Interscholastic League of Honolulu (ILH)
JV and Varsity Track and Field Meet at Punahou
3/7/2009
Results               
 
@HBA SR Matt Nakamoto HI#1 1500m 4:24
@Punahou JR Ashley Satterwhite HI#1 200m 26.14c
@St Louis JR Michael Martin Sprints Double 11.24c/22.84c(HI#1) 

c=Converted Manual (hand) Time

  4  Boys    Shot Put
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 Tim Lum                   SO Punahou Boys      36-05.00 F      
  2 Thurston Kino                Punahou Boys      34-07.00 F      
  3 Jimmy Field               SR Punahou Boys      34-02.00 F      
  4 Ian Pene                     Punahou Boys      32-08.00 F      
  5 Ian Naumu                    Saint LouisHigh   32-03.00 F      
  6 Marcus Rodrigues             Saint LouisHigh   30-00.00 F      
  7 Steven Lakalaka              Punahou Boys      29-04.00 F      
  8 Jordan Fasi                  P5                29-01.00 F      
  9 Matt Tommee                  P5                27-10.00 F      
  9 Aukai Monroe                 Punahou Boys      27-10.00 F      
 11 Garret Kim                   Saint LouisHigh   26-10.00 F      
 12 Hoku Wong                    Punahou Boys      26-02.00 F      
 13 Tanner Galoia                Saint LouisHigh   26-01.00 F      
 14 Jonathan Wessel              Saint LouisHigh   25-01.00 F      
 15 Rexx Taga                 FR P5                23-09.00 F      
    Cody Tavares                 Punahou Boys          FOUL F      
 
  5  Boys    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Matt Schull                  Punahou Boys      20-08.50 F      
  2 Bobby Izuta               JR Punahou Boys      18-10.00 F      
  3 Shaw Richardson              Punahou Boys      18-08.75 F      
  4 Tim Kamana                   Punahou Boys      18-08.00 F      
  5 Alec Geilfuss             FR Punahou Boys      18-07.25 F      
  6 Kt Tuumalo                   Punahou Boys      18-06.50 F      
  7 Zak Barry                 SO Punahou Boys      18-00.00 F      
  8 Jeffrey Kawahara             Iolani Boys       17-08.50 F      
  9 Mark Rulona                  Iolani Boys       17-07.50 F      
 10 King Patrocinio              Saint LouisHigh   17-07.25 F      
 11 Taylor Kennedy               Iolani Boys       17-06.50 F      
 12 Reginald Garcia              Iolani Boys       16-11.00 F      
 13 Austin Slade                 Iolani Boys       16-09.25 F      
 14 Addison Kogami               Iolani Boys       16-07.25 F      
 15 Matthew Valdes-Healy      SO Saint LouisHigh   16-04.25 F      
 16 Matt Padaca                  Iolani Boys       15-08.50 F      
 17 Tanner Chun                  Punahou Boys      15-08.25 F      
 18 Bryston Chang                Punahou Boys      15-04.00 F      
 19 Brice Kanehira               Punahou Boys      15-02.00 F      
 20 John Martin                  Saint LouisHigh   15-00.00 F      
 21 Sean Tolentino               Saint LouisHigh   14-03.00 F      
    Matt Yim                     Punahou Boys          FOUL F      
 
  6  Girls    Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Christine Tsai               Punahou Girls     14-11.50 F      
  2 Malia Ma                     Iolani Girls      14-11.00 F      
  3 Ashley Satterwhite           Punahou Girls     14-10.50 F      
  4 Macy Mitravich               Sacred Hearts Ac  14-01.50 F      
  5 Nicole Tanoue                Iolani Girls      14-01.00 F      
  5 Charmaine Wan                Iolani Girls      14-01.00 F      
  7 Alyssa Pang                  Iolani Girls      14-00.50 F      
  8 Kim Roy                   FR Iolani Girls      13-09.00 F      
  9 Megan Yee                 SR Punahou Girls     13-07.50 F      
 10 Miranda Linsky               Iolani Girls      13-06.00 F      
 10 Jenna Louie               JR Punahou Girls     13-06.00 F      
 12 Courtney King                Punahou Girls     12-10.50 F      
 13 Courtney-Cree Aponte         P5                12-09.50 F      
 14 Savanna Rafto                Punahou Girls     12-07.50 F      
 15 Karen Chang               SO Punahou Girls     12-06.50 F      
 15 Anu Keanini                  Punahou Girls     12-06.50 F      
 15 Danalynne Llacuna            St. Francis       12-06.50 F      
 18 Ashley Choy                  Punahou Girls     12-06.00 F      
 19 Kiana Jones                  St. Francis       12-05.50 F      
 20 Krysten Kawamoto             St. Francis       12-04.75 F      
 21 Nicole Matsunami             Punahou Girls     12-02.00 F      
 22 Courtney Sen                 Iolani Girls      11-06.00 F      
 23 Breanna Landry            SO Punahou Girls     11-04.00 F      
 24 Rianna Lum                SR Punahou Girls     11-01.00 F      
 25 Alexis Damo                  Sacred Hearts Ac  11-00.00 F      
 26 Nicole Yuen               JR St. Francis       10-09.50 F      
 27 Chelsea Seki                 St. Francis        8-11.00 F      
 28 Kylie Kim                    Iolani Girls       7-10.50 F      
 
