2009 OIA Roosevelt-Kalaheo-McKinley  Preseason Meet
Roosevelt High School Honolulu, Oahu, HI
3/14/2009                   
 
  1  JV Girls   100m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 Corynne Umeda             SO Roosevelt            20.8h F      
  2 Olivia Gloff               9 Kalaheo              22.5h F      
  3 Lauren Zarnay             FR Moanalua             23.0h F      
  4 Elena Aki                 SO Castle               29.1h F      
 
  2  V Girls   100m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Cecilla Durocher          SR Castle               16.1h F      
  2 Leah Lau                  SR Roosevelt            17.8h F      
  3 Reiki Young               JR Roosevelt            19.4h F      
  4 Tori-Ann Loo              SR Roosevelt            20.0h F      
  5 Sara Taketa               SR Roosevelt            21.4h F      
 
  3  JV Boys   110m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Tayler K Tanaka           SO Moanalua             17.5h F      
  2 Matthew Feeley            SO Roosevelt            17.8h F      
  3 Adam Boyd                 SO Roosevelt            18.2h F      
  4 Noah Makainai             SO Castle               18.6h F      
  5 Tyler Kochi               SO Castle               19.0h F      
  6 Layne Suyat               FR Castle               19.3h F      
  7 Aiden Correira            SO Roosevelt            19.5h F      
  8 Tyler La'amea A Martin    SO Moanalua             19.7h F      
  9 Cy Pana                   SO Castle               20.5h F      
 10 Jamaal R Brigmar          SO Moanalua             20.8h F      
 11 John Baker                   Castle               21.2h F      
 12 David C Carothers         SO Moanalua             21.5h F      
 
  4  V Boys   110m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kiakona Monteilh          SR Roosevelt            16.0h F      
  2 Alvin Ponce               12 McKinley             16.2h F      
  3 Micah Wada                SR Castle               17.8h F      
  4 Isaac Lum                 SR Castle               21.0h F      
  5 Cy Pana                   SO Castle               22.0h F      
  6 Mark Tenorio              12 Kalaheo              24.3h F      
 
  5  JV Girls   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Sharee B Acosta           SO Moanalua             13.3h F      
  2 Hananiah V Henry          JR Moanalua             13.6h F      
  2 Abcde Furata-Harada       SO Roosevelt            13.6h F      
  4 Kara Tsugawa              10 McKinley             14.0h F      
  5 Taylor M Houstin          SO Moanalua             14.4h F      
  6 Lachelle D Marshall       SO Moanalua             14.7h F      
  6 Hanna Yoo                 10 McKinley             14.7h F      
  6 Cindy Le                  10 McKinley             14.7h F      
  9 Kristen Kumakura          SO Castle               14.8h F      
  9 April Arakaki             SO Roosevelt            14.8h F      
 11 Brenna J Oliveira-Bernar  FR Moanalua             14.9h F      
 12 Kaisha K Chu              FR Moanalua             15.0h F      
 12 Jisel K Liboy             FR Moanalua             15.0h F      
 14 Leigh-Marie K Donaldson   FR Moanalua             15.1h F      
 14 Elena Aki                 SO Castle               15.1h F      
 16 Macy Minor                 9 Kalaheo              15.2h F      
 17 Colby Lock                 9 Kalaheo              15.4h F      
 18 Vanessa Hadlich            9 Kalaheo              16.0h F      
 19 Nicole K Matsunami        FR Moanalua             16.2h F      
 
  6  V Girls   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Tayler Manriki            SR Roosevelt            14.3h F      
  1 Kelcie Namba              JR Roosevelt            14.3h F      
  3 Brianna Bean              JR Castle               14.6h F      
  4 Tayna Itai                JR Roosevelt            14.9h F      
  5 Marie Annjanette M Verdi  JR Moanalua             15.5h F      
  5 Juwill Starks             11 McKinley             15.5h F      
  7 Lukanicole Zavas          12 Kalaheo              15.9h F      
 
