 FOUL            
 
Triple Jump Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Linsky, Miranda           92 Renegades             30-10.75      9.41m 
  2 Won, Kacie                93 Renegades             29-01.00      8.86m 
  3 Kamana, Lia               93 Renegades             29-00.50      8.85m 
  4 Thompson, Abigail         93 Renegades             23-03.25      7.09m 
 
Shot Put Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Maeva, Tavi               92 Renegades             27-02.75      8.29m 
  2 Kano, Alyssa              92 Renegades             26-10.25      8.18m 
  3 Soto, Jessy               92 Tsunami               21-10.25      6.66m 
 
Discus Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kano, Alyssa              92 Renegades                82-09     25.22m 
 
Javelin Throw Intermediate Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kano, Alyssa              92 Renegades                44-10     13.66m 
 
100 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Burt, Ashley              90 Koolauloa TC             13.31  
 
200 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Honda, Courtney           91 Renegades                28.17  
 
400 Meter Dash Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Honda, Courtney           91 Renegades              1:04.43  
  2 Nakamura, Traci           91 Renegades              1:10.94  

800 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kawana, Melissa           90 Mililani TC            2:53.89  
 
1500 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wasson, Keilani           90 Koolauloa TC           5:53.98  
  2 Kawana, Melissa           90 Mililani TC            6:08.01  
 
3000 Meter Run Young Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wasson, Keilani           90 Koolauloa TC          12:15.52  
  2 Kawana, Melissa           90 Mililani TC           13:23.78  
 
High Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Burt, Ashley              90 Koolauloa TC           5-00.00      1.52m 
 
Pole Vault Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Shiraki, Emily            91 Godspeed TC            9-06.00      2.89m 
  2 Nakamura, Traci           91 Renegades              8-00.00      2.43m 
 
Long Jump Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Honda, Courtney           91 Renegades             13-04.50      4.07m 
 
Shot Put Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hall, Vedra               90 Tsunami               29-08.00      9.04m 
  2 Chun, Amy                 89 Mililani TC           26-07.75      8.12m 
  3 Lipinski, Nora            91 Renegades             24-01.50      7.35m 
  4 Alicto, Diana             91 Godspeed TC           22-08.00      6.90m 
 
Discus Throw Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alicto, Diana             91 Godspeed TC              83-08     25.50m 
  2 Hall, Vedra               90 Tsunami                  67-09     20.65m 
 
Javelin Throw Young Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Alicto, Diana             91 Godspeed TC              73-09     22.47m 
  2 Hall, Vedra               90 Tsunami                  67-10     20.67m 
 
100 Meter Dash Open Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alicto, Cora              80 Godspeed TC              13.40  
 
200 Meter Dash Open Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alicto, Cora              80 Godspeed TC              28.62  
 
4x100 Meter Relay Open Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Leeward Track Club  'A'                               55.00  
     1) Perez, Gabriella 93             2) Samantha, Cariasco 89          
     3) Meyers, Sade 93                 4) Tyra, Angelica 92              
 
4x400 Meter Relay Open Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Leeward Track Club  'A'                             4:37.40  
     1) Perez, Gabriella 93             2) Samantha, Cariasco 89          
     3) Meyers, Sade 93                 4) Tyra, Angelica 92              
 
Long Jump Open Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Samantha, Cariasco        89 Leeward               13-09.25      4.19m 
 
Discus Throw Masters Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Staub, Britta             52 Hawaii Maste             58-08     17.88m 
 
Javelin Throw Masters Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Staub, Britta             52 Hawaii Maste          49-01.50     14.97m 
 
50 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 White, Destyn             00 Godspeed TC               8.74   1 
  2 Krafft, Nakoa             00 Mililani TC               9.08   4 
  3 Coleman, Macky            00 Mililani TC               9.14   5 
  4 Unutoa, Desmond           00 Renegades                 9.37   1 
  5 Moku, Tanner              01 Renegades                 9.56   2  9.552
  6 Marumoto, Makua           01 Renegades                 9.56   1  9.553
  7 Bock, Christian           00 Renegades                 9.64   3 
  8 Henderson, Kobie          00 Stallions                 9.65   5 
  9 Niishigaya, Ka'ua         01 Renegades                 9.70   3 
 10 Thomas, Idris             00 Road Runners              9.71   1 
 11 White, Deyven             01 Godspeed TC               9.81   2 
 12 Nishgaya, Koali           01 Renegades                 9.93   2 
 13 Wiegand, Kai              00 Hawaii Kai               10.00   1 
 14 Staley, Alexander         00 Stallions                10.04   4 
 15 Ching, Dallas             01 Godspeed TC              10.12   5 
 16 Aquino, Stanford          01 Renegades                10.19   2 
 17 Harimoto, Micah           01 Renegades                10.20   5 
 18 O'Neill, Rylee Shayne     00 Godspeed TC              10.21   3 
 19 Brumage, Nicholas         01 Stallions                10.35   2 
 20 Motooka, Cole             01 Renegades                10.36   5 
 21 Kimura, Nainoa            01 Godspeed TC              10.57   4 
 22 Yahata, Cameron           00 Renegades                10.72   3 
 23 Ares, Miquel              01 Stallions                10.72   5 
 24 Bostic, Jeremiah          01 Road Runners             10.83   1 
 25 Tamashiro, Trevor         00 Hawaii Kai               11.00   2  10.993
 26 McRae, Salik              00 Tsunami                  11.00   1  10.996
 27 Sanchez, Shaydin          01 Mililani TC              11.25   1 
 28 Fujita, Noah              01 Mililani TC              11.28   2 
 29 Rosales, Jonah            01 Hawaii Kai               11.32   2 
 30 Teruya, Joey              01 Mililani TC              11.49   3 
 31 Nakata, Tyler             00 Mililani TC              11.56   3 
 32 Harimoto, Mark            03 Renegades                11.72   3 
 33 Mau, Simon                03 Renegades                11.76   4 
 34 Stroede, Jesse            02 Hawaii Kai               11.96   3 
 35 Zagorski, Stefan          01 Renegades                12.06   4 
 36 Kuroda, Michael           03 Renegades                13.76   4 
 37 Tobias, Luke              01 Godspeed TC              13.96   4 
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 White, Destyn             00 Godspeed TC              17.05   3 
  2 Krafft, Nakoa             00 Mililani TC              17.37   4 
  3 Coleman, Macky            00 Mililani TC              17.56   4 
  4 Unutoa, Desmond           00 Renegades                18.41   3 
  5 Ota, Chaz                 00 Godspeed TC              18.42   3 
  6 Thomas, Idris             00 Road Runners             18.49   4 
  7 Soucie, Caleb             01 Godspeed TC              18.66   1 
  8 Iwanaga, Riley            00 Mililani TC              18.87   3 
  9 Moku, Tanner              01 Renegades                18.97   3 
 10 Bock, Christian           00 Renegades                19.02   5 
 11 Nishgaya, Koali           01 Renegades                19.07   1 
 12 Niishigaya, Ka'ua         01 Renegades                19.10   5 
 13 Staley, Alexander         00 Stallions                19.13   1 
 14 White, Deyven             01 Godspeed TC              19.19   5 
 15 Henderson, Kobie          00 Stallions                19.50   3 
 16 Aquino, Stanford          01 Renegades                19.75   1 
 17 Marumoto, Makua           01 Renegades                19.81   3 
 18 O'Neill, Rylee Shayne     00 Godspeed TC              19.84   2 
 19 Wiegand, Kai              00 Hawaii Kai               19.89   4 
 20 Yamamoto, Dylan           00 Hawaii Kai               20.00   4 
 21 Ching, Dallas             01 Godspeed TC              20.30   2 
 22 Motooka, Cole             01 Renegades                20.47   1 
 23 Moul, Pierce              01 Road Runners             20.75   2 
 24 Kimura, Nainoa            01 Godspeed TC              21.29   2 
 25 McRae, Salik              00 Tsunami                  21.46   5 
 26 Bostic, Jeremiah          01 Road Runners             21.51   5 
 27 LeBato, Arron             01 Road Runners             21.68   2 
 28 Tamashiro, Trevor         00 Hawaii Kai               21.78   3 
 29 Palmer, Michael           00 Koolauloa TC             22.31   4 
 30 Rosales, Jonah            01 Hawaii Kai               22.89   1 
 31 Sanchez, Shaydin          01 Mililani TC              22.91   5 
 32 Nakata, Tyler             00 Mililani TC              23.29   2 
 33 Uyeno, Sean               00 Renegades                23.53   2 
 34 Stroede, Jesse            02 Hawaii Kai               23.61   1 
 35 Fujita, Noah              01 Mililani TC              24.52   2 
 36 Tobias, Luke              01 Godspeed TC              28.85   1 
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Soucie, Caleb             01 Godspeed TC              40.18   1 
  2 Henderson, Kobie          00 Stallions                40.50   1 
  3 Niishigaya, Ka'ua         01 Renegades                41.14   2 
  4 Harimoto, Micah           01 Renegades                42.00   1  41.996
  4 Nishgaya, Koali           01 Renegades                42.00   2  41.997
  6 Grandelli, Abraham        00 Renegades                42.62   2 
  7 Yamamoto, Dylan           00 Hawaii Kai               42.90   1 
  8 McRae, Salik              00 Tsunami                  44.05   1 
  9 Wilson, Quest             01 Road Runners             46.28   1 
 10 Harimoto, Mark            03 Renegades                51.27   1 
 11 Worrall, Wilder           01 Hawaii Kai               51.36   2 
 12 Uyeno, Sean               00 Renegades                55.33   2 
 13 Mau, Simon                03 Renegades                57.04   2 
 14 Kuroda, Michael           03 Renegades              1:13.89   2 
 