  7  Boys    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Ethan Chan                   Punahou Boys      39-08.25 F      
  2 Shaw Richardson              Punahou Boys      39-03.00 F      
  3 Chase Tamashiro              Punahou Boys      38-07.25 F      
  4 Matt Parrish              FR Punahou Boys      37-10.50 F      
  5 Oj Haugen                 FR Punahou Boys      37-08.25 F      
  6 Taylor Kennedy               Iolani Boys       36-01.00 F      
  7 Guile Chong                  Punahou Boys      35-07.25 F      
  8 Daley King                   Punahou Boys      34-00.50 F      
  9 Matthew Valdes-Healy      SO Saint LouisHigh   33-10.00 F      
 10 Austin Slade                 Iolani Boys       33-07.00 F      
 11 Nick Ryan                 SO Punahou Boys      33-05.25 F      
 12 Sean Tolentino               Saint LouisHigh   32-09.75 F      
 13 Matt Padaca                  Iolani Boys       32-03.75 F      
 14 Mark Rulona                  Iolani Boys       31-06.25 F      
 15 Cliff Son                 JR Punahou Boys      31-01.50 F      
 16 Brandon Wong                 Punahou Boys      31-00.00 F      
    John Woo                     Punahou Boys          FOUL F      
 
  8  Girls    Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Malia Ma                     Iolani Girls      33-00.75 F      
  2 Kim Roy                   FR Iolani Girls      31-05.50 F      
  3 Megan Yee                 SR Punahou Girls     31-02.75 F      
  4 Nicole Tanoue                Iolani Girls      31-00.00 F      
  5 Charmaine Wan                Iolani Girls      30-03.50 F      
  5 Kacie Won                    Punahou Girls     30-03.50 F      
  7 Hanna Nowicki                Punahou Girls     30-02.00 F      
  7 Christine Tsai               Punahou Girls     30-02.00 F      
  9 Miranda Linsky               Iolani Girls      29-09.50 F      
 10 Ashley Choy                  Punahou Girls     29-07.50 F      
 11 Boone Saunders            SO Punahou Girls     29-03.00 F      
 12 Courtney King                Punahou Girls     28-11.50 F      
 13 Nicole Matsunami             Punahou Girls     28-04.50 F      
 14 Alyssa Endo                  Punahou Girls     27-11.25 F      
 15 Rianna Lum                SR Punahou Girls     27-02.75 F      
 16 Krysten Kawamata             St. Francis       26-01.25 F      
 17 Savanna Rafto                Punahou Girls     25-10.25 F      
 18 Breanna Landry            SO Punahou Girls     25-03.00 F      
 
  9  Boys    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Gavin Yorimoto               Iolani Boys        5-10.00 F      
  2 Nicholas Sexton           JR Punahou Boys       5-08.00 F      
  3 Oj Haugen                 FR Punahou Boys       5-06.00 F      
  4 Cliff Son                 JR Punahou Boys       5-04.00 F      
  4 Alec Geilfuss             FR Punahou Boys       5-04.00 F      
  6 Matt Parrish              FR Punahou Boys       5-02.00 F      
  6 Reginald Garcia              Iolani Boys        5-02.00 F      
  6 Chase Tamashiro              Punahou Boys       5-02.00 F      
  9 Ethan Chan                   Punahou Boys       5-00.00 F      
 10 Addison Kogami               Iolani Boys        4-10.00 F      
 