  7  JV Boys   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Dwayne Iwamoto            SO Roosevelt            11.5h F      
  2 Tyler Kochi               SO Castle               11.8h F      
  2 Bryson Deguchi            SO Castle               11.8h F      
  4 Noah Makainai             SO Castle               11.9h F      
  5 Agaese Tago               SO Roosevelt            12.0h F      
  5 Shae Aquino               FR Castle               12.0h F      
  7 Jesse Carney              10 Kalaheo              12.1h F      
  8 Jared Odo                 SO Roosevelt            12.4h F      
  8 Joseph Kong               SO Castle               12.4h F      
  8 Cy Pana                   SO Castle               12.4h F      
 11 Elika Jarrett             SO Castle               12.5h F      
 11 Kelsey-Kaleb Nakanelua    10 Kalaheo              12.5h F      
 11 Tayler K Tanaka           SO Moanalua             12.5h F      
 11 Brian Lee                 SO Roosevelt            12.5h F      
 15 Theodore Locey            FR Castle               12.6h F      
 16 Cipriano A Herrera III    SO Moanalua             12.7h F      
 16 David Castro Jr           SO Castle               12.7h F      
 18 Joshua McShane            SO Roosevelt            12.8h F      
 18 Noah Kaolulo Animose      SO Roosevelt            12.8h F      
 20 Dustin Maneja-Poole       10 Kalaheo              13.0h F      
 20 Fuavasa Quirit Jr         FR Castle               13.0h F      
 22 Benjamin Menashe          FR Roosevelt            13.1h F      
 22 Brysen Sumida-Lee         FR Roosevelt            13.1h F      
 22 Layne Suyat               FR Castle               13.1h F      
 25 Pono Heen                 SO Roosevelt            13.2h F      
 26 Kaimana Makali'i          SO Castle               13.3h F      
 26 John Baker                   Castle               13.3h F      
 28 Landon K Cowardin         FR Moanalua             13.6h F      
 28 Jason Guan                10 McKinley             13.6h F      
 30 Tristan Ramones            9 McKinley             13.8h F      
 31 Shaun Slaughter            9 Kalaheo              14.0h F      
 31 Sunny Chuang               9 McKinley             14.0h F      
 33 Reyn Muraoka              FR Castle               14.1h F      
 34 Andre Gonzalez            FR Roosevelt            14.5h F      
 35 Shane Fukunaga            FR Roosevelt            15.7h F      
 
  8  V Boys   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Essaye E Villarer         JR Moanalua             11.1h F      
  2 Solomon Dixon             10 McKinley             11.3h F      
  3 Dwayne Mitchell           12 Kalaheo              11.7h F      
  3 Alvin Ponce               12 McKinley             11.7h F      
  5 Micah Wada                SR Castle               11.8h F      
  5 Blaine Bastastas          12 McKinley             11.8h F      
  7 Alex Fowler               SR Roosevelt            11.9h F      
  8 Hendricks Hicks           JR Castle               12.0h F      
  8 Brandon A Hargrove        JR Moanalua             12.0h F      
  8 Xavier D Peterson         JR Moanalua             12.0h F      
  8 Tahje A Canyon            JR Moanalua             12.0h F      
 16 Isaac Lum                 SR Castle               12.40 F      
 12 Manoa Fase                SR Roosevelt            12.2h F      
 13 Mitchell Lum              SR Castle               12.3h F      
 13 Maverick Baradi           11 McKinley             12.3h F      
 13 Eddie Lau                 12 McKinley             12.3h F      
 17 Paul Matchniff            11 Kalaheo              12.5h F      
 18 Orion Tom                 JR Roosevelt            12.8h F      
 18 Duy Mai                   11 McKinley             12.8h F      
 20 Christopher Llantero      11 McKinley             13.0h F      
 20 Kevin Kim                 JR Roosevelt            13.0h F      
 22 Marcellis K Turner        JR Moanalua             13.2h F      
 23 Kyle Unabia               12 McKinley             13.4h F      
 24 Drayson Ito               SO Roosevelt            13.5h F      
 25 Malcolm Evans             11 Kalaheo              13.6h F      
 25 Mark Tenorio              12 Kalaheo              13.6h F      
 27 Tyler Kila                JR Roosevelt            14.0h F      
 27 Ryland Eisele             12 Kalaheo              14.0h F      
 29 Samuel Rosa               SR Roosevelt            15.2h F      
 
  9  JV Girls   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Sophie M Curatilo         SO Moanalua           5:34.9h F      
  2 Dalynn Chun Fat-Ardren    SO Castle             5:38.9h F      
  3 Tiffany Tang              10 McKinley           5:47.5h F      
  4 Jessica Yukawa            SO Roosevelt          5:53.4h F      
  5 Carly Calkins             SO Castle             5:58.9h F      
  6 Corynne Umeda             SO Roosevelt          6:06.1h F      
  7 Kylie Jarvis               9 Kalaheo            6:22.8h F      
  8 Juvie Varela               9 Kalaheo            6:27.8h F      
  9 Richelle Nemoto            9 Kalaheo            6:58.6h F      
 10 Jayne Ko                  SO Roosevelt          7:26.0h F      
 11 Sarah Mauch               SO Roosevelt          8:15.7h F      
 