400 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Grandelli, Abraham        00 Renegades              1:29.29   2 
  2 Ota, Chaz                 00 Godspeed TC            1:30.88   1 
  3 Yamamoto, Dylan           00 Hawaii Kai             1:31.58   1 
  4 Parker, Jacob             01 Stallions              1:33.46   2 
  5 Moku, Tanner              01 Renegades              1:35.16   2 
  6 Moul, Pierce              01 Road Runners           1:36.21   1 
  7 Bock, Christian           00 Renegades              1:36.33   1 
  8 Wilson, Quest             01 Road Runners           1:43.32   2 
  9 Marcelino, Michael        01 Hawaii Kai             1:45.10   1 
 10 Palmer, Michael           00 Koolauloa TC           1:49.11   2 
 11 Wiegand, Kai              00 Hawaii Kai             1:50.11   2 
 12 LeBato, Arron             01 Road Runners           1:53.63   1 
 13 Rosales, Jonah            01 Hawaii Kai             1:56.52   1 
 14 Tamashiro, Trevor         00 Hawaii Kai             1:58.26   2 
 
800 Meter Run Sub-Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Grandelli, Abraham        00 Renegades              3:23.46  
  2 Parker, Jacob             01 Stallions              3:26.83  
  3 Ares, Miquel              01 Stallions              3:33.58  
  4 Iwanaga, Riley            00 Mililani TC            3:37.94  
  5 Marcelino, Michael        01 Hawaii Kai             4:01.33  
  6 Worrall, Wilder           01 Hawaii Kai             4:06.13  
 
4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Godspeed TC  'A'                                    1:11.94  
     1) Soucie, Caleb 01                2) White, Deyven 01               
     3) Ota, Chaz 00                    4) White, Destyn 00               
 
High Jump Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Palmer, Michael           00 Koolauloa TC                NH            
 -- Chin, Noah                00 Godspeed TC                 NH            
 
Long Jump Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Harimoto, Micah           01 Renegades              8-04.00      2.54m 
  2 Staley, Alexander         00 Stallions              8-03.75      2.53m 
  3 Thomas, Idris             00 Road Runners           7-11.50      2.42m 
  4 Marumoto, Makua           01 Renegades              7-06.50      2.29m 
  5 Moul, Pierce              01 Road Runners           7-04.25      2.24m 
  6 Brumage, Nicholas         01 Stallions              7-03.50      2.22m 
  7 Nakata, Tyler             00 Mililani TC            7-01.00      2.15m 
  8 Yahata, Cameron           00 Renegades              6-11.75      2.12m 
  9 Parker, Jacob             01 Stallions              6-11.25      2.11m 
 10 O'Neill, Rylee Shayne     00 Godspeed TC            6-07.75      2.02m 
 11 LeBato, Arron             01 Road Runners           6-04.75      1.94m 
 12 Harimoto, Mark            03 Renegades              5-08.50      1.73m 
 13 Uyeno, Sean               00 Renegades              5-08.00      1.72m 
 14 Wilson, Quest             01 Road Runners           5-01.25      1.55m 
 15 Bostic, Jeremiah          01 Road Runners           4-06.75      1.39m 
 16 Kuroda, Michael           03 Renegades              3-00.50      0.92m 
 17 Tobias, Luke              01 Godspeed TC            2-00.00      0.60m 
 18 Mau, Simon                03 Renegades              1-00.25      0.31m 
 
50 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Padron, Christian         99 Renegades                 7.95   1 
  2 Gray, Akili               98 Renegades                 8.13   1 
  3 Taulapapa, Wayne          98 Koolauloa TC              8.24   7 
  4 Britten, Vershaun         98 Tsunami                   8.25   2 
  5 Chang, Luke               98 Renegades                 8.30   5 
  6 Piceno, Kaleo Aloha       99 Godspeed TC               8.50   3 
  7 White, Jamaal             99 Tsunami                   8.51   2 
  8 Smith, Miles              98 Stallions                 8.59   4 
  9 Lakalaka, Seyddrick       99 Renegades                 8.60   3 
 10 Hee, Micah                98 Renegades                 8.68   7 
 11 Aiu, La'akea              98 Renegades                 8.69   2 
 12 Quinn, Mitchell           99 Renegades                 8.70   3 
 13 Silva, Dylan              98 Renegades                 8.70   5 
 14 Neumann, Kekona           98 Renegades                 8.78   4 
 15 Asing, Rush               98 Renegades                 8.79   2 
 16 Kapule, Nicholas          98 Renegades                 8.82   2 
 17 Leong, Aaron              98 Mililani TC               8.85   5 
 18 Mau, Steven               98 Renegades                 8.89   5 
 19 Feria, Cortez             99 Renegades                 8.95   5 
 20 Maximo, Cameron           98 Godspeed TC               9.00   1 
 21 LaBoy, Makana             98 Renegades                 9.01   4 
 22 Mailolo, John Duke        98 Renegades                 9.07   7 
 23 Chun, Cole                98 Renegades                 9.08   3 
 24 Shimomura, Bryson         99 Godspeed TC               9.09   3 
 25 Munos, Justin             98 Renegades                 9.10   6 
 26 Sakamoto, Kyle            98 Renegades                 9.15   6 
 27 Ota, Jarret               99 Godspeed TC               9.15   2 
 28 Ritter, Jacob             99 Stallions                 9.18   2 
 29 Maldonado, Ricardo        99 Road Runners              9.22   1 
 30 Serikawa, Ricky-Thomas    98 Renegades                 9.29   3 
 31 Chun, Parker              99 Hawaii Kai                9.35   1 
 32 McMurdo, Connor           98 Renegades                 9.42   6 
 33 Thompson, Jacob           99 Mililani TC               9.52   4 
 34 Toda, David               99 Hawaii Kai                9.53   1 
 35 Magnani, Makoa            98 Renegades                 9.55   4 
 36 Fujimoto, Troy            99 Mililani TC               9.56   5 
 37 Miyasato, Jon Derek       99 Renegades                 9.60   5 
 38 Sanchez, Sage             98 Mililani TC               9.67   1 
 39 Bock, Harrison            98 Renegades                 9.75   6 
 40 Bohling, Thomas           99 Tsunami                   9.77   3 
 41 Shitabata, Jarin          99 Renegades                 9.82   2 
 42 Shimomura, Justin         99 Godspeed TC               9.89   4 
 43 Potts, Richard            99 Mililani TC               9.89   7 
 44 Curran, Jacob             99 Godspeed TC               9.91   4 
 45 Li, Tyler                 98 Renegades                 9.93   6 
 46 Magnani, Makena           99 Renegades                 9.95   4 
 47 Giasolli, Adrian          99 Hawaii Kai               10.03   7 
 48 Jervey, Devin             98 Mililani TC              10.20   1 
 49 Wheatly, Daniel           99 Stallions                10.23   3 
 50 Chun, Caleb               99 Renegades                10.24   6 
 51 Campbell, Triston         98 Renegades                10.32   6 
 52 Robins, Joshua            98 Renegades                10.32   7 
 53 Kapua, Andrew             99 Godspeed TC              10.37   5 
 54 Feria, Matthew            99 Mililani TC              12.89   7 
 