 10  Girls    High Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Christine Tsai               Punahou Girls      5-00.00 F      
  2 Michele Gilliland            Punahou Girls      4-10.00 F      
  3 Hanna Nowicki                Punahou Girls      4-08.00 F      
  4 Cassidy Metter               Punahou Girls      4-06.00 F      
  4 Danielle Sisler              Punahou Girls      4-06.00 F      
  6 Courtney Sen                 Iolani Girls       4-04.00 F      
  6 Alyssa Pang                  Iolani Girls       4-04.00 F      
  8 Malia Ma                     Iolani Girls       4-02.00 F      
  8 Siena Simmons                Iolani Girls       4-02.00 F      
  8 Taylor Shreve                Punahou Girls      4-02.00 F      
 11 Elyse Collat                 Punahou Girls      4-00.00 F      
 11 Monica Harvey             SR St. Francis        4-00.00 F      
 11 Taylor Aguilar-Goto          Punahou Girls      4-00.00 F      
 11 Miranda Linsky               Iolani Girls       4-00.00 F      
    Tasha Meyer                  St. Francis             NH F      
    Maya Caldwell                Punahou Girls           NH F      
    Alyssa Endo                  Punahou Girls           NH F      
 
 11  Boys    Pole Vault
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Will Lee                     Punahou Boys      10-06.00 F      
  2 Cody Forsyth              FR Punahou Boys       9-06.00 F      
  2 Trenton Dos Santos-Tam    FR Punahou Boys       9-06.00 F      
  4 Austin Ayer               FR Punahou Boys       8-06.00 F      
  4 Colin Hong                FR Punahou Boys       8-06.00 F      
  6 Spenser Madanay              Punahou Boys       8-00.00 F      
  6 Chris Rogers              FR Punahou Boys       8-00.00 F      
    Daniel Larreaux           FR Punahou Boys            NH F      
    Thomas Loui                  Punahou Boys            NH F      
 
 13  Boys   110m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Erik Horn                    Punahou Boys         16.0h F      
  2 John Woo                     Punahou Boys         16.5h F      
  3 Matt Yim                     Punahou Boys         17.1h F      
  4 Kyle Olden                   Punahou Boys         17.5h F      
  5 Trevor Farm                  Iolani Boys          18.4h F      
  6 David Ha                  FR Iolani Boys          18.5h F      
  7 Jonathan Wong                Iolani Boys          18.7h F      
  8 Christopher Akatsuka         P5                   19.9h F      
  9 Bobby Huang                  Iolani Boys          21.7h F      
 10 Christian Schroppel       FR P5                   21.9h F      
 
 14  Girls   100m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Jenna Louie               JR Punahou Girls        17.3h F      
  2 Boone Saunders            SO Punahou Girls        17.8h F      
  3 Krysten Kawamoto             St. Francis          18.7h F      
  4 Carolyn Li                   Iolani Girls         19.0h F      
  4 Emily Latimer                P5                   19.0h F      
  6 Chantal Cruz              FR Iolani Girls         19.2h F      
  6 Danalynne Llacuna            St. Francis          19.2h F      
  8 Savanna Rafto                Punahou Girls        20.0h F      
  9 Nicole Yuen               JR St. Francis          21.1h F      
 10 Hellena Wilson            SO P5                   23.4h F      
 
 15  Boys   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Michael Martin            JR Saint LouisHigh      11.0h F      
  4 Ryan Sekimura                Saint LouisHigh      11.6h F      
  2 Calvin Lum                   Saint LouisHigh      11.6h F      
  5 Zach Kawamoto                Saint LouisHigh      11.6h F      
  3 La'akea Frias                Saint LouisHigh      11.6h F      
  6 Matt Padaca                  Iolani Boys          11.7h F      
  7 Kaimi Sakamaki               Punahou Boys         11.8h F      
  8 Tim Kamana                   Punahou Boys         11.8h F      
  9 Cole Soma                    Saint LouisHigh      11.9h F      
 10 Chalson Baitlon           FR P5                   12.0h F      
 13 Mika Wong                    Saint LouisHigh      12.0h F      
 12 Duke Bukoski                 Saint LouisHigh      12.0h F      
 11 Emmett McShane            SO Saint LouisHigh      12.0h F      
 14 Jared Tomaszek               Saint LouisHigh      12.1h F      
 15 King Patrocinio              Saint LouisHigh      12.1h F      
 18 Taylor McClafferty           Punahou Boys         12.2h F      
 16 Kevin Park                   Iolani Boys          12.2h F      
 17 Drew Oyama                   Iolani Boys          12.2h F      
 19 Christian Lee                Punahou Boys         12.3h F      
 19 Josiah Taimatuia             Saint LouisHigh      12.3h F      
 21 Jeffrey Kawahara             Iolani Boys          12.4h F      
 22 Lansen Villanueva            P5                   12.4h F      
 24 Brandon Samson-P             Punahou Boys         12.6h F      
 23 Bryston Chang                Punahou Boys         12.6h F      
 25 Brice Kanehira               Punahou Boys         12.8h F      
 26 Lucas Healy                  P5                   12.8h F      
 27 Kale Dyas                    Punahou Boys         12.9h F      
 28 Steven Lakalaka              Punahou Boys         12.9h F      
 29 Geoff Miller                 Punahou Boys         12.9h F      
 30 Ryan Yanagihara              Iolani Boys          13.0h F      
 31 Christopher Akatsuka         P5                   13.1h F      
 33 Randon Serikawa              P5                   13.1h F      
 32 John Ishida                  Iolani Boys          13.1h F      
 34 Andrew Ouchi                 P5                   13.5h F      
 35 Zach Hernandez            FR Punahou Boys         13.6h F      
 36 Brian Kojima                 P5                   14.1h F      
 37 Derek Thipphavong            P5                   15.1h F      
 