 10  V Girls   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Sarah Ann M Nagamine      JR Moanalua           5:58.4h F      
  2 Megan Akamine             SR Castle             6:01.5h F      
  3 Candise Larry             SR Roosevelt          6:06.5h F      
 
 11  JV Boys   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Elika Jarrett             SO Castle             4:43.2h F      
  2 Ashton Maynes                Moanalua           4:43.6h F      
  3 Bryon A Neely             FR Moanalua           4:47.4h F      
  4 Nolan Koyamatsu           SO Castle             4:49.8h F      
  5 Eric Kiyabu               FR Castle             4:52.6h F      
  6 Taylor Lee                FR Castle             5:19.5h F      
  7 Daniel Y Woodard          SO Moanalua           5:27.4h F      
  8 Mitchell Fong             SO Castle             5:30.0h F      
  9 Bryan I Pineda            SO Moanalua           5:33.8h F      
 10 Reyn Akamine              FR Castle             5:35.4h F      
 11 Tyler K Wong              SO Moanalua           5:38.0h F      
 12 Ian Hanohano              10 Kalaheo            5:38.6h F      
 13 Casey Torres              FR Roosevelt          5:42.3h F      
 14 David C Carothers         SO Moanalua           5:44.8h F      
 15 Jake Hamada               FR Castle             5:54.2h F      
 16 Shawn Arquero             FR Castle             5:56.8h F      
 17 Chase Kumakura            FR Castle             5:59.4h F      
 18 Michael Gomes              9 Kalaheo            6:23.6h F      
 
 12  V Boys   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Tomoyuki Miura            SR Roosevelt          4:29.1h F      
  2 Rowan Gragas              SR Roosevelt          4:33.2h F      
  3 Devinn Zakahi             SR Castle             4:36.8h F      
  4 Dylan Williams            12 Kalaheo            4:37.6h F      
  5 Dylan Lee                 JR Castle             4:41.1h F      
  6 Matthew N Alombro         SR Moanalua           4:41.4h F      
  7 Perry Tsuruoka            SR Roosevelt          4:43.1h F      
  8 Brysen Calkins            SR Castle             4:50.4h F      
  9 Kevin Leong               SR Roosevelt          4:55.5h F      
 10 Kyle A Morneau            SR Moanalua           4:57.2h F      
 11 Bryson Higa               JR Castle             5:05.7h F      
 12 Dai Shen                  JR Roosevelt          5:12.1h F      
 13 Michael Shimoda           JR Castle             5:12.4h F      
 14 Arin Nunes                12 Kalaheo            5:13.9h F      
 15 Stephen Li                SR Roosevelt          5:14.3h F      
 16 Eric Takemoto             SR Roosevelt          5:16.0h F      
 17 James Vu                  SR Roosevelt          5:17.7h F      
 18 Joseph E Dunham           SR Moanalua           5:18.9h F      
 19 Matthew Oishi             12 Kalaheo            5:20.4h F      
 20 Makena Liu                JR Castle             5:28.1h F      
 21 Maxx Oishi                12 Kalaheo            5:28.4h F      
 22 Patrick Lam               SR Roosevelt          5:31.0h F      
 23 Matthew K Blakeley        JR Moanalua           5:31.7h F      
 24 Christopher Y Webb        SR Moanalua           5:40.0h F      
 25 Brandon Lodge             11 Kalaheo            5:52.1h F      
 26 Bryan Wierson             11 Kalaheo            5:53.2h F      
 27 Paul Q Martin             JR Moanalua           6:20.6h F      
 
 13  JV Girls   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Moanalua'                                        56.6h F      
 
 14  V Girls   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Roosevelt'                                       55.0h F      
  2 A  'Moanalua'                                        57.9h F      
 
 15  JV Boys   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Moanalua'                                        49.1h F      
 
 16  V Boys   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Moanalua'                                        45.6h F      
  2 A  'McKinley'                                        46.4h F      
 
 17  JV Girls   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Macy Minor                 9 Kalaheo            1:09.7h F      
  2 Laura M Essenberg         SO Moanalua           1:11.1h F      
  3 Cindy Le                  10 McKinley           1:12.4h F      
  4 Melanie K Camat           SO Moanalua           1:14.9h F      
  5 Taylor M Houstin          SO Moanalua           1:15.9h F      
  6 Hanna Yoo                 10 McKinley           1:16.5h F      
  7 Danielle K Aragon         FR Moanalua           1:19.0h F      
  8 Katelyn E Wakuzawa        FR Moanalua           1:19.7h F      
  9 Alexandra I Diaz          SO Moanalua           1:21.2h F      
 10 Elise S Curatilo          SO Moanalua           1:23.4h F      
 11 Leigh-Marie K Donaldson   FR Moanalua           1:31.3h F      
 