100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Taulapapa, Wayne          98 Koolauloa TC             15.31   2 
  2 Padron, Christian         99 Renegades                15.36   6 
  3 Martinson, Keala          98 Renegades                15.49   5 
  4 Gray, Akili               98 Renegades                15.72   6 
  5 Quinn, Mitchell           99 Renegades                15.96   2 
  6 White, Jamaal             99 Tsunami                  16.00   2 
  7 Britten, Vershaun         98 Tsunami                  16.14   3 
  8 Latu, Hirkley             98 Koolauloa TC             16.22   3 
  9 Spear, Jahvin             98 Renegades                16.62   1 
 10 Piceno, Kaleo Aloha       99 Godspeed TC              16.64   4 
 11 Smith, Miles              98 Stallions                16.69   2 
 12 Leong, Aaron              98 Mililani TC              16.81   2 
 13 Hee, Micah                98 Renegades                16.82   4 
 13 Chang, Luke               98 Renegades                16.82   5 
 15 Aiu, La'akea              98 Renegades                16.85   2 
 16 Lakalaka, Seyddrick       99 Renegades                17.20   1 
 17 Neumann, Kekona           98 Renegades                17.34   1 
 18 Munos, Justin             98 Renegades                17.34   6 
 19 Maximo, Cameron           98 Godspeed TC              17.49   4 
 20 Sakamoto, Kyle            98 Renegades                17.54   6 
 21 Feria, Cortez             99 Renegades                17.60   1 
 22 Asing, Rush               98 Renegades                17.65   5 
 23 Voigt, Kyle               99 Koolauloa TC             17.84   5 
 24 McMurdo, Connor           98 Renegades                18.11   6 
 25 Chun, Cole                98 Renegades                18.14   4 
 26 LaBoy, Makana             98 Renegades                18.16   3 
 27 Ota, Seth                 98 Godspeed TC              18.25   3 
 28 Cownie, Dylan             98 Hawaii Kai               18.34   4 
 29 Fujimoto, Troy            99 Mililani TC              18.43   5 
 30 Ota, Jarret               99 Godspeed TC              18.49   4 
 31 Serikawa, Ricky-Thomas    98 Renegades                18.54   3 
 32 Chun, Parker              99 Hawaii Kai               18.58   6 
 33 Sanchez, Sage             98 Mililani TC              18.96   6 
 34 Ritter, Jacob             99 Stallions                18.97   1 
 35 Park, Kekaiholomakani     98 Mililani TC              19.14   4 
 36 Bohling, Thomas           99 Tsunami                  19.21   4 
 37 Miyasato, Jon Derek       99 Renegades                19.36   1 
 38 Magnani, Makoa            98 Renegades                19.46   3 
 39 Curran, Jacob             99 Godspeed TC              19.57   3 
 40 Thompson, Jacob           99 Mililani TC              19.68   5 
 41 Magnani, Makena           99 Renegades                19.71   2 
 42 Shitabata, Jarin          99 Renegades                19.72   5 
 43 Shimomura, Justin         99 Godspeed TC              19.93   2 
 44 Wheatly, Daniel           99 Stallions                20.04   1 
 45 Soucie, Tyler             98 Godspeed TC              20.63   1 
 46 Kagamida, Connor          98 Hawaii Kai               20.68   3 
 47 Jervey, Devin             98 Mililani TC              21.26   6 
 
200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Padron, Christian         99 Renegades                31.97   1 
  2 Britten, Vershaun         98 Tsunami                  32.13   1 
  3 Thornton, Christian       98 Road Runners             32.44   3 
  4 Gray, Akili               98 Renegades                32.63   3 
  5 Latu, Hirkley             98 Koolauloa TC             32.86   3 
  6 Spear, Jahvin             98 Renegades                34.05   3 
  7 White, Jamaal             99 Tsunami                  34.10   2 
  8 Quinn, Mitchell           99 Renegades                34.21   1 
  9 Black IV, Raymond         99 Road Runners             34.48   2 
  9 Jeff, Andre               99 Road Runners             34.48   1 
 11 Smith, Miles              98 Stallions                35.77   1 
 12 Tobias, Jacob             99 Godspeed TC              36.28   3 
 13 Aiu, La'akea              98 Renegades                38.15   1 
 14 Shimomura, Bryson         99 Godspeed TC              38.20   2 
 15 Voigt, Kyle               99 Koolauloa TC             39.10   2 
 16 Magnani, Makoa            98 Renegades                39.72   2  39.716
 16 Isaia, Jacob              99 Road Runners             39.72   2  39.720
 18 Black, Michael            98 Road Runners             39.94   1 
 19 Magnani, Makena           99 Renegades                41.85   2 
 20 Bohling, Thomas           99 Tsunami                  41.92   3 
 21 Shimomura, Justin         99 Godspeed TC              44.23   3 
 
400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Spear, Jahvin             98 Renegades              1:16.06   2 
  2 Spring, Truman            99 Koolauloa TC           1:16.41   2 
  3 Taulapapa, Wayne          98 Koolauloa TC           1:16.51   3 
  4 Thornton, Christian       98 Road Runners           1:19.81   1 
  5 Black IV, Raymond         99 Road Runners           1:19.93   2 
  6 Asato, Reese              98 Renegades              1:22.67   3 
  7 Hee, Micah                98 Renegades              1:22.80   3 
  8 Silva, Dylan              98 Renegades              1:24.01   2 
  9 McMurdo, Connor           98 Renegades              1:27.34   2 
 10 Tobias, Jacob             99 Godspeed TC            1:27.72   2 
 11 Jeff, Andre               99 Road Runners           1:27.87   3 
 12 Arikawa, Isaiah           98 Renegades              1:28.59   1 
 13 Black, Michael            98 Road Runners           1:28.63   1 
 14 Serikawa, Ricky-Thomas    98 Renegades              1:30.44   1 
 15 Iwanaga, Evan             98 Mililani TC            1:34.65   3 
 16 Soucie, Tyler             98 Godspeed TC            1:35.59   3 
 17 Toda, David               99 Hawaii Kai             1:36.36   1 
 18 Whitehurst, Matthew       98 Stallions              1:39.86   3 
 19 Whitehurst, Benjamin      98 Stallions              1:41.43   1 
 20 Kagamida, Connor          98 Hawaii Kai             1:44.96   1 
 21 Brady, Conal              99 Mililani TC            1:47.15   2 
 22 Giasolli, Adrian          99 Hawaii Kai             1:49.36   1 
 
800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kapule, Nicholas          98 Renegades              3:02.27  
  2 Asato, Reese              98 Renegades              3:04.10  
  3 Irons, Nicolas            99 Renegades              3:09.47  
  4 Iwanaga, Evan             98 Mililani TC            3:23.32  
  5 Brady, Conal              99 Mililani TC            3:52.30  
  6 Whitehurst, Matthew       98 Stallions              3:58.24  
  7 Whitehurst, Benjamin      98 Stallions              4:00.90  
 
1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Irons, Nicolas            99 Renegades              5:58.95  
  2 Asato, Reese              98 Renegades              6:00.92  
  3 Miller, Dakota            98 Renegades              7:12.82  
  4 Brady, Conal              99 Mililani TC            7:37.58  
 
4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Godspeed TC  'A'                                    1:15.16  
     1) Shimomura, Bryson 99            2) Soucie, Tyler 98               
     3) Ota, Seth 98                    4) Tobias, Jacob 99               
  2 Hawaii RoadRunners  'A'                             1:16.34  
     1) Black IV, Raymond 99            2) Jeff, Andre 99                 
     3) Maldonado, Ricardo 99           4) Thornton, Christian 98         
  3 Hawaii Kai  'A'                                     1:18.46  
     1) Chun, Parker 99                 2) Toda, David 99                 
     3) Giasolli, Adrian 99             4) Kagamida, Connor 98            
 
High Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Latu, Hirkley             98 Koolauloa TC           3-10.00      1.16m 
  2 Mau, Steven               98 Renegades              3-02.00      0.96m 
 -- Longboy, Isaiah           99 Mililani TC                 NH            
 -- Feria, Matthew            99 Mililani TC                 NH            
 
Long Jump Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Silva, Dylan              98 Renegades             12-02.25      3.71m 
  2 Mau, Steven               98 Renegades             11-09.00      3.58m 
  3 LaBoy, Makana             98 Renegades             10-00.75      3.06m 
  4 Arikawa, Isaiah           98 Renegades              9-11.00      3.02m 
  5 Voigt, Kyle               99 Koolauloa TC           9-09.25      2.97m 
  6 Spring, Truman            99 Koolauloa TC           9-04.50      2.85m 
  7 Cownie, Dylan             98 Hawaii Kai             9-04.00      2.84m 
  8 Chun, Cole                98 Renegades              9-03.75      2.83m 
  9 Lakalaka, Seyddrick       99 Renegades              9-03.50      2.83m 
 10 Miller, Dakota            98 Renegades              9-00.75      2.76m 
 11 Mailolo, John Duke        98 Renegades              8-04.25      2.54m 
 12 Sakamoto, Kyle            98 Renegades              8-04.00      2.54m 
 13 Chun, Caleb               99 Renegades              7-05.25      2.26m 
 14 Wheatly, Daniel           99 Stallions              7-05.00      2.26m 
 15 Black, Michael            98 Road Runners           6-03.25      1.91m 
 16 Kagamida, Connor          98 Hawaii Kai             5-08.00      1.72m 
 
Shot Put Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Campbell, Triston         98 Renegades             18-01.25      5.51m 
  2 Arikawa, Isaiah           98 Renegades             15-10.75      4.84m 
  3 Potts, Richard            99 Mililani TC           13-10.50      4.22m 
  4 Miller, Dakota            98 Renegades             13-09.50      4.20m 
  5 Isaia, Jacob              99 Road Runners          13-01.50      4.00m 
  6 Kapua, Andrew             99 Godspeed TC           13-00.25      3.96m 
  7 Longboy, Isaiah           99 Mililani TC           12-10.00      3.91m 
  8 Park, Kekaiholomakani     98 Mililani TC           12-04.00      3.75m 
  9 Feria, Matthew            99 Mililani TC           11-07.25      3.53m 
 10 Bock, Harrison            98 Renegades             11-07.00      3.53m 
 
Discus Throw Bantam Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bock, Harrison            98 Renegades                32-08      9.95m 
 
100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Iervolino, Angelo         96 Godspeed TC              13.82   6 
  2 Kaleoaloha, Kanoa         96 Renegades                14.26   4 
  3 Piceno, Ikaika            96 Godspeed TC              14.43   3 
  4 Burnett, Joshua           96 Godspeed TC              14.58   6 
  5 Tapat, Chey               96 Godspeed TC              14.69   2 
  6 Kane, Dylan               96 Renegades                14.71   3 
  7 Enriquez, Manuel          97 Tsunami                  14.79   2 
  8 Cobbs, Simon              96 Road Runners             14.90   5 
  9 Choy, Brett               96 Renegades                14.98   2 
 10 Blunt, Jhefferson         97 Road Runners             15.10   1 
 11 Quinn, Christopher        96 Renegades                15.13   4 
 12 Kimura, Robinson          97 Godspeed TC              15.23   6 
 13 Takara, Gavin             96 Godspeed TC              15.31   5  15.311
 13 Iervolino, Julian         97 Godspeed TC              15.31   6  15.312
 15 Engoring, Isaiah          97 Renegades                15.33   1 
 16 Taulelei, Madigan         97 Road Runners             15.43   3 
 17 Mechling, Cameron         96 Renegades                15.44   1 
 18 Une, Isaiah               97 Renegades                15.47   1 
 19 Cummings, Pono            97 Koolauloa TC             15.51   4 
 20 Ota, Drake                96 Godspeed TC              15.52   4 
 21 Shreve, Kolton            97 Renegades                15.53   4 
 22 Barnette, Jaleek          96 Godspeed TC              15.56   3 
 23 Kaneshiro, Marcus         96 Renegades                15.59   3 
 24 Arakawa, Reece            96 Renegades                15.61   3 
 25 Connor, Brandon           97 Mililani TC              15.65   5 
 26 Ochoa, Json               96 Mililani TC              15.84   5 
 27 Cardines, Jayson          97 Godspeed TC              15.87   5 
 28 Chun, Brenden             96 Renegades                15.95   2 
 29 Ghant, Tavon              97 Road Runners             15.97   2  15.968
 29 Arcalas, Samuel           96 Renegades                15.97   2  15.970
 31 McRae, Malik              97 Tsunami                  16.20   6 
 32 Campbell, Baily           96 Renegades                16.65   4 
 33 Ritter IV, Robert         96 Unattached               16.66   1 
 34 Wheatly, Nathan P         97 Stallions                16.80   1 
 35 Keao Lum, Kristoffoer     96 Mililani TC              16.98   5 
 36 DesLaurier, Chase         97 Godspeed TC              17.09   6 
 37 Hicks, Jonathan           97 Godspeed TC              17.15   6 
 38 Neely, Brandon            97 Tsunami                  17.36   1 
 39 Fujita, Micah             96 Mililani TC              17.43   5 
 40 Edgington, Clark          97 Hawaii Kai               17.82   2 
 41 Tasaki, Tyler             97 Mililani TC              17.84   4 
 42 Pililaau, Micah           97 Godspeed TC              18.87   1 
 43 Uyeno, Evan               97 Renegades                24.51   3 
 
200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Iervolino, Angelo         96 Godspeed TC              29.36   1 
  2 Kaleoaloha, Kanoa         96 Renegades                30.02   1 
  3 Burgess, Zechariah        96 Stallions                31.27   2 
  4 Enriquez, Manuel          97 Tsunami                  31.56   2 
  5 Cobbs, Simon              96 Road Runners             31.95   2 
  6 Smith, Deven              96 Stallions                31.97   1 
  7 Iervolino, Julian         97 Godspeed TC              33.48   2 
  8 Hinkle, Tre'von           96 Road Runners             33.56   1 
  9 Quinn, Christopher        96 Renegades                33.81   1 
 10 McRae, Malik              97 Tsunami                  34.57   1  34.561
 10 Bartenstein, Ronald       96 Renegades                34.57   2  34.566
 12 Wheatly, Nathan P         97 Stallions                36.14   1 
 13 Ritter IV, Robert         96 Unattached               38.10   2 
 14 Shreve, Kolton            97 Renegades                38.17   2 
 15 Walker, Joshua            97 Road Runners             47.59   1 
 16 Uyeno, Evan               97 Renegades                56.49   2 
 
400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Enriquez, Manuel          97 Tsunami                1:12.14   2 
  2 Burgess, Zechariah        96 Stallions              1:12.48   3 
  3 Kaleoaloha, Kanoa         96 Renegades              1:13.10   1 
  4 Engoring, Isaiah          97 Renegades              1:14.11   2 
  5 Smith, Deven              96 Stallions              1:15.19   2 
  6 Kimura, Robinson          97 Godspeed TC            1:16.30   3 
  7 Cummings, Pono            97 Koolauloa TC           1:17.09   1 
  8 Campbell, Baily           96 Renegades              1:19.30   2 
  9 Russ, Aaron               97 Tsunami                1:20.11   3 
 10 Connor, Brandon           97 Mililani TC            1:20.38   3 
 11 Russ, Ethan               97 Tsunami                1:21.60   1 
 12 Parker, Ryan              97 Stallions              1:23.97   1 
 13 Babb, Skyler              96 Tsunami                1:26.41   1 
 14 Moniz, Trevor             96 Tsunami                1:27.01   3 
 15 Shreve, Kolton            97 Renegades              1:27.04   3 
 16 Ochoa, Json               96 Mililani TC            1:28.72   2 
 17 Pipkin, Jacob             97 Stallions              1:34.38   1 
 18 Spring, Isaiah            97 Koolauloa TC           1:40.01   3 
 19 Ghant, Tavon              97 Road Runners           1:42.32   2 
 20 Walker, Joshua            97 Road Runners           1:46.50   1 
 