 16  Girls   100m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Lahaina Zoller               Punahou Girls        12.8h F      
  2 Paige Kemsley                Punahou Girls        13.2h F      
  3 Lauren Kim                   Iolani Girls         13.3h F      
  6 Danielle Sisler              Punahou Girls        13.4h F      
  6 Siena Simmons                Iolani Girls         13.4h F      
  4 Brynne Asing                 Punahou Girls        13.4h F      
  5 Courtney-Cree Aponte         P5                   13.4h F      
  8 Kelsey Matsuoka              Iolani Girls         13.6h F      
  8 Kiana Jones                  St. Francis          13.6h F      
 10 Krysten Kawamata             St. Francis          13.7h F      
 10 Katie Waller                 Punahou Girls        13.7h F      
 12 Stefany Baker                P5                   13.9h F      
 13 Nicole Tamanaha              P5                   13.9h F      
 13 Alexis Damo                  Sacred Hearts Ac     13.9h F      
 15 Lisa Matsukata               Punahou Girls        14.0h F      
 16 Megan Herndon             FR Punahou Girls        14.0h F      
 16 Kylie Obata                  P5                   14.0h F      
 18 Shannon Ramelb               P5                   14.1h F      
 19 Mariah Ariola                Iolani Girls         14.3h F      
 20 Malia Meza                   Iolani Girls         14.5h F      
 21 Danalynne Llacuna            St. Francis          14.9h F      
 22 Naomi Arpon                  Sacred Hearts Ac     15.2h F      
 23 Racquiel Santos              Sacred Hearts Ac     15.3h F      
 24 Kristen Hamada               St. Francis          15.6h F      
 25 Kaeri Wakumoto               Sacred Hearts Ac     15.7h F      
 26 Micaela Poomaiealani         P5                   15.8h F      
 26 Tiana Tran                   Punahou Girls        15.8h F      
 28 Jailyn Lazo                  Sacred Hearts Ac     16.3h F      
 29 Joy Winslow                  P5                   17.5h F      
 
 17  Boys   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Matt Nakamoto                P5                 4:24.0h F      
  2 Borys Pleskacz               Iolani Boys        4:34.6h F      
  3 Tyler Mulloy                 Iolani Boys        4:38.8h F      
  4 Chad Nakaoka                 P5                 4:42.7h F      
  5 Colton Sisler                Saint LouisHigh    4:43.9h F      
  7 Justin Higa                  Iolani Boys        4:45.6h F      
  6 Andrew Ellison               Iolani Boys        4:45.6h F      
  8 Andrew Canencia              Saint LouisHigh    4:46.4h F      
  9 Kasey Chun                   Iolani Boys        4:47.2h F      
 10 Kaeo Kealoha-Lindsey         P5                 4:50.3h F      
 11 Rory Zia                     Iolani Boys        4:51.7h F      
 12 Lee Haruno                   Punahou Boys       4:55.6h F      
 13 Ian Terayama              FR Punahou Boys       5:00.3h F      
 14 Elliott Chen                 Island Pacific A   5:00.7h F      
 15 Brandon Arakawa              P5                 5:01.0h F      
 16 Freddie Wheeler              Iolani Boys        5:03.7h F      
 17 Ryan Lau                     Punahou Boys       5:04.0h F      
 18 Daniel Luke                  Iolani Boys        5:04.6h F      
 19 Chris Nagashima              Punahou Boys       5:06.6h F      
 20 Colby Anama                  P5                 5:09.5h F      
 21 Sean Mickelsen            JR P5                 5:11.5h F      
 22 Nick Lee                     Punahou Boys       5:16.9h F      
 23 Rosten Tsuha                 Punahou Boys       5:17.0h F      
 24 Jayce Yamaguchi              P5                 5:17.7h F      
 25 Cameron Okamoto           FR P5                 5:25.4h F      
 26 William Beaton            SO Punahou Boys       5:28.5h F      
 27 Lester Barry                 Saint LouisHigh    5:38.0h F      
 28 Stanley Himeno-Okamoto       Punahou Boys       5:40.3h F      
 29 Eric Angle                   Saint LouisHigh    5:56.9h F      
 30 Jacob Siazon                 Saint LouisHigh    6:04.5h F      
 