 18  V Girls   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Brianna Bean              JR Castle             1:08.6h F      
  2 Karissa S Herrador        SR Moanalua           1:11.0h F      
  3 Mariah F Torres           JR Moanalua           1:13.7h F      
  4 Cheryl Yara               SR Roosevelt          1:16.5h F      
 
 19  JV Boys   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Trenton D Montgomery      FR Moanalua             57.9h F      
  2 Bryson Deguchi            SO Castle               58.0h F      
  3 Shae Aquino               FR Castle               58.5h F      
  4 Joseph Kong               SO Castle             1:00.6h F      
  5 Cipriano A Herrera III    SO Moanalua           1:02.6h F      
  6 Jason Guan                10 McKinley           1:03.5h F      
  7 Reyn Muraoka              FR Castle             1:04.9h F      
  8 Tristan Ramones            9 McKinley           1:11.8h F      
 
 20  V Boys   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Zachary Lovelace          11 Kalaheo              52.5h F      
  2 Hendricks Hicks           JR Castle               53.5h F      
  3 Xavier D Peterson         JR Moanalua             54.8h F      
  4 Barak Argov               11 Kalaheo              55.5h F      
  5 Joshua P Jackson          SR Moanalua             56.6h F      
  6 Errol Vidad               11 Kalaheo              57.1h F      
  7 Shayne Iwamoto            JR Roosevelt            58.2h F      
  8 Paul Matchniff            11 Kalaheo              58.6h F      
  9 Marcellis K Turner        JR Moanalua           1:00.8h F      
  9 Makena Liu                JR Castle             1:00.8h F      
 11 Christopher Llantero      11 McKinley           1:02.3h F      
 12 Duy Mai                   11 McKinley           1:03.1h F      
 13 Maverick Baradi           11 McKinley           1:04.2h F      
 
 21  JV Girls   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kristen Kumakura          SO Castle               55.3h F      
  2 Elena Aki                 SO Castle               56.0h F      
  3 Corynne Umeda             SO Roosevelt          1:01.7h F      
  4 Olivia Gloff               9 Kalaheo            1:10.2h F      
 
 22  V Girls   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Cecilla Durocher          SR Castle               50.7h F      
  2 Tori-Ann Loo              SR Roosevelt            58.3h F      
  3 Mariah F Torres           JR Moanalua           1:02.8h F      
 
 23  JV Boys   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Tyler Kochi               SO Castle               43.7h F      
  2 Tayler K Tanaka           SO Moanalua             43.9h F      
  3 Matthew Feeley            SO Roosevelt            44.3h F      
  4 Noah Makainai             SO Castle               45.5h F      
  5 Bryson Deguchi            SO Castle               46.2h F      
  6 Adam Boyd                 SO Roosevelt            46.5h F      
  7 Layne Suyat               FR Castle               46.8h F      
  8 Tyler La'amea A Martin    SO Moanalua             47.8h F      
  9 Cy Pana                   SO Castle               50.9h F      
 10 Theodore Locey            FR Castle               52.7h F      
 11 David C Carothers         SO Moanalua             54.9h F      
    John Baker                   Castle                 DNF F      
 
 24  V Boys   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kiakona Monteilh          SR Roosevelt            43.7h F      
  2 Micah Wada                SR Castle               46.6h F      
  3 Brysen Calkins            SR Castle               49.0h F      
  4 Mark Tenorio              12 Kalaheo              50.1h F      
  5 Jason Huynh               JR Roosevelt            57.0h F      
 
 25  JV Girls   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Sophie M Curatilo         SO Moanalua           2:38.8h F      
  2 Dalynn Chun Fat-Ardren    SO Castle             2:44.3h F      
  3 Laura M Essenberg         SO Moanalua           2:50.0h F      
  4 Jessica Yukawa            SO Roosevelt          2:50.9h F      
  5 Tiffany Tang              10 McKinley           2:52.6h F      
  6 Carly Calkins             SO Castle             2:53.8h F      
  7 Kylie Jarvis               9 Kalaheo            2:56.7h F      
  8 Melanie K Camat           SO Moanalua           3:10.2h F      
  9 Juvie Varela               9 Kalaheo            3:19.4h F      
 10 Richelle Nemoto            9 Kalaheo            3:26.0h F      
 11 Danielle K Aragon         FR Moanalua           3:28.0h F      
 12 Alexandra I Diaz          SO Moanalua           3:33.1h F      
 13 Jayne Ko                  SO Roosevelt          3:42.7h F      
 14 Sarah Mauch               SO Roosevelt          4:17.8h F      
 