800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Walker, Ethan             96 Road Runners           2:50.06  
  2 Bartenstein, Ronald       96 Renegades              2:50.69  
  3 Hobson, Aaron             96 Renegades              2:57.21  
  4 Faringer, Jack            97 Renegades              3:03.12  
  5 Black, Wesley             96 Road Runners           3:04.32  
  6 Barnette, Jaleek          96 Godspeed TC            3:06.17  
  7 Russ, Aaron               97 Tsunami                3:14.47  
  8 Piatt, Joshua             97 Stallions              3:17.29  
  9 Russ, Ethan               97 Tsunami                3:23.57  
 10 Freyling, Matthew         97 Road Runners           3:25.36  
 11 Babb, Skyler              96 Tsunami                3:29.40  
 12 Moniz, Trevor             96 Tsunami                3:36.27  
 
1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kowalkowski, Gordon       96 Renegades              5:43.72  
  2 Hobson, Aaron             96 Renegades              5:48.61  
  3 Parker, Ryan              97 Stallions              5:55.51  
  4 Aponte, Stirling          96 Renegades              6:05.98  
  5 Eror, Ryan                97 Renegades              6:16.53  
  6 Piatt, Joshua             97 Stallions              6:17.69  
  7 Engoring, Isaiah          97 Renegades              6:29.54  
  8 Pipkin, Jacob             97 Stallions              6:56.03  
 
3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Freyling, Matthew         97 Road Runners          13:25.22  
  2 Umphress, James           96 Mililani TC           14:53.99  
 
80 Meter Hurdles Midget Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kane, Dylan               96 Renegades                15.67  
  2 Eror, Ryan                97 Renegades                19.32  
  3 Campbell, Baily           96 Renegades                20.23  
 
4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Godspeed TC  'A'                                      58.99  
     1) Iervolino, Julian 97            2) Burnett, Joshua 96             
     3) Kimura, Robinson 97             4) Iervolino, Angelo 96           
  2 Hawaii RoadRunners  'A'                             1:02.59  
     1) Taulelei, Madigan 97            2) Blunt, Jhefferson 97           
     3) Ghant, Tavon 97                 4) Cobbs, Simon 96                
  3 Pearl Harbor Tsunami  'A'                           1:08.43  
     1) McRae, Malik 97                 2) Babb, Skyler 96                
     3) Neely, Brandon 97               4) Moniz, Trevor 96               
  4 Godspeed TC  'C'                                    1:09.58  
     1) Barnette, Jaleek 96             2) DesLaurier, Chase 97           
     3) Ota, Tadd 97                    4) Hicks, Jonathan 97             
 -- Godspeed TC  'B'                                         DQ   Lane Violation
     1) Cardines, Jayson 97             2) Ota, Drake 96                  
     3) Tapat, Chey 96                  4) Takara, Gavin 96               
 
4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Schofield Stallions  'A'                            5:26.67  
     1) Smith, Deven 96                 2) Pipkin, Jacob 97               
     3) Piatt, Joshua 97                4) Burgess, Zechariah 96          
  2 Hawaii RoadRunners  'A'                             5:44.82  
     1) Freyling, Matthew 97            2) Black, Wesley 96               
     3) Hinkle, Tre'von 96              4) Walker, Ethan 96               
 
High Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Faringer, Jack            97 Renegades              4-02.00      1.27m 
  2 Quinn, Christopher        96 Renegades             J4-02.00      1.27m 
  3 Hobson, Aaron             96 Renegades              3-08.00      1.11m 
  4 Cummings, Pono            97 Koolauloa TC           3-04.00      1.01m 
  5 Aponte, Stirling          96 Renegades              3-02.00      0.96m 
  6 Giasolli, Gabriel         97 Hawaii Kai            J3-02.00      0.96m 
  7 Spring, Isaiah            97 Koolauloa TC           3-00.00      0.91m 
 
Long Jump Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mechling, Cameron         96 Renegades             13-01.25      3.99m 
  2 Kane, Dylan               96 Renegades             12-08.50      3.87m 
  3 Connor, Brandon           97 Mililani TC           12-03.00      3.73m 
  4 Burnett, Joshua           96 Godspeed TC           11-11.25      3.63m 
  5 Taulelei, Madigan         97 Road Runners          11-10.00      3.60m 
  6 Une, Isaiah               97 Renegades             11-08.50      3.56m 
  7 Blunt, Jhefferson         97 Road Runners          11-07.75      3.54m 
  8 Cardines, Jayson          97 Godspeed TC           11-07.00      3.53m 
  9 Walker, Ethan             96 Road Runners          11-04.50      3.46m 
  9 Tapat, Chey               96 Godspeed TC           11-04.50      3.46m 
 11 Black, Wesley             96 Road Runners          11-02.00      3.40m 
 12 Ritter IV, Robert         96 Unattached            11-01.25      3.38m 
 13 Hinkle, Tre'von           96 Road Runners          10-11.25      3.33m 
 13 Parker, Ryan              97 Stallions             10-11.25      3.33m 
 15 Takara, Gavin             96 Godspeed TC            9-10.50      3.00m 
 16 Wheatly, Nathan P         97 Stallions              9-04.50      2.85m 
 17 Ota, Drake                96 Godspeed TC            8-11.75      2.73m 
 18 DesLaurier, Chase         97 Godspeed TC            8-11.00      2.71m 
 19 Hicks, Jonathan           97 Godspeed TC            8-06.75      2.60m 
 20 Walker, Joshua            97 Road Runners           7-08.00      2.33m 
 
Shot Put Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kim, David                97 Renegades             26-08.25      8.13m 
  2 Lakalaka, Ronley          97 Renegades             22-09.25      6.94m 
  3 Harimoto, Joshua          97 Renegades             21-09.50      6.64m 
  4 Arcalas, Samuel           96 Renegades             20-07.25      6.28m 
  5 Pililaau, Micah           97 Godspeed TC           18-11.50      5.77m 
  6 Spring, Isaiah            97 Koolauloa TC          18-05.00      5.61m 
  7 Kaneshiro, Raven          97 Renegades             16-11.50      5.16m 
  8 Russ, Ethan               97 Tsunami               16-07.00      5.05m 
  9 Giasolli, Gabriel         97 Hawaii Kai            16-05.75      5.02m 
 10 Russ, Aaron               97 Tsunami               15-08.50      4.78m 
 11 Uyeno, Evan               97 Renegades             12-05.25      3.79m 
 12 Tasaki, Tyler             97 Mililani TC           10-08.50      3.26m 
 
Javelin Throw Midget Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Aponte, Stirling          96 Renegades                57-00     17.37m 
 
100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Thornton, Blake           95 Road Runners             12.21   3 
  2 Taulelei Jr, Martin       94 Road Runners             12.66   4 
  3 Mims, LaRobert            95 Tsunami                  13.03   1 
  4 Woods, Kenneth            94 Road Runners             13.43   3 
  5 Mitchell, Steven          94 Stallions                13.49   4 
  6 Briscoe, Daicorri         94 Godspeed TC              13.66   3 
  7 Lopez, Darrius            94 Road Runners             13.67   1 
  8 Noel, Xavier              95 Mililani TC              13.96   4 
  9 Kahula, Eha               94 Godspeed TC              14.05   2 
 10 Latu, Thordan             95 Koolauloa TC             14.07   2 
 11 Schwartz, Darreon         95 Hawaii Kai               14.34   1 
 12 Piceno, Keoni             95 Godspeed TC              14.36   2  14.360
 12 Brown, Julian             95 Road Runners             14.36   1  14.363
 14 Hicks, Darryl             95 Godspeed TC              14.43   1 
 15 Steuber, Enoa             95 Hawaii Kai               14.44   1 
 16 Thomas, Michael           95 Road Runners             14.56   3 
 17 Smith, Elijah             94 Road Runners             14.65   3 
 18 Clark, Jeremy             95 Tsunami                  14.75   1 
 19 Jensen, Kainoa            95 Hawaii Kai               14.86   2 
 20 Park, Keahi               94 Mililani TC              14.92   3 
 21 Wasson, Justin            95 Koolauloa TC             14.99   2 
 22 Yahata, Jordyn            95 Renegades                15.00   2 
 23 Stormo, Michael           95 Mililani TC              15.18   4 
 24 Kelly, Dashon Andre       95 Godspeed TC              15.44   1 
 25 Arita, Landon             95 Hawaii Kai               16.70   2 
 26 Henderson, Dylan          95 Hawaii Kai               18.85   2 
 