 18  Girls   1500m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Claire Hann                  P5                 5:13.3h F      
  2 Amanda Tamanaha              P5                 5:14.1h F      
  3 Jenna Wong                   Iolani Girls       5:15.0h F      
  4 Haley Abing                  P5                 5:16.6h F      
  5 Farrah Madanay               Punahou Girls      5:21.6h F      
  6 Chaylene Guinto              St. Francis        5:23.0h F      
  7 Kyleigh Mann                 Punahou Girls      5:27.2h F      
  8 Tama Fukuyama                Punahou Girls      5:30.4h F      
  9 Valerie Pyun                 Iolani Girls       5:32.1h F      
 10 Monica Woolley               Punahou Girls      5:33.8h F      
 11 Karina Shea                  P5                 5:37.9h F      
 12 Heidi Nicholls               P5                 5:39.6h F      
 13 Courtney Choy                Punahou Girls      5:43.7h F      
 14 Keri Ogoshi                  P5                 5:44.8h F      
 15 Erin Nishijima               Punahou Girls      5:45.3h F      
 16 Shelby Senaga                Iolani Girls       5:56.5h F      
 17 Denise Nakamura           SR St. Francis        5:57.4h F      
 18 Sachi Yoneda                 Punahou Girls      5:59.1h F      
 19 Leilani Facun                Punahou Girls      5:59.8h F      
 20 Christina Meyer              Punahou Girls      6:13.0h F      
 21 Clarissa Liu                 Punahou Girls      6:15.5h F      
 22 Tiffany Li                   Punahou Girls      6:20.0h F      
 23 Lauren Otaguro               Punahou Girls      6:26.9h F      
 24 Lauren Levensen              P5                 6:32.1h F      
 25 Nicole Matsunami             Punahou Girls      7:02.0h F      
 26 Jenna Secretario             St. Francis        7:16.6h F      
 
 19  Boys   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 A  'Punahou Boys'                                    44.8h F      
  2 A  'Saint LouisHigh'                                 46.6h F      
  3 B  'Saint LouisHigh'                                 47.9h F      
  4 A  'Iolani Boys'                                     49.3h F      
 
 20  Girls   4x100m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Punahou Girls'                                   51.5h F      
  2 B  'Punahou Girls'                                   53.5h F      
  3 A  'P5'                                              54.2h F      
  4 A  'Iolani Girls'                                    54.5h F      
  5 A  'Sacred Hearts Ac'                                58.6h F      

 21  Boys   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Zach Kawamoto                Saint LouisHigh      54.0h F      
  2 John Hanson                  P5                   54.2h F      
  3 Taylor Spencer            JR Saint LouisHigh      54.5h F      
  4 Cole Soma                    Saint LouisHigh      54.6h F      
  5 Kt Tuumalo                   Punahou Boys         55.4h F      
  6 Ryan Sekimura                Saint LouisHigh      55.7h F      
  7 Cory Hiromoto                Punahou Boys         56.0h F      
  8 Jaycob Akai                  Saint LouisHigh      56.7h F      
  9 Kendall Huang             JR Iolani Boys          56.8h F      
 10 Chris Santiago               Saint LouisHigh      56.9h F      
 11 Alec Geilfuss             FR Punahou Boys         57.0h F      
 12 Zak Barry                 SO Punahou Boys         57.3h F      
 13 Brandon Samson-P             Punahou Boys         57.7h F      
 14 Tim Kamana                   Punahou Boys         58.1h F      
 15 Patrick Patacsil             P5                   58.6h F      
 16 Emmett McShane            SO Saint LouisHigh      59.2h F      
 17 Stabren Caires            SO Punahou Boys         59.6h F      
 18 Mika Wong                    Saint LouisHigh    1:00.4h F      
 19 Ben Ota                      Punahou Boys       1:01.9h F      
 20 Caleb Yuen                   Saint LouisHigh    1:03.9h F      
 21 Andrew Ouchi                 P5                 1:07.6h F      
 22 Bronson Biven                Saint LouisHigh    1:13.8h F      
 