 26  V Girls   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Sarah Ann M Nagamine      JR Moanalua           2:52.2h F      
  2 Mariah F Torres           JR Moanalua           2:53.5h F      
  3 Kuupualehua Rodenhurst    12 Kalaheo            2:54.2h F      
  4 Karissa S Herrador        SR Moanalua           2:55.0h F      
  5 Candise Larry             SR Roosevelt          2:55.5h F      
 
 27  JV Boys   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Nolan Koyamatsu           SO Castle             2:23.9h F      
  2 Bryson Deguchi            SO Castle             2:24.8h F      
  3 Elika Jarrett             SO Castle             2:27.7h F      
  4 Trenton D Montgomery      FR Moanalua           2:29.2h F      
  5 David Castro Jr           SO Castle             2:29.5h F      
  6 Daniel Y Woodard          SO Moanalua           2:29.8h F      
  7 Taylor Lee                FR Castle             2:31.8h F      
  8 Bryan I Pineda            SO Moanalua           2:35.3h F      
  9 Cala Grayson               9 Kalaheo            2:39.4h F      
 10 Yuma W Hostrop            FR Moanalua           2:43.2h F      
 11 Ian Hanohano              10 Kalaheo            2:46.0h F      
 12 Casey Torres              FR Roosevelt          2:46.2h F      
 13 Tyler K Wong              SO Moanalua           3:02.0h F      
 
 28  V Boys   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 John-Michael Velarde      JR Castle             2:10.8h F      
  2 Rowan Gragas              SR Roosevelt          2:12.4h F      
  3 Tomoyuki Miura            SR Roosevelt          2:12.7h F      
  4 Dylan Lee                 JR Castle             2:16.4h F      
  5 Bryson Higa               JR Roosevelt          2:16.7h F      
  6 Kyle A Morneau            SR Moanalua           2:17.4h F      
  7 Perry Tsuruoka            SR Roosevelt          2:18.4h F      
  8 Ferlino Carinio           SR Castle             2:18.5h F      
  9 Kevin Leong               SR Roosevelt          2:21.7h F      
 10 Arin Nunes                12 Kalaheo            2:25.5h F      
 11 Joshua P Jackson          SR Moanalua           2:25.7h F      
 12 Makena Liu                JR Castle             2:28.8h F      
 13 Dai Shen                  JR Roosevelt          2:31.1h F      
 14 Eric Takemoto             SR Roosevelt          2:33.7h F      
 15 James Vu                  SR Roosevelt          2:33.9h F      
 16 Stephen Li                SR Roosevelt          2:35.2h F      
 17 Patrick Lam               SR Roosevelt          2:37.0h F      
 18 Kenneth Kuroda            SR Castle             2:39.3h F      
 19 Brandon Lodge             11 Kalaheo            2:44.6h F      
 20 Bryan Wierson             11 Kalaheo            2:47.1h F      
 
 29  JV Girls   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Hananiah V Henry          JR Moanalua             29.2h F      
  2 Kara Tsugawa              10 McKinley             30.2h F      
  3 Kaisha K Chu              FR Moanalua             30.9h F      
  3 Elena Aki                 SO Castle               30.9h F      
  5 Cindy Le                  10 McKinley             31.0h F      
  6 Macy Minor                 9 Kalaheo              31.4h F      
  7 Leigh-Marie K Donaldson   FR Moanalua             32.1h F      
  8 Brenna J Oliveira-Bernar  FR Moanalua             32.5h F      
  9 Jazmyn K Beachan          SO Moanalua             32.8h F      
 10 Jisel K Liboy             FR Moanalua             33.0h F      
 11 Elise S Curatilo          SO Moanalua             33.3h F      
 11 Colby Lock                 9 Kalaheo              33.3h F      
 13 April Arakaki             SO Roosevelt            37.9h F      
 
 30  V Girls   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 Leah Lau                  SR Roosevelt            29.8h F      
  3 Brianna Bean              JR Castle               30.4h F      
  4 Tayna Itai                JR Roosevelt            31.1h F      
  5 Tayler Manriki            SR Roosevelt            31.5h F      
  6 Juwill Starks             11 McKinley             32.3h F      
  7 Marie Annjanette M Verdi  JR Moanalua             32.5h F      
  8 Lukanicole Zavas          12 Kalaheo              33.1h F      
  9 Cheryl Yara               SR Roosevelt            33.3h F      
 