200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Thornton, Blake           95 Road Runners             25.95   2 
  2 Mims, LaRobert            95 Tsunami                  27.09   2 
  3 Lindsey, Ka'eo-pu'uwai    94 Godspeed TC              27.28   2 
  4 Mitchell, Steven          94 Stallions                28.18   2 
  5 Woods, Kenneth            94 Road Runners             28.77   1 
  6 Noel, Xavier              95 Mililani TC              29.02   2 
  7 Briscoe, Daicorri         94 Godspeed TC              29.03   2 
  8 Helms, Jacob              94 Mililani TC              30.11   2 
  9 Clark, Jeremy             95 Tsunami                  30.52   1 
 10 Smith, Elijah             94 Road Runners             30.58   1 
 11 Latu, Thordan             95 Koolauloa TC             32.74   1 
 12 Stormo, Michael           95 Mililani TC              33.05   1 
 13 Chin, Michael             95 Godspeed TC              33.22   1 
 14 Bartenstein, Billie       94 Renegades                34.08   1 
 
400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mims, LaRobert            95 Tsunami                1:01.55   1 
  2 Won, Blayne               95 Renegades              1:03.77   1 
  3 Mitchell, Steven          94 Stallions              1:04.04   1 
  4 Noel, Xavier              95 Mililani TC            1:04.41   2 
  5 Evans, Timothy            95 Renegades              1:08.06   2 
  6 Thomas, Michael           95 Road Runners           1:09.39   2 
  7 Wheatly, Joshua           95 Stallions              1:09.94   2 
  8 Clark, Jeremy             95 Tsunami                1:10.61   2 
  9 Clapp, Christian          94 Hawaii Kai             1:11.58   1 
 10 Kaneshiro, Takoda         95 Renegades              1:12.82   2 
 11 Hicks, Darryl             95 Godspeed TC            1:16.38   1 
 12 Kelly, Dashon Andre       95 Godspeed TC            1:18.64   2 
 13 Bartenstein, Billie       94 Renegades              1:22.08   1 
 14 Arita, Landon             95 Hawaii Kai             1:29.49   1 
 15 Henderson, Dylan          95 Hawaii Kai             1:53.46   2 
 
800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Akatsuka, Chris           94 Renegades              2:27.11  
  2 Lindsey, Ka'eo-pu'uwai    94 Godspeed TC            2:29.80  
  3 Won, Blayne               95 Renegades              2:33.95  
  4 Helms, Jacob              94 Mililani TC            2:35.91  
  5 Lee, Taylor               94 Renegades              2:54.99  
  6 LeBato, Cameron           95 Road Runners           3:03.70  
 
1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lindsey, Ka'eo-pu'uwai    94 Godspeed TC            5:05.37  
  2 Akatsuka, Chris           94 Renegades              5:15.89  
  3 Neely, Bryan              94 Tsunami                5:19.29  
  4 Park, Keahi               94 Mililani TC            5:44.19  
  5 Boyles, Bullet            94 Renegades              5:44.47  
  6 Lee, Taylor               94 Renegades              6:11.62  
  7 LeBato, Cameron           95 Road Runners           6:16.36  
  8 Meade, Devin              95 Hawaii Kai             6:19.07  
  9 Bostic, Dominique         95 Road Runners           6:43.21  
 10 Latu, Thordan             95 Koolauloa TC           7:03.37  
 
3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fanelli, Gary             95 Renegades             11:22.23  
  2 Mayeda, Ryan              94 Mililani TC           11:23.26  
  3 Heidenreich, Mitchell     95 Renegades             12:07.24  
  4 Gilson, Conor             95 Renegades             12:12.74  
  5 Baker, Matthew            94 Road Runners          12:37.15  
 
100 Meter Hurdles Youth Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kodama, Adam              95 Renegades                19.54   1 
  2 Evans, Timothy            95 Renegades                19.56   2 
  3 Schwartz, Darreon         95 Hawaii Kai               20.49   2 
  4 Pidot, Kela               95 Leeward                  21.30   1 
  5 Kaneshiro, Takoda         95 Renegades                21.82   1 
 
200 Meter Hurdles Youth Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pidot, Kela               95 Leeward                  36.86  
 
4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Hawaii RoadRunners  'A'                               52.20  
     1) Taulelei Jr, Martin 94          2) Woods, Kenneth 94              
     3) Lopez, Darrius 94               4) Thornton, Blake 95             
  2 Hawaii Kai  'A'                                       57.25  
     1) Steuber, Enoa 95                2) Jensen, Kainoa 95              
     3) Schwartz, Darreon 95            4) Clapp, Christian 94            
  3 Renegades Track Club  'A'                             57.28  
     1) Won, Blayne 95                  2) Kaneshiro, Takoda 95           
     3) Evans, Timothy 95               4) Kodama, Adam 95                
  4 Godspeed TC  'A'                                      58.03  
     1) Kelly, Dashon Andre 95          2) Hicks, Darryl 95               
     3) Kahula, Eha 94                  4) Briscoe, Daicorri 94           
  5 Mililani TC  'A'                                      59.16  
     1) Park, Keahi 94                  2) Noel, Xavier 95                
     3) Stormo, Michael 95              4) Helms, Jacob 94                
  6 Hawaii Kai  'B'                                     1:15.70  
     1) Giasolli, Gabriel 97            2) Henderson, Dylan 95            
     3) Edgington, Clark 97             4) Arita, Landon 95               
 
4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Hawaii Kai  'A'                                     4:47.86  
     1) Steuber, Enoa 95                2) Meade, Devin 95                
     3) Schwartz, Darreon 95            4) Clapp, Christian 94            
  2 Hawaii RoadRunners  'A'                             4:53.72  
     1) Thomas, Michael 95              2) Smith, Elijah 94               
     3) Bostic, Dominique 95            4) Baker, Matthew 94              
 
High Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Taulelei Jr, Martin       94 Road Runners           5-00.00      1.52m 
  2 Woods, Kenneth            94 Road Runners          J5-00.00      1.52m 
  3 Thornton, Blake           95 Road Runners           4-10.00      1.47m 
  4 Park, Keahi               94 Mililani TC            3-08.00      1.11m 
  5 LeBato, Cameron           95 Road Runners          J3-08.00      1.11m 
 -- Baker, Matthew            94 Road Runners                NH            
 
Long Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Taulelei Jr, Martin       94 Road Runners          17-03.75      5.27m 
  2 Mitchell, Steven          94 Stallions             15-06.00      4.72m 
  3 Clapp, Christian          94 Hawaii Kai            13-08.75      4.18m 
  4 Brown, Julian             95 Road Runners          13-04.75      4.08m 
  5 Steuber, Enoa             95 Hawaii Kai            13-02.50      4.02m 
  6 Jensen, Kainoa            95 Hawaii Kai            13-01.25      3.99m 
  7 Evans, Timothy            95 Renegades             12-06.50      3.82m 
  8 Wheatly, Joshua           95 Stallions             12-06.00      3.81m 
  9 Stormo, Michael           95 Mililani TC           12-03.25      3.74m 
 10 Pidot, Kela               95 Leeward               11-06.50      3.51m 
 11 Bostic, Dominique         95 Road Runners          10-09.75      3.29m 
 12 Smith, Elijah             94 Road Runners          10-09.25      3.28m 
 13 LeBato, Cameron           95 Road Runners          10-02.75      3.11m 
 14 Rees, Mekenzie            95 Renegades              9-11.75      3.04m 
 15 Arita, Landon             95 Hawaii Kai             9-10.75      3.01m 
 16 Henderson, Kevin          95 Stallions              3-00.00      0.91m 
 
Triple Jump Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kaneshiro, Takoda         95 Renegades             26-05.50      8.06m 
 
Shot Put Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wong, Nicholas            94 Renegades             36-02.25     11.02m 
  2 Lopez, Darrius            94 Road Runners          35-04.00     10.76m 
  3 Won, Blayne               95 Renegades             34-02.75     10.43m 
  4 Taylor, John              95 Renegades             33-10.75     10.33m 
  5 Thomas, Michael           95 Road Runners          26-10.00      8.17m 
  6 Hookano, Matthew          94 Renegades             26-08.50      8.14m 
  7 Arcalas, Benjamin         94 Renegades             26-00.75      7.94m 
  8 Yahata, Jordyn            95 Renegades             23-01.25      7.04m 
  9 Henderson, Kevin          95 Stallions             16-05.75      5.02m 
 