 22  Girls   400m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Carly Thomas                 P5                 1:05.8h F      
  2 Stephanie Burns              Punahou Girls      1:06.1h F      
  3 Chelsea Yoneda               P5                 1:06.2h F      
  4 Kayla Kirk                   Sacred Hearts Ac   1:06.7h F      
  5 Charmaine Wan                Iolani Girls       1:07.7h F      
  5 Stacie Lee                   P5                 1:07.7h F      
  7 Stephanie Dote               Iolani Girls       1:08.3h F      
  8 Nina Chong                   P5                 1:11.0h F      
  9 Debra-Lyn Potts              P5                 1:11.1h F      
 10 Alexandra Hampton            Punahou Girls      1:12.9h F      
 11 Mei-Shan Sun                 P5                 1:14.5h F      
 12 Gracie Zweng              FR Punahou Girls      1:16.3h F      
 13 Sarah Amimoto                P5                 1:16.4h F      
 14 Elyse Collat                 Punahou Girls      1:16.7h F      
 15 Kylie Storfer                P5                 1:17.6h F      
 16 Keala Stibbard               Sacred Hearts Ac   1:18.2h F      
 17 Kristen Vallencia            Sacred Hearts Ac   1:19.1h F      
 18 Jessa Lukondi                P5                 1:19.2h F      
 19 Jaime Mukai                  P5                 1:22.4h F      
 20 Sophia Yee                SO Punahou Girls      1:22.8h F      
 21 Tiara Limtiaco               P5                 1:26.5h F      
 
 23  Boys   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 John Woo                     Punahou Boys         43.3h F      
  2 Kyle Olden                   Punahou Boys         43.5h F      
  3 Erik Horn                    Punahou Boys         43.7h F      
  4 Matt Yim                     Punahou Boys         44.5h F      
  5 Trevor Farm                  Iolani Boys          45.3h F      
  6 James Sanft                  Punahou Boys         46.6h F      
  7 Jonathan Wong                Iolani Boys          47.6h F      
  8 Ryan Ogata                10 Punahou Boys         50.4h F      
  9 Christopher Akatsuka         P5                   50.5h F      
 10 Travis Tsukayama             Iolani Boys          51.0h F      
 11 Peter Dimitrion           SO Punahou Boys         51.6h F      
 12 Creighton Woo                Punahou Boys         52.8h F      
 13 Christian Schroppel       FR P5                   53.0h F      
 14 David Ha                  FR Iolani Boys          53.2h F      
 15 Kai Lapschies                Punahou Boys         55.8h F      
 16 Bobby Huang                  Iolani Boys          56.9h F      
 17 Mike Arios                   Punahou Boys         57.3h F      
 
 24  Girls   300m Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Emily Latimer                P5                   49.5h F      
  2 Megan Herndon             FR Punahou Girls        52.5h F      
  3 Boone Saunders            SO Punahou Girls        54.2h F      
  4 Maaya Hayashi             FR Iolani Girls         55.7h F      
  5 Miranda Linsky               Iolani Girls         56.5h F      
  6 Chantal Cruz              FR Iolani Girls         56.7h F      
  7 Kirsten McMurdo           FR P5                   57.7h F      
  8 Natanya Friedham             Punahou Girls        58.0h F      
  9 Farron Choe                  Iolani Girls         59.0h F      
 10 Ariel Ryon                SO P5                 1:00.8h F      
 11 Carolyn Li                   Iolani Girls       1:00.9h F      
 12 Hellena Wilson            SO P5                 1:06.6h F      
 