 31  JV Boys   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Agaese Tago               SO Roosevelt            23.9h F      
  2 Dwayne Iwamoto            SO Roosevelt            24.7h F      
  3 Jesse Carney              10 Kalaheo              24.8h F      
  4 Cy Pana                   SO Castle               24.9h F      
  5 Victor O Farinas          SO Moanalua             25.3h F      
  6 Tayler K Tanaka           SO Moanalua             25.5h F      
  7 Joseph Kong               SO Castle               25.6h F      
  8 Cipriano A Herrera III    SO Moanalua             25.7h F      
  9 Theodore Locey            FR Castle               26.0h F      
  9 Noah Kaolulo Animose      SO Roosevelt            26.0h F      
 11 Aiden Correira            SO Roosevelt            26.2h F      
 12 Jared Odo                 SO Roosevelt            26.3h F      
 12 Layne Suyat               FR Castle               26.3h F      
 12 Nolan Koyamatsu           SO Castle               26.3h F      
 15 Joel Jay R Talaro         SO Moanalua             26.6h F      
 15 Landon K Cowardin         FR Moanalua             26.6h F      
 17 Joshua McShane            SO Roosevelt            26.8h F      
 18 Brian Lee                 SO Roosevelt            26.9h F      
 19 Brysen Sumida-Lee         FR Roosevelt            27.1h F      
 20 Jason Guan                10 McKinley             27.7h F      
 21 Kaimana Makali'i          SO Castle               28.0h F      
 22 Fuavasa Quirit Jr         FR Castle               28.5h F      
 22 Dustin Maneja-Poole       10 Kalaheo              28.5h F      
 22 Sunny Chuang               9 McKinley             28.5h F      
 25 Kevin Kim                 JR Roosevelt            29.1h F      
 26 Reyn Muraoka              FR Castle               29.6h F      
 27 Shaun Slaughter            9 Kalaheo              30.3h F      
 
 32  V Boys   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Essaye E Villarer         JR Moanalua             22.5h F      
  2 Solomon Dixon             10 McKinley             22.7h F      
  3 Micah Wada                SR Castle               23.9h F      
  4 Dwayne Mitchell           12 Kalaheo              24.1h F      
  5 Drayson Ito               SO Roosevelt            24.4h F      
  6 Hendricks Hicks           JR Castle               24.5h F      
  7 Mitchell Lum              SR Castle               25.2h F      
  8 Errol Vidad               11 Kalaheo              25.3h F      
  9 Barak Argov               11 Kalaheo              25.6h F      
 10 Marcellis K Turner        JR Moanalua             25.7h F      
 11 Orion Tom                 JR Roosevelt            25.9h F      
 13 Tyler Kila                JR Roosevelt            26.30 F      
 12 Chaney Kohashi            JR Roosevelt            26.2h F      
 14 Kenneth Nguyen            SR Roosevelt            26.60 F      
 15 Brandon A Hargrove        JR Moanalua             26.8h F      
 16 Maverick Baradi           11 McKinley             26.9h F      
 17 Jason Jayaprakash         SR Roosevelt            27.60 F      
 17 Paul Matchniff            11 Kalaheo              27.6h F      
 19 Malcolm Evans             11 Kalaheo              30.2h F      
 20 Samuel Rosa               SR Roosevelt            33.0h F      
 
 33  JV Girls   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Sophie M Curatilo         SO Moanalua          12:25.3h F      
  2 Dalynn Chun Fat-Ardren    SO Castle            12:29.2h F      
  3 Tiffany Tang              10 McKinley          12:41.3h F      
  4 Jessica Yukawa            SO Roosevelt         12:47.7h F      
  5 Carly Calkins             SO Castle            12:58.3h F      
 
 34  V Girls   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Megan Akamine             SR Castle            12:52.8h F      
 
 35  JV Boys   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Ashton Maynes                Moanalua          10:28.8h F      
  2 Bryon A Neely             FR Moanalua          10:55.8h F      
  3 Jerry Yu                  SO Roosevelt         11:15.1h F      
  4 Nolan Koyamatsu           SO Castle            11:22.1h F      
  5 Eric Kiyabu               FR Castle            11:24.5h F      
  6 Daniel Y Woodard          SO Moanalua          12:34.0h F      
  7 Reyn Akamine              FR Castle            12:37.7h F      
  8 Mitchell Fong             SO Castle            12:48.9h F      
  9 Tyler K Wong              SO Moanalua          12:54.7h F      
 10 Chase Kumakura            FR Castle            13:00.2h F      
 11 David C Carothers         SO Moanalua          13:18.1h F      
 12 Casey Torres              FR Roosevelt         14:00.0h F      
 13 Jake Hamada               FR Castle            14:13.4h F      
 