Discus Throw Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lopez, Darrius            94 Road Runners         115-04.50     35.16m 
  2 Wong, Nicholas            94 Renegades               107-00     32.61m 
  3 Taylor, John              95 Renegades               104-10     31.95m 
  4 Hookano, Matthew          94 Renegades             75-09.50     23.10m 
  5 Arcalas, Benjamin         94 Renegades                53-00     16.15m 
 
Javelin Throw Youth Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wong, Nicholas            94 Renegades                70-11     21.61m 
  2 Arcalas, Benjamin         94 Renegades             57-00.50     17.38m 
  3 Hookano, Matthew          94 Renegades                51-05     15.67m 
  4 Taylor, John              95 Renegades             51-00.50     15.55m 
 
Decathlon Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lau, Ryan                 93 Renegades                 3053  
 
Decathlon: #1 100 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lau, Ryan                 93 Renegades                12.84     495
 
Decathlon: #2 Long Jump Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lau, Ryan                 93 Renegades                4.62m   15-02.00    312
 
Decathlon: #3 Shot Put Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lau, Ryan                 93 Renegades                7.22m   23-08.25    320
 
Decathlon: #4 High Jump Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lau, Ryan                 93 Renegades                1.42m    4-07.75    331
 
Decathlon: #5 400 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lau, Ryan                 93 Renegades              1:02.14     343
 
Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lau, Ryan                 93 Renegades                22.89     157
 
Decathlon: #7 Discus Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lau, Ryan                 93 Renegades               19.44m      63-09    262
 
Decathlon: #8 Pole Vault Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lau, Ryan                 93 Renegades                2.13m    6-11.75    165
 
Decathlon: #9 Javelin Throw Intermediate Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lau, Ryan                 93 Renegades               25.22m      82-09    233
 
Decathlon: #10 1500 Meter Run Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lau, Ryan                 93 Renegades              5:22.98     435

100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Zane, Michael             92 Renegades                11.43   2 
  2 Kaleoaloha, Kaleikoa      93 Renegades                12.68   2 
  3 Honda, Drew               93 Renegades                12.95   2 
  4 Kim, Justin               93 Mililani TC              13.00   2 
  5 Hosokawa, Shane           93 Mililani TC              13.11   2 
  6 Shitabata, Daven          93 Renegades                14.35   2 
  7 Suzuki, Trevor            93 Renegades                15.74   2 
 -- Kawamoto, Zach            92 Unattached                  NT   1 
 -- Smith, Scotland           93 Renegades                   NT   1 
 -- Trifonovitch, Gregory     93 Renegades                   NT   1 
 -- Burgess, Dylan            93 Stallions                   NT   1 
 -- Soma, Cole                92 Unattached                  NT   1 
 -- Briscoe, Michael          92 Godspeed TC                 NT   1 
 
200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Briscoe, Michael          92 Godspeed TC              25.51  
  2 Kaleoaloha, Kaleikoa      93 Renegades                26.78  
  3 Hobson, Ryan              93 Renegades                30.08  
  4 Burgess, Dylan            93 Stallions                34.69  
 
400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Zane, Michael             92 Renegades                54.98  
  2 Kaleoaloha, Kaleikoa      93 Renegades                59.10  
  3 Briscoe, Michael          92 Godspeed TC            1:00.25  
  4 Ota, Matt                 93 Renegades              1:00.98  
 
800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pleskacz, Borys           92 Godspeed TC            2:15.04  
  2 Kim, Jonathan             93 Renegades              2:20.04  
  3 Hobson, Ryan              93 Renegades              2:26.09  
  4 Smith, Aaron              92 Leeward                2:27.82  
  5 Koyamatsu, Nolan          93 Renegades              2:35.65  
 
1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pleskacz, Borys           92 Godspeed TC            4:37.15  
  2 Higa, Justin              92 Godspeed TC            4:52.29  
  3 Lee, Dylan                92 Renegades              4:53.97  
  4 Smith, Aaron              92 Leeward                4:58.88  
  5 Koyamatsu, Nolan          93 Renegades              5:23.42  
 
3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Higa, Justin              92 Godspeed TC           10:18.98  
  2 Hobson, Ryan              93 Renegades             10:32.68  
  3 Smith, Aaron              92 Leeward               10:41.48  
  4 Lee, Dylan                92 Renegades             10:55.41  
  5 McCaffrey, Michael        93 Stallions             11:27.96  
  6 Rubio, Jordan             92 Renegades             13:42.40  
 
110 Meter Hurdles Intermediate Boys
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Edwards, Jacob            92 Big Island               15.92   1 
  2 Woo, Jonathon             92 Renegades                17.68   1 
  3 Kim, Justin               93 Mililani TC              18.16   2 
  4 Pidot, Hoku               93 Leeward                  18.34   2 
  5 Hosokawa, Shane           93 Mililani TC              20.63   1 
 
400 Meter Hurdles Intermediate Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Edwards, Jacob            92 Big Island               59.79  
 
4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Renegades Track Club  'A'                             46.11  
     1) Zane, Michael 92                2) Smith, Scotland 93             
     3) Honda, Drew 93                  4) Kim, Jonathan 93               
  2 Mililani TC  'A'                                      51.62  
     1) Hosokawa, Shane 93              2) Longboy, Andrew 92             
     3) Migita, Keith 92                4) Kim, Justin 93                 
 
Long Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Soma, Cole                92 Unattached            18-03.75      5.58m 
  2 Kawamoto, Zach            92 Unattached            16-10.25      5.13m 
  3 Migita, Keith             92 Mililani TC           14-02.00      4.31m 
  4 McCaffrey, Michael        93 Stallions             10-11.00      3.32m 
 -- Burgess, Dylan            93 Stallions                   ND            
 
Triple Jump Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Edwards, Jacob            92 Big Island            41-04.00     12.59m 
 
Shot Put Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pidot, Hoku               93 Leeward               26-10.25      8.18m 
  2 Honda, Drew               93 Renegades             24-09.50      7.55m 
  3 Gomard, Braxton           93 Godspeed TC           18-10.25      5.74m 
 
Javelin Throw Intermediate Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Edwards, Jacob            92 Big Island           104-01.50     31.73m 
 
Decathlon Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Pacheco Jr, Billy         90 Unattached                5258  
 
Decathlon: #1 100 Meter Dash Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pacheco Jr, Billy         90 Unattached               11.62     728
 
Decathlon: #2 Long Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pacheco Jr, Billy         90 Unattached               5.68m   18-07.75    519
 
Decathlon: #3 Shot Put Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pacheco Jr, Billy         90 Unattached              11.26m   36-11.50    562
 
Decathlon: #4 High Jump Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pacheco Jr, Billy         90 Unattached               1.65m    5-05.00    504
 
Decathlon: #5 400 Meter Dash Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pacheco Jr, Billy         90 Unattached               56.23     550
 
Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pacheco Jr, Billy         90 Unattached               16.21     709
 
Decathlon: #7 Discus Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pacheco Jr, Billy         90 Unattached              22.62m      74-02    322
 
Decathlon: #8 Pole Vault Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pacheco Jr, Billy         90 Unattached               3.95m   12-11.50    603
 
Decathlon: #9 Javelin Throw Young Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pacheco Jr, Billy         90 Unattached              38.27m     125-07    417
 
Decathlon: #10 1500 Meter Run Young Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pacheco Jr, Billy         90 Unattached             5:41.57     344

100 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Iervolino, Michael        90 Godspeed TC              11.87  
  2 Sekimura, Ryan            91 Renegades                12.07  
  3 Ho, Hansen                91 Leeward                  12.29  
  4 Mitani, Ryan              91 Mililani TC              13.36  
 -- Martin, Micheal           91 Renegades                   NT  
 -- Padron, Jonathon          91 Renegades                   NT  
 
200 Meter Dash Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Padron, Jonathon          91 Renegades                24.07  
  2 Ho, Hansen                91 Leeward                  25.39  
 