 25  Boys   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Borys Pleskacz               Iolani Boys        2:09.7h F      
  2 Austen Lau                   Punahou Boys       2:13.2h F      
  3 Kaeo Kealoha-Lindsey         P5                 2:13.7h F      
  4 Kala Mcshane                 Saint LouisHigh    2:13.8h F      
  5 Jon Hunter                   Punahou Boys       2:14.1h F      
  6 Matt Ota                     P5                 2:15.2h F      
  7 Andrew Ellison               Iolani Boys        2:16.6h F      
  8 Quintin Love                 Punahou Boys       2:19.6h F      
  8 Daniel Luke                  Iolani Boys        2:19.6h F      
 10 Mitsuo Kinoshita             Iolani Boys        2:20.4h F      
 11 Kasey Chun                   Iolani Boys        2:22.5h F      
 12 Colton Sisler                Saint LouisHigh    2:23.7h F      
 13 Freddie Wheeler              Iolani Boys        2:24.3h F      
 14 Jordan Caputy             JR Punahou Boys       2:24.8h F      
 15 Brandon Arakawa              P5                 2:25.9h F      
 16 Sam Gill                  FR Punahou Boys       2:27.8h F      
 17 Derek Nishikawa              Punahou Boys       2:29.0h F      
 18 Colby Anama                  P5                 2:30.0h F      
 20 Nicah Wong                SO Punahou Boys       2:32.9h F      
 19 Sean Mickelsen            JR P5                 2:32.9h F      
 21 Cameron Okamoto           FR P5                 2:36.5h F      
 22 Jayce Yamaguchi              P5                 2:37.8h F      
 23 Nick Pang                    Punahou Boys       2:40.3h F      
    Chad Nakaoka                 P5                     DNF F      
 
 26  Girls   800m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Breanne Ball                 Iolani Girls       2:31.0h F      
  2 Maile Scarpino            JR Iolani Girls       2:33.3h F      
  3 Amanda Tamanaha              P5                 2:33.8h F      
  4 Brooke LaPorte            JR Punahou Girls      2:34.6h F      
  5 Kacie Won                    Punahou Girls      2:35.2h F      
  6 Kelli Morrissey              Iolani Girls       2:35.8h F      
  7 Chaylene Guinto              St. Francis        2:36.1h F      
  8 Jenna Wong                   Iolani Girls       2:36.8h F      
  9 Michaela Tsuha               Punahou Girls      2:38.5h F      
 10 Tia Nakashima                P5                 2:39.8h F      
 11 Karina Shea                  P5                 2:41.6h F      
 12 Heidi Nicholls               P5                 2:43.1h F      
 13 Stephanie Dote               Iolani Girls       2:43.3h F      
 14 Keri Ogoshi                  P5                 2:45.1h F      
 15 Valerie Pyun                 Iolani Girls       2:50.7h F      
 16 Shelby Tanaka                P5                 2:52.2h F      
 17 Shelby Senaga                Iolani Girls       2:54.1h F      
 18 Denise Nakamura           SR St. Francis        3:00.2h F      
 19 Kelsey Lopez                 Sacred Hearts Ac   3:00.9h F      
 20 Allana Meyer              FR Punahou Girls      3:02.0h F      
 21 Laura Jude                   Punahou Girls      3:04.4h F      
 22 Kana Smith                   Punahou Girls      3:05.0h F      
 23 Celine Do                    Sacred Hearts Ac   3:18.9h F      
 24 Jhunette Liwanag             Sacred Hearts Ac   3:19.4h F      
 25 Jamie Lowe                   Punahou Girls      3:21.4h F      
 
 27  Boys   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Michael Martin            JR Saint LouisHigh      22.6h F      
  2 Michael Zane                 Punahou Boys         22.7h F      
  2 Matt Schull                  Punahou Boys         22.7h F      
  4 Jeff Pedrina                 Punahou Boys         23.3h F      
  5 La'akea Frias                Saint LouisHigh      23.6h F      
  6 Tim Kamana                   Punahou Boys         24.1h F      
  6 Kaimi Sakamaki               Punahou Boys         24.1h F      
  8 Calvin Lum                   Saint LouisHigh      24.2h F      
  9 John Hanson                  P5                   24.4h F      
 10 Nicholas Sexton           JR Punahou Boys         24.6h F      
 11 Kevin Park                   Iolani Boys          24.7h F      
 11 Kendall Huang             JR Iolani Boys          24.7h F      
 13 Chalson Baitlon           FR P5                   24.8h F      
 14 Matt Padaca                  Iolani Boys          24.9h F      
 15 Joey Bryant               JR Saint LouisHigh      25.0h F      
 15 Jaycob Akai                  Saint LouisHigh      25.0h F      
 17 Drew Oyama                   Iolani Boys          25.2h F      
 17 Matthew Valdes-Healy      SO Saint LouisHigh      25.2h F      
 19 Zak Barry                 SO Punahou Boys         25.7h F      
 19 Brandon Velasco              Saint LouisHigh      25.7h F      
 21 Lansen Villanueva            P5                   25.9h F      
 22 Jared Tomaszek               Saint LouisHigh      26.2h F      
 23 John Ishida                  Iolani Boys          27.3h F      
 23 Randon Serikawa              P5                   27.3h F      
 25 John Martin                  Saint LouisHigh      27.4h F      
 26 Ryan Yanagihara              Iolani Boys          27.5h F      
 27 Noa Yee                      Punahou Boys         30.5h F      
 28 Derek Thipphavong            P5                   33.1h F      
 