 36  V Boys   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Tomoyuki Miura            SR Roosevelt         10:11.9h F      
  2 Devinn Zakahi             SR Castle            10:31.3h F      
  3 Brysen Calkins            SR Castle            10:38.6h F      
  4 Perry Tsuruoka            SR Roosevelt         11:06.3h F      
  5 Kevin Leong               SR Roosevelt         11:11.8h F      
  6 Dai Shen                  JR Roosevelt         11:26.8h F      
  7 Kai Yoshioka              JR Roosevelt         11:36.8h F      
  8 Matthew Oishi             12 Kalaheo           11:38.0h F      
  9 Christopher Y Webb        SR Moanalua          11:39.7h F      
 10 Maxx Oishi                12 Kalaheo           11:46.8h F      
 11 Bryson Higa               JR Castle            11:53.4h F      
 12 Eric Takemoto             SR Roosevelt         12:11.9h F      
 13 Stephen Li                SR Roosevelt         12:21.6h F      
 14 Matthew K Blakeley        JR Moanalua          12:35.1h F      
 15 James Vu                  SR Roosevelt         14:18.2h F      
 16 Patrick Lam               SR Roosevelt         14:22.2h F      
 17 Paul Q Martin             JR Moanalua          14:24.2h F      
 
 37  JV Girls   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Castle'                                        4:35.0h F      
  2 A  'Moanalua'                                      4:50.2h F      
  3 A  'Roosevelt'                                     4:56.6h F      
  4 A  'Kalaheo'                                       5:11.1h F      
 
 39  JV Boys   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Castle'                                        3:54.7h F      
  3 A  'Roosevelt'                                     4:03.3h F      
  6 A  'Moanalua'                                      4:11.8h F      
 
 39  JV Boys   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  2 B  'Castle'                                        4:01.6h F      
  4 B  'Moanalua'                                      4:08.8h F      
  8 B  'Roosevelt'                                     4:38.8h F      
 
 39  JV Boys   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 C  'Roosevelt'                                     4:10.3h F      
  7 C  'Castle'                                        4:14.8h F      
 
 40  V Boys   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Roosevelt'                                     3:42.4h F      
  2 A  'Moanalua'                                      3:46.6h F      
  3 A  'Castle'                                        3:47.3h F      
  4 A  'Kalaheo'                                       3:49.5h F      
 
 40  V Boys   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  5 B  'Roosevelt'                                     4:28.2h F      
 
 41  JV Girls    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Laura M Essenberg         SO Moanalua           4-06.00 F      
  2 Sharee B Acosta           SO Moanalua           4-02.00 F      
  3 Jisel K Liboy             FR Moanalua           3-06.00 F      
    Katelyn E Wakuzawa        FR Moanalua                NH F      
    Melanie K Camat           SO Moanalua                NH F      
    Danielle K Aragon         FR Moanalua                NH F      
    Nicole K Matsunami        FR Moanalua                NH F      
 
 42  V Girls    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kara Tsugawa              10 McKinley           4-02.00 F      
  2 Mariah F Torres           JR Moanalua           4-00.00 F      
  3 Hanna Yoo                 10 McKinley           3-10.00 F      
  4 Cheryl Yara               SR Roosevelt          3-06.00 F      
 
 43  JV Boys    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kaipo Pale                SO Roosevelt          5-02.00 F      
  2 Alani Uyeno               FR Roosevelt          4-08.00 F      
  2 Pono Heen                 SO Roosevelt          4-08.00 F      
  2 Dwayne Iwamoto            SO Roosevelt          4-08.00 F      
  5 Adam Boyd                 SO Roosevelt          4-06.00 F      
  6 Jamaal R Brigmar          SO Moanalua           4-01.00 F      
    Noah Kaolulo Animose      SO Roosevelt               NH F      
    Andre Gonzalez            FR Roosevelt               NH F      
 
 44  V Boys    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Zachary Lovelace          11 Kalaheo            6-00.00 F      
  2 Micah Wada                SR Castle             5-02.00 F      
  3 Brandon A Hargrove        JR Moanalua           5-00.00 F      
  4 Joseph E Dunham           SR Moanalua           4-01.00 F      
  4 Isaac Lum                 SR Castle             4-01.00 F      
    Kevin Kim                 JR Roosevelt               NH F      
 