1500 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kandler, Craig            91 Hawaii Kai             4:54.89  
  2 Nagashima, Christopher    91 Mililani TC            5:07.35  
 
5000 Meter Run Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gratz, Kelsey             90 Mililani TC           20:35.93  
 
110 Meter Hurdles Young Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ho, Hansen                91 Leeward                  16.98  
  2 Terao, Ryan               89 Renegades                19.72  
 
4x100 Meter Relay Young Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Unattached  'A'                                       44.07  
 
Pole Vault Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kong, Kenton              91 Mililani TC           10-00.00      3.04m 
 
Shot Put Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ashimine, Seiji           89 Renegades             42-05.50     12.94m 
 
Discus Throw Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ashimine, Seiji           89 Renegades               113-03     34.51m 
 
Javelin Throw Young Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ashimine, Seiji           89 Renegades                33-05     10.18m 
 
Decathlon Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Schmidt, Ryan             82 Unattached                5982  
 
Decathlon: #1 100 Meter Dash Open Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schmidt, Ryan             82 Unattached               11.30     795
 
Decathlon: #2 Long Jump Open Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schmidt, Ryan             82 Unattached               6.35m   20-10.00    664
 
Decathlon: #3 Shot Put Open Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schmidt, Ryan             82 Unattached              10.53m   34-06.75    518
 
Decathlon: #4 High Jump Open Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schmidt, Ryan             82 Unattached               1.93m    6-04.00    740
 
Decathlon: #5 400 Meter Dash Open Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schmidt, Ryan             82 Unattached               54.61     615
 
Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Open Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schmidt, Ryan             82 Unattached               15.45     796
 
Decathlon: #7 Discus Throw Open Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schmidt, Ryan             82 Unattached              27.61m      90-07    418
 
Decathlon: #8 Pole Vault Open Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schmidt, Ryan             82 Unattached               4.10m   13-05.25    645
 
Decathlon: #9 Javelin Throw Open Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schmidt, Ryan             82 Unattached              42.27m     138-08    475
 
Decathlon: #10 1500 Meter Run Open Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schmidt, Ryan             82 Unattached             5:47.89     316

100 Meter Dash Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tsujimura, Matt           89 Godspeed TC              11.96  
  2 Fukuda, Brian             87 Unattached               12.15  
  3 Beck, Kyle                87 Leeward                  12.19  
  4 Terao, Ryan               89 Renegades                12.58  
  5 Nakashima, Rico           88 Renegades                12.65  
 
200 Meter Dash Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 East, Donte               79 Mililani TC              24.35  
 
400 Meter Dash Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fukuda, Brian             87 Unattached               56.45  
  2 Jellinek, Everett         88 Renegades                58.55  
 
1500 Meter Run Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jellinek, Everett         88 Renegades              4:40.38  
  2 Fukuda, Brian             87 Unattached             5:10.44  
 
5000 Meter Run Open Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Acacio, Kevin             89 Unattached            18:11.98  
 
4x400 Meter Relay Open Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Renegades Track Club  'A'                           4:17.74  
     1) Nakashima, Rico 88              2) Hobson, Ryan 93                
     3) Ota, Matt 93                    4) Kim, Jonathan 93               
 
Pole Vault Open Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Takeda, Colby             88 Unattached            13-11.50      4.25m 
  2 Terao, Ryan               89 Renegades             11-00.00      3.35m 
 
Long Jump Open Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Terao, Ryan               89 Renegades             18-08.00      5.68m 
 
Triple Jump Open Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Andres, Chris             88 Unattached            37-09.25     11.51m 
 
Shot Put Open Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wassman, Kamuela          88 Renegades             47-03.00     14.40m 
  2 Takeda, Colby             88 Unattached            24-07.50      7.50m 
 
Discus Throw Open Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wassman, Kamuela          88 Renegades               148-01     45.13m 
  2 Fukuda, Brian             87 Unattached            71-05.50     21.78m 
 
Decathlon Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Davis, Jimmy              77 Unattached                4855  
  2 Schaedel, Ron             45 Hawaii Maste              2014  
  3 Taylor, Robert            41 Hawaii Maste              1938  
 
Decathlon: #1 100 Meter Dash Masters Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Jimmy              77 Unattached               13.09     453
  2 Schaedel, Ron             45 Hawaii Maste             15.11     173
  3 Taylor, Robert            41 Hawaii Maste             15.81     105
 
Decathlon: #2 Long Jump Masters Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Davis, Jimmy              77 Unattached               5.59m   18-04.25    500
  2 Schaedel, Ron             45 Hawaii Maste             4.04m   13-03.25    212
  3 Taylor, Robert            41 Hawaii Maste             3.80m   12-05.75    174
 
Decathlon: #3 Shot Put Masters Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Taylor, Robert            41 Hawaii Maste             9.57m   31-04.75    460
  2 Davis, Jimmy              77 Unattached               8.15m   26-09.00    375
  3 Schaedel, Ron             45 Hawaii Maste             8.00m   26-03.00    366
 
Decathlon: #4 High Jump Masters Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Davis, Jimmy              77 Unattached               1.93m    6-04.00    740
  2 Schaedel, Ron             45 Hawaii Maste             1.31m    4-03.50    257
  3 Taylor, Robert            41 Hawaii Maste             1.15m    3-09.25    159
 
Decathlon: #5 400 Meter Dash Masters Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Jimmy              77 Unattached               57.67     496
  2 Schaedel, Ron             45 Hawaii Maste           1:20.14       4
  3 Taylor, Robert            41 Hawaii Maste           1:24.14  
 
Decathlon: #6 110 Meter Hurdles Masters Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Jimmy              77 Unattached               17.33     590
  2 Schaedel, Ron             45 Hawaii Maste             21.12     266
  3 Taylor, Robert            41 Hawaii Maste             24.31      89
 
Decathlon: #7 Discus Throw Masters Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Taylor, Robert            41 Hawaii Maste            29.85m      97-11    461
  2 Davis, Jimmy              77 Unattached              23.51m      77-01    339
  3 Schaedel, Ron             45 Hawaii Maste            19.77m      64-10    268
 
Decathlon: #8 Pole Vault Masters Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Davis, Jimmy              77 Unattached               3.35m   10-11.75    444
  2 Schaedel, Ron             45 Hawaii Maste             2.28m    7-05.75    195
  3 Taylor, Robert            41 Hawaii Maste             2.13m    6-11.75    165
 
Decathlon: #9 Javelin Throw Masters Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Taylor, Robert            41 Hawaii Maste            31.57m     103-07    321
  2 Schaedel, Ron             45 Hawaii Maste            26.01m      85-04    243
  3 Davis, Jimmy              77 Unattached              24.32m      79-09    220
 
Decathlon: #10 1500 Meter Run Masters Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Jimmy              77 Unattached             4:37.16     698
  2 Schaedel, Ron             45 Hawaii Maste           7:22.38      30
  3 Taylor, Robert            41 Hawaii Maste           7:47.54       4

100 Meter Dash Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Miyamoto, Chad            77 Godspeed TC              11.45  
  2 Ota Jr., Duke             62 Godspeed TC              12.31  
  3 Hinkle, Greg              64 Road Runners             12.66  
  4 Iervolino, John           59 Godspeed TC              13.38  
  5 Karbens, Jack             41 Hawaii Maste             15.75  
 
200 Meter Dash Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Karbens, Jack             41 Hawaii Maste             33.02  
 
400 Meter Dash Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ota Jr., Duke             62 Godspeed TC              56.52  
  2 Karbens, Jack             41 Hawaii Maste           1:15.24  
 
5000 Meter Run Masters Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kvacvik, Rolf             77 Unattached            18:26.42  
 
Long Jump Masters Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nakasone, Allen           49 Hawaii Maste          12-04.50      3.77m 
 
Triple Jump Masters Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nakasone, Allen           49 Hawaii Maste          26-09.25      8.15m 
 
Shot Put Masters Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Turolla, Michael          64 Hawaii Kai            29-10.50      9.10m 
  2 Heller, Ron               56 Hawaii Maste          24-05.00      7.44m 
 
Discus Throw Masters Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Karbens, Jack             41 Hawaii Maste             97-01     29.59m 
  2 Heller, Ron               56 Hawaii Maste             82-08     25.19m 
 
Javelin Throw Masters Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Karbens, Jack             41 Hawaii Maste          89-11.50     27.41m 
 -- Heller, Ron               56 Hawaii Maste              FOUL