 28  Girls   200m Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Ashley Satterwhite           Punahou Girls        25.9h F      
  2 Nicole Ng                    Sacred Hearts Ac     26.1h F      
  3 Danielle Sisler              Punahou Girls        27.9h F      
  4 Stephanie Burns              Punahou Girls        28.0h F      
  5 Paige Kemsley                Punahou Girls        28.3h F      
  7 Courtney-Cree Aponte         P5                   28.6h F      
  6 Kelsey Matsuoka              Iolani Girls         28.6h F      
  8 Danalynne Llacuna            St. Francis          28.8h F      
  9 Erin Nishijima               Punahou Girls        29.0h F      
 10 Lauren Kim                   Iolani Girls         29.3h F      
 12 Katie Waller                 Punahou Girls        29.5h F      
 11 Lisa Matsukata               Punahou Girls        29.5h F      
 13 Macy Mitravich               Sacred Hearts Ac     29.6h F      
 14 Alexis Damo                  Sacred Hearts Ac     29.7h F      
 15 Amy Daysog                   P5                   29.9h F      
 16 Stefany Baker                P5                   30.2h F      
 17 Lacee Toyama                 Iolani Girls         30.3h F      
 18 Jessica Garcia            FR P5                   30.4h F      
 19 Marlan Ariola                Iolani Girls         30.4h F      
 20 Natanya Friedham             Punahou Girls        31.6h F      
 21 Tiffany Li                   Punahou Girls        31.7h F      
 22 Nicole Yuen               JR St. Francis          32.2h F      
 24 Kaeri Wakumoto               Sacred Hearts Ac     33.7h F      
 23 Racquiel Santos              Sacred Hearts Ac     33.7h F      
 25 Malia Meza                   Iolani Girls         34.1h F      
 26 Micaela Po'omaihealani       P5                   35.3h F      
 
 29  Boys   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Justin Higa                  Iolani Boys       10:17.5h F      
  2 Rory Zia                     Iolani Boys       10:31.5h F      
  3 Andrew Canencia              Saint LouisHigh   10:34.9h F      
  4 Colton Sisler                Saint LouisHigh   10:51.3h F      
  5 Anderson Ko                  Punahou Boys      11:04.8h F      
  6 Freddie Wheeler              Iolani Boys       12:08.3h F      
  7 Lester Barry                 Saint LouisHigh   12:33.9h F      
  8 Jacob Siazon                 Saint LouisHigh   14:04.8h F      
  9 Eric Angle                   Saint LouisHigh   14:08.5h F      
    Jayce Yamaguchi              P5                     DNF F      
 
 30  Girls   3000m Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 Jenna Wong                   Iolani Girls      11:45.3h F      
  2 Haley Abing                  P5                11:53.9h F      
  3 Maya Grossmann            FR Punahou Girls     13:30.9h F      
  4 Devon Nako                   Punahou Girls     15:16.8h F      
  5 Kuhi Matro                FR Punahou Girls     15:24.0h F      
 31  Boys   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'Saint LouisHigh'                               3:39.9h F      
  2 A  'Punahou Boys'                                  3:41.9h F      
  3 A  'Iolani Boys'                                   3:53.5h F      
  4 B  'Saint LouisHigh'                               4:02.3h F      
  5 A  'P5'                                            4:05.6h F      
  6 B  'Iolani Boys'                                   4:11.8h F      
  7 C  'Iolani Boys'                                   4:55.3h F      
 
 32  Girls   4x400m Relay
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 A  'P5'                                            4:26.1h F      
  2 A  'Iolani Girls'                                  4:29.2h F      
  3 A  'Punahou Girls'                                 4:31.7h F      
  4 A  'St. Francis'                                   4:41.5h F      
  5 A  'Sacred Hearts Ac'                              5:10.0h F