 45  JV Girls    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 April Arakaki             SO Roosevelt          6-00.00 F      
  2 Kasey N Rieta             SO Moanalua           5-00.00 F      
 
 46  V Girls    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Cecilla Durocher          SR Castle             8-06.00 F      
  2 Tayler Manriki            SR Roosevelt          6-06.00 F      
  3 Reiki Young               JR Roosevelt          5-06.00 F      
 
 47  JV Boys    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Victor O Farinas          SO Moanalua           9-00.00 F      
  2 Pono Heen                 SO Roosevelt          8-00.00 F      
    Joel Jay R Talaro         SO Moanalua                NH F      
 
 48  V Boys    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kenneth Nguyen            SR Roosevelt         10-00.00 F      
  2 Chaney Kohashi            JR Roosevelt          8-06.00 F      
  2 Jason Jayaprakash         SR Roosevelt          8-06.00 F      
  4 Anthony Aquino            SR Roosevelt          7-00.00 F      
 
 49  JV Girls    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Abcde Furata-Harada       SO Roosevelt         15-02.00 F      
  2 Hanna Yoo                 10 McKinley          13-04.00 F      
  3 Kara Tsugawa              10 McKinley          13-00.00 F      
  4 Jisel K Liboy             FR Moanalua          12-00.00 F      
  4 Danielle K Aragon         FR Moanalua          12-00.00 F      
  6 Lauren Zarnay             FR Moanalua          11-09.00 F      
  7 Alexandra I Diaz          SO Moanalua          11-07.50 F      
  8 Jazmyn K Beachan          SO Moanalua          11-05.00 F      
  9 Katelyn E Wakuzawa        FR Moanalua          10-07.00 F      
 10 Nicole K Matsunami        FR Moanalua           9-11.00 F      
 
 50  V Girls    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Kelcie Namba              JR Roosevelt         14-02.50 F      
  2 Sara Taketa               SR Roosevelt         14-01.00 F      
 
 51  JV Boys    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Anthony K Lockett         SO Moanalua          17-11.00 F      
  2 Benjamin Menashe          FR Roosevelt         17-01.00 F      
  3 Yuma W Hostrop            FR Moanalua          15-02.50 F      
    Agaese Tago               SO Roosevelt             FOUL F      
    Jason Guan                10 McKinley              FOUL F      
    Tristan Ramones            9 McKinley              FOUL F      
 
 52  V Boys    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Solomon Dixon             10 McKinley          20-08.50 F      
  2 Essaye E Villarer         JR Moanalua          19-10.00 F      
  3 Blaine Bastastas          12 McKinley          19-09.00 F      
  4 Alvin Ponce               12 McKinley          19-06.00 F      
  5 Dwayne Mitchell           12 Kalaheo           19-02.00 F      
  6 Zachary Lovelace          11 Kalaheo           19-00.00 F      
  7 Hendricks Hicks           JR Castle            17-08.00 F      
  8 Eddie Lau                 12 McKinley          17-04.00 F      
  9 Maverick Baradi           11 McKinley          15-02.00 F      
    Kyle Unabia               12 McKinley              FOUL F      
    Paul Matchniff            11 Kalaheo               FOUL F      
    Christopher Llantero      11 McKinley              FOUL F      
    Xavier D Peterson         JR Moanalua              FOUL F      
    Duy Mai                   11 McKinley              FOUL F      
 
 53  JV Girls    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Jazmyn K Beachan          SO Moanalua          27-08.00 F      
  2 Kasey N Rieta             SO Moanalua          27-06.50 F      
 
 54  V Girls    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Cecilla Durocher          SR Castle            34-10.00 F      
  2 Leah Lau                  SR Roosevelt         33-05.00 F      
  3 Sara Taketa               SR Roosevelt         29-08.00 F      
 
 55  JV Boys    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Tyler Kochi               SO Castle            34-06.00 F      
  2 Bryson Deguchi            SO Castle            34-03.00 F      
  3 Layne Suyat               FR Castle            33-02.00 F      
  4 Joseph Kong               SO Castle            30-08.00 F      
 
 56  V Boys    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Essaye E Villarer         JR Moanalua          41-09.00 F      
  2 Marcellis K Turner        JR Moanalua          37-03.50 F      
  3 Matthew K Blakeley        JR Moanalua          36-01.00 F      
  4 Dwayne Mitchell           12 Kalaheo           35-05.00 F